Štyri oblasti, ktoré v minulosti okupovala Ukrajina, budú k Rusku pripojené v piatok

Kremeľ vyhlásil, že štyri oblasti - Donecká, Luhanská, Chersonská a Záporožská oblasť - budú do Ruskej federácie začlenené zajtra, v piatok podpísaním príslušných dohôd v Kremli. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Rusko tak dosiahne určitý ciel svojho snaženia. Síce relatívne skromný, a za dosť veľkú cenu, ale pre Mokvu sa zdal životne dôležitý. A povedané takto z odstupu, on aj naozaj jedôležitý.

Pripojenie Donbasu a okolia je na jednej strane výrazný politický krok, ale Moskve to aj kopu vecí zjednoduší. 

Popravde, Západ si za tento vývoj môže sám - tak napínal politické špagáty, ktoré viedli do Ruska, až sa všetky pretrhali a Rusko teraz nie je politicky ničím brzdené.

Niektorí tvrdia, že je to nehoráznisť, meniť hranice, že vraj sa to od roku 1945 v Európe nestalo. Ale za prvé sa tieto hranice vytvorili len nejako roku 1991, a za druhé, v roku 1945 boli hranice tiež tvorené tak, ako sa Moskve zachcelo. Prosto - karma.

Ako vieme, na tento fakt reagovala Amerika tým, že ... potrestala Európu. Výbuchmi na Nord Stream síce spôsobili Rusku teoreticky škodu za miliardy Eur, ale ak to bude niekedy opravené, zaplatí to Európa. Väčšiu absurdnosť by USA mohli spraviť iba ak by sami sebe si zrúcali  Sochu Slobody, alebo nejakú inú symbolickú budovu, napríklad WTC. 

Nie, WTC už vlastne nie, to už raz použili. Ergo, seba už USA asi trestať nebudú. Zrejme budú ďalej trestať svojho mopslíka Európu za každý neúspech, ktorý sa im prihodí.

Pravda, ani Rusko nemá vyhrané, stovky amerických diel sú stále na pochode. Ale Rusi sú na toto stavaní. Ja si myslím, že sa stabilizuje línia frontu a bude sa čakať na zimu. Tá prichádza tam na východe skoro a rýchlo.

A možno navyše Moskva urobí svoj ťah. Predpokladal by som taký nevojnový, zas na energetickej sieti.

 

 

Actualizácia: stalo sa, tak som pripojil fotku
slaven1

Tak a celá bývalá Ukrajina je už Rusko. Donecká a Luhanská oblasť sú následnícke štáty Ukrajiny. To kam sa Ukrajina "presunula" po puči v 2014, keď Kyjev padol do rúk teroristickej bandy kontrolovanej z US-UK.

Rusi pripojili všetku bývalú Ukrajinu a nie ukrajinské územia ešte nejakej existujúcej Ukrajiny. To čo existuje akurát tak používa značku (brand) "Ukrajina", aby to maskovalo svoju skutočnú podstatu.

Teraz ešte ostáva oslobodiť zvyšok "poľa" až po Užgorod. Dooslobudzujú Rusi, začnú oslobodzovať Kosovo od teroristickej bandy Srbi.

Norman

je vidno, že Rusi ubrali. Putin chcel mať darček k narodeninám, čo dalo, to dostal, rád by mal celú Ukrajinu, ale očividne boli naozaj tie mýty o absolútnej vojenskej sile Ruska prehnané.
Ale proces začal.
Treba sa sústrediť na našu Európu, konflikt v Rusku je ich vec. Som za mier - nech sa nemlátia a nezabíjajú. Ale pchať hlavu medzi nich by Európa teda zaručene nemala.

Truhlík

Pomer strát vojakov RF : UA je v priemere 1:10. Na začiatku 1:2 teraz aj 1:20. To je absolútna prevaha.
Prečo ruská armáda od apríla nebojuje je skutočne nepochopiteľné. O náčelníkovi generálneho štábu Gerasimovi rozprávajú, že je majster hybridnej vojny. A vojna sa hodnotí na konci.
Ukrajina došla o 20 percent obyvateľstva, 20 percent územia, >30 percent HDP, uhlie, elektriku, černozem, prístavy. Zatiaľ. Európa je v eutanázii. O rýchlosti eutanázie rozhodne počasie - generál Mráz.
Rusko nemá peniaze na rekonštrukciu celej Ukrajiny. Nemá FIAT peniaze. Takže totálne rozbiť Ukrajinu vojnou nechce. Na rozdiel od anglosionistických metód.
Ja tiež čakám kedy toto šialenstvo skončí. Hovorím o tom už mesiace. Koniec ale nevidno.
Horšie je, že keď to skončí tak tí šialenci budú u nás pri moci ďalej. Alebo nemajú pud sebazáchovy ?

Norman

so všetkým. K tej Ruskej vojenskej sile či slabšej sile patria aj tie faktory dostupného počtu vojakov a prípadne taktika.
Hlavne súhlasím, že Donbas a okolie je real hospodársky poklad, ktorý si Rusko zaslúži. A že im aj stačí. Že teda nemôžu či nechcú takto ísť cez celú Ukrajinu - to nik nikdy určite ani nechcel. Ako v každej vojne - buď sa oponent opotrebuje a zrúti, alebo budeme dovtedy čakať, posúvať front po kilometroch a dedinách, to nemá zmysel. (2. sv. kde Nemecko odmietalo kapitulovať, sú výnimka, i keď aj tam sa dá hovoriť v podstate o kolapse najneskôr v roku-lete 1944, dva roky predtým, 1942 a 1943, bol front dosť zaseknutý - podobne, ako dnešný na Ukrajine).

Norman

ja som to videl na Nemcoch (welt), tí to dali všetko, čo až prekvapuje a krátko okomentovali, že je to aj proti očakávaniu nezvyčajne tvrdý tón. Ja som v tom počul hlavne všetko, čo roky hovoríme my a celá dobrá alternatíva. A že hovoril dokonca o "satanizme západu" , to treba privítať.
Ale je dobre mať link na originál celý text. Aj a originál video bez rušenia prekladom poteší:-) RTVS to video nepreloží a neuvedie dnes večer o ôsmej? Hneď by polovica svíň prevracala kabáty.

Truhlík

Po druhej svetovej platila zásada neporušiteľnosti hraníc. Toto padlo uznaním kriminálneho Kosova za štát a vytvorením tamojšej americkej vojenskej základne Bondsteel. Potvrdili to aj medzinárodné súdy. Teraz môžu už len vykrikovať - Kosovo nie je precedens.
Slovenská republika Kosovo neuznala. Hoci kosovské pasy uznávame. Už si neviem spomenúť ale Radičová alebo Čaputová to požadovali. Nejakým zázrakom to ale neprešlo. Teraz ak chceme byť konzistentní tak nemôžeme používať dvojaký meter aj keby sme chceli. Horšie sú na tom ruskí spojenci Srbi.
Už na začiatku špeciálnej operácie bolo naznačené, že Ukrajina aj môže prestať existovať. Dnes by kyjevská junta vtedajšie Putinove podmienky brala. Dnešnú realitu nie a tak vývoj ide sám tam kde chce. Ruská armáda nikdy nestála v Čope. Zjavne bude.

Norman

Kosovo bola americká ťažká chyba. Možno nie verejnosť, ale insiderov očividne prípad Kosovo presvedčil, že s týmito Američanmi sa nedá.
.
Nik nemusí teraz uznávať zmenu hranic na Donbase. Nie de jure. De facto to môže byť ale každému jedno. Takto, pričlenené k Rusku, je to dokonca jednoduchšie, ako samostatné DLR a LLR - teraz netreba nič uznávať, proste je tu stále len jeden medzinárdný subjekt, Ruská federácia.
.
Podľa mňa Rusko teraz uzavrie nejaký mier, ak nemajú v zásobe nejaké naozaj efektívne zbrane - a nemajú, tak to nemá zmysel naťahovať, iba ak, tak utlmene, ako Golanské výšiny.

A ešte ma napadli Falklandy - jasná kolónia GB, ktorú títo museli dobyť z rúk Argentíny. To nie je imperializmus po 2.sv vojne?

nové