Kennedy - nový Hitler?

Ako by prebiehala história, keby sme Hitlera zabili niekedy okolo roku 1933, teda ešte pred tým, ako rozvinul svoju moc?

Takto špekulujú predstavitelia sionizmu pravidelne. Sionizmus otvorene priznáva, že vraždí nepohodlné osoby po svete. Sionisti dokázatelne zavraždili v Iráne rôznych vedcov, vraždili Palestínske elity napríklad pod záminkou, že je to "pomsta" za Mníhov 72, ale samozrejme roba to aj bez zámienky. Otvorene o tom vydávajú knihy o výborných vrahoch Mossadu. A sionizmus už neraz označil politika, ktorí sa mu nepáčil, za "nového Hitlera". K Hitlerovi bol prirovnávaný napríklad úspešný rakúsky politik Jorg Haider (zahynul pri nehode v 2008), predseda vlády Iránu  Ahmadinedžád a v našich pomeroch najnovšie Marián Kotleba.

Sionisti vyhlasujú, že židia majú po svete veľa nepriateľov. Áno, každý, koho židia nemajú radi, je antisemita, to vieme. Otázka je - bol aj John F. Kennedy antisemita?

Kennedyovci sú irsky klan v Amerike. Tieto írske siete, to bolo podobné ako židovská alebo talianska mafia. Od špinavej kriminality cez nelegálny alkohol až po politiku - taká bola škála aktivity týchto klanov.

Dnes nik nepochybuje, že voľba J.F.Kennedyho za prezidenta USA v roku 1960 bola malá palácová revolúcia. Po vojne boli prezidentami rôzni suchopárni generáli, nezáživní a poslušní byrokrati. Kennedy bol mladý nositeľ reformných myšlienok, myšlienok novej dynamickej Ameriky, niečo ako neskôr Gorbačov v komunistickom systéme. Ako katolík nebol príslušník všadeprítomnej protestantskej vrstvy prelezenej sionistickou mafiou.  Niektoré správy o tom, že chcel obmedziť moc FEDu, sú síce prehnané, podobne ako je neisté, aký by mal postoj k Vietnamskej vojne - ale Kennedy bol určite reformátor. Nebol to žiaden naivný anjel, ale o to bol pre aktuálny systém nebezpečnejší. Bol ambiciózny, mal za sebou svoju sieť, široké masy ho mali rady, bol v pravom zmysle slova politicky mocný. Jeho výrok pred Brandenburskou bránou  "Ich bin ein Berlliner" vstúpil do histórie.  Bol John F. Kennedy nový Hitler?

 

Pred 50 mi rokmi bol Kennedy zavraždený.

22. november 1963 bol pre súčasníkov to isté, čo pre dnešnú generáciu 11. september 2001. Dodnes to spomínajú - zavraždenie Kennedyho bol šok. Ale bol to zároveň politicky motivovaný podvod.

Keď si po takom dlhom čase pozrieme dokumentárne zábery, keď si uvedomíme, aké boli pomery, jasne možno vidieť, ako vtedy mocné sily uvažovali, o čo sa snažili a čo im stačilo na manipulovanie ľudí.

 

Prvotný faktor toho činu, motív, už bol spomenutý. Kenendy mal už aj verejné prejavy o spiklencoch v pozadí demokracie.

Miesto

Dallas. Texas bol štát, kde tzv. demokrati boli vždy v opozícii a podľa primitívnej logiky sa pri Kennedyho návšteve dali očakávať akty nesympatií voči jeho osobe. Prípadný atentát mohol byť ponúknutý verejnosti ako extrémny prejav tohto postoja. Tak sa aj stalo.

 

Páchateľ

Musí sa nájsť, ináč by sa robilo vyšetrovanie, ktoré by sa tažko vyhlo aj autentickým stopám. Ak by nebol usvedčený páchateľ, bol by to dôkaz, že existujú sily, ktoré sú schopné zavraždiť US prezidenta beztrestne. Páchatel musí byť, musí to byť individuálny šialenec a musí zomreť, aby nemohol dlho v base svedčiť o svojej nevine a o tom, že nie je blázon.

Lee Harvy Oswald im pripadal ako dobrý páchateľ. Bol to agent silových zložiek, tým bol explicitne ľahko manipulovatelný, kam chceli, tam prišiel. Jeho minulosť, poznamenaná provokatérskou aktivitou, bude svedčať proti nemu, dáva mu motív.

S odstupom pol storočia ale vidno, do akej miery hlúpo strojcovia atentátu postupovali. Oswald bol príliš abnormálny element. Bolo výrazne výnimočné, aby nejaký Američan žil dva roky v Rusku, a pravdepodobnosť, že sa nejakému amatérovi podarí zavraždiť prezidenta, bola tiež veľmi malá. Dvojnásobná výnimka v jednej osobe je priam nemožná. Z dnešného pohľadu je jasné, že Oswald v Rusku nezískal žiadne nenávistné postoje voči Amerike - skôr naopak. Len vo vtedajšej americkej verejnosti mohol byť Oswaldov pobyt v ZSSR motívom na čin - z odstupom času je jasné, že je to nezmysel. Strojcovia atentátu chceli nechať falošnú stopu ku komunistom, na Moskvu alebo Havanu - pre aktuálnu dobu sa im to zdalo funkčné, celkovo to bola vulgárna chyba jasne ukazujúca na pokus o ideologickú manipuláciu.


 

Prevedenie

Okrem faktu, že ciel zomrel, nebolo príliš vydarené. Výstrelov bolo toľko, že aby ich obmedzili na tri (maximum, aké mohol jeden strelec tom v časovom limite ako tak zvládnuť) museli vymyslieť magic bullet - guľku, ktorá preleteľa cez Kennedyho, zmenila smer, prletela cez Connellyho pravé rameno, pravé predlaktie až do jeho ľavej nohy. Viď obrázok. Jeden strelec, 6 sekund, 200 metrov pohyblivý terč - dvaja ľudia na rešeto.

 

Nakoniec táto guľka neskončila rozbitá niekde v aute alebo v tele obete, ale našla sa na nosítkach pri  Kennedyho tele v nemocnici. Priam nepoškodená, viď obrázok.

Tento nezmysel musela zastávať vyšetrovacia Warrenova komisia, čím dokázala, že najvyššie miesta Washingtonu kryjú páchateľov. Závažná chyba - tým pádom z podozrenia vypadávajú  Kubánci, mafia - nik z takých pofidérnych síl nemal vo Washingtone vplyv. Vďaka nezmyslom Warrenovej komisie bolo jasné, že v tom majú prsty najvyššie politické miesta USA.  Ale prešlo im to, rovnako ako v súčasnosti prešlo neobhájitelné zrútenie budovy WTC 7, alebo ako zázračný prakticky nepoškodený Al Suqamiho cetovný pas (tzv. Attov pas)  nájdený pri WTC.

Aby ako tak zaistili zabitie Kennedyho, boli angažovaní najmenej traja strelci. Hovorí sa o francúzskych zločincoch, padajú aj konkrétne mená. Minimálne strelec na zemi potreboval krytie - mal okolo seba komplicov, ktorí s autoritou tajných služieb odháňali lokálnych policajtov.

Hlavná rana sa podarila tomu na zemi v parčíku - na Zaprudasovom filme jasne vidno, ako hlava prezidenta odletela dozadu a doľava. Tá strela nemohla prísť od Oswalda zo zadu. Zaprudasov film je dokaz, ktorý nemal byť, s ktorým spiklenci nerátali. 

 

Zabitie páchatela

Počas atentátu sedel Oswald v budove skladiska kníh na prvom poschodí. Bol tam vidieť pár minút pred atentátom aj pár minút po atentáte, takže nie je pravdepodobné, ba ani možné, že by bol jedným zo strelcov na horných poschodiach. Bol len vybraná obeť, mal byť prichytený v budove a pri zatýkaní zastrelený.

Buď neposlúchol pokyny a nebol presne tam,  kde mal byť, alebo agenti, ktorí ho mali zneškodniť, vec nedokázali vykonať. V každom prípade Oswald odchádza zo svojho pracoviska bez problémov - ale začína chápať, že je v centre diania, a že je možno obetný baránok. Vráti sa domov a v podstate by v tom momente nemal byť pre nikoho vôbec podozrivý. Podľa svedkov ale pre neho prišlo auto, ktoré ho vytiahlo do ulíc,  došlo k nejasnej smrti policajného dôstojníka, Oswald absolutne nelogicky ide do kina (jediná možnosť je, že tam čakal na kontakt, teda znova indícia spiknutia), kde je ale doslovne zázračne rýchlo nájdený políciou.

Počas zatýkania nahlas kričal, že sa nebráni, evidentne sa obávajúc, že by ho mohli priamo pri zatýkaní zabiť.

Dva dni na políci stále popieral, že by mal niečo so strelbou a novinárom zakričal, že je obetný baránok. Protokoly o výsluchu sa vraj takmer nerobili, čo je neuveriteľné. Keď ho mali po dvoch dňoch previesť do vezenia, priamo v suteréne stráženej budovy polície ho napriek všetkým prítomným policajtom postrelil Jack Ruby - rodený Jacob Rubenstein. Oswald bol odvezený do nemocnice a tam zomrel.

Ruby, majitel nočného baru,  bol človek podsvetia, ktorý mal vraj aj dobré vzťahy s políciou. V budove polície sa pohyboval aj deň pred svojou streľbou. Pri prevoze v garáži nebola prítomná žiadna verejnosť, okrem novinárov,  niekto tam Rubyho vpustil načierno. Jeho údajný motív zabitia Oswalda ja úboho nepresvedčivý, jeho židovská identita je bijúca do očí - ale zrejme bol použitý v krajnej núdzi. Oswald musel zomrieť. Warrenova komisia zas musela prísť k záveru, že Ruby nemal kontakty na mafiu. No, možno na taliansku mafiu nie. Ruby síce prirodzene tvrdil, že konal na vlastnu päsť, ale zároveň mal napríklad strach o životy príbuzných a vyjadril názor, že jeho rakovina bola vyvolaná umelo. Neskôr vraj dokonca priamo povedal, že bol k strelbe prinútený vydieraním, ale nik už nereagoval - zomrel v roku 1967 na zápal plúc spojený s rakovinou.

Ostala oficiálna verzia osamelého vraha Oswalda, ktorej síce väčšina ľudí neverí, ale vládnucim vrstvám je to jedno. 

Hlavne, že  Kennedy už nie je nový Hitler.

 

V roku 1968 bol zavraždený Robert Kennedy, kandidát na prezidenta. To je aj na zabijácku Ameriku priveľa náhod.

Doteraz nik z vládnucich vrstiev USA nemal šancu zreformovať USA, lepšie povedané sa o to od strachu radšej ani nepokúšal. V komunistickej totalite to mal Gorbačov ľahšie. V Amerike vládne parazit, aby som citoval JFK,  "horší, ako si dokážeme predstaviť".


 

 

 

( ďalšie čítanie: prejav Jima Garrisona v TV, prepis do nemčiny )

Prasiatko
Náhodou, nech sa tam američania navzájom posrieľajú do posledného! Od radového občana až po maršála! Aspoň bude na Zemi POKOJ! p.S. Norman, si lenivý pacifista a ja som lenivé sa hanbiť. :)
Norman
Ako by povedal Kennedy:  Všetci sme Američania.) Američania zbesneli, ale za prvé by ich bola škoda nechať bez pomoci, za druhé sme všetci na jednej lodi.   Nie som pacifista. Ale je všeobecne známe, že najlepšie výhry su tie, ktoré sa dosiahnu bez boja. A vôbec násilie  iba ak je odobrené súdom. Niekým, kto má autoritu. Máš ty autoritu? Človek s autoritou je niekto, ako ten v tom vtipe o opravárovi televízorov - "Treba vedieť, kam treba ťuknúť". Keď budeš mať autoritu, daj mi vedieť. Pozri si ten film cely.
Roman
To zviera má čiastočne aj pravdu. Zabíjaš čas a priestor serveru na minulosť, pritom nevyhnutný budúci zápas nevidíš..alebo ignoruješ. Toto, najneskôr budúce štvrťstoročie sa o svete rozhodne v súboji "Kartága a Ríma". Teda USA a Číny...tam ukáž svojho analytického prípadne prognostického ducha. Superveľmoc námorná versus superveľmoc pozemná. Už to v dejinách ľudstva raz bolo, a ak máš rozum, vieš že sa to nepodarí odvrátiť, na to nieje a nikdy nebola politická (a finančná) vôľa. Ale môžeš z toho alibisticky vykľučkovať, že nebude víťaza, len mŕtvy svet...keď tomu veríš. :)
Norman
Zaujímavý námet, vážne. Podľa toho, čo si myslíš pod pojmom "súboj", podľa toho k nemu dôjde, alebo nedôjde. Pdľa mňa to nie je ako Kartágo a Rím. Ak myslíš priam na nejaké násilné akcie ... no, je jeden fakt, ktorý sa všeobecne neučí. Vojny vznikajú vtedy, ak jedna strana vyzerá prakticky bezmocná a druhá vyzerá ako všemocná. Zatial nevyzerá ani jedna ako bezmocná. Čo sa týka takej všeobecnej ekonomicko-kultúrnej konfrontácie - napíš mi tvoj názor, ako to podľa teba dopadne.   Veru, Rím, Rím... časy sa zmenili. Hadrubal dnes sedí v Bielom dome, Hanibal vo FEDe a Bálovi sa klaňajú na Capitole :)  
Anonym Bojazlivý
Po slovensky je sprisahanie a po česky spiknutie.  
Norman
dík, ale mne sa to viac páči. Ani spellchecker mi už dlhšie nefunguje.
slaven1

a po slovensky kontrola gramatiky.

Kujme pikle

 

Le Bleu
Pravopisu. Alebo kúzla.  http://www.youtube.com/watch?v=jtroBl32PWk    
Norman
Práca s energiou sa už dávno skúšala robiť pomocou zvukov. Na západe z tejto techniky zostali len zvyšky, kúsky vytrhnuté z kontextu, ktorým už nik nerozumel - "magické formuly" .. a homonymum "spell" - nevediac, prečo to znamená zároveň kúzlo a zároveň pravopis. No a potom prišiel okultizmus a newage a aj tieto posledné zvyšky starých stavieb zalial betónom svojich vlastných hrubých výmyslov ... takže prácu archeológov sťažil a bežným ľuďom, nemajúcim nekonečný čas a silu, poznanie takmer celkom zahatal. A zostal iba osraty nefungujúci spell checker.  
Prasiatko
No...egyptskí kňazi tvrdili Herodotovi, že pyramídy postavili bohovia za pomoci príkazov slov - tie balvany lietali vzduchom...ale to bolo možné pre našich stvoriteľov. Ľudský potenciál ducha ani rozumu tak veľký určite nie je. A to je naše šťastie v nešťastí. Veď len taký americkí armádny vedci! Len 5% mozgu využívajú tie sprosté opice a aké zbrane za posledné roky vytvrili! Bodaj by sa radšej ani nenarodili.
Norman
Herodotos spisoval už len hlúpe rozprávky, tie zvyšky. Skôr som myslel veci ako nada yoga a laya yoga .... ale na webe sú aj k týmto názvom len samé zvrátenosti.
Norman
Asi ťa trocha uvádza do omylu ten pojem "technika". Je to myslené všeobecné, je to proste akákoľvek technika, aj taká ta ľudská, nie len nejaký železný šrot.
Macko Uško
Dorazil ho šofér. Všimnite si dobre to video.

nové