Učiteľkám nie je dobre

Je to už rok a pol, bolo to v lete 2012, čo dve zúfalé učiteľky z Dobšinej napísali otvorený list o katastrofickej situácii s cigánskou mládežou v školstve.

liptákova polgáriová

Eleonóra Liptáková a Erika Polgáriová - dve ženy, ktoré sa nebáli a pohli zemou

 

Teraz sa propagátori multikulti, tí, ktorí situáciu výrazne spôsobili, utešujú, že už tieto dve ženy nič písať nebudú - lebo sa našli nejakí zbohatlíci, ktorí zvyškové odrobinkové peniaze venovali do ich projektu, akéhosi "centra pre Rómov", ktoré má tieto dve odvážne ženy zamestnať, uchlácholiť, zneutralizovať. Centrum ešte nepracuje, otvorí sa na Mikuláša, ale už dnes je propagandisticky tvrdené, že "tak sa to má robiť". Vieme dopredu, ako neslávne to s tým centrom dopadne, ale dobre, nech sa robia ďalšie experimenty, nech sa presvedčia všetci, že hroch nevie lietať.

Podstatnejšie je iné. Chcem na tomto mieste sionistickým propagandistom úpadku prezradiť - tieto dve ženy si už vykonali svoje, už sa ich nemusíte báť, už nik po nich nebude chcieť ďalšiu prácu. Ďalšia práca už bude pre mužov.

A aj keď to tak po internete nevyzerá, v reále sa nejakí muži nájdu.

Nájde sa ich viac ako dosť.

 

 

 

 

 
Neprihlásený
Zdroj: http://www.dobraskola.com/?tx_t3blog_pi1[blogList][showUid]=332&cHash=d8... Tak si to povedzme natvrdo, pán minister školstva. Tak, aby tomu každý rozumel. Tak, aby bolo všetko jasnejšie ako jasné.   Už minulý rok členovia Nových školských odborov, všetko učitelia z praxe, upozorňovali, že školstvo ide dolu vodou. Tento rok sme dokonca školstvo na Slovensku pochovali na Hrone a za hlavných, osobne zodpovedných hrobárov sme označili nie učiteľov, ale reformátorov reformujúcich nedávne reformy. Žiaľ, spomínané protesty boli prehliadnuté a zväčša chápané ako recesia.   1989 – 2012. Školstvo naďalej beží ako zotrvačník. Výsledky nie sú najlepšie, ale dá sa.   A hups!   Najnovšie porovnania PISA z matematiky, prírodných vied a čitateľskej gramotnosti nastavili zrkadlo. Podpriemer. Fúha! Čo teraz? Nuž klasicky reformuvať, reformuvať a reformuvať, až sa budú zelené hory červenať a potom zas červené hory modrať. Poprehadzovať kapitolky, pridať a ubrať hodiny, zameniť arabské čísla za rímske, zapracovať medzipredmetové do medzipredmetových, sem tam nejaká bublinka, aby si verejnosť všimla, že sa robí a tak. Ale takto to už ďalej nepôjde. Takto to zrejme už dlho nevydrží. Zotrvačník spomaľuje a je len otázkou času, kedy sa zastaví.Je treba zameniť poradie priorít v hľadáčiku.   1. Učiteľ musí byť zaplatený tak, aby sa mohol na 120 % venovať len svojim žiakom, nie poobede predávať na trhu, aby zabezpečil ako tak svoju rodinu, aby prežil.   2. Učiteľ musí byť zaplatený tak, aby sa mohol kvalitne regenerovať, nie počas dovolenky murovať a opravovať, pretože si remeselníka nemôže dovoliť.   3. Učiteľ musí byť zaplatený tak, aby študovať kantorčinu išli len tí najlepší z najlepších, nie tak ako je tomu dnes.   4. Učiteľ musí mať pre žiaka kvalitné nástroje na vyučovanie, nie ešte tie z dôb Márie Terézie.   5. Učiteľ a žiak si zaslúžia kvalitné prostredie na vzdelávanie, nie hnijúcu a padajúcu omietku.   Áno, takéhoto učiteľa by mal mať žiak, naše dieťa, naša budúcnosť.   Ak dokážeme nášmu dieťaťu dať takéhoto učiteľa, môžeme sa pozvoľna začať baviť o reformách. Pozvoľna, opatrne, v súlade s požiadavkami trhu a vyvíjajúcej sa detskej dušičky.       Ľudovít SEBELÉDI, Nové školské odbory       P. S. 1 Pokiaľ Vás tieto myšlienky oslovili, čítajte ďalej na: http://www.nso.sk/79-uvodny-slider/76-ake-mame-ciele.html  P. S. 2 Pokiaľ si myslíte, že SAMOSATONIE, pridajte sa k nám. Slnko v duši.  
Norman
"Žiaľ, spomínané protesty boli prehliadnuté a zväčša chápané ako recesia" Nuž, čím to asi bude. A čo čakali? Že ich splavovanie niekto bude brať vážne a zľakne sa? Podobne ako toto ich "na tvrdo". Skutočne na smiech, ak toto tak nazvú, nie?  
Náhodný okoloidúci
Na niečo dôležité si zabudol - žiak musí mať záujem učiť sa. Inak je to všetko ostatné platné ako hadovi sandále.

nové