Na Ukrajine voda do kopca nepotečie

Po Ukrajine teraz behá viacero agentov amerického organizovaného zločinu. Jeden spomedzi nich je aj Guido Westerwelle, končiaci minister zahraničia Nemecka. Westerwelle je jeden z najzapredanejších duší v Nemeckej politike. Patril do vedenia strany FDP, teda liberálov, ktorú do roku 2003 viedol Jürgen Möllemann. Ten ale prejavil naozajstnú vôľu po slobode, začal kritizovať Izrael a tak ho mafia spoločensky podrazila a zabila. Jeho bývalý priateľ Westerwelle, ktorý zabral jeho funkciu, rýchlo zmenil politiku (nie nepodobne ako Johnson po smrti Kennedyho). Odvtedy je Guido, verejný homosexuál, najaktívnejší zástanca sionizmu a americkej politiky - a odvtedy sa FDP prepadá v popularite - až v tohtoročných voľbách 2013 dokonca celkom vypadla z parlamentu.

Weseterwelle, tento politický skrachovanec, teda poklesol na cene a musi brať aj špinavú robotu. Preto behá priamo po uliciach Kyjeva ako pouličná prostitútka. Na kritiku, že Európa zasahuje do záležitostí Ukrajiny, sa vyjadril, že Európania  si nenechajú predpisovať, aké vzťahy a s kým budujú. Tu treba povedať, že je naozaj hanba, že za Európanov hovoria osoby jeho typu a jeho postavenia, osoby už prakticky bez mandátu. Mali by sme naozaj našich politikov brať na zodpovednosť za to, že šíria po svete zločin zvaný revolúcia. Kto má právo v mojom mene štvať Ukrajincov navzájom proti sebe, proti Rusom a podobne? Naozaj si vyprosím, aby toto Európa podporovala. Ktorý zo slovenských politikov sa zastáva anarchie, explicitného násilia, ničenia a bitiek? Kde ten politik býva a keď to má tak rád, kedy mu slováci pôjdu rozbiť papulu za takýto postoj?

Preziden Janukovyč odcestoval do Číny aby jednal s krajinou, ktorá je, na rozdiel od Bruselskej kolónie, naozaj slobodná. Janukovyč sa žiadnej revolúcie nebojí, vie, že v Ukrajine voda hore kopcom nepotečie. Geopolitika má svoje danosti a podľa všetkých faktov patrí táto zem do jednej oblasti s Ruskom, Bieloruskom a ostatným priľahlými oblasťami. Ktokoľvek, kto sa pokúšal zmeniť tento geopolitický fakt, pohorel - či už to skúšal vojnovými alebo mierovými prostriedkami, či už jeho zámery boli zlé alebo dobré.

Ale vlastne by sme Brusel a bruselských politikov nemali odhovárať od toho, aby jazdili na Východ a skúšali to. Nech len idú a nech len si rozbijú hubu. Osobne, alebo aj ako inštitúcia. Brusel zlyhal, stáva sa čoraz menej zástupcom Európy. Európa je čosi úplne iné, ako buzerantskí beneluxovia. Čím viacej aktivít Brusel robí, tým rýchlejšie smeruje ku svojemu koncu.

Nebojím sa, že by na Ukrajine vznikla občianska vojna. Revolúcie sa nerobia "holými rukami" a Západ tam nedodal zbrane, ako v Sýrii. Nie je to ani ako v Juhoslávii, kde sa začalo strielať medzi osamostatnenými republikami. Ukrajina je jeden celok a kým na jej čele nebude nejaký Jelcin, nemá v nej kto spraviť sepuku.

 

afík
podpora občianskej spoločnosti a budovanie demokratických inštitúcií http://www.slovakaid.sk/sk/technicka-pomoc/ukrajina experti zo Slovenska predstavili proces reformy bezpečnostného a obranného sektora http://cenaa.org/tranzicia/ukrajina/ V rámci programu Oficiálnej pomoci Ministerstvo zahraničných vecí SR v roku 2004 – 2005 finančne podporovalo projekty slovenských mimovládnych organizácií, ktoré spolu so svojimi ukrajinskými partnermi organizovali okrúhle stoly vo viacerých mestách Ukrajiny na tému euroatlantickej integrácie. http://www.slovakia.kiev.ua/site/sk/slovakiukr/
slaven1

Hrubým by som dal ešte aj vetu "Kto má právo v mojom mene štvať Ukrajincov navzájom proti sebe, proti Rusom a podobne?" a buzerantskí beneluxovia by som doplnil na buzerantskí multikulti beneluxovia (tzv. Bruselské kongo).

Guido Westerwelle je podľa mňa veľmi kvalitná definícia súčasného Nemecka (žiaľ). Podstatná časť do puzzle.

TIME BOMB

Toto je útžok z článku s klamlivým nadpisom "Masakr v Kyjevě aneb Jak Brusel neumi zrobit ani statni převrat" (protesty neorganizuje "Eurosajuz" ale "Dolársajuz"):

Jak to vypada po vstupu do EuroSajuzu ekonomicky:

Chorvatsko vstupilo do EU 1.7.2013. Medzirocne porovnanie July 2012 Vs July 2013 (prvy mesiac ich clenstva v EU):
slepacie vajcia - narast dovozu o 524%,
cerstve bravcove maso - narast dovozu o 300%,
bravcove maso - neporcovane - narast dovozu o 1600%
cerstve hovadzie maso - narast dovozu o 40%,
masove vyrobky - narast dovozu o 17%,
cerstve mlieko - narast dovozu o 175%,
susene mlieko - narast dovozu o 2267% - ano - 2267%,
maslo - narast dovozu o 127%,
syr - narast dovozu o 50%.

mesiac July 2013 Vs July 2012 - celkovy chorvatsky export klesol o 48%

Větvička neuvádza odkiaľ berie čísla, takže môžu byť "klamlivé". Niekto by sa ho mal opýtať a pridať odpoveď sem.  Ak sú % pravdivé tak sa pomaličky napĺňa chorvátska "eurosudba".

Norman
veď to aj je moja základná otázka - ďalšia je, ako môžem mojich predstavitelov potrestať (tú som ani nepoložil, lebo asi nik nepozná odpoveď, asi  nemôžem).   Guido bol kedysi lepší, ale tá pohlavná úchylka človeka ničí, to myslím vážne - podla mňa je to úmerné určitému alkoholizmu. Takže tak zle, ako je na tom on, nie je žiadna krajina, a Nemecko tiež nie (našťastie - viď tá karikatúra kakajúcich vtákov.).
slaven1

Koment som doplnil: Westerwelle je doležitý kúsok puzzle do celkového obrazu.

V Nemecku je teraz dobre. Blahobytom a spotrebou si nemecký lídri vodcovia kupujú čušanie, poslušnosť a toleranciu (k nezdravím javom), ale systémová kríza kapitalizmu (je kam rásť?) dorazí aj tam (s nepohltením Ukrajiny o to rýchlejšie).

 

Norman
i keď viem, ako to myslíš, ale ani takéto prilepovanie nových krajín už ekonomike EU nepomôže . V Ukrajine ide naozaj hlavne o obklušovanie Ruska. Nemecko je zaujímavá téma. Jasne že čísielka generujú, ako všetci podobní eskamotéri, hlavne z rukáva ich frankfurtské banky. Ale oni sú azda v podstate aj energeticky aj potravinovo, aj všeliak inak, takmer samostatní. Oni sú azda schopní sa aj uskromniť - vážne, aj to urobia, len aby sa mali dobre, podvodníci jedni. Nemeclko samozrejme, nie je cesta pre nás. Poriadok, jednoduchosť, disciplína, dokonca sa možno vráti česť a podobné extrémy - no uznáš, tak hlboko my nikdy neklesneme. Jedna z mála kníh, čo som si kúpil do Kindle, je German genius. To by mali zakázať, také knihy o ich posledných storočiach, o ich univerzitách, o ich národnom obrodení 19. storočia  a tak podobne. Hadam by nik nechcel, aby sme to robili podobne. Ale je možné, že cunami dorazí aj tam a pôjdu pod hladinu, kurvy germánske. No to bude fajn, budeme mať tú -- bezopasnosť .))
Náhodný okoloidúci
Viete niekto dať čísla, o koľko % v Chorvátsku po vstupe do Európskej múmie stúpla nezamestnanosť?
Neprihlásený
Keď sa cez to prelúskaš, tak to postni sem. Podľa mňa budú prvé čísla až tak okolo februára 2014 http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home/
Neprihlásený
Miera nezamestnanosti v Chorvátsku je stabilne okolo 17% (skutočne to môže byť aj okolo 30 - 34 %) - štatistické úrady môžu používať až 4 rôzne metodiky na výpočet nezamestnanosti (niekde som čítal). Toto je zaujímavá mapa:http://demographics.coopercenter.org/DotMap/index.html - rozloženie jednotlivých rás po USA na základe sčítania obyvateľstva 2010 Tu je k tomu článok na wired:http://www.wired.com/design/2013/08/how-segregated-is-your-city-this-eye...
JM
budem mimo temu, ale stve ma, aka je pamat Slovakov kratka. Ked napisem na diskusiach sme, ze za toho ich milovaneho dzurindu stupla nezamestnanost na 20% (za nenavideneho Meciara bola 12%), zacnu mi nadavat do klamarov. Oficialne statisticky sa na nete tazko hladaju, niekto ich cielene maze. Ale ja som na prelome tisicroci nebol 6rocne decko, ako vacsina diskuterov SME, pamatam si to velmi dobre. A prednedavnom Janis vyhlasil, ze oni preberali slovensko po meciarovi s 20% nezamestnanostou. nehoraznost.
JM
SMETI hlasia milion zucastnenych :/
Náhodný okoloidúci
"Většina přítomných se nachází ve stavu transu. Pro jeho udržení zní každých pět minut monotónní hesla: "Hanba!", "Sláva Ukrajině" apod. Dav-tlupa na ně reaguje reflexivně, jako jediný organizmus. To už nejsou lidé, jsou zbaveni individuality, proměněni v bioroboty a připraveni k libovolným činům na příkaz."   Celý článok s diskusiou tu:  http://leva-net.webnode.cz/products/euromajdan-okupace-ocima-ociteho-sve...

nové