Smiešna revolúcia

17. november. Po rôznych atribútoch, ako "jemná" či "sametová", je asi najlepší definitívny názov "smiešna revolúcia". Je už úplne jasné, že v novembri 1989 to bolo už len rozkopávanie otvorených dverí. V Poľsku či Maďarsku nepotrebovali žiadne hry na "revolúciu" a komunizmus rozpustili - samozrejme hlavne po tom, ako tento režim zrušila sama Moskva. Podobne aj vo Východnom Nemecku smeroval medzinárodný tlak z zahodeniu ideológie - a aj keď tam ku zlomu došlo náhle, nebola žiadna "revolúcia", len to ten ich ústredný výbor odpískal a otvoril hranice. To je všetko.

V Československu sa ale  aj pod vplyvom pražskej teatrálnosti robilo divadlo. Dobre, ale po 34 rokoch už nemožno od ľudí chcieť, aby sa na tomto trápnom cirkuse podielali a verili tým rozprávkam o "revolúcii".

Symbolické je dnes aj to, že na Hrade v Zimnej jazdiarni oslavuje svoju renesanciu a návrat k moci  Smer - Sociálna demokracia. Je to určité vrátenie sa do normálu, do stredu, kde sme od roku 1989 mali byť. Žiaľ, Slovensko bolo nesamostatné, politicky neskúsené - tak sa tu mlátili a mlátia ľudia medzi sebou. Jednou zo základných síl v systéme je jeho homogenita, ale tá je na Slovensku nedostatková, a rozpoltenie Slovenska znamená tie straty a tú biedu, ktorá na Slovensku momentálne vládne.

Prechod na anglosaské zriadenie nebol pre Slovensko vôbec nejak úspešný, skôr naopak. To samozrejme neznamená ani najmenej volanie po návrate pred rok 1989, to ani nie je možné, ten režim je našťastie dávno rozpadnutý a jeho hodnoty nefunkčné. Ale rovnako nefunkčné, ak nie horšie, sa ukázali mnohé cestičky po roku 1989 - takže toto oslavovanie 17. novembra 1989 je naozaj trápne. A tak aj vyzerá - je síce štátny sviatok, ale okrem nejakého pohodenia venca sa mu už každý doslovne vyhýba.

Za pozornosť stojí aj to, že dnešné mediálne ukazovanie "brutality komunistického režimu" je trápne až odporné, keďže už všetci poznáme, ako dokázali zaobchádzať s demonštrantami západné "demokracie", a hlavne na pozadí krutej brutality  súčasnosti, najmä Izraela v Gaze. Zoči voči tomu hnusu moralizovať nad skupinkou policajtov s obuškami z roku 1989 - to môžu už iba falošné prestitútske hovädá.

 

 

 

 

 
Truhlík

Nový El presidente Argentíny.
Po tom čo sme si prešli s Dzurindom, Miklošom, Figeľom, Radičovou, Kiskom, Čaputovou, Matovičom sa ani nedá položiť otázka ako toto čudo mohli zvoliť. Alebo klaviristu Zelenského.
https://t.me/yurasumy/11594

Jozef Novak

Zachytil som nejaké správy o výsledku volieb v Argentíne. Aj chválospevy k "dobrej volbe pravicového" kandidáta. S dodatkom, že lavica už v tomto svete nemá šancu.

slaven1

Základná úroková sadzba v Argentíne je 133%. Najväčšia na svete. Majú obrovskú infláciu, mŕtve hospodárstvo, nulové sociálne výťahy v spoločnosti.

https://slovensko.rtvs.sk/rubriky/cestovatelske-kino/294864/jozi-a-pali-...

Tento rezident, ktorého im posadili do čela štátu krajinu ešte viac rozbije. Tak ako dnešná vláda v ČR alebo v Poľsku.

Až sa ti nechce veriť, že krajina vyrábala vlastnú stíhačku (s pomocou nemeckých konštruktérov-migrantov) v 50tych rokoch.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Juan_Per%C3%B3n

sandro

A bolo to niekedy inak v Argentine?:) Napriek vsetkemu je Argentina velmi priaznivou juhoamerickou krajinou pre nas, vieme preco..Aj moja pribuzna tam svojho casu emigrovala a dozila tam.

Dusanbe

má , podľa dostupnych informácií, všetky znaky ďalšieho z rady inteligentných psychopatov, ktorí očarili národ svojou vtipnou povrchnou odlišnosťou, výnimočnosťou a sebaistotou.

Doba je rýchla a povrchná - takýmto šašom teraz ide karta, aj v politike.

Jozef Novak

Do čela štátu s ktorým to ide dolu vodou, ukradli mu kus územia, stojí na pokraji bankrotu, pôjde tak akurát len blázon, alebo psychopat. Však sme to mohli vidieť aj u nás nedávno.

sandro

Zaverecny odstavec tesat do kamena. Zobrazenie jasne identifikovatelneho prislusnika VB v capici a pelendrekom v ruke(max. vybava, verzia tazkoodenec v bielej prilbe s ochrannym hokejovym plexi stitom na nej) je skutocne uz skor taka dobova zaujimavost, ale je to skor ukazkou mierumilovnosti rezimu v porovnani s tym, co tu mame teraz.
Je to asi ako strasit dnesne decka, odchovane na brutalite zobrazovanej na soc.sietach, rozpravkou o Matkovi Klingacikovi.

Jozef Novak

To súčasné Demokratické tu niekto z Vás pomenoval velmi výstižne: pangamínoví čuráci navlečení do čiernych kondómov. Takých mal aj slovenský vajda Mikuláš Dzurinda keď s náručou výbušnín šiel zdvorilo zaklopať pánu Mečiarovi na dvere jeho vily: "naložte nálože!". "A teraz pekne, slušne zaklopte na dvere!". "Buúuúm!". A dvere Mečiarovej vily sa rozleteli na márne kúsky.

slaven1

Jozef Ryník, známy hoaxár z korporátnej dezinfo scény vygrcol na objednávku článok "Odborári sa sťažujú na nízke platy. Vodič autobusu zarobí bežne dve tisícky".

https://index.sme.sk/c/23242678/nizke-platy-vodic-autobusu-zarobi-bezne-...

KDE JE TENTO BÁJNY ŠOFÉR? Kde býva? Koľko odrobí za mesiac hodín? Pre koho pracuje? Je to prípadová štúdia zo Slovenska?

Tento fiktívny vodič existuje iba vo virtuálnom svete korporátok. A preto hoaxárom klesá čítanosť, preto ich vláda odmieta pozývať na tlačovky. Národ nezaujímajú vaše príbehy žánru fantasy.

Na článok upozornil Artur Bekmatov:

[ 2000€? Neverte denníku SME! | Socialisti.sk ]
https://www.youtube.com/watch?v=j5qRXC3F3g0

Jozef Novak

Vskutku zaújmavé.

slaven1

Nikdy také nebolo a hľa, opäť. Tuto odznelo, že náš vzdelávací systém degraduje pretože sa zaoberá preudonáukami ako Genderové štúdiá (UK, Masarička...).

https://www.rt.com/russia/588167-putin-western-education-failing/

Silno mi to pripomína náuku o Eugenike, hlavne tú časť celku, keď sa využívala vtedajšími režimami na "vedecký dôkaz" pre ohavnosti.

Norman

Nikde tam nehovorí o "eugenike" - to je naozaj iba tvoj názor. Moc to nesedí, pretože akokoľvek sa z "eugeniky" po vojne stal démon, aj to až po určitom váhaní, eugenika bola skôr precenenie vedy a jej aplikácia do oblastí, kde môže byť aj bolestivá či nebezpečná. Kdežto "gender ideologia" je naopak zahodenie prísnej vedy a zavedenie pseudohumanistických pseudovied. Niečo ako "veda o plyšovom medvedíkovi" a podobne.
.
Putin: "As a result, both [Western] culture and education are becoming primitive.Many classical subjects are simply thrown out of Western curricula, replaced by some kind of gender and similar sciences – pseudosciences, of course"
Hovorí to síce už každý kritický človek, ale je dobré, že to vyjadril aj Putin, že sa už púšťa takpovediac na pole filozofie, svetonázoru. Očividne sa musel roky premáhať znášať ten americký úpadok, ale na to bol vyškolený :) Áno, pokial bude Rusko generovať takéto myšlienky, pomôže to celému (západnému) svetu.

Jozef Novak

Nerozumiem či odpoveď znela ako irónia, alebo práve uvedenie faktov.

Norman

Len som sa zastal eugeniky. Neplietol by som ju do týchto novodobých hlúpostí s genderom.

Jozef Novak

Chápem, samozrejme.