Demonštrácie a vzbury

Európu obchádza strašidlo, strašidlo vzbury. 

Áno, robím si srandu - parafráza známeho výroku Mordechaja aj dnes platí.  Sú demonštrácie na Ukrajine, v Bulharsku, v Rumunsku, davy sú na námestiach v Taliansku. Ľudia toho majú dosť, to je pravda.

Kým ale demonštrácie na Ukrajine sú explicitne dobré, tie iné sú zlé a najvaic sa mlči o tých v Taliansku.

Dobre situáciu nechtiac osvetluje  článok prestitútky Hvoreckého, ( stačí tá časť, čo je odomknutá). Hvorecký, ktorý okrem toho, že si ako každý správny židoid neodpustil kopnutie do Slovákov, k článočku o búrení sa v Bulharsku napísal:

"Máš moje uznanie, Bulharsko"

To nie je lož, on to myslí úprimne. Takým, ako on, sa anarchické davy na uliciach páčia, tak to má byť, bezmocní v prachu a špine sa majú mlátiť s políciou. A kým pseudohumanisti ich budú ľutovať, tak svine v pozadí sa budú spokojne a bez strachu zo strašidla uškŕňať. Anarchisti a bezmocní "majú ich uznanie", tých sa neboja - kým nie sú v pohybe mladí organizovaní a ozbrojení chlapi, tak masmédia nekvičia proti.

 

Takto by nás masmediálni manipulátori chceli vidieť - ako pochabých indiánov s naškrábanými písmenkami na čele.

 

 

Norman
to je pekná ukážka šikovnejšej zábavy - s políciou sa nebojuje, polícia sa preberá.   Lenže potom už plati, viď môj článok, že po uliciach idú  "mladí organizovaní a ozbrojení chlapi" - a to je už "zlé, zlé". Preto je naozaj o Taliansku nejaké veľké ticho. Ktovie, či majú v rezerve dosť Havlov, Gálov a Mečiarov. Asi nie. No, juh Európ y bol už častejšie vojenská diktatúra, samozrejme, "demokratická" vojenská diktatúra - všetky 4 PIGS sa možno budú zas uberať touto cestou, čo iné im zostáva? Tento severný nadalpský oblúk by mal udržať súdržnosť a urobiť si vlastný poriadok. Od Pyrinejí ku Karpatom.
Prasiatko
Nielen jednotlivci, aj štátne útvary. Taliansko je teraz tam, kde bol cársky režim v r. 1905. Túto malú revoltu ešte moc systému potlačí (aj keby to bolo za pomoci armády, ako si sám naznačil). Súčasnosť je veľkou politickou i vojenskou školou pre tých mladých, ktorý povedú posledný apokalyptický výbuch. Ale to bude, až príde "búrka" - ešte len dozrieva. Keď bude Taliansko vo svojom "1917"-roku, vtedy začne zomierať systém, a väčšina oblúd spolu s ním. Veď ak dožiješ, uvidíš... P.S. Veď  Ti mohlo/muselo byť podozrivé kvik, že v ITA sa "niečo" deje, a zúrivý štváč z chlievika akosi divne mlčí...navyše keď je v téme jeho obľúbená Itália, nie? Pretože ešte to nie je ten výbuch. Toto je len snaha (dosť zúfalá) ľudsky, bez beštialít zmeniť systém a smerovanie štátu - bez úspechu. Keď to za pár rokov fakt príde, budeš sa báť Ty aj ja. :(
Norman
V telke beží zas jeden rakovinový film (Elegy-Umieranie zvieraťa), nemám chuť na reálny život, ale s týmto "posledným apokalyptickým výbuchom" si ma naoazj obveselil. Toľký dramatický optimizmus - .)   Už len to tvoje prirovnanie s rokom 1917 by ti malo povedať, že sa nikdy nič naozaj nevratné nestane. Čo sa týka strachu - pochybujem, že by som sa ja dokázal niečoho báť, ba pravdupovediac, pochybujem, že aj ty by si sa dokázal báť nejakých revolúcií.   Nechápem, čo mi malo byť podozrivé? Veď som napísal ten článoček - NIČ sa nedeje, len sa blázni naháňajú. Veď špeciál v Taliansku boli také veci na dennom poriadku psledných 50 rokov. O čom to preboha píšete?  To, že korporácie o tom mlčia neznamená, že je to podstatné. Máme počkať 12 rokov(17-5), aby sme ti dali za pravdu, že RAZ tá revolúcia predsa musí prísť? :-) Ale neboj, samozrejme, že sa veci zmenia. Za prvé, keď budú dochádzať naoazaj zdroje, systém sa zmení. Za druhé možno zas nejaký Tesla sa neovládne a venuje svoju genialitu ľudstvu  - aby z nej mohlo zas pár storočí žiť. To sú jediné faktory, ktoré veci menia. Bieda a osobnosti. Nikdy nie davy na námestí, zvlášť nie takéto TUPE davy. Ja dúfam, že v Taliansku urobia prevrat hneď zajtra, aby si mal možnosť vidieť, ako by to dopadlo.
Truhlík
Kde bol cársky režim v 1905 ? Prehral rusko-japonskú vojnu? Japonci viedli vojnu proti Rusku za židovské peniaze z Wall Streetu od konzorcia pod vedením Jacoba Schiffa. Obliehali Port Arthur, ktorý sa bezdôvodne vzdal. Ofenzívou sa posunuli do Mandžuska. Ruská flotila akože kvôli britskej neutralite nemohla preplávať cez Suezský prieplav a tak musela plávať okolo Afriky aby sa dostala do Tichého oceána a to za nedostatku uhlia. A tam prehrala námornú bitku. Suroviny z okupovaného Mandžuska neskôr umožnili Japonsku vstup do druhej svetovej vojny. Rusko potom za nátlaku iných veľmocí podpísalo mier. No a čo bolo v ešte v 1905 ? Cirkevný sprievod sa vinou provokatérov zmenil na krvavú melu a nazvali to revolúcia. No a čo v 1917 ? Slobodomurárska lóža Severná hviezda na čele so židom Kerenským, pod vplyvom britskej diplomacie, prinútila odstúpiť cára Mikuláša II. Nemecký generálny štáb prepašoval Lenina s inými boľševikmi zo Švajčiarska cez Nemecko a Fínsko do Ruska aby tam revolúciou oslabili nepriateľa. Jacob Schiff financoval, vyzbrojil a vytrénoval na pozemkoch Standard Oil žida Trockého a ďalších 300 židovských gangstrov z New Yourku. Tí boli síce kanadskou  políciou na lodi Kristianafjord zadržaní ale na rozkaz šéfa admirality Churchilla bola loď aj s teroristami prepustená do Európy. No a bolo finále. Neschopný idiot Kerenský sa bál Kornilovho puču a tak vyzbrojil Trockého oddiely. No a výsledok každý pozná. Nepatrná skupinka židoboľševikov a slobodomurárov získala do otroctva všetkých Slovanov. No a čo to má spoločné s dnešným Talianskom ? Zas tam nejakí židia organizujú revolúciu ?    
Prasiatko
Nešlo mi o to čo bude či nebude o 12 rokov. No, to čo si napísal je pravda. Ale keď som spomenulo, že "tam kde cársky režim v r. 1905" - myslelo sa to OBRAZNE. Že je to predzvesť toho čo sa môže stať. A keď už tu z Normanom spomínate r. 1917 - nebola to LEN židoboľševická revolúcia, bol to dejinný zlom v histórii Ruska i Slovanov. Hlavne preto, že Rusko bolo zaostalé a biedni ľudia tvorili väčšinu jeho obyvateľstva. Keby sa mali dobre, nešli by na smrť na barikády a do prevratov. Paralelu s ITA vidím len v tom, že aj tam za pár rokov radšej väčšina obetuje život, len aby dosiahli hlavný cieľ - likvidáciu kapitalistického systému v hospodárstve a spoločnosti. Podobne ako bola v Rusku zlikvidovaná monarchia a šľachta a vôbec celý ten starý spôsob života a myslenia. Čo príde, čo ľudia pod tlakom nutnosti vymyslia a vytvoria neviem, isté je len, že niečo nové bude. :) Aj taký Mussoliniho fašizmus bol v porovnaní s 18. storočím predsa veľký pokrok v pred - a možno by aj fungoval, keby sa nedal na militarizáciu a zahraničnú agresiu..:(
Norman
Truhlík ti dokonale podal fakty, čo je za takzvanými "revolúciami". Lenže tvoje myslenie je motivované túžbou po zmene starého a urobení si svojeho. Je to prirodzené, ale je to aj pasca, na ktorú vás chytajú - niekto, vždy sa nejakí manipulátori a podvodníci nájdu. Každý najneskôr v puberte zistí, že svet je zlý a že ho treba zmeniť, najlepšie "revolučne". Každý má myslenie také jasné a svet je pri tom taký tupý, že by to bol hriech, nevyužiť takú šancu. No, kto by nechcel zmeniť svet na svoj obraz, kto by nehcel mať  moc - veď čo lepšie sa dá  dosiahnuť? A v histórii už k prevratom x krát "úspešne" došlo, tak prečo by sme nemali mať aj my jeden? Dokáže sa tvoje prvoplánove myslenie zmeniť na myslenie Truhlíkove? Nechcem Truhlíka sklamať, ale povedal by som, že to je možné. Ale koľko by to chcelo času a dialógu? Kde to vziať, ak chceme pomôcť ak nie všetkým, tak dostatočnému počtu prasiatok?   ---- len tak do počtu, ešte historické predsudky a klamy: "biedni ľudia tvorili väčšinu (ruského) obyvateľstva" - to je vždy relatívne.Vždy sa dá povedať, že obyvateľstvo je biedne a že obyvateľstvo nemá rado svoju vládu. A podľa marxizmu sa mala zmena systému stať vo vyspelých krajinách, bieda s tým nemala mať nič do činenia. "nešli by na smrť na barikády" - tu je základ omylu. Ľudia sú výrazne manipulovateľný a manipulovaný. Keď nič iné, toto treba vedieť. "likvidáciu kapitalistického systému" - no, ten už raz likvidivaný bol, potom bol likvidovaný ten socialistický, teraz zas ten kapitalistický ... Nie že by som bol proti zabíjaniu, zatváraniu, zaberaniu majetkov a všeobecnému ničeniu - ale nešlo by tomu teraz vymyslieť aspň nový názov, nový ideál?:( "čo ľudia pod tlakom nutnosti vymyslia a vytvoria neviem" - vidíš, to je správne, tá sebareflexia, určitá skromnosť, poznáš svoje hranice. A teraz ti ich pokúsim posunúť- Ty dobre vieš, čo také by "ľudia pod tlakom nutnosti vymysleli". "Mussolini - militarizáciu a zahraničnú agresiu" - hehe, no, špeciál operný fašizmus taliansky nebol ani nejak militantný, ani agresívny (vojna v Habeši bola len koloniálny epizódka, akých mali Francúzi a Briti na krku stovky, o militarizácii porevolučného Ruska alebo dnešného USA ani nehovoriac. Ale to len tak bokom, ja chápem, čo máš na mysli.  
Prasiatko
Vieš celá debata je o Taliansku a prípadných zmenách tam v budúcnosti. Mne stále nie je jasné, ako si do tohto kvik dialógu prepašoval "moje prvoplánové" myslenie?  Aj keby také bolo...ako to sem zapadá? Truhlík zhrnul historické fakty, veľmi dobre, aj VŠ učebnice by takto mohol písať:) Ja ťa chápem Norman, že by si chcel vidieť vo svete /alebo napomôcť urobiť - niečo iné, lepši trvalejšie, ale teda, ako to, že ak máš narozdiel od prasiatko nejaké myslenie vyššieho levelu, že nevidíš (či nechápeš) že ľudské dejiny sa odohrávajú v algoritme mier režimu "xy", vojny, mier režimu "xy", prevraty prípadne revolúcie. Ty si zbadal ešte niečo? Chceš systémovú zmenu (lebo ak nie nebol by si na nadhlade, súčasné pomery by ti boli vyhovujúce) a tvrdíš, že ak má byť trvalo pozitívna, musí byť kroch cez evolúciu myslenia a konania ľudí. Navyše, citujem "A v histórii už k prevratom x krát "úspešne" došlo, tak prečo by sme nemali mať aj my jeden?" - Prečo si si neskúsil odpovedať? Ja predsa od začiatku tvrdím to čo ty, že dôležitá je nie mocenská zmena (aby sa revolúciou vystriedali ľudia u moci), ale aby sa zlikvidoval hnací motor dnešnej negatívnej reality - odobrať moc bankárom a riešiť skutočnú hlavu zla (Rockeffeler, Rotschild a spol., atd.) Ty snáď vážne čakáš, že aj takýto blbci a egocentrickí chamtivci sú schopní duchovnej evolúcie? :o Norman, to nemyslíš vážne, však?! P.S. Tvrdiť, že ja dobre viem, čo by ľudia pod tlakom nutnosti vymysleli , čiže aké spoločenské zriadenie nové vytvoria, -- nie som veštec! Výsledky činov možno predvídať, ale platí, že smer uberania sa spoločenstva ako celku, v spoločnosti, kde peniaze raz a navždy prestanú byť "až" na prvom mieste, sa nedá. Priveľa nepredvídateľných okolností by mohlo byť. Možno by na začiatok stačilo, ak v jednotlivých krajinách sa miesto zisku bude uctievať zamestnanosť. Dať cca 98-99% dospelého obyvateľstva prácu je oveľa dôležitejšie ako produkovať zisk. Ano, nie 100%, pretože v spoločnosti sú aj blázni, lenivci a chytráci, ktorý sa statočnej práci vyhýbajú, resp. jej nie sú schopní. Ale veď to sú práve individuá ktoré majú finančnú moc nad svetom dnes.
Norman
neber to ako urážku. Menia sa aj u jedného človeka, časom, dokonca náladou... To nie je o tebe, ale o tvojom prejave. Tvoj prejav tu je prejavom nadšeného aktivistu. Každý občas potrebuje trocha poučenia (aj keď je lepšie, ak o tom nevie, že je poučovaný) Jasné, že sa svet ubera od jedného režimu k druhému, ale teraz to vyzerá dosť bezcielové, bez myšlienky, akoby v kruhu. A zopakujem podstatné, že revolúcie sa nerobia na ulici.   Vieš, čo by ľudia pod tlakom vymysleli - iba veľké hovno.Tak to bolo myslené. Ale správne vieš alebo uznávaš názor, že jadro problému sú banky, financie. To je prvý bod, nájdenie gordického uzla. "Hnací motor negatívnej reality" - dobrý termín. Druhý bod je jeho rozťatie. Nepomôže rozväzovanie, nepomôže naťahovanie, nepomôže ani malé sekanie tupými nožíkmi  - gordický uzol sa dá iba rozťať. Čo to presne znamená, to je už na okolnostiach a inteligencii konatela. Určite to nie je hádanie sa s vrátnikom v rozhlase. Ale dalo by sa azda o kúsok, len o kúsok presnejšie: je to vytvorenie alebo ovládanie autority. To zas môže byž rôzne, čo je u nás vlastne autorita? Koho by si ty poslúchal? Komu by ľudia verili? Aj na to je potrebná duchovná evolúcia, aby ľudia vedeli zaobchádzať s uzlami. Ja nečakám, že sa uzly dobrovoľne rozpletú samy. Čakám, že sa nájdu roztínači. Aspoň jeden. A ešte je to tu s tým "chceš systémovú zmenu"... pre to vznikajú tie odpoveda "Ja nič nechcem". Vieš, je to ako počasie. Raz prší, raz svieti slnko, raz je hmla, raz sneh... Keď prší, každý chce slnko, keď svieti, každý chce tieň... Nexistuje žiadne ideálne počasie. Neviem, ktoré je ideálne, nechcem ideálne počasie. Ba čo horšie, ja ani neviem počasie zmeniť. Ale viem, že sa mení. A viem, že keď sa dlhšie nemení, je zle, je veľmi zle. A viem sa ako tak patrične obliecť. V tomto naozaj už mám časový nadhľad. Ešte ho chcem mať aj v tom historickom časovom rozmere.   Ale na záver jedna veta: neber to tak, že ťa brzdím v tvojom revolučnom nadšení - po svete behá naozaj toľko rôznych svíň, že je šikovných kontraprasiatok skôr primálo.
Le Bleu
Na to, aby ľudia vedeli zaobchádzať s uzlami, nie je potrebná duchovná evolúcia, ale aby v detstve chodili ku skautom alebo na horolezecký krúžok.:) Viem, nič moc fór, mám takú poruchu, pardón. Ale dobre píšeš. Ináč, ja by som sa do týchto diskusií zapájal tiež, ale ja to tak asi neviem. Viem, že sa nikto nepýtal, ale.. aby ste vedeli.
Norman

že by niekto pri pive nevedel povedať svoj názor. Alebo že by si pýtal slovo.

Tomu sa povie výchova, to by sme všetci potrebvali:)

Že ty si nejaká šlachtická rodina?
 

Prasiatko
To vieš, jeho Vysokoblahorodie dodnes nemôže zabudnúť na zlého Beneša, ktorý im zrušil tituly :))
Le Bleu
No dovoľ, nie som ani rodina ani šľachtická! (Ale Beneša fakt nemusím.) Pri pive povedať názor viem, aj svoj, a na pivo chodím, aj keď niekedy si dám radšej víno. Len sa niekedy neviem dosť dobre vyňadriť, takto nasucho.

nové