Pach bohatstva

 Kým v Kyjeve burcujú na barikádach proti vstupu Ukrajiny do euroázijskej colnej únie vedenej Ruskom, v ich kolonizátorskej centrále bez hraníc je situácia iná.

Izrael oznámil, že urobí všetko pre to, aby sa čo najskôr pridružil k colnej únii Rusko - Bielorusko - Kazachstan a vytvoril s nimi zónu voľného obchodu.

V korporátnych médiach však o tom zmienku nenájdeme. Pri brutálnych propagandistických kopancoch do Ruska sa správa o tom, že Izrael slintá po colnej únii, nehodí. Ešte by sa nejaký nešťastník vytrénovaný v slepom obdive červa voči vyvoleným nadľuďom trafil spýtať, prečo sa Izrael do colnej únie hrnie ako buldozér po kyjevskom Majdane, ale Ukrajina tam nesmie - a kto by mu dal aspoň trochu uveriteľnú odpoveď?

 
Náhodný okoloidúci
Ak mu Rusko dá podmienku uznať Palestínu s medzinárodne uznanými hrancami, urobí to? :D
Ema

Každopádne nacistický paštát bez hraníc zastavil násilné vysídľovanie beduínov, hoci ešte nedávno moldavský barový vyhadzovač s nemeckým menom, t.č. vo funkcii ministra paštátu, vykrikoval, že vyhnaním beuínov treba bojovať o "zem židovského ľudu", inými slovami o rozširovanie židovského Lebensraumu.

Nie je však isté, či dočasné pozastavenie tohto zverstva, ktoré bolo aj voľakedy v Rusku typické pre židobolševikov, nevymenil henten paštát za vstup do CERNu.

To je príznačné, že hentie svine kšeftujú ešte aj so svojimi zločinmi. Blbí sú však tí, čo na to pristúpia. No a nie som si istá, či je Ruská federácia blbá - po nedávnom asertívnom Putinovom posolstve k federálnemu zhromaždeniu, v ktorom bola hlavnou líniou morálka (čo to je?, pýtajú sa na Západe), by som skôr povedala, že nie.

 

Aha, a tuto je malý dôkaz, že blbí nie sú ani Iránci. To len levinsonovia sú presvedčení, že potomkovia starých prosperujúcich ríší, ktorí majú svoj štát nepretržite celé storočia sú rovnako zdegenerovaní ako oni - nomádski chazaroidi, ktorým sa pred nejakými desaťročiami násilím podarilo zhodou náhod uchmatnúť kus palestínskej zeme.

slaven1

Z netu:

Dohoda z 5.12. Cína slíbila nepoužít proti Ukrajině jaderné zbraně a ochránit ji v případě,že bude takovými zbraněmi ohrožena. Obě země se zavázaly,že neumožní vytvoření jakýchkoli separatistických,extrémnich a teroristických organizací a skupin a vznik zákonů, které mohou poškodit suverenitu, bezpečnost a uzemní celistvost jedné ze stran. Ukrajina se zavazuje uznat Cínu za legitimního zástupce Thaj Wanu.

zdroj

 

Norman
Treba preniesť problémy k oponentovi. Taiwan - vzdorovitý proamerický bábkový svojštát s diktatúrov Čankajška - je na čase, aby sa zlúčil s kontinentálnou Čínou. Spojilo sa Nemecko, nech sa spojí aj Čína. A, bez irónie, ešte by maliRusi a Čínania bojovať za samostatnosť a slobodu Škótska, spojenie Irska, slobodu Baskov (znova hovorím - to myslím vážne a aj by si to Baskovia zaslúžili, ochranu zvyškov svojej originality, to je celosvetové dedičsťvo). Menej som za delenie Talianska - pretože to by oslabilo juh pred návalmi hladujúcich z Afriky. Ale Samostatnosť Kurdov - to by sa malo urobiť, na úkor Tureckého územia (a Iraku). A čo tak USA - kedy sa osamostatnia, ako sa osamostatnili Sovietske republiky. Nikdy? Otrocké telce sú spokojné so svojím žalárom? Asi závidia aj Ukraincom, keď tak vehementne podporujú ich prilepenie k EU.    
slaven1

Pozor, pozor, dokonca aj mapa rozpadu Spojených štátov je hotová (autor):

Rozpad SŠA

Rok 2014 bude po veľkej prestávke opäť rokom zmien hraníc v Európe.

Mierové zmeny:

- september 2014 - referendum o nezávyslosti Škótska
- november 2014 - referendum o nezávyslosti Katalánska (Barcelona)

Katalánsko referendum 2014

Konfliktné zmeny (balkanizácia):

- rozpad Ukrajiny vďaka aktivite Wašinktonu a následné územné nároky Poľska, Maďarska, Rumunska
- začlenenie Moldavska na povel Wašinktonu do Rumunska

Nedeje sa nič tragické. Na prekreslovanie čiar na mape sú Európania zvyknutí. Zmeny ne-symbolizujú nič vážne. Vážna situácia v Európe nastane, ako iste všetci vieme, keď  zanikne San Marino :)

PS: Číňanci dnes pristávajú na Mesiaci.

Norman
nie mapa ich rozpadu :) 1. Škotsko áno, tí sa trhajú - aj keď oni už nedokážu naozaj, odkedy si dali zobrať jazyk, sú vkýbli (ja viem, že teraz im nik nerozumie, ale JE to angličtina:) 2. Španielsko by som nerozbíjal, dôvody ako v Taliansku, len to Baskicko. 3. Budú po sebe streielať Ukrajinci ako v Juhoške? A rozpoznajú sa? Strategicky je aj jedno, keby aj Ukrajinu rozdelili, aj tak je to jeden geopolitický celok s Ruskom. Iba ak by so západnej časti vytvorili nejaký ten Sionstan - ale to robiť nebudú. Hm, oni chcú na židovskú históriu na Ukrajine skôr zabudnúť. Chelemendik to vidí tak, že by na delení  Rusko získalo ... dobrodruh jeden. Ináč, aj Krym - dôsledky Stalinovej politky. 4. Moldavsko je úplne nepodstatné. To sú staré Stalinove hriechy, za  ktoré teraz Rusko politicky ešte stále aj takto platí. Presne tak, nedeje sa nič tragické, bez irónie :) Keby nedochádzali fosílne palivá ... ale ťažko povedať, možno s dostatkom energie by už dávno padali bomby. 5. San Maríno je jedna z mála veci, kde ti neporadím. Ale stále ti hovorím, že je to podobná náhoda, ako Andora či Montecarlo, Lichtenštajnsko ... väčšina vecí v histórii je bez dôvodu. 6. Zabudol som Belgicko- tam treba BEZPODMIENECNE OSLOBODIT utláčanú flámsku menšinu!!! (to je irónia, ale tak to treba tlačiť, nech to nejaký Lajčák presadí, my im poradíme, ako sa delí)   V žiadnom prípade ale  nepodporujem spojenie Nemecka s Rakúskom. Stačí počkať, kým sa Eu rozpadne a zostane iba Nemecko, Rakúsko, Dánsko, Svedsko, Norsko, Finsko, Cesko, Slovensko ...
slaven1

Xenofóbia, rejsizm, diskriminácia, rómovia - to je slovník zdegenerovanej politickej korektnosti.

3,4 - J, Stalin robil aj škodu, ale takú škaredú stránku, akú mu dorobili na českej wiki, si nezaslúži.

5 - Jasné, že San Marino je vtip. Vtip trvajúci už 1712 rokov. Ak je malé San Marino vtip, čo je potom obor zvaný Slovenská republika?

Norman
že je to slovník tej hry - no a? Pokial sme v nej, môžeme ho používať, nie? Prečo by len oni mali mať túto zbraň? Aj tak to musíš nejako nazvať, ten ich strach zo všetkých. Podobne by sa mal nazvať typický xenofób - sionizmus. Ten tvrdí, že mu každý chce zle. - Ja som českú wiki nepísal. To vieš, že o každej osobnosti minulosti sa KLAME, klame a klame. Ale zas - ani jedna nebola nejak bez viny, to teda nie. Tie okolnosti prakticky každého zomelú. - Niektoré blbosti trvajú aj dlhšie, ako 1712 rokov.
Truhlík
Proti židovine treba bojovať židovinou.  
Norman

A práve preto je jasné, že náš pozitívny rozmer nemožno zužovať slovami ako "židovina" - oni ich tiež nepoužívajú.

No, používajú také slová ako hejslovák, lovák a mnoho iných urážok ich charakterizuje. Ako napr. keď Breiner píše, že Židia sú na hlavu - Slováci sú na hlavu - kde brojí proti tomu, že sa Slováci moc úrážajú. :-) S prepáčením, žid vyčíta slovákom, že sú precitlivelí na svoju identitu. V novinách, kde zmažú komentár len za to, ak sa napíše čo len meno toho náboženstva (aj kometáre k tomu článku boli "moderované", a teraz "už nemožno pridať príspevok":-))

No, ale zas som sa zakecal. Podstata zostáva. Zbrane oponenta možno používať - jeho slabosti, chyby a provokácie nie.

 

 

Ema
Tak toto bolo na ušťatie, správa na RTVS o čínskom stroji na Mesiaci.   Pred začiatkom správ RTVS: Moderátor: To čo je toto tu v texte? Že jutchu. To mám prečítať? Takto, že jutchu? Redaktor: Hej. Prečítaj to, že jutchu. Moderátor: Znie to čudne. Redaktor: Je to po čínsky. Moderátor: Nemôžem prečítať preklad? Redaktor: Môžeš. Jadeitový králik. Moderátor: Hm.   Moderátor v hlavných správach RTVS: Na Mesiaci pristál čínsky jadeitový králik. ..... Toto keby Číňania vedeli, tak ten názov riadne vyšperkujú.   Správa RTVS: Na mesiaci pristál čínsky jadeitový králik s perleťovým chvostíkom, zamatovo jemnými uškami, plyšovým kožúškom a labkami s dezénom zanechávajúcim otlačky pečate cisára Wang Mang dynastie Han. (Moderátor redaktorovi: A ako sa to povie po čínsky? Redaktor: Čintchientchu.)  
slaven1

Oni ešte nevedia čo robia, ale my vieme - RTVS sa odamerikanizuje. Prezradíme im teda, že čínština má 4 tóny pre každú samohlásku (slovenčina 2 až 3: ó,o,ô).

Králik dohopsal a poslal prvé foto a video:

Mimochodom: skrátenú verziu tohto videa nám (Európanom) ponúkli aj úspešný britský propagandisti: "China's Jade Rabbit rover rolls on to Moon's surface". Pred videom si samozrejme treba pozrieť kráté "reklamné posolstvo" - ako Američania nazývajú túto stratu času. Tento krát ma BBC presviedča, aké výhodné je investovať a robiť biznis v Kosove - Pohostinnosť, tradície, dosť mladých ľudí, nízke náklady na mzdu, strategická poloha v srdci Európy, no neinvestuj!

Prasiatko
Hlavným pilierom, ústredným svorníkom, čo drží Taliansko pohromade je hlavné mesto. Ak stratia Rím, rozdrobia sa ako zdochlina...a psychicky budú v ťažkom šoku a celogeneračnej depke. Odhadujem, že máš niečo cez 40 rokov. Rím stratia zhruba v čase Tvojho odchodu do dôchodku. :))
Norman
budú trvať 20 rokov a potom stratia Rím? No, to je ešte dlhšia pr(e)dpoveď ako minule, keď si tuším hovoril, že bude revolúcia za 12 rokov. Veď hovoríte, že teraz sa tam niečo deje: - chcem počuť predpoveď, čo sa stane ZAJTRA - alebo do roka. Ale nie také, že Taliansko bude mať novú vládu - tú majú novú dvakrat ročne.  

nové