Vianoce na predaj

Vyšlo decembrové číslo Zem&Vek s titulom Vianoce na predaj.

Multikulti Vianoce,

Európske kladivo tolerancie - Huďo o potláčaní slobody v Európe

Šťastné a krvavé Saturnálie - historický pohľad

rozhovor s (polárnym)cestovatelom Petrom Valušiakom

Holodomor - o boľševickom raji na Ukrajine

profil Nelsona Mandelu

alternatívna komunita Organika

filozofia o neutrálnom dobre

Rostasova rozsiahla úvaha

profil komunistu Mesežnikova

o konšpiračných teóriach ešte raz

...

 

Ten časopis je dobrý, viac ako dobrý.

Myslím, že aj dostatočne radikálny, na úrovni doby.

Kto ho nečíta, je si sám na vine.


 

Len čisto drobná vec, poznámka čitateľa ku grafike  - Mená tých, s ktorými alebo o  ktorých je rozhovor, sú vytlačené tenko a priam sa strácajú. Je to nepraktické a aj neuctívé. Namiesto toho dominuje na prvej stránke článku meno autora - čo je zbytočné, malo by to byť skôr naopak.

 

 

Norman
takže sa jeho profil v časopise ZemaVek stáva aktuálny.   I keď, ako vždy, zaujímavý nie je reálny človek, ale mýtus.
Grigoriy
Venoval som sa v poslednom čase domácim uloham, vlastne jednej domácej úlohe. Ako vždy, dal som si na nej veľmi zalezat, lebo len pedantne vypracované domáce úlohy robia z jedného vynikajúceho analytika.  Práve preto ma ako takého všetci poznáte. Určite si niektori spomeniete na Fica v Bielom dome... Okrem iných vecí. Tentokrat som mal za domácu úlohu zistit, ako je to s najnovsimi slovenskými "disidentmi". Zodpovedne Vám môžem povedat, že Tibor Eliot Rostas je niečo celkom ine, ako si teraz myslite. Viac Vám nateraz nepoviem, len Vám pripomeniem niečo, čo som už častejšie spomínal: "disidentske" odhalovanie malých (vacsinou uz aj tak vseobecne znamych) "tajomstiev" sa niekedy robi ako prevencia (alebo odputavanie pozornosti) proti odhalovaniu veľkých a podstatnych tajomstiev, a zároveň sa vychovavaju kádre a legendy pre budúce situácie.  Poculi ste uz niekedy niekoho povedat, že "o tomto človeku by som si to nikdy nebol myslel" ?   Zabávkajte sa naďalej.  
Buheh
opäť raz vynašiel jeden z jeho fúrikov. Už je to pár mesiacov, čo tu na tému Rostas a spol. bola diskusia a viacerí sme konštatovali, že tu čosi smrdí. A Ty sem teraz prídeš povedať, že niečo viem, ale nepoviem. Ako v škôlke.
plus
Po poslednom čísle som si povedal, že toto je aj posledné mnou kúpené číslo. potvrdili ste môj pocit, že je to všetko len dobre maskované divadlo; naznačená rusofóbia v každom čísle, od reality odtrhnutý akýsi Murín, smiešna príprava na kolaps, obhajovanie nejakej thajskej pussyriťáčky atď a nakoniec v tom poslednom čísle samotné fotografie Rostasa, herca a pózera. Na čo sa hrá, vidím, ale kým naozaj je, to neviem. len to celé smrdí, ako napísal diskutér predo mnou. Myslím, že sa mu na udicu chytil aj Huďo.
Náhodný okoloidúci
Nikdy som ten plátok nečítal, od začiatku mi bolo podozrivé, s akým zápalom sa všetci zrazu pustili do jeho propagovania. Huďo buď naletel alebo v tom lieta tiež. Ale ako sa hovorí - "niekomu skrátka musíme veriť, nemôžu byť všetci rovnakí".
Norman
a keďže aj ja normálne Zem a Vek propagujem, okrem toho, čo som napísal Plusovi, ešte dodám jeden môj názor: To tak nefunguje, že mediálni manipulátori si povedia, že teraz budú budovať alternatívnu manipulačnú sieť, ktorá bude vytvárať ich alternatívnu druhú vlnu - a nájdu si človeka, na ktorého vsadia, dajú mu prachy, aby to budoval a podobne. Tak ideálne asi nefunguje žiadne "podnikanie" a tie svine to poznajú. Ich podnikanie je takmer vždy parazitovanie. To by totiž museli násjť správneho talentovaného človeka a ten by musel vytvoriť koncept, čo by zaujal ... no, aj keď peniaze sú mocná čarodejka, na bežných talmudistov je aj to priveľa. Oni pozerajú, čo sa deje a ak niečo moc začne sa nadúvať, snažaia sa to buď pripučiť, alebo, ak chcú mať svoju kolónu, snažia sa to kúpiť. Otázka teda neznie, či je to už teraz kúpené,  ale či je to schopné odolať kúpe a inej korupcii v budúcnosti, či sú schopné odolať manipulácii všetky tie rôzne osoby, čo sa na projektoch melú.  A odpoveď je - samozrejme, že NIE sú všetci schopní odolať a celý taký projekt  skôr či neskôr MUSI prehniť a zrútiť sa ako eifelovka bez antikorozneho náteru. Ale dovtedy splní svoj účel. Náš účel.
Norman
Murín je bežný zjav na našej pôde, s iným, ako lokálnym materiálom pracovať nemôžu. Rusofóbia je vždy otázka náhľadu - tak ako američani ani rusi nie sú zameraní na to, aby sa starali o naše štastie. To, že Západ kope nefér do Ruska ešte naznačí, že Rusko je spasiteľ. Príprava na kolaps je aj podľa mňa blbosť, ale niekoho to baví. Thajčanku neviem ktorú myslíte, ale ak nejaké alternatívne persóny sa zjavia - nikdy nebudú všetci súhlasiť so všetkým. Čo sa týka Rostasa, podozrievavejší by som bol, ak by sa hral na svatého skromného muža. Jeho "pózerstvo" či čomyslíte je prirodzené pre mediálne persony. A možno chce aj zarobiť, aby nemusel žobrať. Základná pravda je tá Buheheho - trocha upravená: nik z nás nie je naivné teľa. Ale Zem a Vek je len časopis, ktorý určité myšlienky robí salonfähig - takými, aby ich bola schopná akceptovať široká stredná vrstva lenivej malomeštiackej spoločnosti. Je to podobne, ako keď na lodi plnej skorbutu niekto ponúkne dávky C vitamínu, pekne zabalené. Ja ich nepotrebujem, ľudia hladajúci a snažiaci sa o  svoju zdravú duchovno-politickú výživu (asi ako vy) ich možno tiež moc nepotrebujú, ale chorým dezorientovaným masám by urobili a robia dobre. Samozrejme, že by sa zišli aj iné veci pre iných ľudí - hm, napíšte vy aspoň sem, čo Vám chýba v mediách alebo realite, alebo čo vlastne chcete, možno si to prečíta niekto, kto má zdroje a vie, ako na to.  

nové