Aby ste nepovedali, že sme vám nepovedali

Na dnešnej tlačovej konferencii štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Gennadij Gatilov povedal, že izraelský útok na Irán môže mať katastrofálne následky.


"Akýkoľvek vojenský scenár voči Iránu bude mať katastrofálne následky pre región, aj pre celý systém medzinárodných vzťahov. Preto verím, že Izrael si uvedomuje tieto následky a dokáže zvážiť, aký dopad bude mať takáto akcia na samotný Izrael," povedal Gatilov. Inými slovami, "aby ste nepovedali, že sme vám nepovedali". Jasne a jednoznačne.


Napriek nedávnemu vešteniu tzv. analytikov píšucich pre západné korporátne médiá, že sa Čína s Iránom nedohodnú na cenách ropy, Čína s Iránom sa na cenách dohodli. Ropa je pre Čínu tak potrebnou komoditou, že vyjednávala win-win a nemienila zneužívať akési západné sankcie uvalené na Irán. Obidve strany sú spokojné. A radostne stúpajúce ceny ropy Iránu hravo vykompenzuju tú mrňavú stratu z exportu do Európy.


Zato my si za benzín a naftu priplatíme. Ďakovné listy treba posielať do bruselského euroústavu pre choromyseľných, riadeného americkým perosnálom.


 


 

Norman

a treba veriť, že zákon zvíťazí nad rebelmi.

Opäť raz vidno, aké zákerné sú náboženské rozdiely a ako hajzli za oponou využívajú rozpory na to, aby všetkých oslabili. Kým sa ľudstvo nezbaví úplne iracionálnych, totalitných a dogmatických ideológií ako judaizmus, islam, kresťanstvo a im podobných, bude sa vraždiť znova a znova vo veľkom a globálne ničiť celú planétu.

 

Ema

ktorý mu podľa tlačového útvaru Kremľa arogantne povedal, že v Sýrii už žiadne mierové riešenie nie je možné.


Asi pošle skurvysaud do Sýrie saudskú armádu, ako nedávno do Bahrajnu.

nové