Roztok je nasýtený

Mám taký pocit, a asi je nás väčšina, že roztok je nasýtený. Roztok je nasýtený a viac sa do neho nezmestí.

Akurát že ja ešte rozlišujem nasýtenosť POMSTOU a nasýtenosť POZNANÍM. Oba sú nasýtené, žial, poznania je v absolútnych číslach nepomerne menej. Keď to rupne, bude to zas dementný chaos.

Už teraz mi je na zvracanie nielen z tých prasiat, ktoré sú tam, ale rovnako z tých prasiat, ktoré sa tam budú hrnúť. Väčšina nechce zmenu, ale len pomstu a prisvojenie si moci.

Naozaj, mám dojem, že niektore spoločenské zmeny v minulosti mali šancu a že mnohé to aj niekam posunuli. Väčšina mala samozrejme nerealisticky veľké ciele a tie samozrejme nenaplnili - ale to, čo prichádza v súčasnosti, patrí k tým posunom -áno, aj takých už bolo veľa- ktoré nemajú ani veľké ideály. Súčasná moc, ktorá tu vládne posledné povedzme storočie, pár storočí, je tak debilná, že skončí v totálnom chaose. Tak ako z nedostatku fosílnych palív skončí priemerná technika niekde v stredoveku, tak aj inštitúcie sa prepadnú niekam do doby temna.

Keďže väčšina ľudstva je stále vzdelaná akurát tak na primitívnej úrovni biblických kozojebov, poviem to zrozumiteľne aj pre nich: aj táto babylonska veža nevyhnutne padne. Celá.

Želal by som si len, aby čo najviac jej slobodomurárov zostalo v nej.

 
slaven1

Súhlas, že k nám niečo ide. Ešte neviem či to bude neo-renesancia alebo neo-feudalizmus. V čase trma vrmy sa bude treba asi odpratať niekam, kde to bude stabilizované alebo tam kde rozumejú čo sa deje, aby pokračovanie (kontinuita) rozumu nebola prerušená (som s tých čo sú nasýtení poznaním) tými čo sú nasítený pomstvou. Európa nie je pupok už globalizovaného sveta.

Email došiel? Kedy bude slovníček?

Chaos je tu už 24 rokov.

 

REF.: Hej Lidi, lidi vo co de? teď je tu CHAOZZ a ten to rozjede, Heeej! 3x
Hej lidi, ty co nevěděj jen tápou, ale ("Chaozz je v pohodě pro lidi co chápou") scratch: DEPH

Norman
Je síce zopár ľudí, čo ťa asi nechápu, ale ty si proste senzor - autentický a úprimný. Odpratať sa niekam - utiecť od povinnosti, že. Kašlať na Európu. Hurá do Ruska. Bojovať proti zlu rappom - ja si tiež myslím, že aj 12 roční majú právo kecať do politiky. Podstatné je, aby boli už riadne v puberte.   Ale najlepšie je, že asi nik iný by nedokázal o sebe úprimne priznať, že je nasýtený poznaním. To ale zároveň veľa vecí vysvetluje. :)   PS. Kam si preboha poslal e-mail? .)   PPS Toto mi poslal Slobodný Vysielač na facebooku: http://zorvan.blog.sme.sk/c/344566/Sme-zaostali-a-je-to-super.html Ja viem, že to nie si ty, ale čo si o tom myslíš? :)
slaven1

Ale najlepšie je, že asi nik iný by nedokázal o sebe úprimne priznať, že je nasýtený poznaním.

Hej som, pravtepodobne aj ty si, aj Afík je, aj Ema je, aj ďalší sú nasýtený poznaním. Je nás dosť. Dosť na to aby dnešný prerod spoločenského zriadenia vyústil v niečo, čo sa bude označovať ako neo-renesancia.

Stále je však veľa spiacich prízrakov - poslušného, dobromysleného davu, ktorému dávajú menší dieľ koláča deň za dňom. Keď ťa niekto v čase chaosu na ulici zabije, tak darmo je tu vedieť prečo. Ale nie je pekné opúšťať loď, možno bude stačiť odpratať sa niekam na dedinu.

V každom prípade, my čo vieme, máme zodpovednosť osedlať históriu, a nie len sa pasívne pozerať a robiť kronikára. Treba sa organizovať. Ide zmena a tá zmena nepríde zo západu, ako to čaká Ján Keller, ale z našich končín.

Ak sa chcete ísť prejsť do lesa, nenapadne vás tam medveď, ale slávna britská sociálka.
...
Keď si spomínam na tie zlaté časy, ako som ako najmenší krpec behal po uliciach za kamarátmi a hrali sme sa, kde sa dalo, lebo žiadne „detské centrá" sme nemali, maximálne priestor medzi bytovkami, až sa mi slzy hrnú do očí. Ešte viac pri pohľade na tie znudené britské deti, ktoré ak nehrajú futbal, floorball alebo rugby, tak môžu sedieť doma a čakať, kedy si ich pracujúci rodič nájde čas vyjsť si s ním na detské ihrisko, lebo ak by sa tam vybral sám, od toho dňa by už svojich rodičov asi neuvidel.

Pekne tam vysvetlil Britskú asociálku. To tvrdím aj ja, že na Slovensku je pekne. Je tu veľa príležítostí, ale málo ľudí ich vidí.

PS. Kam si preboha poslal e-mail? .)

Na hotmail. Kedy bude slovníček?

Norman

čo znamená nasýtenosť.

 

PS. Na AKY hotmail, preboha? :-)))

Nevieš posalť ani mail na redakcia  nadhlad.com a stále machrujes:) Slovníček si musíš odrobiť.) A potom ešte odrobiť. A odrobiť. Ty.

Alebo vieš čo - tu už je jeden slovniček urobený : metapedia 

Je enjaká odumretá, môžeš oživiť.

A este zaisti nejaký spelling v Drupale, slovenčiny. Ten posledný po slovensky nevedel, hm. Komentáre nič také nepoznajú. To musíme vyriešiť, ináč vyzerá človek fakt jak chuj.)

slaven1
Aha, tak na tento si to chcel poslať. A kde je uvedený? Viem, že minule bol v pätičke a teraz sa stratil. Metapedia nie je nadhlad. Ja si slovniček dorobím aj sám, daj mi admin práva.
Norman

Ak niečo nevieš, máš sa spýtať.

 

Hm, ty už si druhý za 24 hodín, čo chce  admin práva .-) Daj mi práva, bu bu bu.

Taký admin by sa zišiel, to hej. Posledný sa nevrátil z tej Sýrie, tuším. Ale predpoklad je - veď vieš, určité vlastnosti. Nejde ani tak o základné vzdelanie, ale také tie, ako sa tomu hovorí,  "morálne vôľové vlstnosti budovatela socializmu". Vidíš, ani to nepoznáš - a tak by si toho Stalina oprašoval .)

Keep smiling. Vsjo budet, toľko my nebudem.

 

nové