Kľud a ticho

Príznakom týchto čias je neurotizmus a slabosť. Neustála snaha po mykaní sa a trasení sa - to vidíte všade medzi homo sapiens.

Tento portál chce byť iný. Veď tento portál a ľudia okolo neho pracujú, aj keď spia. Tento portál a ľudia okolo neho nepoužívajú jeho stránky ako zbraň, ale naopak, čím je väčšie ticho, tým viac situácia dozrieva. Tento portál nikdy nebude varovať psychopatické lézie, z ktorej strany presne príde rana. Tento portál nemieni donekonečna denne znova a znova vyčítať psychopatom, že im tečie po paprčiach krv. Ba dokonca nie je už na úrovni dňa presviedčať ovčanov, že sa potápajú do zákonov džungle a mali by sa brániť.

Tento portál jednoducho vie.

1488

v kľude a tichu

vznikol vesmír - všetko popísateľné zmyslami ..aj nezmyslami hehe

všetko vzniklo z ničoho - existencia neprijme neexistenciu - paradox prítomnosti - ilúzia života

vznikol život z neživota - anorganická hmota ožila hehe - RNA reprodukovalo odkaz ..od tééé raz štart

bolo prvé vajce alebo sliepka

a tak sa vedomie zhmotnilo a logika radí, že možné je všetko, ak to čo vnímame je skutočnosť

akcia / reakcia .. a že bez vetra sa ani lístok nepohne a ono sa to samé hehe

alebo samostvoriteľný boh ...eee buheh

a ešte to všetko poznateľno je uplácané v nekonečnom priestore

existencia nie je náhoda

svetlo, antihmota, čierne diery, energia, myseľ, sny, pohyb, nádych-výdych

umenie je v tvorivej energii - deštrukcia nepozná cit pre harmóniu

vyberte si

v kľude a tichu

Norman

ale ďalší rok by som deti učil len všetky veci z tejto schémy, z tohto megaobrazu. Od Planckovej dlžky až po hranice viditelnosti. To by som všetky deti učil celý rok, povinne - aby to navždy pochopili.

Ľudstvo by bolo iné.

ema redaktor

...ako sa naša mrňavá dušička stráca v diaľke viac a viac. A viac.

Grigoriy

Nevedel by som povedat, odkedy sa psychologia oficialne stala samostatnou vedou. Urcite to maju zmapovane, a dalo by sa to najst aj na internete, ale to by nebolo fer, keby som to vyhladal, a vytrcal by som to tu, ako moje rozumy.

Dost na tom, je to dnes veda, aj ked si myslim, ze jedna z tych, ktoru dnes najviac zneuzivaju. O tom teraz ale nechcem.

Aj ked to vtedy nikto psychologiou nenazyval, rozne formy snahy o poznanie motivov ludskeho konania tu boli uz v pradavne. Poezia, myty, bajky, nabozenske texty, dokonca aj rozne prejavy folkloru (napriklad prislovia a porekadla) su do velkej miery protopsychologiou.

Shakespeare alebo Nietzsche. Oboch pokladaju za geniov poznania tajomnych demonov ludskej duse, hoci nikto ich priamo nenazyva psychologmi. Mne sa vsak najviac aj tak paci Ezop. Vezmite si napriklad jeho bajku o liske a kyslom hrozne. Nepohrdnem vsak ani ludovymi porekadlami alebo vystiznym prislovim.

Napriklad: "z nudze cnost".    

Norman

Včera som náhodou chvílu sledoval predstavenie  bábkového divadla pre deti. Gašparko tam behal po javisku a niečo hľadal, a malé deti v javisku, plné nadšenia, s očičkami roztvorenými ako taniere, mu nahlas kričali "Za tebou, za tebou, tam to je".

Aké sú tie deti milé, keď prídu na niečo, čo je síce od začiatku zámerne ukázané, ale oni si myslia, že sami niečo objavili, ba dokonca, že niekomu pomáhajú :-)

 

Horšie je to s deťmi, ktoré upadnú do omylu, že sú múdrejšie nielen ako postavička, ale aj ako režisér.

Vraj aj také sú :-(

nové