Rusko 1917, Ukrajina 2014

Myslím, že v dnešnom svete nejestvuje národ, ktorý by sa nadchýnal Európskou úniou. Okrem jedného.

Samozrejme, mnohí EÚ akceptujú a zvlášť tí, čo sú v nej, ju často musia brať ako menšie zlo - ale nejestvuje národ, ktorý by sa nadchýňal jej symbolmi. Agresívni Afričania sa tlačia do Európy, premnožení Aziati sa tlačia do Európy - ale žiaden z tých národov sa nenadchýna EÚ ako inštitúciou. Už dávno ani Turci nie. To dnes robí iba jeden zaostalý národ.

Po tom, ako Janukovič nepodpísal dohodu s EÚ, Západ podpálil nepokoje na Ukrajine. Keďže táto ukrajinská angažovanosť za EÚ hneď spôsobila výsmech, tak začali Ukrajinci svet presviedčať, že sa nemlátia a neničia kvôli EÚ, ale pre svoju "slobodu". Chcú vraj zmenu.

A dnes tá zmena prišla: namiesto starého Janukoviča vybrali z basy starú Timošenkovú (ako im rozkazovalo USA a EÚ, pretože insiderský sionista nemôže sedieť v base). To by jeden neveril, ako môže byť jeden národ tak blbý. Bez ohľadu na to, čo tam bude zajtra a potom, ja opakujem - v očiach ľudí sveta klesli Ukrajinci medzi tých, čo si nezaslúžia sympatie, medzi tých, čo si sami môžu za svoje nešťastie.

Tie tamojšie procesy násilia a prevratu samozrejme neskončili, ale už teraz je pre Slovensko najlepšie riešenie vysoký plot na východných hraniciach. Ukrajina má pre nás asi taký význam, ako Južný Sudán.

 

Veď kto sa má na ten cirkus stále  pozerať? Vynechajme radšej kyjevské námestie, kde dav práve na povel nemastno neslano opakuje výkriky nových mocichtivých psychopatov. Pozrime sa inde. Ako ilustráciu dve veselé fotky zo sionistickej Sme, ktorá prudko obhajuje "revolučnú" zmenu - tí by určite novým Ukraincom nekrivdili a vybrali to najlepšie, že hej.

Takže:

 

Pred bývalým Janukovičovým sídlom jeden šťastný hlupáčik nadšene máva zástavou EÚ. To je proste dokonalý symbol ich motívov:)

 

V priľahlom parku podobne inteligentne sa škeriaci quasimodo revolucionár študuje klasickú sochu. Ta to aká čudná bohorodička! Tá fotka dokonale vyjadruje kontrast ľudských typov.

 

Ema

Rusko prestalo vykupovať ukrajinské vládne dlhopisy a neuvoľní druhú tranžu pôžičky.

Nevadí, upokojuje zdemokratizovaných Ukrajincov istý Chuck Hagel. "Osobne sa pričiním o to, aby vám pomohol MMF."

Aké šľachetné! Aké veľkorysé! Mali by mu Ukrajinci sochy stavať na uvoľnené podstavce.

 

No a už tu máme aj oficiálne vyjadrenie ministra financií RF Siluanova: počkáme s nákupom eurobondov do sformovania novej vlády, aby sme vedeli, s kým máme do činenia.

Pripomenul tiež dodávky zemného plynu - pokračujú podľa dohôd s Janukovičovou (už bývalou) vládou. Netreba príliš strihať ušami, aby jeden zachytil správu o tom, že z Ruska si "nová" Ukrajina nebude robiť dojnú kravu na prachy a strategické suroviny.

http://ria.ru/economy/20140223/996493577.html

A to, samozrejme, sú verejné diplomatické vyjadrenia. Nie nadarmo včera telefonoval Kohn-Kerry Putinovi a búchal sa do rachitického hrudníka, že administratíva USA bude s Ruskom spolupracovať na "celistvosti Ukrajiny". Z toho len blb neoodčíta, čo mu Putin povedal.

 

Zatiaľ si na Ukrajine celistvosť predstavujú tak, že Strana regiónov sa má pridať k boľševikom, aby sa východná časť Ukrajiny necítila "ignorovaná".

http://ria.ru/world/20140223/996486791.html

Ak si Mirošničenková myslí, že teraz je správny čas vyhrážať sa, no prosím.

 

Aha, aby som nezabudla. Západ Ukrajiny sa stal lacnou korisťou pre jeho lokálnu mentalitu. Takáto kategória je, samozrejme, politicky nekorektná, pre plány majiteľov sveta však kľúčová, pretože reálne jestvuje. Chladnokrvne sa s ňou kalkuluje, na jej mieru sú šité prevraty. Aká je na západe Ukrajiny, to sme videli na hlavnom pódiu majdanu. Extatické modlitby, oduševnelé vytie svätých piesní, prevlákanie mŕtvych po námestí ako kočka mladé - a viera v zázrak. On príde, príde, panenkamária skákavá drží nad nami ochrannú ruku a zázračne od zajtra bude lepšie. A zatiaľ vrkočatá vypĺznutá chamajda Tymošenková, rodená Kapiteľmanová, ktorej falošný blond vytvorený západnými imidžmejkrami na spôsob práve tej spomínanej panenkymárieskákavej ochrankyne Ukrajiny (jaj, krásna je tá NAŠA Julia na bilbordoch, ako panenka Mária) vplyvom basy ustúpil - ale zajtra bude späť - na námestí majdanu cynicky pracuje práve s touto predispozíciou ukrajinských teliatok. Ako jej predkovia, ktorí na túto v zázraky veriacu populáciu uvalili golodomor a ani sa pri tom príliš nenarobili. Zaujímavé bolo sledovať Tymošenkovú na majdane, kam sa nechala dotrepať na vozíku, táto mentálna invalidka, aby vyvolávala v ľútostivej ukrajinskej populácii želané pocity. Už len Firtaš tam chýbal, aby pouličným blbom vrelo poďakoval. Asi nestihol docestovať zo Švajčiarska a oznámiť, že je back in business (as usual).

Škoda, že už nežije starý dobrý le Bon. Mal by cenný študijný materiál o práci s masami.

Východ Ukrajiny je mentálne iný.

 

Lubov
  Volajú nás mnohí"sprostí Slováci". Tak teraz neviem,ako sa bude hovoriť západným Ukrajincom,to je otázka.Stále si totiž neviem predstaviť,že touto "inou mentalitou"sú vybavení aj ľudia zo Sevastopolu a Charkova, Krymu. Videla som autentické fotografie členov Mladej gardy z roku 1937. To boli 17 roční Rusi,partizánsky odboj proti okupantom,boli beštiálne umučení,nahádzaní do šácht. Nie,neviem si to predstaviť,že by ich vnuci mohli takto dopadnúťa byť ako tí z Kijeva.
Ema
Ešte na majdane pneumatiky nevychladli, a na Ukrajinu už prichádzajú slávne štrukturálne reformy "На полях "Финансовой двадцатки" было обсуждение ситуации на Украине, обсуждалась возможность обращения украинского руководства в МВФ за получением кредитной поддержки в обмен на структурные реформы", — сказал министр. РИА Новости http://ria.ru/economy/20140223/996494746.html#ixzz2u7fDCpTk   Oplatí sa sledovať ruské zdroje, pretože z našich sa lobogo dozvieme. Max. drísty o tom, ako dav na majdane vyl od nadšenia z návratu Kapiteľmanovej a že vyzerá byť ona "zostarnutá". Nokurva, to nás rozosmutnilo. Zajtra nebude.  
-eru-
no Tymosenkova je tvrdy pragmatik a dokonca sa hovori, ze ma velmi dobre vztahy s Putinom, ved sedela prave kvoli nevyhodnej dohode pre Ukrajinu /a vyhodnu pre Rusko/. Co sa o Janukovicovi povedat neda,. Moznoze este budeme prekvapeni. 
Stefan
No konečne eru, moje uznanie! Ema napísala zaújmavý článok, no to čo mi neštimovalo na celom tomto majdanskom divadielku je to že "prorusský" Janukovič cvičiaci v Čiernom mori zbližovacie cviky NATO a chodiaci na milostné rande do EU-centrály v Litve, uväznil Timošenkovú za podmienky výhodné pre Gazprom. A Eurokomisári ju chcú zato potrestať tak, že ju vytiahli z basy! No to je poriadny guláš, čert aby vyznal v tých kadejakých špinavostiach. Pripadá mi to tak, ako keď komúnisti podporovali Anvara Sadata, hoci vedeli, že ich súdruhovia bručia v egyptskej base. Alebo Saddáma Husejna, aj ked aj on väznil a mučil ich Irackých súdruhov. Nehovoriac o demokratickom divadielku s Mossadekom zvoleným v riadnych voľbách, nahradeným demokratúrou absolutistického monarchu Šáha Rézu Páhlavího. Zrejme si treba skôr všímať tok peňazí z Ukrajiny, tadiaľ budú viesť aj nitky za ktoré sú tie bábky popoťahované.
-eru-
je jasne, ze banderovcov rusky juhovychod pocuvat nebude, a sice USA moze vyhovovat nestabilita v regione, ale nie aby sa Krym a mozno cele ciernomorske pobrezie a ako minimum cast vychodnej Ukrajiny stala ruskou. Toto vyhovuje jedine Rusku a k tomuto to vsetko speje, cela ta radikalizacia, Pravy sektor, prepustenie Tymosenko /a ta nebude oveckou/.  Ved keby Rusko poslalo svoju armadu do Kyjeva, Luganska alebo Donecka ked je klud, nahnevalo by to nielen Ukrajincov, ale aj mnohych Rusov na Ukrajine, takto bude mat padny dovod. Uvidime, mozno sa mylim, ale zda sa mi to dost zvlastne.
baloo
pragmatik, ale má aj dôležitejšie atribúty, menovite, že je ťažký kriminál.  Juliška sa musela vynoriť - podobne ako trebars Dubček - lebo je "ikonická osuóbka", symbolom predošlej pro-juropskej éry a tým teraz musia verejne ukázať, na aké "tradície" nadväzujú. Momentálne sa ale k slovu dostali mladší mafiáni, a ani z mejdanov si nepamätám transparenty, že "osloboďme Julišu". Môj osobný názor je asi taký, že Juliša si ešte užije svojich 15 minút slávy, koľko jej dožičia mladí mafiáni, zahladí si stopy po sebe, zničí dokumenty, dá pozastaviť trestné stíhanie, vybaví si nejaký bársaký politický post, len aby mala doživotnú nedotknuteľnosť, prašule, ktoré doteraz nestihla, presunie niekam na kajmany atď. a v priebehu max. 1/2 roka zmizne zo scény, resp. bude tam figurovať ako večne sa milo usmievajúca babuška s vianočkou na hlave, ktorá ale vážnejší vplyv na priebeh udalostí nemá. Možno ju podceňujem, ale podľa toho, koľko viem, tipujem asi takýto scenár.
Ema
s kým ukončí éru nízkych cien plynu pre Ukrajinu a ukrajinský zvyk kradnúť plyn určený pre Európu. Zachytila si vari, že by sa Putin dožadoval Tymošenkovej prepustenia?   Hľa, ochechula s vrkočom "už neuvažuje o kandidatúre na premiérku". Ešte ráno nás masmédia oblažovali správou, že dočasný premiér bude vybraný z chazaroidného tria Tymošenková, Porošenko, Jaceňjuk. Ukrajinci sa už začínajú preberať z majdanskej opice. A zistia, že celá zmena tkvie v tom, že jedného oligarchu strieda iný. Vlastne zistia ešte niečo. Že spolu s novým oligarchom budú mať na základe požiadavky MMF výrazne, naozaj výrazne vyššie účty za energie. Atakďalej. Keď sem na Slovensko prídu prví majdanci znižovať cenu práce, treba ich kopnúť do riti a poslať späť domov. Nech si vyžerú, čo si pneumatikami vypálili.  
-eru-
to sa treba aj dohodnut, pochybujem, ze byt tam taky Jacenjuk, islo by to hladko, plus ked si pamatas, s Tymosenko sa Putinovi vzdy rokovalo celkom dobre, pravda ked rokovali priamo, no uvidime
baloo
my zase z rovnakej centrály dostaneme povel, že nesmieme ich nakopať do riti.
revolučný výbor
No vidíš, a ten radoví občania ako Ty a ja neuposlúchnu, spolu v takom prípade upálime pár slovenských kukláčov a policajtov, pridajú sa masy zo 400 000 nezamestnaných plus Rromovia túžiaci si zarabovať v horiacich štvrtiach a bude vymaľované.
Nikto
až na malé opravy - nie plot, ale múr treba stavať a ešte predtým vyžadovať splnenie podpísanej dohody o presťahovaní Rómov z Európy na Ukrajinu. Zdruhej strany si múr postavia východo a juho ukrajinskí Rusi a v západnej Slavaukraine ostanú banderovci s Rómami. O tom sa nedá nesnívať.
Norman
Sú ľudia, čo mi rozumejú.)
Stefan
Najlepšie riešenie, môj súhlas. Dva živly v huráUkrajine, čo si padnú nadšene do náruče.
-eru-
ze v Charkove MVD kasle na banderovcov, ktori v obleceni Berkutu utocia na administraciu oblasti, drzi sa len Oplot, notych je malo
Buheh
Ja keď čítam a pozerám správy z Ukrajiny, tiež by som niekde pri plote hodil tyčku.
-eru-
k akemu vyvodu prislo Rusko.
Ema
Videla si tú prču, akú si Rusi urobili teraz pri štarte záverečného ceremoniálu z piateho nerozvinutého kruhu? Toho, čo sa z neho pri otvorení OH pred 2 týždňami západné korporátne média skoro uondieli, že aha, babráci Rusi.
-eru-
a nasmiala som sa :)
Nikto
http://www.youtube.com/watch?v=_h_bRyNxYCM   Tak nám majdanistov v kŕči vyprášili z Kerča.
Ema
kočujúce po Ukrajine ako boľševickí emisári.   Doznieva finále záverečného ceremoniálu, prichádza čas na účtovanie s prašivcami. Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie vyzvalo k splneniu dohody o vyriešení situácie na Ukrajine a obvinilo opozíciu, že sa zmocnila vlády a neodovzdala zbrane http://ria.ru/world/20140223/996567839.html  
Princezna skory...
Ema
 Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря міста Києва - Української Православної Церкви Київського Патріархату bude na základe požiadavky MMF sprivatizovaný a keď sa v trhovom prostred neuživí, zanikne a jeho členovia sa budú živiť ťahaním harmoniky po rohoch európskych veľkomiest.
junak
ukrajinci si svojim rozhodnutim sami specatili osud. Rusi ich dotovali miliardami, EU ich oberie aj o posledne gate. EU uz pozaduje zachovanie uzemnej celistvosti Ukrajiny. Nepochybne, koristi sa chcu nazrat v celku.
Prasiatko
Požadujú nesplniteľné. Krym je pripravený v prípade potreby sa vyhlásiť za samostatný (NIE SúčASť RF) a Janukovič po odchode z Charkova, ak má rozum, išiel do Sevastopoľa, kde sa môže teroreticky ubrániť celé roky..:)
-eru-
bude rychlostou blesku vcleneny do Ruskej federacie, podobne ako Luganska, Donecka oblast ako minimum, ako to Chochli budu takto viest aj dalej a ukrajisnki banderovci mozu tak maximalne kricat, alebo si fakt niekto mysli, ze to bude samostatny stat, ked je tam taka prevaha Rusov, hoci aj nejaki ti Tatari?
Prasiatko
Ano, myslím si to, pretože Tatári nechcú ísť späť pod kuratelu Moskvy kvik, a ani pod vládu nacistickej strany z Kyjeva. Samostatnosť opierajúca sa o delá ruskej flotily je pre Krym najlepšie možné riešenie. Elegantné i pre Kremeľ. :) Nie je nič zlé na tom, že bude o jeden satelitný štátik viac. Viď Abcházsko.
-eru-
ako to nakoniec dopadne, satelitny stat moze rychlo zmenit smerovanie
Dabog
The Western Orangeade gang – from masters to servants – may still bet on civil war, Syria-style. Anarchy looms – provoked by the neo-fascists. It’s up to Ukrainians to reject it. A sound solution would a referendum. Get the people to choose a confederation, a partition (there will be blood) or keeping the status quo. Here’s a very possible scenario. Eastern and southern Ukraine become part of Russia again; Moscow would arguably accept it. Western Ukraine is plundered, disaster capitalism-style, by the Western corporate-financial mafia – while nobody gets a single EU passport. As for NATO, they get their bases, ‘annexing’ Ukraine, but also get myriads of hyper-accurate Russian Iskander missiles locked in their new abode. So much for Washington’s ‘strategic advance’. http://vineyardsaker.blogspot.sk/ Pre prasiatko: Aj Tatari maju zaludok a chcu jest. Radsej rusky chleba s maslom ako zapadoukrajinske europomyje. Samostatne nepreziju.
Náhodní okoloidúci
Chochli potrebujú predovšetkým liečbu európskymi cenami. Za plyn a za ropu. Skrátka za všetko. Potom im aj Rusi budú dobrí.
-eru-
Временный президент Украины пообещал жить в мире с Россией http://www.km.ru/world/2014/02/24/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/733...
Náhodný okoloidúci
Krymský parlament dnes odhlasoval oddelenie Krymu od Ukrajiny, ak sa opozícia nezákonne ujme moci.  Podplatený parlament v Kyjeve (Rada) prijal rozhodnutie o zákaze ruského jazyka. Ešte bude veselo.
Norman
Je zaujímave, ako naozaj niekedy násilie pyramídovite rastie nie pre to, že sa vykoná, ale pre to, že sa nevykoná. Ukrainská vláda nemala vôlu urobiť to, čo bolo nutné vtedy, keď by sa veci ešte urovnali s minimom zákonného násilia. Vtedy si dala EU agentami nahovoriť, že na to nemá právo, že nie je skutočne zvrchovaná.  A tak sa to zhoršovalo a zomrela stovka ľudí. Dnes je pred rovnakou ale ťažšou dilemou Krymský parlament. Tie rozpory tam spôsobia ešte tisíce smrtí, tak či tak. Je takmer isté, že v každom prípade budú vrešťať západné hasbary, že sa na Východe prejavuje totalita, despocia, porušujú ľudské práva a sloboda. Budú sa robiť demonštrácie aj v Bratislave, sionisi zvolajú miestne pussyrioty. Dokáže niekto zvolať protidemonštráciu? Ak áno, nech sa pripraví. A nech zavolá aj nejakého kozáka s bičom. No, Majdan je demokratickým príkladom, nie?
-eru-
В Одессе более 200 человек вышли к базе дислокации «Беркута», чтобы выразить поддержку его сотрудникам. Многие из них были с битами и в масках и несли флаги России, сообщает УНИАН. В Севастополе местное объединение «Русский блок» формирует отряды самообороны для борьбы с националистами под руководством местного бизнесмена Алексея Чалого, гражданина РФ, сообщает сайт издания «Украинская правда» Митингующие в Керчи у мэрии заменили украинский флаг российским, сообщает «Интерфакс». По данным местных СМИ, в ходе митинга возле здания мэрии прозвучали лозунги против вступления Украины в Евросоюз, а также было предложено пересмотреть решение о присоединении Крыма к Украине. Обстановка в Харькове достаточно спокойная: магазины и кафе работают, однако сторонники и противники Майдана ведут между собой словесные пикировки, периодически посылают друг к другу парламентеров, сообщает корреспондент «Газеты Ru» Максим Солопов с места событий. Часть противников Майдана не поддерживает Януковича, однако охраняет памятник Ленину в городе, чтобы его не разрушили радикалы. В Донецке неизвестные взломали дверь и разгромили офис партии УДАР, передает УНИАН.
-eru-
ЕС будет убеждать Россию не подрывать экономическую помощь Украине — заявил глава британского МИД Уильям Хейг, сообщает агентство УНИАН со ссылкой на 5-й канал украинского ТВ, который показал выступление главы внешнеполитического ведомства Великобритании. ))))))))))))))))))))))))))))  

nové