Vládne budovy Krymu obsadené

Budovu Parlamentu a vlády na Kryme obsadili neznámi ozbrojenci. Na oboch budovách veje ruská vlajka.

Je čoraz jasnejšie, že obyvatelstvo východnej Ukrajiny sa mieni odtrhnúť od nelegálnej revolučnej vlády v Kyjeve. Tým, že sa radikalizuje ukrajinský nacionalizmus, zradikalizuje sa aj ruský nacionalizmus.

Je zaujímavé, že kým v Sýrii americkí plutokrati pred Ruskom ešte cukli, tu na Ukrajine nedokázali zadržať svojich psov, aby neskočili po tak ľákavej koristi - za nejakých pár drobných kúpiť celú Ukrajinu.

Úplne vážne predpokladám že uvidíme, čo sme osobne ešte nevideli.

 

 

---------

z diskusií:

Po vyhláseniach niektorých ruských činiteľov si začínam vážne myslieť že Rusko je odsúdené na záhubu, pretože v jeho čele sú totálne impotentní vodcovia , neschopní použiť moc a schopní iba zrady voči svojím spojencom (presne ako Gorbačov a Jelcin) ...dokonca ani v tak jednoduchej veci ako je Krym. USA a EU nemali žiadne problémy s rozbitím Juhoslávie a s bombardovaním Srbska a dokonca žiadne problémy s uznaním Kosova ktoré bolo autonómnou oblasťou Srbska.
Je zrejmé prečo to je. Verchuška terajšieho Ruska to sú v podstate oligarchovia a bohatí politici ktorí si zvykli užívať luxus, a to najlepšie niekde na Západe , na Floride,.., rozhadzovať peniaze nazdierané z ruského prírodného bohatstva (tak ako napríklad Abramov)...veď ruskí oligarcha a oligarcha z EU, USA (alebo aj z Ukrajiny) sa ľahko dohodnú..obidvaja majú rovnaký záujem, prachy.. A Pu..n ten sa asi stane bábkou medzi nohami svojej krásnej frajerky... tak ako Gorbačov v rukách Raisy. Pri predstave že by sa kráska nemohla predvádzať na Západe zbledne a zavelí: Voloďa, zbrzdi, ak nie , nebudeš mať po čom túžiš a nebudeš môcť ukazovať aký si samec.. Typujem ,že Rusko ako jednotná entita a adekvátna mocenská sila skončí tak do 10 rokov. A keď už všetci budú vidieť bezzubosť Ruska tak nakoniec sa aj Čína podvolí že sa zúčastní delenia koristi ( Polsko bude môcť pociťovaťzadosťučinenie Tak ako voľakedy Prusko Rakúsko a Rusko trojnásobne delili Polsko, teraz nastane(-vlastne už prebieha- niekoľkonásobné delenie Ruska..)
Takú šancu zvrátiť nezmyselné rozhodnutie Stalinovho šašaChruščova ohľadom Krymu ako teraz, už druhý raz nebude Rusko mať. ..pri moci je nelegálna vláda v Kijeve, Krym je autonómna oblasť a Krym k Ukrajine ani historicky,nepatril .
Spojené štaty (a čiastočne Francia a Anglicko)) tie väčšinou nikdy neváhajú použiť silu az celého svetasi robia demokratickú prču.. V takej Paname USA previedli inváziu pri ktorej zahynulo viac ľudí než pri obsadení Československa vojskami Varšavskej zmluvy. Neváhali klamať v prípade invázie do Iráku a Afgánistanu.

http://academic.evergreen.edu/...
http://academic.evergreen.edu/...
http://en.wikipedia.org/wiki/L...
http://www.onwar.com/aced/nati...

A teraz ronia falošné slzy a varujú Rusko pred zásahom do ukrajinských záležitostí hoci do ních masívne zasahovali predtým a porušili písomné dohody ktoré uzavreli s Janukovičom za prítomnosti zástupcu Ruska..
Rusom už len zostáva po Rusku vylepiť plagáty z 2.sv.vojny "Rodina mať zovet" a pustiť známu pieeseň

https://www.youtube.com/watch?...

a už im nepomôže ani vyspevovať
https://www.youtube.com/watch?...
pokial za tým nie je ochota konať a niečo obetovač a nie iba rečniť akeď sajedná o konkrétnečinytak ohnúťchrbát pred USA aEU.
Poznánka: Rusko spravilo bezprecedentný čin v dejinách,samo sebaporazilo v časoch mieru..a Západ sa im odpláca (okrem triciatich strieborných pre Gorbačova a tzv. ruských demokratov) tým že ich neustále prefackáva a tlačí za Ural...a plní tak myšlienku Hitlera.
http://www.blisty.cz/art/72320...

george_orwel
----------------
Možno bratia a otcovia avraždených.
Možno sú to bratia a otcovia policajtov aúradníkov. Ktorých zavraždili obyčajný Ukrainci dávno pred streľbou.

Obyčajní Ukrajinci upaľujú ľudí
Obyčajní Ukrajinci vraždia ranených ranou kameňom. Sekunda 11 a 27
http://www.liveleak.com/view?i...

Obyčajní Ukrajinci upaľujú ľudí za živa:
http://www.youtube.com/watch?v...

Kto začal ? Mierumilovný demonštranti:
http://www.youtube.com/watch?v...

Obyčajní Ukrajinci lynčujú zajatcov:
http://www.liveleak.com/view?i...
Obyčajní Ukrajinci zabíjajú úradníkov v obsadených úradoch.

Ak boli na majdane naozaj obyčajní Ukrajinci, tak to sú zvieratá, nie ľudia. A v EU nemajú čo robiť.
A hlavne majú mozgy vymleté týmito:
http://rafzen.wordpress.com/20...


Rovnaký scenár ako bola boľševička revolúcia v 1917.
Robí ju rovnaké etnikum, a rovnako ako v 1917 ju robí z Nemecka. Akurát teraz si kvôli PR už zvolili modernejšiu "demokratickú" zástavu. Aby mohli hovoriť, že bojujú proti komunizmu (ktorý sami vytvorili).
Komunizmus sa medzi tím už transformoval na mierumilovný politický prúd. Ale to nie je dôležité. Dôležité je PR.
 marekmarek
------------------------------
"This is a drastic step and I'm warning those who did this and those who allowed them to do this, because this is how regional conflicts begin. This is a very dangerous game," Sikorski said.
Toto hovori clovek ktory porusil dohodu podpisanu v piatok aktory podporoval zabijanie policajtov fasistami.
Toto si dovoli povedat clovek ktory este pred par dnami nazyval vrahov pokojnymi demonstrantmi, ktory nicenie a obsadzovanie vladnych budov nazyval volou ludu.
Na sikorskeho by mal byt vydany zatykac za rozvracanie cudzej krajiny a podporu zabijania ukrajinskych ozbrojenych zloziek.
Mal by byt sudeny v haagu a schvalit by to mal krymsky parlament v skratenom konani.
Ps vsimnite si ten newspeak
Nacista z praveho sektoru je aktivista pokojny demonstrant a pod
Prorusky aktivista a demonstrant je ozbrojeny zlocinec.
Majdanom vyhlaseni pseudoprezident vyhlasil ze kazdy kto obsadzuje vladne budovy bude sudeny
Zaujimave, ja som si myslel ze to cely cas robil pravy sektor podporovany turchynovom a klickom
Ked vyhlasil lvov nezavislost vtedy Sme ani sikorski nevyhlasovali ze ide o narusenie celistvosti ukrajiny
Ps2: k odvolaniu janukovica- ak parlament odvola prezidenta tak ze nikto nie je proti, ak parlament schvali dalsie zakony tak ze nikto nie je proti, nieco nie je v poriadku. Kazdy kto obhajuje hlasovanie parlamentu v kyjeve pod kontrolou pistolnikov z praveho sektoru je bud rusofob alebo podporovatel anarchie.
Ukrajinska ustava bola opakovane drasticky porusena.
Vsetky rozhodnutia tohto parlamentu su od soboty nelegitimne
Janukovic je stale pravoplatny prezident.
Dohodu z piatku porusila opozicia a eu a za to by mali niest zodpovednost.
Vsetci eu vyjednavaci by mali byt okamzite odvolani zo svojich postov a mali by byt sudeni.
Cely ukrajinsky parlament by mal byt rozpusteny kedze konal v rozpore s ustavou a jednotlivi poslanci by mali trestnopravne zodpovedat za svoje skutky- vlastizradu.


------------------
Update 2014-02-27 14:50
Puškov sa vyjadril, že obyvateľom Krymu nemožno brániť v rozhodovaní o svojom osude.

Глава комитета Госдумы по международным делам Алексей Пушков считает, что жителям Крыма, как и Косово, нельзя отказывать в решении своей дальнейшей судьбы.
 
Myslím, že jednoznačnejšie sa nemožno vyjadriť. Osud je teraz už jednoznačný. Myslím, že tak ako rozmýšlajúci ľudia Európy, tak aj Rusi sú rozhodnutí teraz neustúpiť a vrátiť aj to, čo museli prehltnúť s Kosovom.
 
--------------------
Update 16:50
Janukovič vydal vyhlásenie, že sa považuje stále za legitímnu hlavu Ukrajiny a považuje stav v krajine za mocenské vákuum a bezprávie. Požiadal Rusko o pomoc a to mu ju slúbilo, čo sa týka jeho osobnej bezpečnosti.
Janukovič je na území Ruska. Rusi tak majú v podstate ukrajinskú exilovú vládu a môžu ju kedykoľvek použiť, ak to bude vhodné riešenie.
Pri násilnostiach, do ktorých vyústil dlhodobý vandalizmus ľudí Klička, Jaceniuka, Ťahniboka a iných zoskupení, zahynulo minulý týždeň okolo 80 ľudí.
 
 
Le Bleu
NATO's secretary general, described the seizure of the regional government administration building and parliament as "dangerous and irresponsible." Odhliadnuc od toho, čo je NATO do toho..  nemám slov. PS. Neviete niekto, čo to malo byť s tými vrtuľníkmi na popradskom letisku?
Spectator
Čisto z vojensko strategického hľadiska nesúhlasím s Normanovým pohľadom na vec, že Ukrajina a jej orientácia je pre bezpoečnosť Ruska kľúčová. Iste, nesmie sa stať členom ZLONATO, ale fakt strategický je tu len Krym. To sa udrží i naďalej. Osobne sa nádejám, možno márne, ktohovie, že ruské uvedenie vojsk skupiny západ do pohotovosti je cvičenie skôr pre prípad nutnosti vojensky zakročiť v Sýrii. Damask, nie Kyjev je dôležitý. Tartus je bránou k Stredozemnému moru. Ukrajinsko -ruské hranice možno obohnať ostnatým plotom, na Ukrajinu uvaliť zo strany Ruska obchodné embargo, a oči sa čvarge z Haliča otvoria raz-dva! Asi hrozí horúca vojna, no iste nie pre Ukrajinu! TOTIŽ! Spojené státy se společně s několika arabskými spojenci připravují na velký útok proti Sýrii z jordánsko-syrské hranice, pomohou militantům otevřít cestu k syrské metropoli. Izraelské noviny Haaretz v pondělí uvedly, že útok bude pocházet z Jordánska a USA, Saúdské Arábie a Jordánsko plánují způsob provedení. Podle médií USA staví kousek u hranice mezi Jordánském a Sýrií ranveje pro vojenská letadla a vzbouřence vyzbrojily těžkými zbraněmi, které Saúdská Arábie přepravila ze svých základen. http://en.alalam.ir/news/1569787#sthash.YW8ylflj.dpuf USA, Saúdská Arábie a Jordánsko pomáhají rebelům napadnout Sýrii Podle zprávy vydané deníkem Washington Post bylo v Jordánsku vytvořeno vojenské velitelství pro koordinaci akcí v Sýrii a v západním jordánském městě Salt cvičí 200-250 teroristů. Tzv. Svobodná armáda Sýrie říká, že tento krok má za cíl vytvořit „bezpečnostní zónu“ u syrsko-jordánské hranice, ze které militanti budou moct spustit své útoky proti syrské vládě. Anti-syrským militantům byly mezitím poskytnuty sofistikované komunikační systémy, Saúdská Arábie také během posledních týdnů posílala do Jordánska zbraně a munici. Nejmenovaný saúdský zdroj, který je blízký tvůrcům rozhodnutí v zemi, v neděli řekl, že Saúdská Arábie vyjednává s Pákistánem o poskytnutí protiletadlových a protitankových raket militantům. Zdroj dodal, že Pákistán vyrábí vlastní verzi čínských protiletadlových raket Anza a protitankových raket, které chce Rijád pro militanty sehnat. Táto správa mi zapadá do staršej, kde som obdržal údaj, že Antikrisovi "žoldáci" by mali podníknúť "jarnú ofenzívu" na Damask v sile asi 13 000 mužov. (skôr biorobotov, biomasa). Za súčasného vypätia je vážne neisté, že či Sýrska Arabská socialistická armáda ustojí túto novú kvalitne vyzbrojenú inváziu. Asi sú na mieste obavy, že bez priamej sovietskej, pardon Ruskej intervencie do Sýrie, sa ubrániť Damask môže a nemusí podariť. Vidím to tak 1:1. Nepriateľov plán jarnej ofenzívy je o to nepríjemnejší, že asi o 2 až necelé 3 nesiace by predbehol plánovaný júnový útok na antikristovu zaoceánsku vlasť. Nuž, nech rozhodnú Arés a Niké.
Norman
No, ale sám píšeš, že sa UA nesmie stať členom NATO. Čiže je celá dôležitá. Veď strategická dôležitosť UA nie je môj názor, veď to hovorí každý. Sýria je stále objektom útoku, to je správne si uvedomiť a nevyzerá to dobre. Ale ver mi, že pozemné vojská na juhozápade Ruska môžu zasahovať na Ukrajine, ale nie na Blízkom východe. Bohužial, ak sa veci začnú mlieť na Ukrajine, jednou z protiakcii môže byť útok v Sýrií.
Norman
", že asi o 2 až necelé 3 nesiace by predbehol plánovaný júnový útok na antikristovu zaoceánsku vlasť." To čo je zas za chujovinu? To si ty , Prasiatko? Antikrist, predoveď budúcnosti ... ľudia, máte málo vzruchu, málo kyslíka alebo čím to je?

nové