Priama demokracia? Okamžite zastreliť!

Trocha preháňam. V skutočnosti Lajčákové slová smerujúce k Ficovi pred tlačovou konferenciou vlády boli o niečo miernejšie.

Najskôr sa rozprávali o tom, že Mezenská si platí ultrafans Slovana a Trnavy, potom sa vyjadrili, že sú to šialenci a Lajčák povedal:

,,To je tá nepolitická politika. Priama demokracia. To treba v zárodku…(?)”.

 

Hovorí sa: Keby voľby niečo mohli zmeniť, už by ich zakázali. Niečo na tom je, veď "nepodarené" voľby už zmenili viackrát, naposledy na Ukrajine.

Ale je fantastické vidieť, s akou vnútornou otvorenosťou sa bojuje proti "nepolitickej politike", ja by som to nazval proti nesystémovej politike a proti "priamej demokracii" - viď príklad Švajčiarsko.

Samozrejme, ako dokazuje nekonečná a nefalšovaná nenávisť šoroš médii proti Ficovmu Smeru, je táto verzia vlády stále tá ľudskejšia. Smer je čosi ako plutokratická totalita s ľudskou tvárou. Ale že v tom nie je až taký veľký rozdiel, dokazuje aj táto epizóda.

 

zdroj: Domino Svetík

s1
Jsou dvě Evropy: atlantická a kontinentální. Jedna je loutkou USA, podmaněným územím, okupovanou zónou a druhá se postupně posouvá směrem k nezávislosti. Ale posouvá se jemně, opatrně, v mezích atlantického partnerství, nečiní ostré kroky, ale přitom se neustále snaží posílit své pozice. V celé Evropě jsou dvě identity představované dvěma lobby – dominuje proamerické, liberální společenství včetně gay lobby, které zavádí své zákony a evropští vůdci mu jdou často na ruku. Druhá je zastoupená především v konzervativních, vojenských kruzích, ve zpravodajských službách. A samozřejmě ve většině obyvatelstva. Mínění lidu, jakož i demokracii, odsunuli stranou, neberou je v úvahu. Nakonec, v doslovném významu toho slova, to, co jsme viděli nedávno ve Švýcarsku, kde v referendu odhlasovali omezení migrace – to je demokracie, to je hlas Evropy. To je ta Evropa, která, pokud bude mít právo hlasu, právo reálné demokracie, okamžitě si vybere něco jiného: švýcarské Švýcarsko, německé Německo, evropskou Evropu. Proto demokracie v Evropě je dnes zcela neslučitelná s realizací americké linie. A tak se demokratických principů v Evropě vzdávají – jako v Řecku. Ale Evropa se brání, probíhá boj. Proto na Ukrajině a v dalších otázkách Evropa se snaží jít svou cestou. To, že jsou američané hegemonističtí teroristé, kteří drží všechny přišlápnuté pod svou botou je dnes zřejmé všem Evropanům. Nyní není možné říct jak rychle se jim podaří zbavit se amerického jařma, ale dříve nebo později se jim to podaří, to je nevyhnutelné, protože americká dominance se rozpadá. http://www.zvedavec.org/komentare/2014/02/5863-alexandr-dugin-to-je-velk...
Norman
Keďže viem, že musíš mať nejakého ruského gurua, tak ti odporúčam Dugina. Ten je aspoň relatívne stručný, jasný a zdá sa duchovne stabilný. Na slovenský web ho (znova)objavilo a zatiahlo Beo asi pred týždňom. Z Delskeho potápeče, napríklad aj tu http://deliandiver.org/2014/02/okupace-je-okupace-rozhovor-s-alexandrem-...
Truhlík
To video ako si šepká Fico s Lajčákom  je tu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IQ2kUDbzRlQ O čom to video vypovedá ? Fico aj s Lajčákom sú odtrhnutí od reality a majú značne primitívne myslenie. To vôbec nie je prehnané s tým zastrelením. Demokraciu predsa likvidujú v zárodku už desaťročia. To je princíp korporatívneho fašizmu tak ako tento režim vládne v Európe. Zvlášť na Slovensku, kde sa 25 rokov vykráda čo sa len dá. Zastreliť treba všetkých korporátnych fašistov - politikov, novinárov, think-thankov, politológov, mafiánov, korupčníkov - aj s rodinami. To je minimálne desaťtisíc. Ináč zostane Slovensko naveky v otroctve ako dodávateľ mysliacich zvierat a mladistvých prostitútov pre kvázidemokratickú šľachtu v Bruseli a Washingtone. Istým spôsobom Majdan ukázal cestu. Je to síce na objednávku aby mohli bruselskí a americkí buzeranti zlikvidovať ukrajinský priemysel, poľnohospodárstvo a dodávať im tam eurosračky ako žranicu a slopanicu ale aj tak ukázali, že oligarchov sa dá postrieľať, aspoň čiastočne. Aj keď Ukrajina dopadne ako celá východná, hlavne slovanská, Európa.  
Norman
Odtrhnutí od reality do veľkej miery sú, ale nemyslím, že by verili tomu, čo tam hovoria. Fico ponúka mierne posunuté (zrejme sis zvodky) o tom, že sa Mezenská kontaktuje až s "extrémistami", pričom vlastne nheď navrhuje tam dať až ultrfanov. Nemyslím, že by sa niekto z politikov futbalových fanúšikov v nejakom zmysle slova bál - ale s radosťou by ich prilepili na krk  oponentovi, aby ho utopili. Lajčák na druhej strane si hneď prikladá svoje polienko, respektíve polienko Bruselsko-Washingtonskej centrály. V preklade: "Vidíš, Fico, to nie je len Mezenská, ale celá tá priama demokracia (ktrú vy tu v Európe, niektorí umiernení, tolerujete). Ak Mezenskú nepotopíme spolu s Priamou demokraciou (a inými internetovými iniciatívami) ptopíš sa aj ty. Pochopil si? To ti rozkazuje náš Svet. Tak sa nezdráhaj a netoleruj ich, pri najbližšej príležitosti vyčisti tých naivných extrémistov". Jednoducho - nehovoria o nepriateloch, ale dohovárajú sa o tom, ako ich majú malovať na stenu.    
1488
akože "náhodou" ich narkóza zachytila šepkajúcich - ja odpadnem, táto démos fraška v dnešnej informačnej turbulencii už nezvláda lepiť absurditu blafmi pre ľavú hemisféru, tak meníme rétoriku a v malých dávkach zisťujeme koľko toho ľud boží strávi ?
Norman
Nemyslím, že by naschvál chceli byť počutí, ale sú si vedomí, že stále niekto môže počuť. To, čo hovoria, je stále len pro forma, stále v rámci formálnej hry - falošné vykreslovanie toho čerta na stenu. (možno až na posledné dve Lajčiakové slová - "že  to treba...", tie vyzneli tak úprimne, demokrat jeden .)
Truhlík
Až takí padnutí na hlavu tí pohrobkovia židoboľševizmu nie sú aby sa natočili ako odmietajú demokraciu.  
1488
ak by sa chceli nenatočiť, tak nebudú podobné reči šveholiť na mediálnej seanse pri novinárskych snoričoch, takí na hlavu padnutí nie sú ...ako spomenul Norman, Lajčák sa nechal uniesť a herecký výkon takmer prekročil Rubikon

nové