Moderní otroci

Tak nám Smetiari pripustili, že v súčasnosti existuje niečo, čo možno nazvať "moderný otrok". Ale keďže Smetiari ako keby mali zakázané sa starať o normálnych obyvatelov, aj teraz prípad moderného otroka vytiahli v súvislosti s prípadom Cigána, ktorý skončil v Anglicku ako otrok. Prípady desaťtisícov normálnych pracovníkov, ktorí dostávajú mzdu sotva stačiacu na prežitie - to plutokratické média nezaujíma.

Čo je paradoxnejšie a ozaj nechutné, to je prvá veta z druhého článku o tejto téme:

"Po otvorení hraníc v roku 1990 sa najčastejšie obchodovalo so študentmi vysokých škôl, ktorí uverili falošným inzerátom. Dnes tvoria takmer všetky obete moderného otrokárstva Rómovia" tvrdí akási  Bezáková z katolíckej charity.

Som prekvapený tou ľahostajnosťou článku voči stavu 90-tych rokov. Kým teraz začínajú vyplakávať, že krutý plutokratizmus zotročuje - ako sami píšu - polodementných cigáňov, berie sa chladne a bez pohoršenia fakt, že po prevrate boli doslovne zotročovaní naši vysokoškoláci a vysokoškolsky vzdelaní ľudia. Je síce fajn, že to niekto aspoň spomenie, ale to chce oveľa viac, lebo to bola ozaj oveľa horšia strata, ako dnešní naši spoluobčania v Londýne. Pamätáme si to a niečo sme zažili  aj na vlastnej koži. Ako je možné, že to doteraz sociálna teória nereflektuje, že to spoločnosť nespracovala, že sa na to nepoukazuje ako na negatívny jav, ktorý ochromil vzdelanostný vývoj spoločnosti? Dôsledky toho vtedajšieho vývoja trvajú dodnes a vlastne ukazujú, do akej miery  je spoločnosť aj dnes zotročená.

Nie, média, univerzity ani osobnosti sa nebudú venovať "modernému otroctvu". Veď nie sú komunisti, bože uchovaj! Všetko je v poriadku, všetko je v poriadku - aj keby ľudia zdochýňali od nedostatku a chudoby, my sa musíme starať len o Cigánov!

 

 
s1
K motrokom (moderným otrokom) má dobrú knihu Odriaš   http://www.ondrias.sk/index.php/knihy.html?task=view&id=10&catid=47
Norman
no veď on to slovo priam vymyslel (i keď nie je moc podarené, pripomína motor, alebo niečo mokré )

nové