Ukrajinská operácia - 5. marec

Na východnom fronte nič nového.

Putin mal síce včera čosi ako tlačovku, ale dojmy sú rôzne, zväčša rozpačité. (slovenský preklad TA3)

 

Môj optimistický dojem je, že Rusko čaká na prvý pohyb pučistov. Aby ich vzápätí kloflo, aby padla klec. Možno čaká aj na dozretie určitých síl na Ukrajine. Určite čaká aj na vojsko, vojsko je ako huspenina, tečie pomaly.

Moj pesimistický dojem je, že svetová politika, ako už je v posledných storočiach zvykom, sa robí ABSOLÚTNE netransparentne v zákulisí, počas dlhých osobných alebo telestretnutí - o ktorých nik nič ani neoficiálne nepovie. Preto NIČ NEVIEME. Ajhla, DEMOKRACIA a SLOBODA INFORMACII. Obávam sa, že na Rusko tlačia vecami, ktoré narúšajú jeho jednotu a vôľu.

 

Je evidentné, že obviňovanie kyjevských pučistov z toho, že sú to "nacisti", Rusku nepomáha.  Západ vie, že o tom, kto je nacista, majú právo rozhodovať vlastne iba sionisti - a tí práve v Kyjeve vládnu. Moskva ale nemôže povedať, že v Kyjeve vládnu sionistické svine - veď to by sa Západ naoko pohoršil a skryte pustil do rehotu - veď tí vládnu na celom Západe. Ja naozaj Putinovi skúsenostiam verím, ale v tomto prípade plati - kým mlčal, bolo nádherné hrozivé ticho, vtedy znelo vo vzduchu aj to, čo nik nevyslovil - ale keď hovorí, všetci si tiež drzo otvárajú huby - čo nie je dobré.

Ale opakujem, verím jeho bojovým skúsenostiam (lebo inak, ako boj, sa život a politika na Východe už 25 rokov nedá nazvať) a verím hlavne objektívnej logike situácie. Moskva nemôže existovať s takýmto zasraným Kyjevom.

 

___________________________________

8:00 Saker dnes dal niekoľko vtipov, jeden kreslený sme si dovolili skopírovať na stránku, ale nič ma nerozosmialo viac, ako toto video "ľudovej demokracie" vo Vasilkove (južne od Kyjeva), zasadanie radnice (s aktivitou Pravého sektora). Ako píše Saker, aj preklad je zbytočný. Dobre sa dívajte.

Veru, zamatovú fraškovú revolúciu som zažil, teraz môžem priam naživo vidieť boľševickú revolúciu. Presne takto musela vyzerať:)

Je to vlastne dokonalá ukážka akejkoľvek revolúcie, jej vonkajšieho povrchu - chaos, rozvrat, demencia a debilita, násilie, smrť. V zákulisí revolúcií sú ovšem iné ksichty, tie neváhajú a nemajú morálne dilemy, ako plebs navrchu.

 

Zmena sa nerobí revolúciami - tie boli vymyslené len a len na ničenie.

Zmena sa robí vzrastom vlastných pozitívnych štruktúr. Ak tie nie sú, tak sa nedá nič búrať. Ak tie sú, tak netreba nič búrať - zrúti sa to už takmer samo. (nie, nie ako WTC, to samo nepadlo:)

____________________________

12:00 Rusi pripravujú zákon o konfiškácii majeku spoločností USA a EU.

Veľmi dobre, dúfame, že sa bude jednať aj o bankové inštitúcie.

 

Na Krym vraj smerujú pozorovatelia OBSE. Majú sledovať "porušenia ľudských práv". Vysiela ich tam kyjevská junta.

Uvidíme, či sa tam dostanú. Už samotná ich akceptácia by bol prílišný politický ústupok. Pozorovatelia OBSE sú proste urážlivá provokácia, ktorú by mala Moskva absolútne odmietnuť.

Iba ak by na oplátku poslala Moskva svojich pozorovatelov do Británie a Francúzska a sledovala tam, ako sú potláčané základné práva bielej menšiny.

 

________________________________

14:00 Americkú televíznu moderátorku pracujúcu pre stanicu Russia Today, ktorá sa v živom vysielaní vyjadrila proti ruskej invázii, poslal jej zamestnávateľ na Krym, aby lepšie pochopila situáciu.

Toto považujem úplne vážne za dokonalé riešenie. Aj pre všetky naše prestitútky.

 
V Paríži mali byť rozhovory USA, Británia, Ukrajina a Rusko. Rozhovory v Paríži sú podľa Západu testom, či je Moskva pripravená začať robiť ústupky.
 
Rusko tam neprišlo - čo je dobrý znak.

Lubov
Vôbec nejde len o Kijev ,a dokonca ani o Rusko....myslím,že ide o všetko. Či život bude mať zmysel. Ono Chalupkovo "Radšej  nebyť,ako byť" Pokračovanie poznáte. Keď sa nejako utrasie Krym,nepochybujem,že sa ozve Podkarpatská. Referendum z roku 1991 o autonómii podporilo 71 % občanov. A toto je iná káva,tento kraj určite nebude ruským Monakom,čo si o Kryme dosť myslím. Takže na východnom fronte bude aj nové.
Norman

Jednym z hlavných, a ktovie či nie vlastne jediným zmyslom portálu, je duchovná rovnováha. Možno je to dokonca tým zmyslom života, o ktorom píšeš a o ktorý sa obávaš.

Politika je len taký nevyhnutný doplnok. Niečo ako hygiena či jedlo - treba sa o to starať, ale nie je to zmysel.

Ale slov je priveľa, radšej druhé podarené video

In the Fall (Steve Cutts):

 

Lubov
Vďaka,ale s tým počítaj,že sa ti tu budeme motať,my,takí polosmutní priatelia.
Norman

Ktosi to výborne vystihol:

"Nespokojenost, se kterou lidé musí žít, pouze dokazuje skryté přání v milionech srdcí, po zásadní změně dnešních poměrů.

Toto přání se projevuje na mnoho způsobů. U jednoho malomyslností a beznadějí, u druhého nevolí, zlobou a rozhořčením, u toho lhostejností, u dalšího naopak nadmírou zuřivosti.

O této vnitřní nespokojenosti by měla také svědčit jak spousta nevoličů, tak i spousta extremistických fanatiků..."

zdroj

 

baloo
- ale určite by MAL byť - že 1990-ben Leonyid Kučma sa vyjadril Antallovej vláde, že "keď chcete podkarpatiu, tak si ju zoberte". Jeszenszky nemusel preto prakticky nič robiť, Kučma to ponúkol - maďarská (?) vláda to nevyužila. Tiež nie je dostatočne známe, že už od roku 1990 chorváti uvažovali o spojenectve s Maďarskom, a tieto väzby sa len posilnili, keď Maďarsko tichým dodávaním zbraní pomáhalo k osamostatneniu od Srbska. Miestami aj "neoficiálne" ale skutkovo, napr. umiestnením radarových staníc pri hraniciach a pod. Vážne sa uvažovalo aj o znovuvytvorení ináč skoro tisícročneho (tuším od Kolomana) tradičného zväzu a už jasnom spoločnom vojenskom postupe proti Srbsku na znovuzískanie Južnej zeme (Vojvodina). Rozpadom v trianone vytvorených umelých štátov totiť trianonská zmluva stratila prakticky platnosť, takpovediac "revíziu si urobili sami". Aj slováci, keď sa aj Československo roztrhlo. A podotýkam, Slovensko v tom čase "de facto" armádu nemalo... Toto len na margo, lebo to boli reálne možné scenáre. Takže prosím tichšie nadávať na maďarov kvôli trianonu, lebo dnešný stav je možný kvôli zdržanlovosti (podľa niektorých posr.tosti, podľa iných vlastizrady - je to vec každého ako sa na to pozerá) maďarskej diplomacie. A ako by bolo možné na tisícročných základoch založiť funkčné spojenectvo, tonebôž určitú formu konfederácie s Chorvátskom, rovnako by to bolo možné aj so Slovenskom a pri správne nastavených kompetenciach by každá strana len prosperovala z toho a len tak by si do nás nedovolil hocikto kopnúť ako do handrovej bábiky.
Norman
Keď Chorváti strečkovali, bola im samozrejme proti Srbom dobrá každá pomoc, aj od čerta. No - kým na Kryme  a v Ukrajine Rusko zakročuje, lebo sa mu cudzia nepriateľská veľmoc pchá priamo do obývačky, pomery tu na Balkáne sú úplne iné. Zaberanie územia nemá zmysel,  načo je Maďarsku Zakarpatská Ukrajina, načo je Maďarom  Južné Slovensko ? Na nič - len kvôli mocenskému nadúvaniu a kvôli tomu, že vždy sa nájdu živočíšne prasce, ktoré proste chcú zabíjať (nazývaju to "bojom", a vymýšlajú "dôvody" (Trianon, Pičalon, Nedonosenosť a podobne)   Skončil si správne - že najlepšia cesta by bola spolupráca - to je to, čo hovorím ja, že najdôležitejšia je geopolitické susedstvo, genetická -v tomto prípade rovno- identita, a podobne. Ale dobre vieš, že v Budapešti to tak nevidia a ak nebudú iné problémy, tak zas budú onanovať. To sú ďalšie "výborné" výsledky beštiality Majdana, ktoré sa k nám ešte privalia ako tsunami. Nuž, ako kedysi, zas sa bude treba dohodnúť s Berlínom na ochrane.
Stefan
Tak to s tým Berlínom si skvele zaklincoval Norman. Pekne si uviedol že táto stránka má za úlohu šíriť kľud. Ale každý bič plieska až na konci. Trianon stratil svoj zmysel. Nech sú, alebo nech si len Vy vysvetľujete výroky magyarských politikov akokoľvek jedovito, sú žiaľ, pravdivé. Trianonskú zmluvu látajú dokopy nové zmluvy uzavreté po rozbití ČeskoPomlčkaslovenska a po rozbití Juhoslávie. Totižto jedinými jestvujúcimi štátmi vzniklé po rozbití Rakúskouhorska a zavŕšené Trianonom, sú len Magyarsko a Rakúsko. ČeskoPomlčkaslovensko a Juhoslávia skončili svoju životnú púť. Je na ich rozhodnutí, ako ďalej s Trianonom. To bolo aj v časoch druhej sv. vojny. Avšak vtedy mali T. veľmoci väčší rešpekt pred Berlínom. Preto v súčasnosti zatiaľ všetko závisí od stupňa našej ochoty kolaborovať s nimi. Nech osud Srbov nám je navždy odstrašujúcim príkladom. Písať pozývacie dopisy do Berlína nepovažujem, pokiaľ sa skutočne považujem za szlováka, takisto za najšťastnejšie riešenie. To neni len o území ako vypadala kedysi prvá Szlovenská republika. A to bolo vtedy sotva niečo o sionistoch, aj keď o Hitlerovi sa šíri šuškanda že bol z polovice žid. Je to aj o angažovanosti Berlína v terajšom rozbíjaní Juhoslávie, ako prvej vojenskej akcii Bundeswehru mimo územia Nemecka od 2sv. vojny. Tak iste, Berlín je bližšie než Moskva, a akoľvek je okupovaný, vie si pre seba vybrať čo sa mu hodí. Viď jeho strečkovanie okolo vojny v Iraku. Pozvať si sem germána to je ako nechať si nejakým babrákom vydávajúcim sa za inštalatéra, vypláchnuť celý dom. To sa stalo práve teraz v bývalej Juhoslávii.
Norman
Takže myslíš, že lepšia by bola Moskva? Píšeš, že Trianon "stratil svoj zmysel", a že nie sme pokračovatelia zmluvy (to absolútne nemáš pravdu, keby sa CSR rozpadlo na tisíc kusov, aj tak sú pokračovatelia zmluvy), čiže otvorene povedané, tešíš sa n a to, ako tu nadupe maďarská armáda a zabere pol Slovenska (keď už tu bude, nebude sa srať, že). Takže toto je tvoj sen, ak ti dobre rozumiem a ak vieš, čo píšeš.   A hovoríš, že Berlín nie. No dobre, Berlín povedzme mal svoje negatívne postoje voči Srbom ... očividne máš z Berlína strach Immerhin, zatial tá EU a NATO splňa aspoň túto stabilizačnú hodnotu, vnútroeurópske hranice. Ako vidno na Ukrajine, bláznov so šerblami na hlave a bambitakmi v paprči sa vždy nájde vo východnej Európe dosť, banderovcov a iných nekrofilov, bojujúcich proti všetkým, hlavne že môžu vrieskať. Takže teraz je to Berlín a pravdepodobne aj zostane v tej či inej forme Berlín, čo ich drži v kliete. Zlý zlý Berlín drží východoeurópskych "nacistov" v klietke :-D   No ale dobre, keď nie, tak potom ozaj zostáva tá Moskva  (dúfam, že vyrieši dovtedy Kyjev). To si nevybereš, vždy tu niekto bude robiť poriadok. A stále to nie je Maďar.
Le Bleu
Ináč, Maďarsko neuplatňuje niektoré bilaterálne zmluvy z čias ČSSR, pretože údajne SR nepovažuje za následnícky štát.
baloo
nebol v Moskve...Nemôžem dostatočne veľkrát zdôrazniť, že nosatá čvarga, ktorá teraz prevrátila Ukrajinu hore nohami u nás - rozumej u NÁS, v našej rodnej Karpatii - ako aj u poliakov, ďalších bratov úraduje minimálne takých 150 rokov. Vtedajší uhorskí politici (napr. aj Vajanský) tento jav vnímali veľmi jasne. Dnešnú politickú (a ekonomickú, finančnú, mediálnu, akademickú atď.) scénu ovládajú prakticky stopercentne oni a keď sa k tomu občas aj priznajú, tak vždy pridajú, že to preto, lebo sú šikovnejší. Nie, nie sú, len zákernosť a lož používajú ako svoj hlavný nástroj, čo sa našincovi (poliak, slovák, maďar, chorvát a ostatní) jednoducho hnusí. Na a po tomto úvode k veci. Ak hovoríte, že "Budapešť" a "maďari", tak vedzte, že ide o rovnakú čvargu, dokonca čvargu, ktorá si zdvojnásobuje svoje lety do Maďarska. Na Slovensku je situácia podobná, aj keď zďaleka nie taká kritická ako v Maďarsku. A veľmi dôležitý je rozdiel medzi "de jure" a "de facto". "De jure" môže byť trianon kľudne aj neplatný ale medzitým tu prešlo skoro sto rokov a stav "de facto" je značne iný ako bol. Terajší stav nie je riešiteľný na základe právnych nárokov ale jedine kľudom a rozumným a podľa možnosti obojstranne láskyplným prístupom (čoho dnešní mocipáni z rôznych dôvodov ani nie sú schopní). A to by bol základ k hociakému pokusu o znovuvytvorenie novej Karpatie. Dnes nie je možné "anektovať" juh Slovenska, bez ohľadu na to, či na to niekto právo má alebo nie. Kto sa s tým oháňa môže byť buď primitív, blázon alebo nepriateľ. Obojstranne by to prinieslo len deštrukciu a ten tretí by sa zase rehotal v pozadí ako vždy. Možné by bolo najprv "zjemniť hrany" priznať a úprimne oľutovať zopár nepekných skutkov (obojstranne, aj slováci už majú na rováši), rozšíriť rôzne formy spolupráce, dokonca také iniciatívy aj sú a keď všetko pôjde hladko o pár desaťročí sa môžeme začať baviť o konfederácii. Vzor sa môže prevziať aj zo Švajčiarska ale ten starý uhorský župný systém stáročia skvele fungoval.   Tak asi tolik nateraz.
Norman
Ja som kedysi hovoril čiste špekulatívne, po samete, že by to chcelo taký celok, nejakú takú Panoniu (meno rímska provincia). Bol som prekvapený, keď mi povedali, že to je vraj názov promaďarský. No tak ja neviem, možno...   Nemyslím, že by ľudia tu boli  schopní vytvoriť a udržať niečo ako Karpatia. Na to nie sú dosť konštruktívni, povrchné pozlátko kultúry ich moc odlišuje. Toto tu sa nikdy nezjednotí. Habsburgovia boli poslední, čo mali dostatok sily, ale aj tým sa to rozpadlo pod rukami. Pripadá mi prirodzenejšie to európske zjednotenie. Ovšem toto bruselské zlyhalo. Treba začať odznova. Ináč sa tu budeme mlátiť s maďarmi - už teraz ma tá predstava znechucuje.
Le Bleu
Sú to pekné vízie, že konštruktívny, láskyplný prístup, konfederácia..  ale pri tunajšej mentálnej a kultúrnej úrovni a hlavne historickom povedomí je to dosť nereálne. Ale možno sa mýlim.
Norman
To bude tým efektom: každý sluha chce robiť pána. Keď sa dajú dohromady slabší, aby spoločne vytvorili spolok na vlastnú ochranu, just chce niektorý, niektorí, alebo aj všetci zo slabých robiť silného. A opačne - je prirodzenejšie a znesitenejšie, keď komanduje silný, ešte k tomu vzdialený, ako keď ma má komandovať skoro rovnako silný, ešte k tomu sused.   Konieckoncov, z toho dôvodu si len vyberáme pánov, keď už nie Praha, resp. Budapešť, tak Berlín, ale aj ten je ešte stále slabý, tak Washington, to je ono, to je ono ..ale keďže zlyháva, potí sa a očividne na naše záujmy kašle, tak začína byť zas zaujímavá Moskva. Situácia je totálne jednoduchá a jasná - ale ako zastaviť stádo blch od toho, aby preskakovali v tomto klbku dokola ako šialené?  
--- nepodpísaný ---
precitajte si autenticky dennik 17-rocnej z ruska 1917 Ala Rachmanova - Studenti... V jednej kapitole napr. pise ako si cez noc prehodili miesto vratnik s riaditelom nemocnice
--- nepodpísaný ---
--- nepodpísaný ---
Ceska varianta tiskovky V.Putina k Ukrajine Jelikoz v zapadnich i nasich SVOBODNYCH VEREJNOPRAVNICH mediich za penize danovych poplaniku, ze zakona nestrannych a vyvazenych muzete mit dojem, ze jsme v predvecer 3.svetove valky, probehla vcera tiskova konference tyrana a diktatora V.Putina, prezidenta Ruske federace. Takto se jejiho sprostredkovani zhostila "ceska" TV http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/265081-putin-vyuziti-vojenske-sily-je-mozne-jen-v-krajnim-pripade/ A takto slovenska TA3 http://www.ta3.com/clanok/1036080/putin-rusko-nema-v-umysle-provokovat-separatisticke-nalady-na-kryme.html Cestina, slovenstina rustina jsou slovanske jazyky vyznacujici se stejnym zakladem a stejnou kadenci slov v pripade prekladu. Simultanni preklad CT byl stylu V.Havla, ehh, hmm, na 1 slovo prekladatelky 3 PutinaSlovensky preklad odpovidal, prekladatel mluvil stejnou kadenci jako Putin a dokonce i rikal totez. Preklad ceske TV precizne vycenzurovany skoncil, nahodne vypadnul stejne jako prubezne vypadaval obraz, kdyz se Putin rozhovoril o roli USA a zoldaku v Kijeve. Cenzura ruského prezidenta v přímém přenosu ČT: Překlad vypadl „náhodou“, když Putin vysvětloval roli západních žoldáků na Majdanu
--- nepodpísaný ---
Ukrajine uz pomoze iba Borat!! http://www.youtube.com/watch?v=xrTbsefI7aA
Stefan
Vážený, napred si pozri trestný zákonník, tuším že je to paragraf §423, alebo §424, potom sem uvádzaj stupiditu ako je Borat, aj keď ani ja Kazachov ktovieako príliš nemusím... Nuž áno bolo rozhodnuté, v prípade takého hnoja značky Borat to neni o šírení národnostnej, rasovej , náboženskej nenávisti. V tomto prípade sa tu jedná o slobode slova a prejavu. Nuž, zdegenerovaní anglosasi sa opäť niečím prejavili...
123
toto je nejaky novy --nepodpisany--. (aj ten chybajuci preklad v ct). ja som sem dal naposledy mosolova. budem radsej pouzivat nick 123 teda
Nikto
http://www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g     iba 92 sekúnd a vsjo jasno
Grigoriy
je taká hrozná, že ja som o nej ešte nikdy nikomu nič nepovedal. Ľudia by ma aj tak vysmiali, ale ja sa im ani nečudujem, veď, každý sa chce tešiť zo života. Tešiť sa však aj napriek poznaniu, to je prebudenie. Tí ostatní však maju aspoň "lásku", "nádej" a "vieru"; milujú poslov s dobrými spravami, a ešte im stavaju aj chramy. Tešia sa, dúfajú a veria.    
Ema
Behajú tam tí maskáčoví ciciňi jak štatisti v komédii. Smiešny bol ten ich kvázi bojový ancúg s prilbami, vestami a paleolitickými papekmi už na euromajdane. Načo im je teraz... to zdravý rozum fakt nepochopí.
Dabog
....lietaju po zotmeni bojové lietadla? Komu patria a kam majú namierené?
baloo
odkiaľ máš také info? Ja som minule postrehol, že v Poprade velice nakladali bojové vertaljoty do Antonova, smer Ukrajina, objednávateľ si žiada zostať v anonymite... V Maďarsku sa totiž tiež dejú kadeaké divné posuny, dokonca neoficiálne na jednom blogu referovali aj z Bosny, že zastavili tajuplný vláčik naložený tankami a smerujúci dakde do Maďarska. Aby títo hajzli nepoužili nás proti vlastným bratom. Aha, a El-Al zdojnásobil lety z Izraela do Budapešti, kde staré letisko Ferihegy-1 si prakticky sprivatizovali, nikto do toho nevidí, čo sa tam deje.
Prasiatko
Ten truľo kvik ide na summit EU s takýmito cieľmi:
  • aby došlo k ukrajinsko-ruským rozhovorom,
  • ukázať, že EÚ pomôže Ukrajine v hodine núdze a
  • zaslať jasný odkaz Rusku, že ich konanie je neprijateľné a bude mať dôsledky
No veď Moskva sa rozhovorom nebráni, ale s vládou Ukrajiny, nie samozvanou juntou okupujpcou Kyjev. Predsa nemožno od Rusov čakať, že si budú robiť sami zo seba debilov! No kroch, EU pomôže, za napr 4-5 rokov im dá z našich daní 11 miliard eur a to nečlenskej krajine. Banková totalita, bodaj by už bankári zdochli ! Aké následky už môže mať ruské konanie? Trestať RF vojensky nie je možné, a ekonomicky tiež nie. Traja obri - ČĽR, India a Rusko sa o seba opierajú chrbtom a nik ich NIKDY nepremôže, ak budú svorní!!!
Náhodný okoloidúci
Podpis dohody medzi Janukovyčom a opozíciou spolu s ministrami zahaničia troch krajín EÚ vraj bola léčka" na Janukovyča a nikto okrem neho ju nemal v úmysle repšktovať. Som jediný, komu je z ministrov zahraničia členských krajín EÚ na GRC?   Obdivuhodná byla ona léčka na Janukovyče, kterou společně připravili tři evropští ministři zahraničí a představitelé demokratických a proevropských revolucionářů. Slavnostně s Janukovyčem podepsali dohodu o vytvoření přechodné vlády národní jednoty a uspořádání předčasných prezidentských a parlamentních voleb, návratu k dřívější ústavě, ukončení konfliktu a propuštění zatčených demokratických a proevropských demonstrantů. To ale byla samozřejmě jen obratná lest – během několika hodin využili demokratičtí a proevropští revolucionáři chytře situace, provedli útok na prezidentský palác a další budovy nenáviděného režimu a během krátké doby se plně zmocnili moci.    http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6526-kdyz-dva-delaji-totez-n...
Buheh
táto historická doba dáva niektorým šancu pochopiť podstatu politiky tzv. Západu (myslí sa Usrael so svojimi európskymi satelitnými chazaristanmi). Ten nežný a vštkých milujúci Západ s láskavou neviditeľnou rukou trhu a ďalšou neviditeľnou, ale o to demokratickejšou končatinou mimovládnych organizácií a nadácií, odhalil opäť raz svoj krásny úsmev na Ukrajine. Dívali ste sa pozorne? Všimli ste si tie krásne oceľové zuby? Vierolomnosť, zákernosť, cynizmus a nehanebnosť. Ochota kedykoľvek pošliapať akúkoľvek dohodu, akúkoľvek morálku. Každá ušľachtilosť, cit, či prepytujem etika sú iba prejavmi slabosti. Prekrútiť, oklamať, podviesť, podraziť: to sú hlavné nástroje diplomacie, ktoré keď zlyhajú, nastúpi oheň. Vitaj na západe, vitaj v realite.

nové