Pravica, alebo podliaci?

Nedá mi nezaznamenať do kroniky, ako sa bývali kandidáti na prezidenta zachovali voči Kiskovi. Napriek tomu, že v súčasnej medzinárodnej situácii a pri tomto výbere prichádza za prezidenta do úvahy len Fico, po včerajšej  tlačovke je človeku Kisku skoro ľúto.

Na Slovensku existuje skupina ľudí, ktorá sa označuje za pravicu. Treba pripomenúť, že pravicovo-ľavicové delenie politiky je absolútne chybné, zastaralé, slúži len na manipuláciu. Ale títo politickí špekulanti ho stále používajú, pretože za prvé, oni chcú davom manipulovať, a za druhé patria k tým, ktorí sa radi vydávajú za niečo, čo nie sú.

Takzvaní pravicoví kandidáti na prezidenta, teda Kiska, Procházka, Kňažko, Hrušovský a neviemktorí ostaní si sľúbili, že po prvom kole odporučia svojim voličom hlasovať za kandidáta pravice, ktorý postúpi do druhého kola. Nuž, a včera sme videli, že títo chlapi nie sú žiadna čestná "pravica", ale jednoducho podrazáci. No, Hrušovský, ktorý skoro žiadne hlasy nemá, ten vraj Kisku odporučil. Na včerajšiu tlačovku s Kiskom mali prísť teda aspoň tí podstatní, Kňažko a Procházka.

Kňažko na poslednú chvílu jednoducho poslal sms, že nepríde. Za taký podlý čin by ho za dobrých starých pravicových čias musel Kiska vyzvať na súboj a rozbiť mu minimálne tú jeho slizkú papuľu.

Procházka síce prišiel, ale najprv nechcel ísť k mikrofónu a potom tam vykoktal - že nech si volí každý, ako chce. No, v tom okamžiku mal Kiska, ak si chcel zachovať tvár a nechcel použiť násilie, buď odísť, alebo Procházku odsotiť od mikrofónu a vyhlásiť, že pri takýchto partneroch bude jeho kandidatúra len formálna a nech jeho priaznivci dajú radšej hlas Ficovi :)

Možno je to Kiskova karma, možno si to zaslúži, tie milóny vyzdierané úžerníckym spôsobom sa aj takto vracajú. Medzi podliakmi bude každý ošťatý. Asi im málo zaplatil.

 

zdroje napríklad Pravda

Autor: 
region: 
Buheh
ťažko vybrať toho najsympatickejšieho. Ktovie ako to v skutočnosti bolo, ale zdá sa, že naozaj to je celé len o zaprdenej malosti politických dušičiek.
Truhlík
Nesúhlasím, že je pravo-ľavé delenie zastaralé. Len mu treba rozumieť. Ale je pravda, že slúži na manipuláciu. Jednak, že sú novinári a propagandisti sprostí a jednak, že klamú a indoktrinujú občanov. Celkom dobrá pomôcka je politický kompas. http://www.politicalcompass.org/ No a k tomu K-K-P. Principiálne kresťan a zvlášť RKC nemôže mať nič spoločné s totalitnou sektou typu scientology. Postoj Procházku ukazuje na KDH akí sú tam falošní farizeji a zabudnutí hlupáci. Potom to chcel nejako odčiniť a zamotal sa, chudák. Právnici zrovna nemajú logické či exaktné myslenie. Prečo zmenil názor Kňažko netuším. Ako herec je vynikajúci aj keď v politickej reči mi ten jeho pátos leze na nervy. Mimo herectva tiež nič moc rozum.  
Norman
Veď to, že každý tomu rozumie ináč. Ja už dávnejšie navrhujem  termíny "ľavica a pravica" zmeniť na "prednica a zadnica". Prečo nie? Prednica sú pokrokoví avangardisti, zadnica sú konzervatívci a podobní. Alebo na "hornica a spodnica". Hornica sú zástucovia mocných a bohatých, spodnica sú zástupcovia slabých a chudobných. Humor? Nie, vždy to lepšie vysvetluje situáciu, ako pojmy "ľavica a pravica".  
Buheh
nie je to zlé, ale mne sa vidí ešte lepšie rozdeliť to na spodnicu a zadnicu. V tomto progresívnom systéme by som už vedel zaradiť väčšinu politikov. A ako vyvrcholenie ich politickej kariéry by mohla nasledovať väznica.
Le Bleu
Veď aj to, ako tie pojmy vôbec vznikli, ukazuje na ich starobylosť. Kto sedel na ktorej strane od predsedajúceho vo francúzskom Národnom zhromaždení po tej revolúcii, ktorá žrala svoje decká. Odvtedy sa to už toľkokrát posunulo, premiešalo..
Lubov
Kňažko zmenil názor:možno je odpoveď celkom jednoduchá. Kiska sa mu zdá tak nevhodný,ale naozaj tak nevhodný(čítaj správne .-)),že sa sám zľakol,koho to má podporiť. Počuli ste Kiskove názory na Kosovo v sobotu? Dá sa to komentovať ? Myslím,že to je aj dôvod,prečo ho tí dvaja nepodporili. 
mat4
Ja som chcel odvolit neplatnym hlasovacim listkom. Na moje stastie Kiska povedal nazor na Kosovo ( chcel si ziskat medialne presstitutky na svoju stranu) a rozhodol som sa. Nebudem volit cloveka co bude stekat ako US elita zaveli.
Andrej
Zasa sa nám prekvapene vynoril politik-ktorý sa dosť začína podobať Ficovi v jeho začiatkoch.Ide tvrdo za svojím cieľom.Napriklad na tlačovke jedného z kandidátov na prezidenta pred druhým kolom volieb podrazil kandidáta Kisku. No zrazu v deň volieb sa začal predvádzať pred kamerami,akoby sa jednalo o voľby kde by mal byť ON zvolený za prezidenta.V nedeľu na TA3 diskutoval oduševnelo,že sám pán Bielik mu povedal,že časom sa mu zdalo,že rozprával akoby on bol zvolený za prezidenta.Ľudia mate dosť času,nenaleťte mu,ale ho vytrvalo sledujte,čo hovorí a čo robí.Mám strach,že vyklíčil nový politik-ktorý ide tvrdo za svojou karierou aj neférovým spôsobom.Týmto politikom je R.Prochádzka.Som sklamaný.Niekedy som mu fandil,ale nestačím sa čudovať.Zavetril,že po chrbte p.Kisku sa môže vyštverať so svojou novou stranou vyššie.Dúfam,že p.Kiska to včas zbadá. Slovensko by si zaslúžilo v politike ľudí,ktorým naozaj záleží na ľuďoch,ktorí na tom Slovensku žiju.
anand
 ak sa niekto z vas vyzna v mysleni redakcie sme, mozte mi vysvetlit kvoli comu mi zablokovali konto po tomto prispevku(uvedeny nizsie)?  10 dovodov, preco by sa mal stat prezidentom SR Robert Fico:  1. je vo svete akceptovany  2. ma dobre kontakty v zahranicnej politike  3. udrziava dobre vztahy s predstavitelmi USA, EU, ako aj s Ruskom  4. kona proslovensky  5. ma vlastny nazor, nie je odkazany na to, aby mu hlasky vopred napisali poradcovia (na rozdiel od protikandidata)  6. je nazorovo konzistentny a jeho konanie je predvidatelne  7. je socialne citiaci, co by prezident mal byt  8. ma dlhorocne politicke skusenosti  9. nie je clenom ziadnej sekty a nema za sebou kontroverznu podnikatelsku minulost 10. ma vyborne komunikacne, retoricke schopnosti, vystupovanie na medzinarodnom fore, ma charizmu a pritazlivy vyzor
afík
Mňa modráci zablokovali za toto: V druhom kole idem voliť chlapíka čo je proti NATO: http://www.youtube.com/watch?v=3fZzY3X14Ng Je proti antisemitizmu: http://www.youtube.com/watch?v=ipqU7dR6zQ4 a vie kde je jeho miesto: http://www.youtube.com/watch?v=vsbNnfjP3BU 
Le Bleu
Nuž, asi mu až tak neveria. Možno vedia aj niečo, čo my nie. Alebo... (dramatická hudba) alebo sa im Fico vyhrážal. :) No a Kiska vyzerá, že má toho dosť.. možno už aj ľutuje, na čo sa to dal. Veď ešte vždy sa môže vzdať. Ale to by do voľby postúpil Procházka. Čudujem sa, že nie je viac pozdvihnutých obočí z toho, čo Hrušovský a KDH odporúčajú voličom, nielen preto, že katolícka verzus iná sekta, ale aj pre detailnejšie členenie toho formálneho pravoľavého diagramu (ako liberáli a konzervatívci, podľa toho starého delenia). Teda, nečudujem sa, čudoval by som sa, len keby nešlo o slovenskú situáciu, čiže Fico kontra hocikto, aj sám diabol, ako to sám súdruh preceda opakovane opísal. Je mi inak smiešne, že by politické strany vôbec mali odporúčať ľuďom, koho voliť, a ešte smiešnejšie, že tí by sa tým riadili.
anand
Prochazka neodolal, ine tlaky boli zrejme silnejsie ako tlak svedomia http://www.sme.sk/c/7148865/prochazka-podporil-kisku-zavolal-si-aj-bebla...
Kolodej
s Brblavym ma velku vypovedaciu hodnotu.
Norman
U Procházku? Ten egocentrik nič také nevníma, iba svoj mentálny obraz, do ktorého je zalúbený. To, že priamo nepodporil Kisku, nebolo žiadne svedomie - proste necítil motiváciu, keď nemusel. Medzičasom sa na neho zosypala taká dávka otázok a opovrhnutia, že už motiváciu pochopil a snaží sa zlepiť rozbité. A títo idú na iných rozprávať o populizme, he.
s1
Prečo do ľudstva BBC, CNN, RT, PRESSTV toľko hustí o lete MH370? Už sa to nedá ignorovať. Čo je za tým - všetky motívy sem. Ja som dnes čítal toto: http://presstv.com/detail/2014/03/25/355959/the-cia-hoax-flight-370-reve... Ako sa mohlo stratiť lietadlo s toľko emerickými plošticami na palube? Čože nám to USA zase demonštruje?  
Náhodný okoloidúci
Myslíš, že toto neplatí a je v tom niečo iné?    http://nadhlad.com/comment/6484#comment-6484
Norman
Za jediný nepochybný fakt považujem to tvrdenie, že lietadlo skončilo niekde severne od Antarktídy.
Buheh
Ale to je pre Teba typické, že so svojimi politickými názormi preferuješ najmä sever, ako už napovedá aj Tvoje meno Nor-man (severný človek). Nezávislí politológovia, ktorí vychádzajú z osvedčených sociologických prieskumov a marketingových analýz, sa naproti tomu domnievajú, že lietadlo pravdepodobne skončilo južne, presnejšie juho-juhovýchodne od Antarktídy.
s1
Rošild je jedna z teórií. Ale podľa vašich komentov vidím, že sa tým veľmi nezaoberáte a oni sa nám to tak strašne snažia predať... Budeme si ešte musieť na pravdu počkať, ani o 9/11 sme to nevedeli hneď ako to bolo.
Buheh
na týchto, prepytujem, politikov sa stačí pozrieť, aby človek vedel čo sú zač. Našli ste medzi nimi niekoho sympatického, či nebodaj charizmatického? Ja teda nie. Už ako mladý človek som si uvedomil vec, ktorá ma vtedy prekvapila: vo svojom okolí som videl hneď niekoľko ušľachtilých, múdrych, vnútorne krásnych ľudí, z ktorých každý by bol lepším predstaviteľom štátu, zástupcom ľudu, morálnou či intelektuálnou autoritou než tí, ktorí sa tam dostali. A teraz, po mnohých rokoch, mám už úplne jasno v tom, že kvality a vlastnosti potrebné na to, aby sa človek (v dnešných demokratických časoch) dostal do politiky a bol v nej úspešný, sú z veľkej časti úplne iné, a často dokonca presne opačné než kvality a vlastnosti charakterizujúce zrelého, múdreho, zodpovedného človeka, dobrého hospodára a vodcu.
Norman
To sa už tak dávno poznáme?
elle
Asi sa poznate mnoho rokov.
Norman
Ale veď vidíš, že vlastne som. Ja sa žiadnej užitočnej práci nevyhýbam :-))
Buheh
Hm, ale to nie je vonkoncom žiadna lichôtka povedať niekomu, že je vnútorne krajší ako Mikloš, múdrejší ako Sulík, ušľachtilejší ako Procházka či charizmatickejší ako Hrušovský.
Norman
Ja hore vidím: "...vo svojom okolí som videl hneď niekoľko ušľachtilých, múdrych, vnútorne krásnych ľudí..." Hm, nech už je to akokoľvek, za to sa nemusíš hanbiť.:)    
Norman
Citujem: Ale moji rodicia aj svokrovci prekonali tiez tento prerod z meciara na fica , ziadne argumenty od nas vlastnych deti absolutne neberu do uvahy , dokonca nemaju ani kusok sebareflexie ked im pripominam ako ich meciar oklamal a ze to iste im robi fico....zaslo to az tak daleko , ze sme zo sestrou odisli do zahranicia zit a nedokazem sa uz s rodicmi normalne rozpravat ...je to smutne, ale neodpustim im ze mi vedome nicili zivot ... Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2262551/2/Syndrom-ficovolicameciarovolica.html#ixzz2x7CO9Lk2   Vlastní rodičia mu politikou vedome ničili život :-)) Sme na tom všetci ešte dobre:)
drozd
Si šťastný človek, keď ťa oslnila ideologia NWO ,ktorú pretlačajú v SR snajperi ako je Fedor Gall a jeho súpotníci, ktorí ovládajú univerzity a média na Slovensku.Preto ťa  nevedome očipovali aby si bol dokalý klon podľa ich predstav.Never rodičom  ani ich celoživotným skúsenosťam  čo oni o tom vedia .Lesk zlatého teľaťa je to pravé orechové po ktorom túžil  aj Saša  mužik a nakoniec ho  sami odpratali.
Norman
Takto, mám otázku: je naozaj tak ťažko pochopiť, že ten príspevok si z postoja dotyčného "nešťastníka so zlými rodičmi" robi srandu? Je to naozaj definitívne, alebo by sa dalo ... trocha sa sústrediť... lepšie povedané uvoľniť ... času dosť ... Je naozaj lahšie, lepšie a efektívnejšie učiť ľudí meditovať, ako rozmýšlať. Starý buddha mal pravdu :) Sanátana dharma.  
nick88
myslíš si, že ked niekto nezdieľa tvoju ideologiu, tvoje predstavy, tvoje sny, tvoje názory, tak ho treba zaškatuľkovať tam kam ti to vyhovuje? Ani nevieš kto je NWO vo svojej skutočnej podstate. Máš oči a nevidíš, máš uši a nepočuješ. Neobjavil si ani charakter svojej energie. Nezomierajte za idee, ideologie, vážte si sami seba vedte cestu k harmonii vedomia a čistej pozornosti a objavíte niečo nepoznané. Nezastávam sa Normana on to nepotrebuje ale nepoznáš ani sám seba a tvrdíš, že poznáš tých druhých?
Kolodej
nech mas akykolvek dovod na - napr. volbu fica ako prezidenta - stavas sa tercom osocovania, odporu, ponizovania. V podstate idu cez kopirak masmedii. Ale to su ti moderni inteleguali. :)
Lubov
No,prečítala som časť tej diskusie zo sme,veľa sa nedá,  človek predsa len ostane zasiahnutý.Trošku aj na zvracanie mi je z toho. Im sa zdáme hlúpi my,nám,mne zas oni. Teda ale fest. Práve z tohoto dôvodu,že mi to nerobí dobre ani fyzicky,izolujem sa od hentoho. Koho však môžem,kto sa mi na diskusiách páči a kto mi náladu nikdy nepokazí,je Horymír z Pravdy.Tvrdí o sebe,že je žid. Možno ste si ho už aj vy všimli. Má v sebe presne ten druh nadradenej arogancie a opovrhnutia k hlupákom,o ktorom tu už písal Norman. Presne takto by sme sa mali aj my správaťk istým typom ,ale my máme inú mentalitu. Sme mierni,slušní asi až priveľmi.Inak,na Pravde som zablokovaná už tretí rok,tak mu nič napísať nemôžem.
Norman
Sorry, úprimne varujem pozerať špeciál ten link na debatu Sme bez patričnej prípravy.   Smetiarenská svoloč: Oni sú hlavne objektívne zlovoľní ľudia. Sú neúprimní, majú mentalitu mrchožrútov, hyen a supov. Píšu, že ich oponenti sú hlúpi, to je ale hrubé klamstvo. Sú to oni, čo sa rozhovorom s oponentami bránia, sú to oni, ktorí by ťahali za kratší koniec. Na Pravde je to lepšie. Horymír z Pravdy ... moc si tam tie nicky nevšímam, sú tak na boku. Je prirodzené, že sú židia arogantnejší a šikovnejší, bez ohľadu na akej strane sporu sú. 1. Oni si ani podvedome nemusia robiť starosti s množstvom výčitiek, s ktorými je našinec roky a roky konfrontovaný. Nie sú ubíjaní propagandou, že by sa mali krotiť a STÁLE dávať pozor, aby nikomu nestúpili na otlak (židia sú ubíjaní inou propagandou - ale to je iná téma). 2. Židia sú vedení k tomu, že majú mozog na používanie, že na trhu treba ľudí prelstiť  - kým súčasná väčšinová spoločnosť je minimálne od roku 1945 vedená k tomu, že je hlúpa a má robiť sluhov. Na tento zámerný faktor treba pamätať. Súčasná väčšinová populácia preto NETRÉNUJE mozgový pohyb a tak aj ten ich orgán po rokoch vyzerá. Skostnatený, neflexibilný, bez sily a ostrosti. Jediná dobrá správa je, že aj takto zanedbaným ľuďom sa rodia inteligentné a múdrosti schopné deti - DNA a iné databazy imanentnej informácie ešte nie sú zničené - takže potenciál na oživenie tu stále je a bude.  
Lubov
Tak teraz si trafil kliniec po hlavičke!  Dôvodom mojej nádeje je vnučka mojej sestry,7 ročné stvorenie,nepreháňam,myslím,že je celkom,celkom iná,inteligentnejšia možno ako my tu všetci dokopy.Nemyslím ale ,že je až tak  výnimočná,takéto dieťa sa nájde v každej triede ,tieto deti vynikajú v matematike,to je taký hlavný prvý znak.Ale aj neskutočné sociálne cítenie,ak sa to dá tak nazvať. Keď videla,ako tretiaci bijú prváka a fotia si to na mobil,bežala hneď za prvou učiteľkou,neočumovala,ako ostatní.Musia pribúdať,inak ju čaká celý život samota a to jej srdiečku neprajem.
Norman
Ono, tie deti sú naozaj múdrejšie, ako my tu všetci dokopy, svojim potenciálom v tom veku je to naozaj tak. Postupne je to privedené do "normálu", ale v tom veku je to naozaj potencionálne veľké. Ako píšeš, bystrosť je spojená so "sociálnym cítením", s etikou. Je to preto, lebo "zlo" je v prvom rade krátkozrakosť. Ten, kto má dobrý zrak a vidí horizonty, nemôže byť úzkoprsý a zlovoľný. Kdežto človek, ktorý žial si nevidí ďalej od nosu, je aj eticky limitovaný, egoistický, bez vízie. A je aj opačný mechanizmus - aj múdry človek, ak podlahne zlu okolia, stáva sa krátkozrakým, teda hlúpym.  
baloo
1, sú to obyčajní hajzlíci, ale s nemalou pravdepodobnosťou by v podobnej situácii aj Kiska utopil svojho "kon-pravičiara" - možno zvonka stopli celý proces, veď Fico im v podstate nevadí; možno aj "zahraničným investorom" (hlavne do tretieho sektora) alebo veleniu USA/EU/NATO niečo nasluboval, tak ho nechajú. Bársčo: radar, Bohunice... čo už stojí za úvahu. A tak Kisku stopli. 2, Ficomír zasiahol: 2.1. on si kúpil pravákov 2.2. vyťahovaním scientológie (a zákulisne bohvie ako ešte) naznačil, že "kluci, a takéto šanóny mám na KAŽDÉHO z vás" - a bouo ticho. Pre Fica to asi nebude nič ťažké vytiahnuť nejaké tromfy na esá typu Kňažko alebo Procházka.
duo
Pred včerom v noci na ČT 24 esceloval podtribunový  revolucionár z 89 roku Fedor Gall , ktorý jasne určil navigáciu koho voliť za prezidenta na Slovensku.Svojím škrekotom dal jasný signál,že jedine ten správný kandidát je samozrejme Kiska. On je ten správny a jedine on zvíťazi.A už mi je to jasne koho budem voliť ja.
Norman
Treba voliť tak, aby ich to najviac bolelo. Z hľadiska rozumného človeka to nie sú hlasy za niekoho, ale proti niekomu. A v tomto prípade je to (zas) explicitné, kde sú medzinárodni americkí lokaji. Treba voliť proti Gálom  a iným chlpatým zlepencom. Treba ísť na nich napluť, ako gesto. Ináč je to podľa mňa skoro jedno, lebo ak vyhrá Kiska, Fico si ho pravdepodobne ochočí, ako hovoria bratia česi (skrotenie nie je ten správny termín, lebo Kiska veru nie je divoký).  Akurát, ak vyhrá Kiska, tak sa ukáže, že na Slovensku sa už dá kúpiť aj úrad prezidenta :(
Kolodej
tym curakom :D ja budem volit za lepsiu volbu :D Ty si uz asi celkom hodne najebany na tento skurveny system, ze?
Kolodej
ze na Jetotak uz uplne zrusili diskusiu? hehe ... tiez sa vyprofilovali.
Kolodej
Norman
To bol taký vtip. "Na túto vec nemám vyhranený názor, a aj s tým, čo mám, sa nestotožňujem"   Z tvojich troch príspevkov je jasné len to, že budeš voliť toho, koho budeš chcieť. Napísal si to špicovo, ak si to nechcel prezradiť. Ak si chcel, tak je to trojnásobný nepodarok (po slovensky fail.)   PS. Ten článok z jetotaku je ovšem ešte drbnutejší.
Kolodej
koho asi budes volit ty hm hmmm ,,, uff ty tajnostkar.
Norman
Zostaňme pri tvojej formulácii, aby si mal radosť.  Ja budem voliť "proti tým čurákom" a ty budeš voliť za čurákov.
moucha
Kiska je želé, volím za Fica.:-)
nick88
ale chlapci stále, že proti komu, .... Chlapci ale hlavne necikajte PROTI vetru.   Slniečko svieti tak si zaspievajte slovenskí šuhajovia švárny: http://www.youtube.com/watch?v=xnke_2-kGs8 nejak sa humor vytratil čo to?
Kolodej
kedze to bolo stale o curakoch, bez ohladu na proti/za vyhrali zase len curaci :)
Lubov
 Tak potom je to jasné,idem teda aj ja. Bolo mi to dlho dosť jedno,ale keď si predstavím,čo za svoloč by to zase podoťahovalo von na vzduch (Ivett sa už ozvala) .Toto sa tuším volá  mobilizácia nerozhodných.Aj B.Bugár sa nechal počuť,že síce pána Kisku nepozná,ale ide ho voliť,pretože nechce R.F.
--- nepodpísaný ---
Ten bugar s vyjadrovanim a slovnom zasobou na urovni druhaka zakladnej skoly? 
Náhodný okoloidúci
Igorko Matovičovie vo svojom (reklamnom) plátku minulý týždeň filozofoval, že ak bude za nového starého uja zvolený Ficko, tak v Smere vypukne boj o moc a Smer sa môže rozpadnúť.
--- nepodpísaný ---
Svine zo sme mi blokuju IP, aby som sa nemohol prihlasit ani zaregistrovat nove konto. Za to, ze som sa opovazil zastat sa Fica. Tie paranoidne svine stale viac pritvrdzuju. K niektorym temam sa ani nemoze diskutovat, pri inych clankoch je diskusia "moderovana", cize zobrazia sa len prispevky, s ktorymi administrator suhlasi. Niektore clanky su umoznene len pre platicov Piana, cize tych s rovnakym nazorom ako smetiari. Ak niekto prejavuje ine nazory, je mu po novom bloknuta IP.  Povazujem to za nehoraznost a prejav totality.    
Elle
A hlavne uvedomit si, ze aj bez tvojho nazoru ludia preziju.  
--- nepodpísaný ---
v casoch vseobecnej lzi treba podporovat kazdy jeden hlas, ktory hovori pravdu. Tvoje bagatelizovanie odmietam.

nové texty