Obchodníci so strachom

 

 Najskôr hlásali slobodu slova aj pluralizmus názorov, aby sa v tom procese ich hlásania podvodom zmocnili všetkých médií a s nimi aj monopolu na pravdu, čo v skutocnosti neznamena nic ine, ako monopol na klamstvo a podvod vsakovakeho druhu.
Sú všade, a robia zo seba filantropov, ktorým vraj nejde o nic ine, len o vašu slobodu a vaše dobro. Nikdy ich však nenapadne spýtať sa Vas, čo si Vy predstavujete pod slobodou a dobrom. 
Dnes chcú, aby ste vy išli do vojny, vypisuju vo svojich platkoch traktaty o tom, aka je vaša vláda nerozhodna, a tou nerozhodnostou myslia hlavne to, že vláda nechce robit to, čo oni potrebuju. Ronia krokodylie slzy nad tým,aku vy máte slabú armádu, ako malo ubiedeny slovensky národ financuje armádu, ktoru by oni teraz radi použili (ako tisickrat v histórii) na boj za ich ciele. A volajú po tom, aby na Slovensko prišli cudzie vojská - pripravené chrániť  Jaceňuka.
 
Nahravaju svojim sukmenovcom novy kšeft: chcu, aby ste si vy na úkor detných deti od nich vzali pôžičku na financovanie armády. Alebo ste od nich počuli iny návrh, kde na to vziať peniaze?
 
Šíria strach a neistotu, aby všetkých povolali pod jednu zástavu, pod zástavu ich bezocivej chamtivosti a chtíču po moci. Urobili z Ruska diabla, a chcú, aby ste vy pod ich vedením išli zabíjať - za ich záujmy.
Ten však, kto im neverí, toho pokladaju za ruského špióna, vyvolali špionomaniu podobne ako ich najsvatejší prorok Trockij a jeho súverci vyvolali pred sto rokmi červený teror na totálne znicenie ruského národa. 
 
 
 
 
 
 
Stefan

Opakuje sa aj hystéria, aj keď v opačnom garde. Je tuo tak Grigori, ako píšeš. Súhlasím. Rusi však veľmi múdro a prezieravo urobili, keď svojích kolegov, demokratov rýdzeho západného typu, nechali sa vyblázniť na Balkáne v niekdajšej Juhoslávii. Je to veľmi mrzuté že NATO doplatili škarede naši bratia Srbi, ale aspoň človek má možnosť porovnávať, posudzovať a tak si vyvodíť nejaké rozumné závery. Ovšem za predpokladu, že si rozum neusmažil dosucha mikrovlnným žiarením svojho mobilného telefónu a teraz nebliaka spolu s poslušným stádom jemu podobných ovčanov v protiRusskej propagande. Ide o veľmi podobnú situáciu ako v Juhoslávii, akurát s "nepatrným rozdielom". Iniciatívu v tejto dráme prevzala Moskva po zlovestnej veľmocenskej osi Washington, Brusel, Berlín. Slovami klasika protiSrbského propagandistu teraz môžme pokojne povedať: Haličskí chazari zhromaždení v Kyjeve túžiaci po vybudovaní Veľkej slava-Ukrajíne zákerne napadli Doneckú nezávislú a Charkovskú nezávislú republiku a chcú im ukradnúť slobodu a chcú im ukradnúť more!(spomeňte si na podobnú propagandu okolo Chorvátska). Genocída, etnické čistky ukrajincov v Odese(viď Srbrenická propaganda, Račak). Keďže obeťami sú "len nejakí Rusi", počet mrtvých naše prestitútky sa snažia zrážať dole, nieto ešte násobiť číslovkou sto, tak ako to robili v Juhoslovanskej vojne. Kto teda proti tejto propagande v Juhoslávii nezískal nejakú imunitu, toto klbko geopolitických záujmov cudzích veľmocí zainteresovaných v Ukrajine, ťažko újmy na svojom zdraví ho bude vedieť rozpliesť. Keďže najväčšia radosť býva škodoradosť, aj keď sa žiaľ stotožniť s tým čo sa tam deje nemôžem, som rád že Rusi konečne namočili tým arogantným demokratom západného typu, ich pyšné rypáky do výkalov ktoré zanechali po sebe v Juhoslávii. Je to ako keď gazda potrestá svoje domáce zvieratko za "nezbednosť" ktoru vykoná v jeho byte.

Prasiatko

Hm, dostali sa mi indície, už skoro 2 mesiace tomu, že vraj občas po nociach idú železnicou zbrane na výchdné hranice...krajín ZLONATO. Najprv som neverilo, a hľa, je máj 2014 a ďaľšie potvrdenie, tentoraz zo západu cez Rakúsko a Maďarsko!
http://news.e-republika.cz/article2596-Neutralita-Rakouska-v-troskach

Čo viete o vojenských presunoch techniky a vojakov v Europských štátoch smerom k ruským hraniciam vy?

Stefan

To neviem nič presné. Je to zaújmavá novinka. Možno toto čo poviem zdánlivo nesúvisí s nadhodenou otázkou, ale zato krásne do seba zapadá, čo dáva možnosť takto pri pohľade z inej strany zapravdu Tebou predneseným tvrdeniam. Ešte za tatíčka V.Havla, keď jeho svätosť Dalajláma poletoval po svete a venoval sa viac politike než meditovaniu, pri jeho jednej z niekoľkých návštev sa tu v Dunajskom prístave nakladali zbrane určené pre zásielku jeho súdruhom, ako meditačné a modlitebné pomôcky na lepšie šírenie nebesského pokoja a nadpozemskej lásky a pravdy víťaziacej nad nenávisťou a lžou. Aj navonok pred verejnosťou V.Havel a Dalajláma na čas požiadali novinárov aby sa vzdialili, aby mohli spolu nerušene meditovať. Šikovný úhybný manéver. To by mohol podobne použiť saj Fico, keď mu presstitútky už neznesiteľne začnú liezť až za nechty.

sk

Preco Norman a Ema nepisu clanky? Zvlast teraz ked je situacia na vychode taka dramaticka, vojna v plnom prude...

ushiro

Na záberoch vo videu je vidieť vozidlá kategórie IFV, po našom BVP, len tie vo videu nie sú schopné plavby a sú teda ťažšie.
Konkrétne sa môže jednať o typ CV-90 Schützenpazer Holandskej kráľovskej armády (má ich vo výzbroji taktiež Švajčiarsko, ďalej Fínsko, z krajín NATO ešte ide o Dánsko a Nórsko - označenie CV-9035) a tento typ je vyzbrojený 35 mm rýchlopalným kanónom.

Navagónované vozidlá CV-90 holandskej kráľovskej armády:
http://farm7.staticflickr.com/6215/6370402051_f79b535ab6_o.jpg

ushiro

Môj predchádzajúci komentár sa týka tohoto článku a videa v ňom:

http://news.e-republika.cz/article2596-Neutralita-Rakouska-v-troskach

http://www.youtube.com/watch?v=FC0_rT-Euns#t=47

Pod videom na Y/T sú k tomu komentáre, prekopíroval som ich ...

Grigoriy

Na internetovej stránke denníka SME je videozaznam z vystúpenia akéhosi človiečika z Ukrajiny na nejakom fóre v Bratislave:

http://tv.sme.sk/v/29919/tymosenkovej-vicepremier-takto-premysla-putin.html

Bola tam aj diskusia, ktoru po troch príspevkoch zrušili:

------------------
Dobre sa snazite tu verejnu mienku masirovat, SME-tiari. No moc vam to ludia nezeru :)
Reagovať | jetovtak | 14.05.2014 21:12 | Oznám správcovi | Odkaz
 
Hodnoť:  
 
Ja prave mam strach z toho co ludia naopak zeru :D
Reagovať | heavy horse | 14.05.2014 21:17 | Oznám správcovi | Odkaz
 
Hodnoť:  
Nech je jeden na ktorejkoľvek
strane barikady, jedno je mu jasné:
Aj keď inteligentný človek vždy vie odhadnúť, čo sa deje v hlave hlupaka, hlupak uz zo zásady ani netuší, ako rozmýšľa inteligent.
Na Putina ste uz narozpravali všelijaké bludy, nazvali ste ho hlupakom aj psychopatom, ale ani sami tomu neverite.
No, a tu je ukazka: http://www.16personalities.com...

To, že Vladimír Putin je typickým predstaviteľom tohto vynimocneho a vzacneho typu osobnosti, to som tam nenapisal ja, ale niekto, kto asi vie, o com hovorí.

Aj ked, vôbec nepochybujem, že Vám viac vyhovoval Jelcin.
Reagovať | Chuang-Tzu | 14.05.2014 21:28 | Oznám správcovi | Odkaz

------------------------

Vedel by niekto povedat, prečo?
 

Grigoriy

Dennik SME, vo svojej najväčšej snahe vopchať sa do prdele kdekomu, nevaha vo svojom vojnovom ošiali a osprostovaní svojich čitateľov, dať priestor aj tomu poslednemu z posledných:

http://komentare.sme.sk/c/7205025/rusko-sa-na-ukrajinu-pozera-ocami-caro...

Ved posudte:

http://en.wikipedia.org/wiki/Masha_Gessen

nové