Globsec

Sinuhet

Newspeakovskí smradi a zmrdi na čele s Fogom Rasmussenom sa zišli od predvčera v Bratislave.

Pokiaľ mi je známe, tak nad (už MOL-om takmer do tla vyrabovaným a "outsourcovaným") Slovnaftom je zákaz preletu lietadiel, tobôž nízkych preletov stíhačiek . Nuž bolo ich neúrekom a ja sa pýtam, kto to dovolil, túto okázalú a zbytočnú šaškáreň na akože ochranu tých zmrdov, pričom sa riskovala bezpečnosť bežných občanov?Predpokladám, že taká stíhačka nemusí priamo padnúť na nejaký propánbutánový zásobník, ale môže stačiť, že jej nízky prelet vyvolá nežiaduce vibrácie v dajakom zariadení alebo meracom prístroji a nešťastie je hotové.


Pýtam sa, prečo to tolerujeme, prečo tolerujeme duševné znásilňovanie, prečo tu anonymne v diskusiách (často samoúčelne inteleguánskych a jalových) onanujeme a nestretneme sa radšej dakde v záhradnej reštaurácii a nezorganizujeme sa ako slušní ľudia, ktorí sú proti vnúteným klammstvám tak, aby sme vytvorili tomuto nejakú hrádzu? Sme ovce, ktoré nanajvýš budú takto inernetovo anonymne, alebo sme ľudia, ktorí, keď si raz po nás (dúfam že až v starobe :-) príde smrť, sa jej budú chcieť pokojne pozrieť do očí s tým, že možno sme boj prehrali, ale aspoň sme sa na bitúnok nedali odviesť ako ovce?

 

Lebo tá hasbara okolo Ukrajiny a nášho vynucovaného angažovania sa v ťažení proti Rusku veľmi pripomína inú historickú dobu, kedy Slovensko bolo nútené vyjsť do boja proti Rusku... prečo to tolerujeme? Internet je dobrý len ako hromozvod na neutralizáciu más, ktoré sa tu v diskusii odbavia a povedia si OK, to ostatné nech za nás urobia iní.   

Ľubov

Nie si prvý,čo takto rozmýšla. Že dosť už kecania. Ale ovce nie sme , ja niekolko echt oviec poznám a musím Ti povedať,že po rozhovoch s nimi,s nimi iba na živo,veď s nimi by som sa nemohla stretnúť inak,mi príde aj toto "onanovanie" na internete ako prepotrebná terapia,lebo by som si to musela asi hodiť,z takých tlkov,medzi ktorými žijeme. Takéto debaty,aspoň mne,dávajú nádej.Pozri,akční hrdinovia z majdanu ako to dopadlo? Nejakí 60kiloví pankharti zaškrtili ženu v ôsmom mesiaci a potom tými istými rukami vyvesili ukrajinskú zástavu. To je koniec.Je naveky špinavá.Tiež je tu ale nádej,že vznikom nových republík vzniknú aj nové štátne szmboly,hento nech si nechajú tie cvičené opice ,čo skáču na povel,kto neskáče,to je rus.Hnutie odporu musí vzniknúť,ale bude ilegálne .Zatiaľ je našou jedinou možnosťou zverejňovať mená zmrdov a zasievať do ich mysle nepokoj a strach.

Náhodný okoloidúci

Ťava Šemeš nedávno na SMEtisku tvrdila, že tá foto je zmanipulovaná, že vraj tú ženu nikto nenahlásil ako zabitú alebo nezvestnú či také nejaké bludy. Nechce sa mi hľadať jej článok, kdesi tam bude zahrabaný medzi iným odpadom.

ushiro

Tá Shemesh, ak sa nemýlim, má alebo mala čo robiť sama so sebou - rakovina.

Truhlík

«Путин посмотрел на свой рейтинг и тихо прошептал: »Слава Украине!«…

Zoznam vlastizradcov

V prvom rade je potrebné spraviť a zverejniť zoznam vlastizradcov, zlodejov a iných nepriateľov národa, kde by bolo meno, fotka, bydlisko, delikty, ktorými sa previnili (najlepšie aj čo najdôverihodnejšie ozdrojované). Pokiaľ viem, nič také komplexné neexistuje, zaiste by sa na takomto zozname objavili stovky až tisícky osôb. Samozrejme by musel byť uložený na bezpečnom servri, aby ho nebolo možné len tak zrušiť. O rozšírenie by sa už postaral dostatok nespokojných ľudí na internetových diskusiách. Lebo ak chceme proti niekomu bojovať, najprv musíme vedieť proti komu, a prečo, a musí sa to dozvedieť čo najväčší počet ľudí, bez týchto podmienok je akýkoľvek pokus o zmenu vopred odsúdený na neúspech.

Buheh

a nebolo by to protizákonné?

baloo

ale bol by to samizdat, ktorý by koloval. Veď žijeme v diktatúre, kde existuje cenzúra. V diktatúrach s cenzúrou je úplne samozrejmé, že nepríjemné fakty kolujú v samizdatoch a je to trestný čin, bolo to rovnako aj za totáča a princíp nieže zostal, ale sa ešte aj posilnil.
Majme predstavivosť - nám vštepujú obraz, že "hen, tam kukaj, TO je diktatúra", ale tá podstata cenzúry a diktatúry (ba pomaly až otrokárstva) tu prekvitá viac ako v nejakom Bielorusku alebo anno dacumál v Kaddhafiho Lýbii. Ten obraz je účelovo falošný, aby sme nespoznali, že práve MY žijeme v najhoršej diktatúre, lebo o tom ani nevieme. Prečo kwa by mal byť základným atribútom diktatúry osoba jediného diktátora? Prečo nemôže byť jednej "skupinky"? Máme všetky právomoci si prispôsobiť a upgrade-núť starú alebio vymyslieť novú vlastnú terminológiu. Kým nevieme správne veci pomenovať, nemôžeme proti nim ani bojovať, podľa mňa to jeden z hlavných cieľov školstva a médií: od najmenšieho veku vštepovať prázdne umelé termíny a nefunkčné umelo vykreované súvislosti a zároveň potlačiť staré, ktorými by sa veci dali opísať.

Buheh

že máš pravdu.

To bol z mojej strany len taký pokus o vtip.

sk

suhlasim, len dufam, ze sa zacne zoznam budovat od tych najvacsich ryb.
Aby to nedopadlo ako s bojom proti korupcii, kde sa posadi za mreze Wänke s uplatkom par debniciek jablk a 15 000 Sk, a cvarga, ktora tu rozobrala miliardy eur, sa spokojne usmieva spoza obrazoviek.

Zoznam vlastizradcov

Ako vravíš, najprv treba odstrániť najväčších smradov...

Norman

Najprv si to vybav so svojím priatelom, so svojím kolegom, so svojím susedom. Ak to dokážeš tam, ak ho nejakým spôsobom privedieš na správnu cestu alebo do správnej polohy, niečo sa priučíš, môžeš pokračovať ďalej.
Ináč o vás platí že pes, ktorý breše, nehryzie.
To, čo tu predvádzate, je len zbavovanie sa výčitiek, lebo sorry, nepoznám ťa osobne , preto si to osobne ani neber - väčšina populácie v týchto končinách sú len zbabelci. A ešte by to chcelo zapojiť trocha rozumu, ale ten sa tiež moc nepestuje.
Neberiem tento lokálny nedostatok nejak morálne či inak tragicky - proste niekde je černozem, inde hnedozem, niekde polopúšte a zas inde močiare - všade vzíde iný porast. Geopolitika.
Ale to už je na mnohých asi príliš intelektuálske ... ty by si niekomu rád rozbil hubu. Aby sme teda parafrázovali Krista, poradíme vám viacerým: "Ja ťa neodsudzujem, choď a viac neváhaj".

Prajem príjemnú zábavu.

Zoznam vlastizradcov

K prvému odseku: neviem ako tvoje okolie, ale moji priatelia vedia, kde je sever, kolegovci sú tiež zorientovaný a susedov je mnoho, takže to už je anonymné prostredie, kde neviem a nemám ako sa dozvedieť, či sa niečo deje.
K tomu zbabelectvu... Skôr je to o tom, v akej si pozícii a koľko môžeš svojou obetou stratiť, a akú bude mať tvoja obeť účinnosť na zmenu situácie. Takže v tomto smere pre človeka, ktorý si žije nadpriemerne, a môže veľa stratiť (postavenie, rodinu, atĎ.), pričom jeho činy (iba jeho) by len minimálne zmenili situáciu k lepšiemu, nemá význam niečo samostatne bez širšej koordinácie podnikať. Čiže skôr by som to videl tak, že väčšina tých, čo sa snažia hlbšie porozumieť situácii sú väčšinou v takej pozícii, že nemá pre nich väčší význam niečo robiť pre tých čo žiaľ nevidia, ale ich situáciu by to výrazne zlepšilo...

PS: Čítal som jednu peknú trilógiu od J. Kariku - Nepriateľ štátu I. II. + V tieni mafie. Hlavná postava z tejto trilógie je ideálny prípad človeka, ktorý si môže dovoliť vziať veci do svojich rúk, pretože nemá čo stratiť..., aj keď do tej situácie sa dostal nechtiac postupne. My všetci ostatní by sme zakapali na tom že môžme o niečo cenné prísť (nehovorím o majetku).

Norman

nakoniec ten slobodný jedinec spravil?

Z.V.

Dá sa stiahnuť na nete, aj kúpiť v obchode, treba si prečítať, celkom chytľavo napísané...

Norman

alebo hľadať a ešte aj čítať, lebo to nevieš či nechceš napísať dvoma vetami?
Chytľavo napísané to môže byť, Karika je známe meno v bulvárnej "literatúre", ale či to má aj nejakú hodnotu ...

nick88

http://www.youtube.com/watch?v=7wJj58aLvdQ
Je tu niečo, čo v živote jedinca hrá väčšiu roľu o akej jedinec doposiaľ uvažoval - nevie o tom. Sústredí sa to len na jeden cieľ. To o čom píšeš o odstraňovaní, myslíš, že je tvoj vlastný osud? Alebo niečo hrá hru a má ťa pevne v čelusti a ty alebo niečo v tebe z toho vyvodzuje, že sa ukazuješ v lepšom spravodlivejšom svetle? A má ťa to. Prečo dostávame to čo nechceme? čo je to čo ťahá ľudí za nitky ako bábky? A stále niekoho odstraňujú? Dostanú technologiu a použijú ju proti svojmu blížnemu. A kto z toho profituje?, ked kolo sa obráti a všetko sa opakuje iba jedinec je na opačnej strane a odstránený odstraňuje. Odstrániť ale skutočný plevel aj s koreňom, ten skrytý, tajomný čo prešpikoval už samotného človeka. Ale odstrániť inak, nie tak ako je v scenári zaparazitovanej mysli človeka. Pokiaľ bude človek bojovať takto proti človeku vždy ho iné svety budú nazývať tak ako ho nazývajú odpad, kyborg, biorobot. V človeku je niečo viac tak treba dať tomu priestor, počúvať ten hlas a oslobodiť sa od toho niečoho, ktorému nebude dávať šťavu a zmizne to. Nezapneš televízor do zástrčky nedáš mu šťavu a nemusíš počúvať tie klamstvá to čoniečo pracuje tak aby mal poslušné ovečky, ktoré mu dávajú to najcennejšie. Zmení sa potom aj to kolektívne a nebude sťahovať druhých lebo narastie už do skutočnej sily ale začne pomáhať tým sťahovaným vyzdvihnúť sa a nájsť svoju silu a začne sa rodiť noveé niečo ale už hamonické. Neprišli sme trpieť, znášať bolesti, zažívať tragédie ale nejak do toho človek spadol, stratil niečo cenné a prispel k tomu aj sám a tak nedokážeme byť vzorom pre iné tvory iných tvarov a zvaľujeme na nich vinu, boli tu skôr a vidia potravu a žeru tak ako človek ale skutočný plevel je zvláštne informačné pole získal už veľkú sil má tlak, ktorým ľudí tlačí, tento tlak treba zmierniť ved nikto z nás nechce cítiť bolesť toho druhého. Sme skutočne pospájaný a môžeme sa vzájomne sťahovať do bažín alebo vyzdvihovať do výšin. Nemôžme to napraviť mysľou, ktorá nás do toho uvrhla mysľou ktorá je naprogramovaná v nástroji v tele človeka. Treba nájsť vlastnú myseľ, pracovať s vedomím tak že systém začne mať trhlinky. Nesmie byť v tom pomsta, emocie nenávisti, zloby, hrubá vulgarita, ktorá je znakom že človek má už v seba aj fyzické červy - tak tu postačí odčervovacia kúra. V niektorých krajinách sú väznice kde si môžete vybrať zostanete taký aký ste a žiť v starých koľajách alebo môžete vojsť do skupiny kde začnete inak myslieť kde začínajú jogou a inými nechce sa mi rozpisovať aj napriek tomu že je to tam veľmi tvrdé a neľudské. Záleží koľko je v bytosti sily, energie a túžby žiť inak tak nejak harmonickejšie, nastúpiť na cestu srdca a pocíť autentickú radosť z bytia. Takže hru s politikmi žiaľbohu bábkami musia hrať hru takí ktorí za formou vidia aj bytosť a dokážu energeticky pôsobiť na ňu a tak meniť hru na prijatelnejšie podmienky na Zemi. Vziať zbraň a vystreliť dokáže len kyborg a človek by sa mal zobudiť a ukázať že je niečo viac, že je cítiaca bytosť a nedovolí aby s ňou niekto, niečo manipulovalo. Treba držať vo vedomí diapozitív mieru harmonie ved myšlienka je hmotná a tak zhmotniť harmoniu, hojnosť pre všetkých. Neprehrávať si v hlavách vojny utrpenie, bolesť tragédie a dávať do toho emocie lebo to potom človek tvorí a to niečo sa dobre živí. Vedomie to vie, každý to vie ale je to nejaké prispaté, sme oblbovaný, uspávajú nás, MGO, chemtrails a iné.

Truhlík

Biľak, Kňažko, Čarnogurský, Mikloško, Mikloš, Migaš, Schuster, Kováč, Dzurinda, Beneš, Osuský, Zaťko, Karvaš, Hodža, Lajčák, ...

Norman

veď stačí sa sekundu zamyslieť a hneď je mien oveľa viac, než sa dá v živote zvládnuť.

Na druhom zozname vybavených je iba Valko.
Ale aspoň niečo:)

Zoznam vlastizradcov

Presne to..., zamyslíš sa a napadne ťa hňeď za priehrštie mien... ale tie mená sú u každého rôzne, a treba vytvoriť ucelenú predstavu nepriateľa (aj keď sa mi nepáči táto formulácia, lebo si myslím, že treba bojovať za niečo, a nie proti niekomu...).

Norman

Zas by som poradil vyselektované pravidlo nepriatela:
"Treba mať zbraň a treba sa nebáť ju použiť".

To nie je boj, to je prevaha. Treba mať moc, nejakú, akúkoľvek, lokálnu, okamžitú, ale MOC, prevahu - a vtedy ju treba použiť. Žiaden boj, žiadne preťahovanie - použite moci.

Bojujú iba proletári, revolúcie robia iba proletári - aristokrati ducha trestajú. Myslím, že si môžeš dovoliť byť aristokratom.

Prasiatko

Povedz mi prosím, čo si myslíš o Fogovi Rasmussenovi? Ako môže niekomu tak absentovať sebaúcta? Iste si videl (a to nie prvú) fotku, kde ho odporcovia ZLONATO poliali červenou farbou. Čo ho boha jeho motivuje? Za koho, za čo drží chrbát? Môže byť niekto tak nekonečnejšie sprostý ako je nekonečnosť vesmíru? On netuší, že USA + ZLONATO sú vojenský slabšie ako hlavná vojenská sila planéty?! (INDIA, RF, ČLR). Veď to vie i laické vepřo, čo nevyštudovali vojenskú akadémiu! Ako si vysvetľuješ idiociu mozgu a ducha dnes už býv alého generálneho tajomníka tej hnusnej organizácie?

Norman

Nie som nejaký znalec Rasmussena, ale všeobecne:

aj keď viem, že sem človek napíše rýchlo čokoľvek, ale naozaj nechápeš ľudí, ako on? Musíš chápať svojich oponentov - vtedy je záruka, že si nad nimi (aj keď oni, ako to často býva, majú viac sily).

Rasmussena motivuje túžba po moci a prepychu - a ako vidíš, zatial mu to funguje. Nejaké obliatie farbou mu jeho pozitíva určite neskalí.
Ty píšeš, že USA+NATO sú slabšie ako (Rusko, Čína, India). To sa nedá tak povedať. To záleži na časovom horizonte, v ktorom čase je kto a ako silnejší. Z pohladu Rasmussena je jeho jednanie, ako vidíš, racionálne, veľmi sa mu oplatí. Mnohým naším lokálnym poskokom, blbečkom, sa možno čudovať a mnohí ZLE dopadnú - ale rasmuseni sú na tom vcelku dobre, žiaľ. Barosso, Merkelka - to sú ešte horšie papluhy - ale za ich života asi na nich spravodlivosť nedosiahne.

Ovšem tu je ešte vhodné rozlišovať medzi hajzlov, čo si nahovárajú, že robia morálnu vec ( väčšina naivného plebsu kolaborantov z našich pomerov, verejní politici na západe ...) a na sociopatov bez svedomia. Rasmussen, aj keď opakujem, nie som jeho znalec, je rovnako, ako iní magori spojení s vojensko-priemyselným, lepšie povedané vojensko-korporátnym komplexom, človek bez svedomia, "cynik". Ten rozhodoval už viackrát o živote a smrti mnohých ľudí. On nepíše po webe, ako nenávidí Moskvu či Peking - on reálne dáva príkazy a opatrenia na zabíjanie Rusov.

Nie je dobre ich nechápať, ani sa tak len štylizovať. Treba ich dobre chápať, netreba sa čudovať. Ale možno toto je všeobecne chyba Východnej Európy, že mnohí naozaj neveria na stupeň krutosti týchto ľudí. Národy holubičie.

Takže dík za otázku, že som to mohol o nich zosumarizovať.

Prasiatko

No veď by som ho aj zabil, len žiaľ nemám šancu sa k nemu dostať. Jasné že mnou ako "provokatérom" opovrhuješ, ale aj Hérostratos sa stal nesmrteľným keď vykonal niečo veľké - hoci choromyseľné - podpálenie Artemidinho chrámu v Efeze. Navyše, vražda tyrana nie je choromyseľnosť. Hoci iste..nájdu sa aj takí, čo dodnes deň pokladajú povedzme také zavraždenie R. Heidricha za chybu, ktorú zaplatili životom mnohí obyčajní obyvatelia Protektorátu Čechy a Morava. LENŽE!!!
Odborníci sa dnes zhodujú, že ak by Heidrich žil, vojna trvá o pekných pár rokov dlhšie, možno i Nemci ovládnu na čas Európu, on bol superinteligentný netvor, ten by Hitlerovi úspešne vyhovoril inváziu na Matku Rus. Toľko na margo tvojho opovrhovania politickými vraždami.
Aspoň by sa všetkým v Európe otvotili oči, čo za BEŠTIALNE ULTRA ZLO je nato!!! Za to by moja poprava stála. Aj 10x elektrických kresiel, ale ako píšem, obyčajný smrteľník sa ani omylom nedostane k tomu netvorovi, obklopenému stovkami od hlavy po penis vyzbrojenými ochrankármi. :((

Norman

Ja tebou neopovrhujem, ale patríš len k ďalším ľuďom, ktorým neviem pomôcť. Venuj sa radšej niečomu inému, ako politike a podobným hystériám.

Prasiatko

http://dolezite.sk/Nebudes-mit-bohu-prede-mnou-xI3zKA.html
P.S.
Aj tak mi vŕtak kroch hlavou, že keď niekto vedel prepašovať farbu na obliatie toho špinavca, tak mohol rovno zbraň a vystreliť mu mozog z tej krutej hlavy..nie je to celé podozrivé? :((

Norman

Farbu prinesieš určite ľahšie, ako klasickú zbraň.

Ale oni nie sú naozaj nejako dokonale strážení, o tom svedčia mnohé činy - napr. "strielanie" na Klausa a podobne.
Ale nejaké násilie pri verejných akciách naozaj nikam nevedie - oni by len ešte viac obmedzili svoje verejné vystúpenia - to už robia aj teraz a s radosťou by sa ešte viac izolovali, pod zámienkou hrozby "terorizmu". A skutoční zločinci sedia spokojne vo svojich domoch, kde sa cítia bezpeční.

Okrem toho, sebaobetavé akcie sú tiež politicky kontraproduktívne. Príde najaký zúfalec a odstrelí šéfovi NATO hlavu - sám skončí v base alebo mrtvy. Každý vie, že je to výnimka, že takých aktivistov nie je veľa., že sa politici nemusia báť. Násilie je iba vtedy politicky funkčné, keď aktivista zostane na slobode - vtedy vzbudzuje sympatie.

Vieš, treba sa poučiť z histórie. Taký Lenin bol zásadne proti atentátom, proti politickému individuálnemu násilu. Tvrdil, že to nefunguje. Nesplňa ciel.
Asi mal pravdu. Skutočná šibenične čierna humorná pointa je ovšem v tom jednom slove: bol proti "individuálnemu" násilu. Hromadné politické násilie asi funguje.)

Norman

ale strašne dlhé.
Preto jednu z dôležitých časti:

Wimmer: Už som to spomínal, máme tu čo robiť s britskou politikou po Napoleonovi. Spolupráca na kontinente Británii nesmierne rušila. Nielen, že sa nepodieľali na Svätej aliancii, ale na Balkáne uplatňovala protitureckú politiku, ktorá nakoniec viedla k úplnému rozdeleniu kontinentu. To, čo sme neskôr počuli v prípade Juhoslávie, humanitárna intervencia, war to protect, to sú všetko bojové heslá britského imperializmu z rokov 1830-1850. Američania si ani nevymysleli nové, jednoducho prevzali tie britské a uplatňujú ich v globálnom rozsahu rovnako, ako predtým Briti.

Ken: Ako veľmi sú dnes Briti spolu s USA v Európe a na Ukrajine aktívni s ohľadom na to, že sa nielen NSA, ale aj britská GCHQ podieľajú na sledovaní a priemyselnej špionáži proti Nemecku? Pôsobí Briti aj na Ukrajine a na Kryme?
Wimmer: Ako výsledok druhej svetovej vojny máme anglosaský sledovací systém, ktorý bol neskôr nazvaný Echolon. Novozélanďania, Briti, Kanaďania, Američania, celá anglosaská komponenta na Zemi spolupracuje spravodajsky tak úzko, že ani nie je možné vyjsť z domu bez toho, aby sa to nedozvedeli v Londýne, Washingtone alebo v Austrálii. To znamená, že tento kontrolný mechanizmus je imanentný a je výsledkom druhej svetovej vojny. Briti to ani nepopierajú. Pokiaľ ide o Ukrajinu, existujú veľmi aktuálne výroky britskej politiky. Briti toho robia veľa a robia to v Kyjeve, nie u nás. Chcú Ukrajinu ako súčasť EÚ. Briti majú záujem rozpustiť európsku integráciu, aby sa nemohla prehlbovať. Čím viac členov má, tým lepšie pre britské záujmy. Preto sa Británia snaží nielen o prijatie Ukrajiny, ale aj Turecka.
...
Ken: Prečo? Prečo by Briti nemali mať záujem na spoločnej silnej Európe? Mali by zrušiť libru a zaviesť euro?
Wimmer: To by som im snáď ani neodporúčal. Ale je to kontinuita britskej politiky od roku 1840, nepripustiť na kontinente žiadnu formu spolupráce. Pretože inak by sa museli pýtať ako vyzerá európska politika. A to nechcú. Chcú si vypĺňať svoje check and balances ako vždy a konflikty pritom nevylučujú.

Buheh

keď už o tom takto je reč, naozaj nie som si úplne istý, či USA a zlonato sú vojensky slabšie než RF, India a Čína. Nemám to detailne naštudované, to je pravda, a ani netvrdím, že suché porovnanie vojenských rozpočtov, počtu príslušníkov armád, počtu jadrových hlavíc či kusov vojenskej techniky je definitívnym kritériom o tom, ktoré združenie je silnejšie. A nie že by na tom záležalo, lebo obe zoskupenia by vedeli zo zemegule urobiť rádioaktívnu ohnivú guľu.

Zoznam vlastizradcov

Ako nepoviem, títo tiež patria na zoznam..., ale najväčšie ryby, ktoré tu ťahajú nitkami, sú podľa mňa trošku trošku iné mená..., asi by som začal vedúcimi osobnosťami najväčších (ale aj tých menších) finančných skupín, to jest jakabovič, tkáč, dospiva, rezešovci, poor, široký a ostatné zlodejské kurvy, ktoré to tu stále len rozkrádajú a hrajú sa na pánov kráľov. Musia si tie špiny uvedomiť, že v jednom sú si zo všetkými rovní... Každý máme predsa k dispozícii len jeden život :D:D:D

Panda

Kazda epocha vytvara svoje zoznamy. Niektore nimi koncia, ine zacinaju. Zla okolo sa netreba bat. Iba toho, ktore chcete sami vykonat. Toho sa bojte.

Norman

Zlo je zlo. To vlastné nie je horšie, ako to vonkajšie.
Ja osobne som proti zoznamom, samozrejme. Ako hovorí klasik: treba to nechať na Boha.|

Norman

Je to tu opakovaná téma: treba rozlišovať medzi určitou duchovnou kultíváciu (alebo pre niekoho skôr psychoterapiou) a reálnymi politickými činmi.
Tá prvá vec je vyššia a väčšina portálov vznikla z podobnej motivácie - až zo zdravej racionálnej mysle je potom nevyhnutný následok aj nezávislý politický postoj.
Pre tú duchovnú kultiváciu, pre pocit pohody stačí aj anonymita - ale práve ovela lepšia a silnejšia je, keď je človek otvorený a svoje názory prezentuje nielen na internete, ale aj v reáli - keď naozaj už nemá strach, keď už sa nemá za čo hanbiť. Ten čas pomaly nastáva, pretože s ďalšími a ďalšími prešlapmi US sionistov čoraz viac ľudí začína vidieť veci reálne, a konkrétne teraz s ruskou kartou platí, že Rusko a prorusov nemôžu tak ostrakizovať, že zatial nenakydali na túto stranu desaťročia fekálnej propagandy, ako napr. na Nemcov. Nie je dôvod byť v súčasnom dianí na Ukrajine anonymný, resp. mlčiaci či neprajvujúci sa. Nie je nutné mlčať medzi blízkymi, medzi spolupracovníkmi. O tom je podľa mňa veľmi správne Sinuheo príspevok.

Iná vec je politická funkcionalita a reálna sila. Tu žiadne stretávanie sa v reštaurácii nemá zmysel, tu pomôže najlepšie neviditelná sieť z pružných ale pevných vlákien, ktoré zločincov rýchlo zadusia skôr, ako pochopia. "Nikdy nedám pijavici ľahkú šancu" je heslo z americkej knihy pre deti. Oni učia svojich bastardov od malička, aby boli zákerní a krutí - takí budeme aj my. Preto ani svoju anonymitu, aj keď nie je dokonalá, nezahodíme naivne, len tak. Prečo by sme to robili? Viď prípad Zvedavec a jeho problémy.
Ale to je už iná téma.

Prasiatko

Drahý Sinuhet,
pýtaš sa prečo? Nuž, lebo je v prirodzenosti nespokojencov a buričov (čo koniec koncov sme, keď nesúhlasíme s hodnotami a politikou súčasného prodiabolského režimu (čiže proamerického))
fungovať len v extrémoch. V bielej a čiernej. V jednom extréme len vňukáme za PC, v druhom (ak by sme mali prísun zbraní od tajných agentov a špeciálnych jednotiek) by sme rozpútali občianske nepokoje a vojnu, s cieľom zvrhnúť vládu a ukrižovať ľudí ako Mečiar, Dzurinda, Kaník či Laj(no)čák...nič iné nevieme(?). Samozrejme v rámci zadoťučinenia spravodlivosti.. :D
Nieje však mýliť sa ľudské? Mýlim sa, keď sa mi zdá, že to bežných Slovákov nezaujíma, nechápu tomu, asi na to intelektovo nemajú. Nech si tu revolty robia Slovaáci, ja cudzinec-hosť v krajine sa nebudem za Vašu pohostinnosť odmeňovať násilým. Ale v Taliansku, tam zábrany nebudem(e) mať...
Osobne si myslím, že drvivá väčšina dospelého mužského obyvateľstva Slovenska, nevie ani zaobchádzať so zbraňou ..(v našom storočí sa zásadné zmeny v politike a orientácii spoločnosti nedajú robiť len slovami!). A koľkí z bojaschopných majú aj rozum, taktiku, sebadisciplínu? Nezabúdaj, aký je napr. Norman alergický na zabíjanie! Iste bol ako malý chlapec kroch svedkom zabíjačky u babky, čo ho natrvalo poznačilo...Chúďa moje, súcitím s ním, že aj on so mnou. :((

Norman

Nie som alergický na zabíjanie. Len pohrdám kecami pubertiakov a provokatérov.

PS Zabité prasa ma teda určite napoznačí - ale už je jasnejšie, odkiaľ máš svoj nick. Pokračuj, uľavíí sa ti.

vp

teraz beží informačná vojna a bojuješ statočne. Keď túto vyhráme, nemusíme už nič organizovať.

Ale o inom som chcel...
http://politikus.ru/v-rossii/19331-zaklyucheny-vse-kontrakty-dlya-nachal...

Kontrakty sú uzavreté, Južný potok je tesne pred výstavbou, ako uviedla tlačová služba Gazpromu.

Prasiatko

http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_17/V-Rime-probiha-protivladni-demonstr...

Zatiaľ bezvýznamné nič, ale za pár rokov kroch bude pol Európy od krvi zmáčané! SMRŤ RÍMU!!!

s1

Prasiatko si zamrzlo zhruba 2ooo rokov v čase, ty "smrť-rímu". Počul som, že Rusi na Sibíri jedia aj zmrazené mamuty. Z tohto pohľadu bude slanina stále extra plus čerstvá :-)

s1

Toto je lepšia a výstižnejšia fotka Rasmunsena, nazvyme ju "Krvavé NATO".
Krvavé NATO
zdroj

Prasiatko

Bodaj by to ZLONATO už raz a navždy prestalo existovať! Akýmkoľvek spôsobom!!!!!

baloo

keby videl ako vás jeho skromnosť zaujíma...
Skôr k tomuto by som chcel niečo reagovať:
"nestretneme sa radšej dakde v záhradnej reštaurácii a nezorganizujeme sa ako slušní ľudia"
No veď. Prečo? Som za. Nájdime si informačné kanály (lebo svoj mail tu pochopiteľne nenapíšem) a zorganizujme si niečo. Mobily sa samozrejme záhadne zabudnú doma.

sk

myslim, ze narychlo zalozeny mail kdesi na ruskom servri tu pokojne mozes napisat :)

Náhodný okoloidúci

Lenže nie všetko, čo končí na .ru, je naozaj čisto ruská záležitosť. Taký mail.ru má vlastníka kdesi za kanálom La Manche, ak sa nemýlim.

baloo

zaručene rusko-ruský server, oficiálne 22. mája - t.j. dneska - štartuje: https://auth.sputnik.ru/. Vyslovený cieľ týmto hľadačom/mailovadlom je aby nahradil Google. Má jedinú chybu: zatiaľ funguje len na azbuku a ja som si už síce rušťinu akotak oprášil (no mám ešte poriadne rezervy) ale na tú dementnú ruskú klávesnicu nie a nie si zvyknúť.

Náhodný okoloidúci

V Linuxe si môžeš pridať azbuku veľmi ľahko a navyše si nastavíš aj fonetické rozloženie klávesnice, čo znamená, že "bukvy" podľa zvuku, ktorý vyjadrujú, máš väčšinou tam, kde naše písmená. Aspoň v GUI KDE. Tých pár odlišných si ľahko zapamätáš.

s1

A ked si daš ubuntu, alebo nejaku jeho derivaciu (lubuntu pre staré stroje), tak si vysmiaty a na spyboot windows zabudneš ani nevieš ako: Čína zakázala Windows 8

--- nepodpísaný ---

rozlozenie foneticka pamat
zvukova pamat
ja som si ju zapamatal podla tychto "zvukoslov"

йцукен гшщзх.......... jcuken gssczch

фывап ролджэ.............fyvap roldze

ячсм и тьбю...............jacasymam i takbiju

балоо

ма мегне... спасибо, hoši. Śak si časom zvyknem, skúsim s tými tvojimi zvukoslovíčkami, aj keď netuším, čo je "jcuken gssczch" a akým záhadným mentálnym mechanizmom mi uľahčí robotu. A ten Sputnik skúste, tak ako si Rusi vyvýjajú vlastný linux a rušia GPS-stanice, vykopli ksichtoknihu a gugláč, vyvinuli si aj náhradu za ne. "Infowars" v plnom prúde.

--- nepodpísaný ---

ja ale pouzivam prstoklad (mam stale polozene vsetky prsty na strednom rade klavesnice, palce na Space)
trochu predstavivosti treba

icuken kšč!! icuken je meno, napr.

nové