Rusi!

Tradícia nespochybniteľných dôkazov.

 
1488

a takto sa to stalo

Norman

Typický nový američan, Powell a jeho dôkazy.

Náhodný okoloidúci

Musím upozorniť, že toto je síce pokus o vtip za smutných okolností, snaha poukázať na klamstvá a vypatlanosť vedenia USA, ale aj takýmito vtipmi sa nám do podvedomia zasieva spojenie "Putin - zostrelenie lietadla". A to je zle.

Norman

Ten vtip jednoznačne ničí postoje americkej strany.

Znižuje citlivosť voči obetiam leteckých nešťastí - ale aj tu platí, že tá hystéria okolo smradlavých holanďanov je nechutná, keď si človek uvedomí NEUCTU voči smrti stoviek ruských civolov z východu Ukrajiny.

sword

Zasievaju nielen obrazkami. Vytiahli meno Chodakovskij,ktory vraj ,,priznal,, farbu (Buk). Uz len cakam,ako mu zabrania to dementovat. Je to cele akesi od Buka do Buka :-) .

Ľubov

http://www.youtube.com/watch?v=7q2qXz-PM3Q Ospravedlňujem sa,je to trochu mimo témy a predsa celkom nie. Pozdravujem Ťa Vladko touto cestou a prajem všetko najlepšie. Od srdca.-)

Prasiatko

V r. 2003 zistili Nóri v prieskume pomocou trojrozmerného geolog. prieskumu,že pod Sýriou sú väčšie zásoby plynu ako má Katar. A vojna ktorú ZLONATO, prostredníctvom súkromných vojenských spoločností, mudžaheddínou zozbieraných z pomaly celého sveta, vyzbrojených tajnými službami a vycvičenými USA má hneď jasnejší zmysel..
Študijný materiál: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/821/thierry-meyssan-kleptomanie-pr...

baloo

ďalší poriadny kus Boeinga pri Donecku, ktorý si doteraz "nevšimli". http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407251138-i4nx.htm# človeče, to je lepšie ako Búrlivé víno ;-) Na každý deň pripravia nejaké preqwapko, s napätím čakám, čo bude zajtra.

Le Bleu

A ešte Austrálčania to museli nájsť. To už z väčšej diaľky sa nedalo prísť.

Norman

že ak to budú zliepať dohromady, že im z toho nevyjdú dve lietadá:)

Le Bleu

A že to tak nikomu nechýbalo, do puzzle.

Buheh

že toto pri Donecku bol kus toho Boeingu spred pár mesiacov

Stefan

Je to tak ako píšeš Ema. Je to tradícia "nespochobniteľných dôkazov". Prinajmenšom od čias keď sa desaťtisíce Poľských dostojníkov "obrátilo hore bradou" v hrobe pri Katyňskom lese. Kupodivu tradične zosúladená propaganda komúnistov a demokratov tu utrpela jednu trhlinu a demokrati za podivuhodných okolností prešli na stranu fašistov. A mňa naprestáva teda zaújmať, čo mi touto anomáliou chcú demokrati naznačiť. No každopádne od tých čias vražda ktorú vykonali sovietski dôstojníci na prikaz "rusa" Stalina-Džugašviliho sa už vtedy zámerne zamieňa a propagandisticky spája s menom Rus, Russký. Takisto som nadhodil otázku príslušnosti jednotiek ktoré nám prišli oplatiť v 68-om zdvorilostnú návštevu, ktorú dlhovali nám ešte z čias besnenia Čessko-slovenských légií v Sovietskom Zväze a Slovenského humanitného kontingentu z čias prvej Slovenskej republiky. Táto moja otázka že s kým to vlastne tiež propagandisticky spájajú meno Rus, Russký, sa mi u Vás stretlo s odmietaním až nevôľou. A dnes sme zase u toho, aj keď o stupeň vyššie. Skúste však takým zombíkom ako ste ich tu presne pomenovali, položiť otázku že kto bol väznený a kto umieral v Sovietskych gulagoch. Odpovedia Vám zaiste vyhýbavo: "oponenti Stalinovej diktatúry...". Susedovi - zombíkovi, som položil kontrolnú otázku: "...keď už toľko spájate Rusov so všetkým tým zlým, neboli to práve Rusi, ktorí v tých gulagoch boli väznení?". Tu zombík nachvíľu precitol, no potom prešaltoval zpäť do normálu s odpoveďou: "...no mohli tam byť aj nejakí Rusi, no predovšetkým to boli oponenti Stalinovej diktatúry":-) .

Dren

Štefko - ištvan to vieš okolo Katyňského lesa sa nahovorilo toho neúrekom a najmä fantázia tých ,ktorí to dokonali masakrom mali po ruke najdôvernejšie rozprávky. Cieľom bolo zničiť nádejnú poľskú inteligenciu. V tom čase v Poľsku ovládli poľskú vládu podobní, ako dnes na Ukrajine. Rozkaz na prevedenie akcie dostal ich súkmeňovec Berja ,ktorý to so svojim komandom zrealizoval bez vedomia Stalina. Ako ďalej uvádzaš ,že v 68 roku bola odplata za činnosť čsl. légií v SSSR no o besnení je veľmi dobré známe najmä popravčie družstvo siedmych maďarských katov na čele s Imrom Nagym ,ktorí na príkaz Trockého povraždili celú cársku rodinu aj s deťmi cára Mikuláša II .Bela Kun aj so svojimi kumpánmi za čias ich besnenia na Ukrajine a Kryme vyvraždili cez 4 milióny nevinných ľudí. Hortyho humanitný sluhovský batalion oddaný element v službách Hitlera sa najviac vyznamenal pri likvidácií civilného obyvateľstva Ruska. A v 68 roku opäť zradní južní susedia boli prví, ktorí zaútočili i na ČSSR. Je to tak, cudzorodý element v strede Európy magyari boli sú a budú nástrojom zla v rukách tých ktorí ovládajú zlom.

Náhodný okoloidúci

Kdesi som čítal, že poprava poľských dôstojníkov bola odvetou za to, že poľské vojsko povraždilo po 1. svetovej vojne asi 100 000 ruských zajatcov na mieste nazvanom Kozí vrch, a poľským vojakom pritom velili práve tí dôstojníci, ktorých potom zabili pri Katyni.
Neviem, či je to pravda.

A tu je pre zmenu iný pohľad na Katyň, netrúfam si ani len tipnúť, ktorá verzia je pravdivá.
http://www.birdz.sk/webka/ivlu/blog/podvod-zvany-katyn-o-historickej-fal...

Truhlík

Veľa slov vycucaných z prsta.
Vychádza z neexistujúcich dokumentov (stratené údajne sfalšované kópie - už to znie hlúpo).
Okrem toho František Šubík bol patológ z Trnavy a nie z Bratislavy a nikdy neodvolal svoj podpis. Po prechode frontu ho hľadalo NKVD (skôr SMERŠ) ale podarilo sa mu utiecť za kopečky.

Norman

Genocída bola bežná metóda bolševikov. Jednalo sa hlavne o triednu genocídu, ale aj o národnostnú. Vystrielanie poľskej vojenskej ale aj vzdelanostnej elity bol z hľadiska revolučnej logiky bežný bolševický postup. Pravda, to neospravedlňuje poľskú antiruskosť - pretože Poliaci sa správali voči všetkým okolitým národom tiež rovnako beštiálne - viď história, aj ten prípad s ruskými dôstojníkmi.
O Katyni sa nikdy neverilo, že ju spáchali Nemci. NIKDY. Po vojne Katyn neprešla plne ani v Norimberku ako obžalovací bod, museli to tam radšej viacmenej ututlať - každý vedel, kto bol vinný. Po vojne nepostavili Sovieti v Katyni pamätník polským obetiam - nemali na to odvahu. Naopak, aby Katyň vymazali z historickej pamäti, zaviedli históriu akože akejsi (bielo)ruskej dediny s menom Katyň, ktorú Nemci "vypálili" - (mimochodom, poznáte tie lži aj z Európskych končín). Čiže bol pamätník Katyni, ale hovoril nie o Poliakoch, ani nie o vojakoch či vezňoch, ale o úplne čomsi inom - sám som na ňom bol v 80- tych rokoch, takže to berte ako priame svedectvo.
Ak by si sovieti mysleli, že masové popravy poliakov spáchali Nemci, nikdy by to takto nekamuflovali. Katyň bola proste odjakživa jasná, len to bola tabu téma - podobne ako u nás zverstvá partyzánov. Aj o tých nejaký pubertálny pionier začne pochybovať? Nech si pochybuje, pravda sa "popierania" zo strany chujov nemusí báť a brániť zákonmi.

Norman

Pozrel som sa na tom blogu aj do debaty, je tam o "našich" Légiach v Rusku.
Veru, je pravda, že aj o tých by sa mala povedať pravda, že to boli zhýrale hnusné svine a banda lúpežníkov . Bez ohľadu na to, že tam bol Štefánik či kto do toho zapletený - bol ti hnus, ktorý sa možno dá historicky vysvetliť, ale nedá sa ospravedlniť, alebo sa ním dokonca chváliť. Špeciál my Slováci sa od toho svinstva bandy zbehov a zradcov musíme len a len dištancovať.
To len tak bokom k téme zločinov - veru, žiaden národ nie je nevinný, ale mal by si vedieť priznať vinu svojich predkov.

firstovka
qedstar

Légie (bieli) boli relatívne dobrí a červení relatívne zlí, tzn. štatisticky sa u červených našlo podstatne viac zverov než medzi bielymi. V každom prípade, každý nesie svoju karmu len sám za svoje vlastné skutky, to, že si členom nejakej skupiny, z karmického hľadiska nič neznamená: za všetko budeš odmenený a potrestaný len a len podľa vlastných zásluh, prípadne priestupkov. Tak aj bieli predčasne začali baliť ženy na dobitom území, o ktorom si mysleli, že už ho nestratia, lebo si mysleli, že ich víťazstvo je isté, a nechcelo sa im kôli tomu pokračovať v boji tam, kde bolo treba, tj. ísť viac tusím na východ; zleniveli. Hovorí sa tomu predčasné šukanie. Keď bojuješ, tak proste nešukáš a nerobíš kopec iných vecí, ktoré by si normálne robil. Ďalej, Česi - nie bojovníci ale obyčajní Česi, ktorí prišli "na výlet" na dobyté územie, sa tam k oslobodeným Rusom tiež nechovali stokrát galantne (osobná historka pani Rachmanovej). To, že Légie mali svojho neformálneho vodcu svätého M. R. Štefánika, zlé činy bielych neospravedlňuje. Preto hodnotiť nejaké skupiny je približne nevhodné, oveľa vhodnejšie je hodnotiť len konkrétnych jednotlivcov, lebo tí sa aj na strane dobrého tábora líšia čo do veľkosti ducha asi tak ako hviezdy na nebi. Takže neexistuje niečo také ako "my Slováci" - ja napr. nie som Slovák, ani nie som príslušníkom nijakého pozemského národa ani klanu. To, čo sa pri takýchto akciách ako porazenie boľševizmu pri jeho vzniku v Rusku počítalo, bola miera (= veľkosť) osobnej obeti každého jedného bojovníka.

Dren

Štefko - ištvan to vieš okolo Katyňského lesa sa nahovorilo toho neúrekom a najmä fantázia tých ,ktorí to dokonali masakrom mali po ruke najdôvernejšie rozprávky. Cieľom bolo zničiť nádejnú poľskú inteligenciu. V tom čase v Poľsku ovládli poľskú vládu podobní, ako dnes na Ukrajine. Rozkaz na prevedenie akcie dostal ich súkmeňovec Berja ,ktorý to so svojim komandom zrealizoval bez vedomia Stalina. Ako ďalej uvádzaš ,že v 68 roku bola odplata za činnosť čsl. légií v SSSR no o besnení je veľmi dobré známe najmä popravčie družstvo siedmych maďarských katov na čele s Imrom Nagym ,ktorí na príkaz Trockého povraždili celú cársku rodinu aj s deťmi cára Mikuláša II .Bela Kun aj so svojimi kumpánmi za čias ich besnenia na Ukrajine a Kryme vyvraždili cez 4 milióny nevinných ľudí. Hortyho humanitný sluhovský batalion oddaný element v službách Hitlera sa najviac vyznamenal pri likvidácií civilného obyvateľstva Ruska. A v 68 roku opäť zradní južní susedia boli prví, ktorí zaútočili i na ČSSR. Je to tak, cudzorodý element v strede Európy magyari boli sú a budú nástrojom zla v rukách tých ktorí ovládajú zlom.

firstovka
JUDr. Paragraf...

Po skončení II. svetovej vojny a pred začiatkom Norimberského procesu právnici stáli pred veľkým problémom. Zločiny spáchané v Nemecku z pohľadu právneho pozitivizmu mohli ostať väčšinou nepotrestané s ohľadom na platné zákony v čase ich spáchania. Nastala kríza filozofie právneho pozitivizmu a veľká diskusia o jeho morálnosti. (Ide v podstate o formálne posudzovanie viny z hľadiska platných zákonov, pričom sa uplatňuje morálny relativizmus a "spravodlivosť" spočíva iba v rovnakom a konzistentnom posudzovaní ekvivalentných káuz nezaujatým súdom.) Počas samotného procesu sa uplatňovalo hodnotovo orientované právo "zločinov proti ľudskosti" a samotné zákony, ktoré ich umožňovali, sa prakticky označili za neplatné. Na Slovensku bol takto odsúdený na smrť Jozef Tiso. Našli sa aj na Slovensku právnici, ktorí o takomto uplatňovaní "práva víťazov" v jeho procese pochybovali, ale po roku 1948 všetci za svoj postoj tvrdo zaplatili. Po prepuknutí Studenej vojny sa na tento hodnotovo orientovaný prístup pochopiteľne veľmi rýchlo zabudlo, lebo by postihol vrcholových politikov na oboch stranách Železnej opony.

Po páde Sovietskeho impéria víťazi Studenej vojny začali veľmi selektívne uplatňovať resuscitované hodnotovo orientované právo z Norimbergu čuduj sa svete až po skončení konfliktu v bývalej Juhoslávii. Zatiaľ čo vojnoví zločinci zo Srbska sa ocitli v Haagu, čelní páchatelia rovnakých ohavností z Kosova veselo úradujú na čele Kosova! Nasledovalo niekoľko vojnových konfliktov, kde prezidenti USA pri aplikácii rovnakých princípov sa mohli ocitnúť tiež v Haagu a vysoké morálne zásady zákonite znovu upadli do zabudnutia.

Skúsme si rekapitulovať pozoruhodne odlišne prístupy vlád NATO k veľmi podobným, ak nie identickým situáciám. Rekapitulujem vcelku známe fakty v záujme porovnania prístupu.

1. Kosovo - Ukrajina

Separatisti Albánci napriek tomu, že mali maslo na hlave v podobe preukázateľného násilného vyháňania Srbov z Kosova, napriek tomu že ich elity pochádzajúce z UČK mali preukázateľne teroristické metódy boja, mali právo na sebaurčenie a NATO im umožnilo vytvoriť samostatný štát. Napriek odporu niektorých členov EÚ (Španielsko, Cyprus, Slovensko), ktoré upozorňovali na veľmi nebezpečný precedens tohto nešťastného politického rozhodnutia. Rusko okamžite upozornilo na vážne dôsledky a vopred varovalo, že následne aj Rusko môže uznať rozličné separatistické hnutia v postsovietskom priestore. Principiálny problém je v tom, že nová separatistická republika sa môže po uplynutí nejakého času úplne legitímnym spôsobom v referende pripojiť k inej krajine, čo dáva priestor pre anexiu území, obývaných jazykovo definovanou väčšinou agresora. Pri tejto logike aj anexia Sudet a oklieštenie Slovenského štátu bolo právne v poriadku. Rusko použilo presne ten istý scenár a nakoľko v prípade Kosova vopred varovalo, že sa otvára veľmi nebezpečný precedens, neurobilo v prípade Krymu nič neočakávané! Ak ideme na podstatu problému, takto chápané právo na sebaurčenie môže byť zneužité na anexiu a vlády krajín, ktoré otvorili túto cestu nešťastným precedensom v Kosove, nemajú morálne právo sa pohoršovať!

Právny pozitivizmus je založený na princípe, že to najdôležitejšie je spravodlivý a konzistentný výklad práva v podobných kauzách, čo v prípade Kosova a Krymu sa vládami NATO nestalo.

2. Demokracia vykastrovaná iba na okamžik volebného aktu

Je viac ako evidentné, že vlády NATO neskúmajú dlhodobé podmienky predchádzajúce aktu voľby, ak áno tak iba veľmi formálne. Lebo ak by sme sa objektívne pozreli na podmienky politickej činnosti opozičných strán a konkrétne mediálne prostredie, v ktorom sa koná predvolebná kampaň, demokracia a legitimita samotných vlád krajín NATO by mohla byť bez problémov spochybnená.

Ak sa pozrieme z tohto uhlu pohľadu na Ukrajinu, voľba Janukoviča bola formálne demokratická a Majdan s jeho ozbrojencami je možné označiť za ozbrojený neústavný puč. Voľba nového prezidenta Porošenka v podmienkach prakticky občianskej vojny nemôže byť legitímna, lebo aj z čisto formálneho hľadiska pobehovanie nevládnych ozbrojencov okolo volebných miestností a neúčasť podstatnej časti voličov z dôvodu, že neuznali zvrhnutie predchádzajúceho demokraticky zvoleného prezidenta, nevytvorili ani formálne podmienky na legitimitu volebného aktu. Súčasná vláda na Ukrajine sa svoju demokratickú legitimitu ani nesnaží predstierať!

Právny pozitivizmus je založený na princípe, že to najdôležitejšie je spravodlivý a konzistentný výklad práva v podobných kauzách, čo v prípade posudzovania výsledkov volieb na Ukrajine sa vládami NATO nestalo.

3. Nezasahovanie do vnútorných vecí krajiny

Obdobie Studenej vojny bolo charakteristické odsudzovaním komunistickej intervencie v prípade krajín, ktoré sa rôznou cestou dostali pod vplyv Sovietskeho zväzu, pričom opačný trend sa považoval za spravodlivé šírenie demokracie. Ale i v súčasnej dobe je možné nájsť veľkú flexibilitu pri výklade toto, čo je možné považovať za neprípustné zasahovanie do vnútorných vecí krajiny. Klasický príklad je postoj k Hamasu a jeho účasti vo vláde Palestíny. Hamas je kritizovaný pre jeho extrémistické ideologické postoje a preto, lebo je podstatným spôsobom financovaný islamistami zo zahraničia. Treba ale objektívne pripustiť, že z hľadiska formálneho právneho pozitivizmu utopický liberalizmus je čo sa týka funkčnosti a odtrhnutia od reality rovnako extrémistická ideológia ako fundamentalistický islam. Financovanie bohatými wahabistami je formálne rovnaké zasahovanie do vnútorných vecí krajiny, ako financovanie rôznych extrémistických nátlakových skupín zo Západu v rámci šírenia demokracie.

Pobehovanie aktívnych a už neaktívnych politikov EÚ na barikádach Majdanu, množstvo "neziskových" organizácií presadzujúcich "demokraciu" na Ukrajine, jednostranné výroky špičkových politikov a médií, účelovo posudzujúcich udalosti na Majdane a následný chaos v Kolomojským reinkarnovanom Chazarskom chanáte majú charakter hrubého zasahovania do vnútorných vecí Ukrajiny na základe veľmi extrémistických ideologických kritérií.

Právny pozitivizmus je založený na princípe, že to najdôležitejšie je spravodlivý a konzistentný výklad práva v podobných kauzách, čo v prípade posudzovania situácie v Palestíne a na Ukrajine sa vládami NATO nestalo.

4. Zostrelenie civilného lietadla nad oblasťou vojenských operácií

Zostrelenie Airbusu A300B2-203 letu 655 iránskych aerolínií Iran Air, ktoré urobil krížnik USS Vincennes raketou SM-2MR dňa 3. júla 1988 je úplne analogické, ako zostrelenie Boeingu 777-200ER letu MH17 / MAS17 leteckej spoločnosti Malaysia Airlines dňa 17. júla 2014 pravdepodobne raketou zo systému "Buk" (v kóde NATO SA-11 "Gadfly"), ktorým operoval doteraz právne pozitívne nedokázaný páchateľ. Treba si uvedomiť, že USS Vincennes operoval vo výsostných vodách Iránu bez toho, aby mu USA vyhlásili vojnu! Dovoľujem si zacitovať :

"In 1996, the United States and Iran reached "an agreement in full and final settlement of all disputes, differences, claims, counterclaims" relating to the incident at the International Court of Justice, including a recognition of the incident in the form of "...the United States recognized the aerial incident of 3 July 1988 as a terrible human tragedy and expressed deep regret over the Loss of lives caused by the incident...". As part of the settlement, the United States did not admit legal liability but agreed to pay on an "ex gratia" basis US$61.8 million, amounting to $213,103.45 per passenger, in compensation to the families of the Iranian victims."

Incident bol zo strany USA uznaný ako "hrozná ľudská tragédia", ale právnu zodpovednosť doteraz neprijali. Kompenzácie boli nie priznaním viny, ale konali sa "ex gratia" - pokojne preložím ako "z milosti". Ako perličku uvádzam, že podmienky na vznik tragédie vytvorili preukázateľne USA dodaním F-14 šáhovmu režimu do Iránu a prítomnosťou bojovej lode v teritoriálnych vodách Iránu.

Zostrelenie Boeingu 777-200ER sa udialo v podmienkach, keď vláda Ukrajiny dovolila vstup civilnej leteckej dopravy nad územím, v ktorom
už došlo k opakovanému zostreleniu niekoľkých (!) lietadiel vo výškach nad 5000 metrov. Podozrenia, že ozbrojené skupiny Rusov vlastnia systémy, ktoré sú schopné zostreliť lietadlo v týchto výškach sama označila ako "propagandu povstalcov". Je nevysvetliteľné, prečo do koridoru, v ktorom letel let MH17 / MAS17 poslala (a to je už asi preukázané) "štrumovika" Su-25, ktorý útočí na pozemné ciele. Tak isto nik nevyvrátil pravosť satelitných fotografií Rusov, dokazujúcich prítomnosť Bukov armády Ukrajiny v regióne a nevysvetlil dôvody, čo tam hľadali.

Právny pozitivizmus je založený na princípe, že to najdôležitejšie je spravodlivý a konzistentný výklad práva v podobných kauzách, čo v prípade posudzovania zostrelenia Airbusu A300B2-203 a Boeingu 777-200ER sa vládami NATO nestalo.

Ak by vlády NATO v medzinárodnej politike definovali a následne aplikovali hodnotovo orientované právo, založené na prirodzenej spravodlivosti alebo na historicky osvedčených hodnotových rebríčkoch, bol by to dôvod na veľké oslavy. Lebo bola by šanca, že by sa tieto princípy postupne preniesli do celého právneho ťažko chorého systému Západnej civilizácie. Z uvedených príkladov je jasné, že pri posudzovaní situácií v medzinárodnej politike sa už dokonca neuplatňujú ani princípy právneho pozitivizmu! Smer svedkami, ako sa posudzujú jednotlivé prípady na základe veľmi flexibilne a relatívne uplatňovaných hodnotových kritérií (systém dvojakej morálky MY-ONI, charakteristický pre fanatikov)! Uplatňuje sa "právo" vojensky a mediálne silnejšieho páchateľa, ktoré ťažko môže splniť kritériá čo i len elementárnej spravodlivosti.

Myslím si, že skôr ako začneme moralizovať nad výčinmi ozbrojených bánd na Ukrajine, mali by sme si premyslieť morálne kritéria a ich aplikáciu v medzinárodnom práve všeobecne, o čo sa snažil aj tento príspevok.

Le Bleu

Dženrl Dempsey: “You’ve got a Russian government that has made a conscious decision to use its military force inside another sovereign nation to achieve its objectives. It’s the first time since 1939 or so that that’s been the case. They clearly are on a path to assert themselves differently not just in Eastern Europe, but Europe in the main, and towards the United States.”

Le Bleu

"Jedinou možností, jak se vyhnout válce, je, že Putin předloží tuto záležitost v OSN. Pokud Washington může poslat Colina Powella do OSN nevyzbrojeného jakoukoliv pravdou, aby tam obhajoval válku Washingtonu proti Iráku, měl by být Putin schopen předložit OSN případ války Washingtonu proti Rusku. Ukázat, že císař je nahý, je velmi snadné." Píše Paul Craig Roberts. (Tá čeština pochádza zo Zvedavca.)
Myslíte, že taký pokus by vôbec mal nejakú reálnu nádej? Alebo sú tí americkí kreténi už jednoznačne odrezaní od akejkoľvek objetivity, racionality a aj so svojimi podarenými "spojencami" (nerád pripomínam, ale medzi tých patrí aj SR) rovno vypochodujú ako jeden kokot zo sály? Pardón, ako jeden muž som myslel.

Norman

Aj keby mali vypochodovať ako stádo chujov, aj to je výsledok.
Rusko má predsa spojencov, aspoň potencionálnych, v treťom svete, ale aj v Europe - asi okrem Polska a Čiech sa môže ktorákoľvek krajina dať na ich stranu.
Ale Rusi to aj robia - len sa to nedostane do žiadnych médii.

Le Bleu

Údajne: ukrajinský pilot Su-25 prehral boj s vlastným svedomím a priznal sa, že sundal Boeinga kanónom. (Inak, na fotografiách kusov plášťa kdejakí komentátori videli jasné stopy po rakete, mne to pripadalo ako diery po nejakých nábojoch, guľomet alebo také dačo.)
http://wahrheitfuerdeutschland.de/?p=3622#more-3622
Je to len také tvrdenie bez zdroja, tak neviem. Aj tak skôr predpokladám, že prípadný taký pilot je už niekde uprataný, pre istotu.
Ak to aj bude jednoznačné, bolo by dosť naivné myslieť si, že "ich" zastavia nejaké fakty. Bol som dnes po dlhom čase na SMEťách a.. fanatici. Dnešná propaganda a indoktrinácia je ozaj takmer bezprecedentná. Zaslepenosť je podľa mňa rovnaká alebo silnejšia ako v špičke Studenej vojny, ako býva bežne definovaná.

Sinuhet

http://www.mordechajkapusta.com/ - myslím včerajší Mordechajov príspevok.