13 mŕtvych 100 zranených

Zaznamenávame do kroniky nový prípad tlejúcej  rasovo-náboženskej vojny tretieho tisícročia, tentoraz z Barcelony. 13 mŕtvych a 100 zranených nie je málo, ale je to len kvapka z vecí, ktoré prídu.

Pripomína mi to Sýriu pred približne piatimi rokmi, keď ešte len začali prvé demonštrácie revolúcie vymyslenej a vytvorenej  anglosionistami. Tie prvé prípady zabíjania, keď nikoho tiež ani nenapadlo, že za pár rokov bude z ich miest len zbúranisko.

Netvrdím, že konflikt bude prebiehať rovnako ako v Sýrii a za pár rokov tu máme aj z naších miest len trosky. Nie, tu ide o globálny antagonizmus, a teda procesy môžu mať dlhšiu odozvu, tu to môže trvať dlhšie. Ale nevyhneme sa krvavému stretu. A najtragickejšie je to, že skutočne fatálna varianta by bola, ak by sme sa tomu snažili vyhnúť, ak by sa infekcia nevyčistila, ustupovalo by sa jej a ona by otrávila celý organizmus, spôsobila celkovú otravu, sepsu.

 

Viac k tomu prípadu niet čo dodať. Žiadnu sústrasť nevyjadrujem, vôbec s nikým nesúcitím a nevyjadrujem žiaden bôl - podobne, ako väčšina populácie, ak by sa úprimne vyjadrila. Robím to za ňu. Vyjadrujem za ňu aj postoj adresovaný západným politikom, prípadne vládcom, prípadne západným národom:

"Na čo ešte čakáte?"

 barcelona

Mohutná demonštrácia vítajúca invazívnych imigrantov, Barcelona, február 2017. Naivní debilos začínajú dostávať to, po čom vo svojej pubertálnej detinskosti tak hrozne túžili. Kde sú a čo hovoria dnes tí pochodujúci kreténi?

 
  
Tento vtip z augusta 2015 sme vtedy považovali len za krutú prehnanu satiru. Dnes je to neuveriteľná realita.
 
 
 
Rudo

Hurá do jadra! Presne toto k nám plánujú preliať.
A zapredaný Fico už o tom rokuje.

Aman Againsttime

O Španielsku nepíšeme a nepočujeme až tak často, v porovnaní so severozápadnými krajinami, ale podľa mojich informácií (i od ľudí, ktorí tam žili) ide o jednu z "najslniečkárských" európskych krajín: veľmi socialistická, radikálne - feministická, kultúrne -marxistická spoločnosť...V podstate niečo ako Švédsko. A konkrétne Barcelona je jedna z najväčších bášt homosexualizmu, povedzme niečo ako San Francisco alebo Vancouver.
Španielsko dostáva len to, o čo požiadalo a nie je dôvod ich veľmi ľutovať. Bohužiaľ, ak si niekto myslí, že takéto útoky prebudia idiotov, ktorí pochodovali za príchod islamu do ich krajiny, tak je na omyle. 160 000 ľudí je šokujúce číslo a treba porozumieť, prečo ľudia podporujú niečo také. Na tom obrovskom pochode zaiste nebola len Antifa a iné radikálne ľavicové skupiny, ale i kopec tzv. obyčajných ľudí. A práve tí ma zaujímajú najviac. Aké sú ich motivácie? Aké typy ľudí uveria a prepadnú takýmto radikálnym myšlienkam? A ako presvedčíte takéhoto človeka o opaku? Čo sa musí stať alebo povedať, aby došlo k zmene?

frooyo

tento clanok povazujem za velmi vhodny k tvojmu prispevku.
V skratke po smrti Franca nastup socialistov + roky propagandy spravili svoje.
https://www.henrymakow.com/2016/07/social-malaise-in-spain.html

Aman Againsttime

Presne o tom som písal. Zaujala ma skutočnosť, ako sa dokáže spoločnosť radikálne zmeniť behom takej (relatívne) krátkej doby. Španieli majú predsa bohatú katolícku tradíciu, ako i brutálnu skúsenosť s islamom zapísanú v ich historickej pamäti, nehovoriac o tom, že Francov konzervatívny režim tu bol v podstate nedávno. Stačili len 3 desaťročia tzv. socdemokracie a výsledok je vskutku žalostný.
Je mi ľúto, ale tieto národy očividne potrebujú poriadne padnúť na hubu. Tieto občasné teroristické útoky nemajú žiaden účinok. Musí dôjsť k totálnemu pádu, ku katastrofe.

Dabog

S prazdnym bruchom je propaganda neucinna. Rozumieme sa?

frooyo

zrejme hej, ak teda tym smerujes niekde tam ,ze ak je clovek syty tak ma zatemnené zmysly. Takze nas narod pokial je na hranici biedy tak by mal byt ostrazity voci vplyvu propagandy .

Náhodný okoloidúci

Keď dôkladne zanalyzuješ slniečkárov a ich postoj k dianiu okolo nich a k reálnym faktom, aj sám prídeš na to, že to nie je len vyznávanie slniečkárskej ideológie, ale plnohodnotná náboženská posadnutosť. A nábožensky posadnutý človek je neprístupný racionálnej argumentácii. Napríklad takí flagelanti - sami seba do kosti bičovali za domnelé hriechy, len preto, že im to ktosi nalial do hláv. Keby si im to chcel vyhovoriť a presviedčal ich, že robia hlúposti, tak zbičujú aj teba.
Ako povedal Richard Dawkins - dobrí ľudia robia dobré veci a zlí ľudia robia zlé veci. Ale náboženstvo núti dobrých ľudí robiť zlé veci.
Nájdi si Dawkinsov film Korene zla a mnoho vecí ti bude jasnejších.

Ako jediné /ne/reálne riešenie slniečkárstva vidím ich izoláciu, aby nemohli škodiť, najlepšie presunom do krajín pôvodu "migrantov". Jedine tam majú šancu na vyliečenie.

Norman

S presunom do krajiny migrantov - s tým plne súhlasím.
Aj s tým, že ľudia sú ľahko sfanatizovaní a potom aj dobrí ľudia robia zlé veci.
Ale práve títo srdiečkári sú dôkazom, že nielen náboženstvo je náboženstvo. Ľudia sú proste schopní z každej blbosti urobiť náboženstvo a predmet fanatickej fixácie.

Ema

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Prijmete-vsechny-uprc...

Na treťom videjku v poradí bľaboce ciganoidná primátorka Barcelony k masakru na ich slávnej Ramble. Obsah nestojí za zmienku. Za zbežný pohľad stoja len dve opice, čo jej robia ochranku či čo.

Španieli si nalúpili v minulosti a lúpia aj dnes - štátnu pokladňu riadne plní napríklad Repsol pasúci sa na cudzom, to bolo vreskotu, keď mu v Argentíne povedali DOSŤ!
To sa robí slniečkarska politika, keď je štát vydžganý peniazmi, ktoré rozhadzuje plnými priehršťami. Aj na Slovensku by boli iné názory, ak by sme už nevedeli, čo od dobroty.

Norman

vidím to tak, že všetky tieto štáty sú na rane bankárskych monštier a skôr či neskôr budú opakovať grécky proces.
Žiadna reálna ekonomická sila či linky do Južnej Ameriky ich nezachránia pred bankárskym tlakom, ak sa banky rozhodnú skončiť s ich blahobytom. Ako pesimista predpokladám, že to banky v blízkom čase spravia. A to bude pre Španielsko horšia rana, ako sto teroristických útokov. A nik z EU im peniaze na "val" ako Grécku už nebude chcieť dať.
Už aby to bolo.

sandro

V globale suhlas. Ale Starikov prisiel s tym, co tvrdim uz davno. Tieto lokalne a izolovane utoky su zrejme organizovane tajnymi sluzbami. Vzdy to ma rovnaky priebeh. Auto, dav a potom utek a papiere na sedacke auta(netvrdim, ze to je tak zakazdym). Vinnik je hned jasny a nasledne na uteku zneskodneny.
Nebolo by to nic vynimocne, iba pokracovanie beznych aktivit CIA v Europe. Ved staci sa pozriet na false flag teroristicke akcie tajnej organizacie Gladio v Taliansku alebo Grecku pocas studenej vojny. Povrazdili tam stovky civilistov len ako prevenciu pred komunizmom. Dnes sa to aj vie, ale nepise sa o tom.

nové