Aj keby ste ich odtrhli od matiek

Aj keby ste ich hneď po narodení odtrhli od matiek, od rodín,  nikdy im neprezradili ich pôvod a vychovávali v inom kultúrnom prostredí - aj tak sa u nich prejaví, presne podľa rozloženia pravdepodobnosti, ich dedičná povaha.

Hovorili by po francúzsky alebo česky, ale vraždili by asýrsky. A hlavne by boli rovnako ako ich predkovia vychýlene psychopaticki, nadmieru mentálne zdeformovaní, inteligenčne pokleslí a tupí. Nadmieru by sa množili a po čase by to v Európe vyzeralo ako v Káhire  či Chartúme, alebo v Dhake.

Toto sa takto slovne asi ťažko dokáže ľuďom, ktorí nad tým dlhé roky nepremýšlali a majú ťažké mentálne zábrany a zakorenenosť v oficiálnej ideológii. Ale je to vedecká pravda.

 

Ale pozrite sa, teraz sa média čudujú, že vrah starého kňaza pôsobí ako  pubertálne nevyvinuté decko. Narodený vo Francúzsku, vychovaný v západnej kultúre. Čím to asi bude, že bol taký netvor?

Inde zas posúvajú nevyvinuté decko z Mníchova k "pravicovým radikálom", pretože mal roztržku s Turkami a Arami. A oni s ním, samozrejme. To, že sa tieto rasy a kultúry medzi sebou nenávidia ako hyeny a že sa medzi sebou vraždia predsa neznamená, že majú niečo spoločné s bielymi nacionalistami. Pozrite sa na toho pubertiaka: odutá huba, čierny arogantný pohľad. A kopu vecí, ktoré nevidno, ale práve exaktná empíria a štatistika dokazuje, že je to v nich. Vždy budú trpieť komplexom menejcennosti voči belochom, a štatisticky majú v sebe nadmieru nervovej lability. Tento zabil 9 ľudí, to je samozrejme výnimka, väčšina jemu podobných 9 ľudí len do krvi zmláti. Za mesiac.

Aj keby ste ich odtrhli od ich matiek, majú tú zmiju v sebe.

A TO je ten problém.

 

 

 

 

 

 
 
Ľubov

najhorší pocit má človek(najviac ohrozená)sa cítim práve z týchto typov. Čo majú okolo 14 (alebo tak vyzerajú) Preto,keď idem s malou N.,11 ročným dievčatkom,po chodníku v meste,uvažujem,že by sa mi zišla plynová pištol.

Norman

že fotky sú prirodzene zrejme zo staršieho obdobia. Vieme dobre, ako sa nevinné decko rýchlo dokáže zmeniť na pubertálne monštrum, a tieto asýrske typy fyzicky dospievajú razdva. Takže tie fotky ich ukazujú ešte v čase nevinnosti - ale aj tak to monštrum už v nich bolo. Zdedili ho.

Aman Againsttime

"Toto sa takto slovne asi ťažko dokáže ľuďom, ktorí nad tým dlhé roky nepremýšlali a majú ťažké mentálne zábrany a zakorenenosť v oficiálnej ideológii. Ale je to vedecká pravda."

Najdôležitejšie vety z celého textu. Je to tak. Ľudia majú problém pripustiť akú dôležitú úlohu zohrávajú práve gény. Nedávno som mal rozhovor s jednou mojou známou, ktorej syn je alkoholik. Kládla si otázku, ako je možné, že takto dopadol, keď ho vychovávala rovnako ako ďalšie dve deti, s ktorými žiaden problém nie je. Jej muž (otec jej syna) mal tiež problémy s alkoholom a počas rozhovoru som sa tiež dozvedel, že i jej dedko bol pijan. Jasne som jej povedal, že jej syn má jednoducho genetickú predispozíciu k alkoholizmu (alkoholizmus je silne dedičný) na čo zareagovala dosť odmietavo.

Nuž, psychológia je v tomto sviňa. Ľudia si nechcú pripustiť, že nemajú až takú moc nad svojim osudom a osudom ich blízkych, ako by si želali. Potrebujú to mať vysvetlené.

Norman

je to psychologická bariéra, ľudia sa bránia predstave, že ich myseľ a konanie nie je slobodné, ale do veľkej miery predurčené od narodenia.

Pre bežné politické otázky by bolo jednoduchšie túto genetickú determináciu človeka nespomínať, lebo je na ňu vrhnutá kliatba nazvaná "rasizmus". Ale súčasná masová invázia je založená na jej popieraní, takže ak majú ľudia jasne pochopiť, čo za svinstvo sa vlastne deje, musia sa tieto veci vysvetliť, musíme sa vrátiť k normálnemu raciu a nežiť v stredoveku.

Aman Againsttime

Súhlas, ale najväčší problém je v tom, že genetický determinizmus a rozdiely medzi rasami sú popierané i na vedeckej úrovni: http://casopis.mensa.cz/veda/iq_inteligence_etnicka_prislusnost_a_pohlav...

Je potrebné túto problematiku neustále a trpezlivo vysvetľovať, ale k tomu je potrebná i istá odbornosť a zrovna tu v SR neviem o nikom, kto by sa tejto problematike venoval a bol "na našej strane" (v Česku majú aspoň Bakalářa). Je to problém...

Norman

Vedecká úroveň - veď vo vede nejestvuje jeden názor, ani na toto nie.
Vôbec nemožno povedať, že by veda spochybňovala genetiku , to bolo za Lysenkových čias. A ten link, čo si dal - to predsa preboha nie je vedecká úroveň, to je len Mensa - ideologický spolok amatérov na vyplnenie volného času, nič iné. Oni musia byť politicky korektní, aby mali pokoj, inač by boli obvinení z elitárstva - a takýmito blábolmi platia za svoje súkromné elitárstvo.

Nemyslím, že by na túto problematiku bolo treba nejaká špeciálna odbornosť. Myslíš, že na všetko treba mať špecializovaný diplom? Nerozumiem ti, zvlášť keď sa oháňaš Bakalárom, ktorý predsa pracoval v obore len krátko. Veď máme vela skutočných expertov, Richard Lynn, Tatu Vanhanen, Philippe Rushton (nepotrebujeme predsa Slovákov) V čom je preboha zrazu "problém"???

Náhodný okoloidúci

Netreba mať 5 titulov pred menom a 5 za menom, stačí si všimnúť, že príslušníci rôznych rás a národov si udržiavajú určité vzorce správania sa bez ohľadu na to, kde žijú, či už ide o štát alebo o klimatické pásmo.
Ale na druhej strane - v TV som videl množstvo dokumentov o Afričanoch u nich doma v Afrike - tam si sporiadane stavali domy, pracovali na poliach, kmitali okolo dobytka, a pekne čisto oblečení. Veselí, mierni, usmievaví ľudia. Ako keby to boli nejakí iní Afričania, odlišní od tých, čo sa valia do Európy ako kobylky.
V Afrike žije množstvo kmeňov a národov - rád by som vedel, či sú medzi nimi výrazné rozdiely v IQ a celkovo v duševných schopnostiach, v násilnosti, v charaktere a tak. Je totiž známe, že v telesnej zdatnosti rozdiely medzi nimi sú, a veľké - športoví agenti z USA presne vedia, ku ktorému kmeňu majú ísť, aby na oceán pritiahli tých najlepších vytrvalostných alebo rýchlych bežcov, a takisto vedia, že hľadať v susednej dedine u iného kmeňa je beznádejné.

Aman Againsttime

Tu máš IQ mapku sveta: http://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=2812. Keď klikneš na konkrétny štát, tak dole sa ti zjaví skóre.

Rozdiely (nefyzickej povahy) medzi Afričanmi samozrejme sú, ale skôr budú kultúrne podmienené. Napr. tie africké štáty, ktoré boli kolonizované Európanmi sú na tom dnes lepšie, ako tie ktoré neboli (a to je zároveň pádny argument proti ultra-stupídnemu argumentu, že za dnešný zlý stav Afriky môže európska kolonizácia).

Aman Againsttime

Moja pointa bola v tom, že i vo vedeckej obci nájdeme často názory spochybňujúce biologický determinizmus a práve tie sú i hlučne propagované. Preto pri diskusiách s kadejakými popieračmi rasy a genetiky narážaš na vety typu: „ale americkí vedci zistili alebo americkí vedci tvrdia...“
Ja netvrdím, že je Mensa vedecký spolok – článok mal len demonštrovať vedeckú argumentáciu proti biologickému determinizmu.

Áno, myslím si, že odbornosť či diplom tu môže pomôcť v tom zmysle, že budeš tzv. "rešpektovaná autorita". Ak by sa chcel týmto veciam venovať niekto, kto danú oblasť neštudoval, tak by ho okamžite oponenti napadli vetou "ale veď to nie je študovaný odborník". Podobné je to napr. i v prípade popieračov holokaustu. Často sa im vyčíta, že nie sú študovanými historikmi, a preto ich názor nemá váhu (viď taký Irving, ktorý je označovaný svojimi kritikmi za amatéra). Alebo podobné je to i v prípade kritikov islamu, ktorých oponenti napádajú tvrdením, že mu nemôžu rozumieť, pretože neštudovali religionistiku (taký Konvička alebo Bill Warner – obaja zameraní pôvodne prírodovedne - by o tom dlho vedeli vyprávať).

Ľudia ako Rushton, Lynn, MacDonald, atď. sa dokázali (relatívne) tak dobre presadiť i preto, že už mali vybudovanú reputáciu odborníkov z daného fachu a mali i nejaké to akademické zázemie.

Takže už snáď chápeš, čo som chcel povedať?

Náhodný okoloidúci

Vedec je podľa mňa ten, kto sa drží dokázaných a dokázateľných faktov bez ohľadu na svoju osobnú alebo štátnu ideológiu. Kto prekrúca fakty podľa ideológie, je obyčajný politruk, nie vedec.

Rosemary

Ak pravdu nahradi propaganda, tak najlepsie pozname, ze sme vo vojne.
Chce sa mi plakat. To sa nemalo stat. Alebo malo? Za sa, ze Zjavenie Jana sa zacina naplnat.

Norman

Ja som predsa hneď pochopil, čo si povedal.
Práve preto som považoval za nutné ťa opraviť. :)

Aman Againsttime

Na druhej strane by bolo tiež zlé, ak by ľudia iba pasívne prijali svoju genetickú determináciu a nesnažili sa nejako s tým popasovať. To je zase opačný extrém - a veľmi škodlivý.

Ak by som bol diktátorom v mojej "fantasy krajine", tak by som napr. prinútil ľudí k tomu, aby prestali byť tučnými, škaredými a chudobnými, inak by im hrozila deportácia do severnej Kórei pre vlastizradu a zločin proti ľudskosti. :-)

Samozrejme, že nie každý je geneticky požehnaný, ale každý má na to, aby sa stravoval striedmo a zdravo, mal viac pohybu, pil veľa vody, vyhýbal sa prílišnému slneniu, alkoholu, drogám a promiskuite a tým zlepšil svoju situáciu. Rovnako každý sa môže naučiť starať sa o svoju pleť, vedieť sa vkusne obliekať či dbať na hygienu. Ľudia by mali byť štátom podporovaní vo voľbe zdravého životného štýlu rôznymi stimulmi a sankcionovaní pre voľbu nezdravého.

A taktiež väčšina ľudí má na to netrpieť chudobou (mám na mysli extrémnu chudobu, ktorej hranicu určuje Svetová banka). 3 základné pravidlá pre to, aby ste neboli chudobní sú: zostať v škole, zamestnať sa a nemať deti mimo manželstva. Pochopiteľne, nie každý má na to stať sa bohatým (a navyše tam často zohráva svoju úlohu i obyčajné šťastie), ale pri dodržaní týchto 3 základných pravidiel sa výrazne znižuje šanca na chudobu.

Viem, som jednoducho nenapraviteľný fašišta. :-)

Norman

kde vidíš ten druhý extrém vo svojom okolí, v spoločnosti, keď ho spomínaš?
Spoločnosť je ťažko prekyselená - to je problém. Samozrejme, aj moc zásaditosti by škodilo - ale stav spoločnosti je už dlhodobo jednoznačne prekyselenosť. Aký zmysel majú fiktívne obavy z niečoho, čo tu nie je?
Alebo inak - keď má spoločnosť skorbut, nedostatok vitamínov - aký význam ma spomínať, že aj privela vitamínu C môže škodiť?

To, čo spomínaš, nejaké problémy s určitými vrstvami spoločnosti, nie je spôsobené ich presvedčením o svojej determinácii, ale jednoducho slabosťou ich vôle. Tí chudobní, alkoholici a pretučnelí o "determinácii" nemajú ani páru. Naopak, väčšina z nich má problém práve preto, lebo hlúpo verí, že sa dokážu "od zajtra" zmeniť, že sa dokážu "od zajtra" zbaviť svojich závislostí, že je to plne v ich slobodnej vôli. Nie je, očividne.

Aman Againsttime

Ja práveže ten druhý extrém vidím. Vieš koľkokrát mi nejaký tučniak povedal, že "to má v proste v génoch a nič s tým nespraví, tak na čo sa snažiť?". Lenže to nie je pravda. Každý môže schudnúť a tým zlepšiť svoj zdravotný stav - len musí chcieť. A ak nemá vôľu, tak nech ho štát k tomu dokope.

Alebo koľkokrát som sa od druhých napočúval vetu „ja na to nemám hlavu, tak na čo sa s tým trápiť“? a pritom to ani nemusela byť pravda. Mal som jednu spolužiačku, ktorá mávala trojky, štvorky z matematiky (dokonca som ju istú dobu i doučoval z matematiky), avšak keď nám na gympli merali IQ, tak mala jeden z najlepších výsledkov (lepší výsledok ako ja) a všetci boli z toho veľmi prekvapení. A ona naozaj nie je hlúpa (práve naopak), bola len nemotivovaná a nejako si vsugerovala, že "proste nie je na matiku".

Norman

Koľkokrát ti nejaký tučniak povedal, že to má v génoch? To by ma naozaj zaujímalo.

Čo sa týka inteligentnej spolužiačky, ktorá nebola motivovaná sa učiť - to dokazuje akože čo? Ona si myslela, že je hlúpa? Naozaj? Myslela si, že je geneticky hlúpa, alebo vedela, že to má proste na háku a že to nestojí za to? Ak si naozaj myslela, že je neschopná, tak sa proste mýlila. Hm,koľko ľudí poznáš, čo si o sebe myslia, že sú hlúpejší, ako naozaj sú? To by ma naozaj, bez akejkoľvek irónie, naozaj tiež zaujímalo :-)

Ja vidím všade navôkol, v mediálnom priestore, kdekoľvek, v absolútnej prevahe práve opačné prípady.
A čo sa týka tučniakov a vagabundov, alebo akýchkoľvek iných "negatívnych" vlastností, gamblingu, alkoholizmu ... - v prevažnej miere, opakujem sa, veria, že sa to môže zmeniť, "ak by chceli", "lebo majú slobodnú vôlu" - ale "nechcú" (zatiaľ). Druhé najrozšírenejšie je, že je za to niekto iný zodpovedný (len nie oni), alebo je to vec náhody. Takmer nikdy sa v súčasnej kultúre, vo verejnom diskurse, nestretneš s tvrdením, že
"za to môžu gény". Dokonca ani pri tej tučnote nie, dokonca ani pri chorobách nie.

Aman Againsttime

Koľkokrát mi nejaký tučniak povedal, že to má v génoch? Nuž, celkom veľakrát som niečo také počul. Nemusel hneď použiť slovo gén, ale mohol napr. poznamenať, že "to má v rodine, resp. vrodené". Tuční ľudia si často takto ospravedlňujú obezitu – preto, aby sa nemuseli viac hýbať a upraviť jedálniček.

Príklad so spolužiačkou nie je najlepší – ale tak chcel si niečo z mojej životnej skúsenosti, tak ma napadlo zrovna toto. Myslím, že to mohol byť ten prípad, keď si človek vsugeroval, že "je v niečom blbý a basta", pričom to tak nebolo.

A poznám zopár ľudí, ktorí si myslia, že sú hlúpejší než v skutočnosti sú - alebo povedzme, že sú k sebe príliš kritickí (to by bol asi vhodnejší výraz) a nemajú dostatočné sebavedomie. Samozrejme, že omnoho častejší je opačný prípad (ono hlúpi ľudia si práveže často neuvedomujú, že sú hlúpi práve preto, že sú hlúpi :-) ).

Ale mal som i ďalšiu spolužiačku, ktorá bola akoby opak vyššie spomenutej dievčiny. Tá zase nebola až taká prirodzene inteligentná. Dokonca sme si často z nej robili na gympli srandu pre jej blbé reči a prejavy – mala "imidž obmedzenej hlupane" (ja viem, decká vedia byť veľmi hnusné a zákerné), ale bola zase veľmi ctižiadostivá (najmä preto, že na ňu dosť tlačila jej mama). Nakoniec vyštudovala jednu z najnáročnejších škôl (medicínu) a je z nej rešpektovaná pani doktorka. Netvárme sa zase, že podnetné prostredie nezohráva žiaden význam.

A nemáš celkom pravdu, že sa pri chorobách a tučnote neodvoláva i v mediálnom či verejnom priestore na gény.

Ak ide o fyzické vlastnosti, tak politická ľavica či sionisti/globalisti (alebo ako to už vlastne mám nazývať :-D) nemajú problém pripustiť dôležitosť genetiky. Problém majú len v prípade kognitívnych schopností a rozdielov v kongnitívnych vlastnostiach/schopnostiach medzi rasami/etnickými skupinami.

Ďalším veľmi dobrým príkladom, kde sionisti radi zdôrazňujú význam genetiky je homosexualita (a pritom tá je geneticky podmienená napr. menej než inteligencia).

Liberáli sú v skutočnosti priťahovaní k biologickému determinizmu, ak ide o vlastnosti, ktoré chcú ospravedlniť alebo zachovať (homosexualita, obezita) a zároveň presadzujú sociálny konštruktivizmus pre tie vlastnosti, ktoré chcú zmeniť (IQ a celý rad nerovností v dôsledku nerovnosti IQ). Fakt sú v tomto veľmi smiešni.

Norman

že tieto veci sú téma o miere - práve preto je to téma, lebo sa tomu nevenujú vedecky neutrálne, ale koluje kopa politicky podmienených mýtov.

Jedno ale treba spomenúť, k téme, pre nás oboch - že hovoríš o bielej spoločnosti, ktorá je (zámerne) udupávaná, že je tak alebo onak neschopná.

Ja proste nesúhlasím, že by genetický determinizmus teoreticky alebo čo len tak prakticky, omylom, ľudí nejak "zotročoval", robil pasívnymi. A že by to bol aktuálny problém. Ale je to téma na vysvetlovanie, takto narýchlo teraz nie.

Norman

Aby sme ale neodbočovali, musíme sa dohodnúť:
považujeme za väčší spoločenský problém milión polonegrov, ktorí ročne majú prísť do Európy, o ktorých oficiálna ideológia tvrdí, že nie je problém ich integrovať, zmeniť, asimilovať (čo je lož alebo fatálny omyl),
alebo sú väčší problém negatívne zlozvyky Európanov, ktorí sú takí preto, lebo slepo veria v genetiku?
To by sme si mali vyjasniť, čo nás viac trápi.

Aman Againsttime

Norman, prečo musíš tú otázku takto stavať? Samozrejme, že primárnym problémom sú dnes invazisti. Znamená to však, že iné problémy tu nemáme a nemôžeme ich riešiť, či minimálne o nich diskutovať? A zlozvyky Európanov problémom sú. Mám ti tu snáď hádzať údaje o tom, čo všetko spôsobuje obezita, fajčenie, alkoholizmus a koľko to stojí daňových poplatníkov?

Jedným z dôvodov prečo tak neznášam liberalizmus a preferujem autoritárskejšie režimy je tento stupídny prístup "rob si čo chceš", ktorý sa výrazne podpisuje pod dnešnú mizériu. O tom bol primárne môj prvotný príspevok.

Norman

momentálne to vidím tak, že sa treba orientovať na dôležité veci. Úplne vážne.
To nie je ale ani tak o rôznorodosti tém, ale o nabúravaní threadu, toho dôležitého.
Ale mohol som jednoducho napísať, že ma tamto nezaujíma, že to je iná téma.

Rosemary

Norman ma pravdu.o com tu teraz meles,bratre?

nové