Aj ty hoď hrsť piesku do diablovho stroja

Milí priatelia, o tri dni sa koná referendum. Prekvapujúco veľa ľudí, ktorých inak považujem za rozumných, sa ho zúčastniť nemieni. Preto sa na vás obraciam v tejto veci, aby ste sa vy, ktorí nie ste rozhodnutí ísť, ešte raz zamysleli.


Všetci chcú vaše šťastie: nedajte si ho vziať!

Tí, ktorým sa nad vecou nechce príliš rozmýšľať, neurobia chybu, keď sa budú držať starého zlatého pravidla: ak vás veľké médiá a televízne „celebrity“ na niečo nástojčivo a nervózne navádzajú, treba urobiť presný opak a nepomýlite sa.

 

Vy ostatní si, prosím, v prvom rade uvedomte, že toto referendum nie je o homosexuáloch. Absolútne nie, hoci je tak prezentované. Toto referendum je o preventívnej ochrane detí a rodičov. Možno na veľmi dlhý čas je to aká-taká šanca občanov dať najavo svoju vôľu a vymôcť si aspoň malú právnu ochranu pred čoraz tuhším milujúcim objatím veľkého brata.

 

Ak sa vám to nezdá, tak skúste vymeniť poradie otázok a potom si znovu prečítať, o čom to máte hlasovať.

 

Ale poďme zaradom.

 

1. Svadby homosexuálov.

Prvá otázka je nepodstatná, hoci keď sa povie referendum, každý si vybaví práve tú. A to je nepochybne zámer, slúži ako zásterka, za ktorú skryli vážnejšie veci. Viem, niekto povie že sa homosvadbami rozvracajú tradičné hodnoty... no veď hej (ako keby už neboli rozvrátené), ale pre mňa, kto chce, nech si hoci aj pichne do riti pávie pierko a tak behá po meste, do toho ma nič nie je. Som dobromyseľný človek a naozaj nemám nič proti homosexuálom (dokonca viac-menej ani proti katolíkom) a nezaujíma ma, čo kto robí v posteli či spovednici. Hlasovať však budem Áno, pretože sexuálny pomer a manželstvo sú podľa mňa dve rôzne veci.

 

2. Adopcie pre homosexuálov, milovníkov detí, milovníkov rozkoší, milovníkov sado-maso...

Toto je už vážnejšie. S prižmúreným okom by som si vedel predstaviť, že by si dvaja slušní páni či dámy k sebe vzali nejakú opustenú bezprízornú sirotu. Lenže je mi jasné, že po negatívnom výsledku referenda hneď (alebo až o pár rokov) ďalším logickým krokom bude zriadenie nejakého slovenského súkromného biznisu s deťmi na nórsky či britský pedofilný spôsob, kde bude platiť, že väčšia berie. Pravda je taká, že ak toto principiálne pripustíme, žiadne detailnejšie právnické úpravy už potom hrubosrstému biznisu s mäsom nezabránia ich elegantne obchádzať, tak ako to je vo všetkých iných oblastiach.

 

Okrem toho... adopcie sú taká ošemetná vec. Nie je veľa ľudí, ktorí dobre zvládajú starostlivosť hoci len o zviera z útulku. Totiž vziať si k sebe nejakú bytosť, to je síce najprv o nejakej emócii a túžbe, lenže v praktickom živote je to aj o prispôsobovaní, únave, obrusovaní hrán... a najmä o záväzku. Ako rodič viem, že k dieťaťu je treba cítiť naozaj veľkú lásku, aby človek vedel prekonať aj chvíle, keď by mu najradšej odhryzol hlavu až po členky – lebo život skrátka také chvíle prináša. Príroda to tak zariadila, že rodič, a najmä matka, má v sebe naprogramované poistky, aby v takej chvíli dieťaťu neublížil. Ale napríklad v prípade dvoch chlapíkov workoholikov, ktorí si k sebe vzali cudzieho malého tvora, ktorý má svoje neskromné požiadavky a nerešpektuje ich pohodlie, potrebu spánku... akú má to bezbranné stvorenie záruku? Ja osobne by som nezveril dieťa, tobôž ak ešte nehovorí, ani cudzej aupairke. Hororových prípadov si každý môže na internete nájsť dostatok.

 

3. Odovzdanie zodpovednosti za svetonázorový vývoj dieťaťa do rúk... koho?

Toto je skutočná podstata celého referenda. Tretia otázka, nenápadne ukrytá za prvými dvoma. Či školy môžu vyžadovať účasť na výuke určitých ideologicky chúlostivých tém, ak rodičia alebo deti s obsahom nesúhlasia. Inými slovami, či škola môže nanútiť dieťaťu svoju ideológiu alebo či sa rodič tomu môže brániť. Keby som tento príspevok písal do bulváru, možno by som s primeranou bulvárnou nadsádzkou použil titulok:

Hacknutie detského sveta globálnymi ideologickými teroristami.

Vlastne ani neviem čo k tomuto ešte napísať, lebo mi príde úplne samozrejmé, že každý slušný človek prirodzene zahlasuje, že je proti ideologickej totalite vo výchove detí.

 

Nepremeškajme príležitosť

Aj moja prvá reakcia, keď som sa o tomto referende dozvedel, bola „neotravujte ma s takýmito sprostosťami“ – a viem, že mnohí uvažujú takisto. A tiež je fakt, že všeobecná apatia voči akýmkoľvek verejným veciam už dosiahla nevídané rozmery a aj mäsovoohlupovacie prostriedky usilovne pracovali – viď napríklad aféra so súkromnými televíziami, ktoré odmietli uverejniť kampaň strany hlasujúcej 3 x Áno, hoci boli plné nezávislých „celebrít“ (intelektuálne mdlých hercov, „aktivistov“ platených viemekým a podobnou „elitou“) z opačnej strany. Napokon, mnohí ľudia chcú neísť aj z celkom ľudských, emocionálnych príčin: napríklad moja známa nepôjde, lebo pozná dvoch homosexuálov, ktorí sú veľmi milí a slušní ľudia, a ona im nechce zle...

 

Fakt je aj to, že tie otázky sú také všeobecné, že právnici aj v prípade úspechu referenda ich do podoby zákonov prerobia tak, že ich nespoznáme. A nevyhovujúce veci obídu, ale predsa len nie na sto percent. Celkom to odignorovať, dúfam, predsa len nebudú môcť.

 

Prieskumy (vraj) hovoria, že referendum opäť nebude úspešné. Nuž, ktovie – treba sa aspoň pokúsiť. Ale aj keby sme nedosiahli 50 %, tak je dôležité prísť: s každým hlasom, s každým percentom bude hlas ľudí počuteľnejší a ťažšie prehliadnuteľný.

 

Preto vás prosím, poďme to aspoň skúsiť. Keď už pre nič iné, aspoň urobiť natruc tým, ktorí nás opäť chcú do niečoho vmanipulovať.

Autor: 
téma: 
region: 
baloo

V poradí:
1, Ja nechápem, prečo chcú teploši, aby sa ich zväzok volal "manželstvo". Majú na to tzv. "registrované partnerstvo", nech sa tam upraví zákon, aby si mohli dediť po sebe, vydali zdravotnú dokumentáciu atď. A potom, ak tie veci, čo ich toľko serú sú upravené zákonom, nech si robia aj svadby - a po bozku budú šťastní novopartneri a môžu ísť na medové týždne. Ale nenazývajme to "manželstvom".

2, Tu sa dá len súhlasiť. To, čo dáva matka nevie dať otec a to čo dáva otec, nevie dať matka. S dvomi matkami alebo ocinkami decko normálne nebude - mimochodom to už aj štatistiky dokazujú z krajín, kde takéto adopcie už sú zavedené.
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2157646/Children-sex-couples-h...

"The inherent nature and structure of households with a homosexually-behaving adult uniquely endangers foster children by exposing them to a substantial level of harmful stresses that are over and above usual stress levels in heterosexual foster homes. ...
However, individuals with homosexual behavior have repeatedly been found to have a significant and substantially higher prevalence of psychiatric disorders"
Zdroj: http://www.bioeticaweb.com/wp-content/uploads/2014/07/rekers_adoption_ga...

3, "Inými slovami, či škola môže nanútiť dieťaťu svoju ideológiu alebo či sa rodič tomu môže brániť"
No, trochu možno zarmútim autora, ale školy to robia furt - vlastne moderné školstvo bolo kvôli tomu založené a jeho systém tak skoncipovaný. Dejepis je jedna obrovitánska báchorka, kde deťom vštepia už vtedy chápanie, kto bol zlý a kto dobrý v histórii, vyberajú si témy, ktoré sú dôležité a zalejú omáčkou. A tak sa dozvieme, že Rím bol úžasný, skýti neexistovali, hovoria celý čas napr. o "Francúzsku", ktoré väčšinu času neexistovalo, Lenin bol veľký mysliteľ a pod. Najlepšie je to vidno práve na "bolshevik story" - hľa! za pár rokov ako sa stali z hrdinov proletariátu krvaví hrdlorezi. Ako vtedy, aj teraz je to o ideológii. Napríklad tzv. "evolučná teória" alebo "Big Bang" sú takou intenzitou vštepované do hláv, že dnes je už herezia najťažšieho zrna, keď si niekto dovolí o nich zapochybovať. Moja obľúbená téma je tiež, že či stavitelia katedrál boli hlúpi, lebo nepoužívali čísla - len kružítko, olovnicu, pravítka, pravý uhol a pod. pričom v škole koľko času zabijeme matikou a ako málo sa venujeme geometrii? Takže škola to robí odjakživa, natlačí decká do pravouhlých lavíc a počas rovnako dlhých hodín im tlačí do hlavy mémy, ktorých minimálne polovicu v živote nepoužije, pričom ich nenaučí plno vecí, čo by potrebovali. Slúžia len na výrobu rovnoľudí, aby mali istoptu, že všetci si myslia to isté. Starý dobrý Orwell a jeho newspeak: niektoré javy a myšlienky zaniknú jednoducho tak, že sa prestanú používať sová, ktoré ich opisujú.

Zaujímavý je ovšem fenomén, AKO DOLEŽITÁ je pre nich táto agenda. Koľko energie investujú do toho, aby jeden z prírodných a spoločenských základov (tj. samec-samica, manžel-manželka) prevrátili naruby. Neverím tomu, že to je len kvôli biznisu s deckami. Je to oveľa temnejšie.

Sinuhe

že tie ciele sú temnejšie, to si myslím aj ja,o statne sa o tom zmieňujem v mojej poznámke, ktorú som tu uverejnil súbežne s buhehom.
Ad 3/ dá sa s tebou súhlasiť, že škola je významným nástrojom štátu pri formovaní ob(v)čanov. To ale neznamená, že toto zoberieme ako nemenný fakt a prestaneme sa snažiť ovlyvňovať obsah toho, čo sa deťom v škole predkladá.

Norman

tiež s tým súhlasím, Je to temnejšie ... bohvie ... rozklad rodiny, bezmocnosť populácie, nie biznis, ale pederastické siete. Je to čierna sekta, a nie jedna.

Buheh

Nielenže buzeranti, ale ešte k tomu čierni... tak to je ozaj temné.

Norman

Myslenie mnohých ľudí je temné.

Lipovylist

Nielenže muž nedá dieťaťu čo žena a naopak ale - a tu musím podotknúť že nie som sexuológ ani psychológ /našťastie/ a tak to prosím berte, LGBT zdôrazňujú svoju "inakosť" v skutočnosti svojim správaním potvrdzujú že aj oni sami uznávajú len osvedčenú schému muž/žena.
Vysvetlím : Koho imitujú homosexuálne a bisexuálne páry pri sexe ? muža a ženu - jeden penetruje druhý prijíma /Lesby použijú pomôcky :D/.
Na koho sa chce zmeniť transsexuál ? Na osobu opačného pohlavia /muža , ženu/ nie na
capa, ani na kolotoč !
S tou inakosťou to nie je až také žeravé ide skôr o nespokojnosť so svojim zaradením v tejto
schéme než popretie samotnej schémy.Príroda si túto schému zvolila už na elementárnej úrovni.Vajíčko keď je pripravené tak p r i j m e spermiu ktorá do neho v n i k n e .Princíp dvoch rozdielnych elementov /muža, ženy/ zvolila ako optimálny potom keď ho skúšala tak dlho že si to ani nevieme predstaviť.Bruselský úadník tu so svojim 20 ročným experimentom nič nezmôže.Dostali sme osvedčený štandard a všetko ostatné je n e n o r m á l n e.Bodka.Žiadne hašterenie s prírodou neprichádza do úvahy.Proti nej sa navyhráva, ak ju nas...me pôjde o planétu ďalej.Na rozdiel od nás má dosť času aby sa bavkala.Toto je možno len jednoduchý crash test ktorý nám pripravila aby otestovala odolonosť systému a my sa nesmieme nechať zlomiťModlím sa aby sme v budúcnosti /pri takomto prístupe EU/ nemuseli riešiť oveľa extrémnejšie prípady - manželstvo s notebookom napr.
Toto je samozrejme ironická nadsádzka ale čo reálne hrozí a niektorí z nás toho budú účastní bude riešenie vzťahov s bytosťami s umelou inteligenciou.Páni, toho by som
sa chcel dožiť, to bude masaker !P.S.Je sobota ráno, pred referendom, dostali sme odkaz ktorý znie Aj keď býva občas mrazivo nakoniec v y j d e s l n k o.

Buheh

Jasné, a áno, najmä dejepis, to je kompletné klamstvo, kde sú pravdou iba čiarky a predložky, aj to len občas.

Ale tu ide o to, že sa chystajú Ti ako rodičovi vziať právo nesúhlasiť s tým, čo do decka hustia. A keby si predsa len nesúhlasil (a nestíhal sa čudovať nad dúhovými novinkami vo výučbe), tak si na Teba posvieti ruka zákona a slovenský Barnevernet (to je ten nórsky systém na odoberanie detí). Pravda, ešte to tak nefunguje. Zatiaľ. To je práve to temné pozadie: ak to teraz nestopneme, už nebude šanca do toho zasiahnuť.

Norman

máš riadne blbých známych. smajl.

Buheh

:)

Ináč, som na seba hrdý, lebo vyššie menovanú osobu sa mi podarilo presvedčiť, aby v sobotu predsa len išla a dala teda len dve áno, keď je jej tých dvoch homosexuálov tak ľúto.

Ľubov

Buheh,aj ja som na Teba hrdá. Aj keď ma skolila chrípka,pôjdem,aj keby som sa tam mala doplaziť.

Buheh

a držím palce, záveje sú miestami hlboké...

Náhodný okoloidúci

Keby som mal možnosť, tak tam nieže hodím hrsť piesku, ale nasypem vagón kamenia :D Ale mám iba jeden voličský hlas.

lebleu

Na pewno.

Lipovylist

Keďže sem občas zájdem dobiť energiu tak je to hádam jasné.A teraz pár slov o tom že prečo.Z duše sa mi bridí snaha ukradnúť deťom detstvo, tie čisté duše ktoré majú zaspávať s plyšáčikom by odteraz mali s vibrátorom aby "spoznávali príjemné pocity z poznávania vlastného tela"? Ako ďaleko je od tohto k tomu aby tie pocity spoznávali s ockom a ockom ?Publikované svedectvá /USA/ detí vyrastajúcich v homosexuálnych partnerstvách potvrdzujú že prežili peklo na zemi a poznačilo to celý ich ďalší život.Prečo sa "odborníci" v debatách o týchto poznatkoch nezmieňujú ?
Z duše sa mi bridí snaha presvedčiť ma aby som vnímal niečo čo ma irituje
ako niečo celkom prirodzené či dokonca "krásne, vzrušujúce" a čo ešte.Odmietam čo i len
prirovnávať tú škaredú hranatú chlpatú vec primárne určenú na vylučovanie odpadu z tela k "ružovému vesmíru".Jedna výborná česká kapelka má v texte "jak boha chci vzývat
tvúj klín".Schválne si zaspievajte "jak boha chci vzývat tvúj an .l - no nepasuje.
O zatajovaných zdravotných dôsledkoch tohto "životného štýlu" ani nehovoriac.Ochabnutý zvierač , hups zaraz je blato na ihrisku! Narušená sliznica - vstupná brána všetkých patogénov zo stolice.Už radšej skončím možno práve večeriate :D.
Toto všetko veľmi pekne zabalené do fráz o ľudských právach sa nám od istého času podsúva veľmi naliehavo a intenzívne ako by šlo o život.Ak ide tak komu ? Antilopa albín nemá v prírode šancu prežiť.Majú sa všetky ostatné premaľovať na bielo aby nevrieskala že je diskriminovaná ? Ako dlho
potom potrvá kým bude celé stádo vyhubené ?
Spôsob vedenia kampane proti referendu naznačuje že naozaj ide o viac ako len o tie tri
otázky.Znecitlivenie spoločnosti ešte predsa nie je dokonané, stále je tu riziko že narkóza vyprchá
a spoločnosť si znova uvedomí samu seba.Prirodzenú sexualitu by som prirovnal k zdravej cibuli.Tá šupka na povrchu je to viditeľné teda s kým spím.Pod tým je však množstvo vrstiev ktoré sa nabaľovali počas tisícročí ľudskej existencie.Tá neopísateľná zmes racia, nehy úcty a vzrušenia pociťovaného k inému pohlaviu.Žena ako inšpirácia a objekt najkrajších umeleckých diel.Odhodlanie muža tvrdo pracovať a keď treba aj bojovať za rodinu, odhodlanie ženy prebdieť noc pri bábätku ktorému idú zúbky.Cibuľa so zdravou šupkou vydrží dlho.Poškodíte ju a cibuľa zhnije.A tá temná vízia budúcnosti /možno už blízkej/ - keď bude množstvo ľudí neplodných, keď páry rovnakého pohlavia nebudú schopné splodiť deti a napriek tomu zatúžia ich mať viac ako čokoľvek iné /lebo túto časť génu im ešte nepreprogramovali/ ak boli lojálny k vrchnosti tak im bude dovolené kúpiť si za ťažko zarobené prachy u tej správnej korporácie ktorá jediná bude mať technológiu a licenciu na "výrobu".Ak nemáte hotovosť dáme vám hypotéku.Vitajte vo svete IBS /Inernational Baby Service/
Vidíme sa v sobotu !

forma: