Ako to, že sa im tak darí?

Na svete sa deje viacero dôležitých udalostí. Nedá sa to všetko ani len krátko komentovať, ale v sionplátku som sa dočítal niečo veselé.

Jeden zo známych ideológov, Miro Kern, tam vzdychá, že LSNS stúpajú preferencie, že už sú vyše desať percent. Keď to tvrdia nepriatelia, určite na tom niečo bude a napriek tomu, že  kotlebovci majú ďaleko od ideálu, stúpanie ich preferencií je stále dobrá správa.

Čo ma ale zaujalo, je táto časť, citujem:

 

Podľa posledných prieskumov všetkých zavedených agentúr by dostala desať či dokonca viac ako 11 percent.

Kotlebovci pritom pritvrdili a ich výroky sú stále častejšie otvorene rasistickéxenofóbne. Ako je možné, že sa im tak darí?

 

Sme dospelí ľudia, je naozaj nefér robiť narážky na Kernovu inteligenciu (okrem toho, ten človek "vyštudoval politológiu a sociológiu", takže uznáte, lepšie to nebude). Koniec-koncov, má pravdu, smiešne je len to, že ju nevidí.

Je to ako keby sa skupina polobláznov motala v lese, už dosť otrhaní a podvyživení, hľadajúc ani presne nevediac čo, a zrazu medzi nimi prešiel turista. Bez nejakého váhania, postupujúc ľahko a evidentne k cieľu.

A na to by Kern vyhlásil:

"Veď sa od nás ničím nelíši, iba tým, že má kompas a mapu? Ako je to možné, že sa mu tak darí?"


Naozaj už aj Denník N jasne potvrdzuje, že tzv. rasistická téma a tzv. xenofóbne postoje sú žiadané, lebo ľudia si chcú brániť svoje hodnoty a životy. Ľudia chcú vedieť, ako to naozaj je. Preferencie politikov a ľudí slova stúpajú nie napriek rasizmu a xenofóbii, ale práve preto, že sú čoraz viac otvorení rasovej tématike a problému odmietania cudzích škodlivých kultúr.


(ale nesmejte sa mu moc:)
Autor: 
Norman

Zavesili na strop oprátku ... a teraz sa nechcú pozerať, kto na nej bude visieť.
Tak si rýchlo umývajú ruky.
Hovoril som, že spustia golema a nebudú ho schopní ovládať.

Dnes v TV správach bolo, že zatkli akési dievča za spálenie koránu (na FB) a že jej hrozí až 6 rokov. U nás, na Slovensku, Slovenské dievča, nie v Saudskej Arábii. Uznáte, Žitňanská si zaslúži sama na tu op... ach do pekla, skoro som sa preriekol, ešte by sa mohlo zdať, že šírim nenávisť.

A to je len vnútorná politika na Slovensku, úplný bagatel oproti tomu, čo spravia s medzinárodnou politikou.

Náhodný okoloidúci

Podľa Žitňanskej a celkovo podľa našej legislatívy sa teda pálenie extrémistickej literatúry pokladá za extrémizmus. Inými slovami tá naivná husička podporila "skupinu, ktorá smeruje k potláčaniu práv" a hlásajúcu "nenávisť voči skupine" tým, že spálila knihu podporujúcu "skupinu, ktorá smeruje k potláčaniu práv" a hlásajúcu "nenávisť voči skupine". To jsou pagadoxy...

Norman

V týchto veciach, prirodzene, naplatí žiadna logika. Ani pokus o logiku. Nielen kvôli tomu, že hovoríme o právnom aparáte a právnikoch, hm ... :) ale kvôli tomu, že rozkaz znel jasne:
šikanovať, naháňať a vystrašiť národovcov, všetkých, ktorí otvorene ukazujú nezdolnosť a odvahu.
Špeciáľ tragické je, že si to najviac odnesú naivné deti a dobráci. Tí, ktorí síce majú správny názor, ale nepochopili presne, s akým obludným zlom máme do činenia. To zlo síce nie sú žiadni démoni, ale hyeny a potkany sú dobráci v porovnaní s týmito psychopatmi.

Ale veru, ešte stále sú medzi nami takí, čo veria na demokraciu a osobnú slobodu. Po tomto a po tom, čo ešte príde, ich už naozaj veľa nebude. Ergo, aj to je na niečo dobré.

Prirodzene, v reále je to len také bubu a kým by sa to mohlo rozbehnúť, zmení sa toľko vecí, že už budú tie žitňanskej zákony bezpredmetné. Riško prvý odskakuje, onedlho nik nebude chcieť vedieť, kto bol zodpovední za takéto právne obludárium. A čo bude potom? Potom to zas bude náhodné, zoberú sa prví ... Samozrejme, to už žartujem. Nič také sa nestane. Pretože, ak dovolíš, oddištancujem sa skromne a použijem druhú osobu:
vy ste takí dobráci, že sa NIKDY neodhodláte k zaslúženému trestaniu a pomste.