Why America Is Exceptional

Áno, som si vedomý, že by sme sem mali uverejňovať predovšetkým svoje vlasnté myšlienky. Nuž ale ak človek natrafí na cudzie myšlienky (?) a to ešte k tomu také, na aké by sa sám jednoducho nezmohol, tak som neodolal a dodal to sem. Pozor, nerehocte sa na tom, po prečítaní a zamyslení zistíte, že situácia je vážnejšia, než si myslíme: 

 

Why America Is Exceptional

by Hillary Clinton for Time mag

‘America je nenahraditeľná —a výnimočná — kvôli našim hodnotám’

Spojené štáty americké boli vždy akosi osobitné,  Prezident Abraham Lincoln nás nazýval “posledná, najlepšia nádej pre ľuidstvo ”. Prezident Ronald Reagan povedal, že sme  “shining city on a hill” - "žiarivé mesto na kopci" (Pozn. prekl.: nehorázna kravina akú mohol vypotiť len ozajstný moron akým bol RR). A Robert Kennedy nás nazýval veľká, nesebecká súcitná krajina.

Pozn. prekl.: viac ma tieto debiliny nebaví prekladať, však si prečítajte v pôvodnom znení ... :-)

pozn redakcie:
kedže by bolo nedôstojné, aby sme dielo nechali nepreložené, nechali sme zvyšok preložiť profesionálnej translation startup agentúre. Preklad stál 423,60 maďarských zlotých korún.

 

If there’s one core belief that has guided and inspired me every step of my career in public service, it’s this: the U.S. is an exceptional nation. And when you add up all our advantages, it’s clear we’re indispensable too—a nation all others look to for leadership.

Ak ma niečo inšpirovalo v mojej kariére pampaláša, tak to bolo vedomie, že USA je výnimočný národ, a ak zrátame všetky svoje výhody, tak že sme aj nenahraditeľní. 

 

America is indispensable in part because we have the greatest military in history, with the best troops, training and technology. And it’s essential we do everything we can to support our men and women in uniform, and our veterans.

Amerika je nenahraditeľná, pretože máme najväčšiu armádu v histórii. Za hodnoty a peniaze, ktoré sme nalúpili, si stále môžeme dovoliť platiť žoldnierom, zabijákom aj ohromnému  zbrojnému molochovi.

 

America is also indispensable because of our network of alliances, built up with decades of diplomacy. Russia and China can’t begin to compare. Our allies amplify our power, aid our defense and stand with us in good times and bad, like when NATO declared 9/11 to be an attack against all its members. Walking away from our alliances now would be a dangerous mistake.

Amerika je nenahraditeľná, pretože sme za storočie vojen zotročili takmer všetky národy Európy, a už predtým národy Ameriky. Počas Veľkej vojny skončenej v 1945 roku sme prakticky zabrali všetky kolónie a hlavne základne bývaleho Britského impéria. Keď toto stratíme, tak sme nula a nikdy to už nedostaneme späť. Iba táto naša vojenská sieť kolaborantov a zradcov umožňuje, aby  k nám do Jewyorku stekali bohatstvá a tvorba práce všetkých týchto národov.

 

America is indispensable because we have the largest, most dynamic economy in the world. Our workers can out­innovate and out­compete anyone in the world. And our entrepreneurs start exciting new businesses every day.

Amerika je nenahraditeľná, pretože svojím bankovým otroctvom zdierame viac ako polovicu sveta - o ich prácu, tvorivosť a nenahraditeľné suroviny. Ak by nebola americká plutokratická mafia, boli by sme chudobní ako potkany.

 

Most of all, America is ­indispensable—and exceptional—because of our values. As Secretary of State, I was proud to represent our country’s commitment to freedom, equality and opportunity. The world looks to us to stand up for human rights, LGBT rights, religious and ethnic minorities, women, people with disabilities and people everywhere who yearn for peace. We challenge ourselves and other nations to do better. It’s why so many people from around the world want to become Americans too.

Amerika je nenahraditeľná, lebo sme sa omalovali všetkými lacnými tzv. "humanitárnymi" heslami, ktoré nás chránia ako čierne kúzlo pred kritikou. Amerika nie je svetský národ - je to narod farárov, ktorá má v hube neustále boha, boha a boha - a chce, aby ho zvyšok sveta považoval za vyvolených nadpozemskými silami. Amerika používa moralizovanie, tupé a primitívne, ako svoj nástroj každodenný. Amerika chce byť národ tlstých parazitických farárov - tak ako ich vzor, vírus, sionistická mafia.

 

But with all of these advantages comes ­responsibility—we need to continue leading the world. Because when America fails to lead, we leave a vacuum that lets extremism take root, emboldens our adversaries and discourages our friends.

Ale tento prepych, obžerstvo a hybris nie je zadarmo - musíme svojich rábov neustále kontrolovať a trestať, nedovoliť im žiť v mieri a kľude, ale vždy, keď si sadnú, ich štvať na nezmyselné práce a ešte nezmyselnejšie vojny. Ak by sme to nerobili, tá banda by si myslela, že sa nás môže zbaviť a seba oslobodiť. To nesmieme pripustiť.

 

 

Of course, this doesn’t mean that people from other places don’t also feel deep national pride—and other countries also have a responsibility to step up and help solve global problems. But America has an unparalleled ability to be a force for peace, progress and prosperity around the world. And when we do, we make our own country safer and stronger.

Samozrejme, ostatné krajiny by sa chceli dostať z našeho globálneho zovretia, ale my máme ciel pascu navždy uzavrieť, aby sa už nik z nej nemohol vymaniť- nikde na svete. Nik zatial nemal tak blízko ku svetovláde, i keď nekonečných ríši bolo veľa, nakoniec všetky skončili v sračkách, ich kniežatá a kňazi boli popravení a rozštvrtení.... Nám sa to samozrejme nestane, ako by sa mohlo ... to je blbosť.

 

So let’s never stop doing good and being great. Let’s keep America exceptional.

Takže nikdy sami neprestaneme sa snažiť zubami nechtami, aby sme boli mocnejší a zotročovali ostatných, aby sme im vládli.

 

 

 
P.S. Aj keď je jasné, že veľmi pravdepodobne to za tú bábku Killary napísal nejaký profi pisálek (nejaký emerický hvrn, atómový hr(í)b alebo skrátka nejaké podobné čudo)  ten niekto je dôležitý a ako vidno - je úplne mimo realitu.
 
Mimochodom, ak by tajkýto článok napísal politik hociakého iného štátu než sú USA a Izreal, tak by ho obvinili prinajmenšom z nacizmu a šovinizmu.
 
 
 
 
 
 
 
0
lebleu

A to je prosím viac-menej ich oficiálny postoj.
https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism
Aj Obambu som počul pred pár rokmi takéto veci tárať. Veď to by otvorilo oči každému.
Vyskytoval som sa v poslednom čase s mečom v ruke na jednej americkej stránke a vedel som svoje, ale.. to sú nielen blbci, to je niečo neopísateľné. Nehovorím, že sa tam nevyskytujú aj rozhľadení ľudia, ktorí sa za svoju krajinu či vládu až hanbia, ale
"tí praví patrioti" sa rozhorčujú, že predsa sú nejaké nemenné americké hodnoty, ako napríklad "vždy sme sa vedeli dohodnúť na tom, že Rusko je náš nepriateľ." To naozaj. Neviem, či postrehli rozpad ZSSR, ale tak či tak im je to úplne jedno.
Aj na toto sa pamätám:
In a speech on the Syria crisis on September 10, 2013, Obama said:
"But when, with modest effort and risk, we can stop children from being gassed to death,
and thereby make our own children safer over the long run, I believe we should act....
That's what makes America different. That's what makes us exceptional." Že mu huba nezdrevenie.
In a direct response the next day, Russian President Vladimir Putin published an op-ed in The New York Times, articulating that "It is extremely dangerous to encourage people to see themselves as exceptional, whatever the motivation.... We are all different, but when we ask for the Lord's blessings, we must not forget that God created us equal."
https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism#Current_official_s...

lebleu

"America is indispensable because we have the largest, most dynamic economy in the world."
To vedia v pohode verejne klamať aj v štatisticky doložiteľných veciach? Alebo len nečítajú noviny a nepočuli o Číne.
"America is indispensable and exceptional because of our values."
No toto keď počujem...
"...I was proud to represent our country’s commitment to freedom, equality and opportunity."
Ako tak to teoreticky platí, ale všetky tie vymoženosti sú rezervované len pre US občanov. Oni to jednoducho tak berú.

PS: "Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť." Mt 5:14, Nový Zákon. Čiže áno, napísal to moron.
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Mt+5%2C14-15
https://en.wikipedia.org/wiki/City_upon_a_Hill
It has become popular with American politicians.

Sinuhe

tej hlášky o meste na kopci a potvrdení moronského autorstva :-)
Inak keď pozerám na Trumoa a Killary, tak mám pocit opakovania histórie: rozpad ZSSR predznamenávala skutočnosť, že do jeho čela sa dostávali geronti ako bol Černenko a jastrabi (plus k tomu geronti) ako Kosygin. Mám pocit, že USA budú nasledovať príklad ZSSR a rozpadnú sa zvnútra.

Norman

ale chcelo by to preložiť.
Ja som mal dojem, že je to celé preložené, hm:/

Buheh

už dávno som sa tak nepotešil kvalite nejakého prekladu.

Sinuhe

a rád prispejem na preklad sumou sto maďarskej zlotejch korún. Žeby nová mena v rámci V4? :-)

balu

tak asi koruna, tu mal raz historii tusim kazdy. Kurz bude fixovany k rublu, na zapadne meny sa mozu zamenit len cez ten kurz. Dizajn bude rovnaky a nech si tam kazdy da ksicht niekoho prijatelneho aj pre ostatnych., podla moznosti umelcov (ale nie "umelcov"). Orol tatransky, turul madarsky, cica ceska a pod.

Dusanbe

pobavili šme še, ďakujeme !

Tento chvostik vety nejako unikol prekladu:

"indispensable too—a nation all others look to for leadership"

Norman

už to nebudeme doplnať, ale to je naozaj jeden ich významný kreténsky postoj, názor všetkých tyranov - ako sa ich obete dobrovolne pchajú do chomúta a ako si život bez ich vedenia nevedia predstaviť.

Dusanbe

by nestacilo, tu je dalsia ukazka americkeho "exceptionalizmu", ktorym sa navzajom krmia :

“Have no doubt, the US Navy is prepared to go wherever it needs to go, at any time, and stay there for as long as necessary in response to our leadership’s call to project our strategic influence,” he said.

Tak pravil Winnetou !
Pardon - bol to US Chief of Naval Operations admiral John Richardson.

Sinuhe

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=142042

a ani to, čo na truthseekerovi nasleduje za ním ... :-)

Dusanbe

v článku podrobne /a bulvárne/ rozpytváva aféry a vyšetrovanie okolo Clintonky:

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3889994/Influence-peddling-actin...

 

Ale čo je okrem iného tiež povšimnutia hodné v tomto článku, je "fotografia" Putina.

Malý detail práce s vizuálnou informáciou. Grafik odviedol dobrú prácu.

Chladný žlto-zelený nádych farby pokožky, typický pre fotografie z márnice, v spojení so zvýrazneným kontrastne červeným tónovaním líc a nosa, ktoré zvykne prezrádzať 

pravidelných konzumentov alkoholu, uistí každého čitateľa dailymail, že sa pozerá na chladnú obludu a nebezpečného diktátora.

Popri fotkách všetkých tích žoviálne vysmiatych, opálených a srdečných dobrákov z Clintonovskej mafie, musí byť aj z obrázku zrejmé, že nebezpečný a zákerný je tu práve Putin... 

nové