Blaha: Hlásenie z parlamentu

Blaha má svoj priestor, ale dnes je to vo viacerých bodoch významné, takže zaraďujem sem do archívu. 

 
---------
Ešte stále v parlamente. Za celý deň som sa odtiaľto nepohol a bojujem proti lúpeži storočia - Matovičova vláda okráda dôchodcov a robotníkov o stovky miliónov. Práve dnes.
1. Podpredseda NR SR Grendel sa mi dokonca vyhrážal trestným stíhaním. Lebo som si v parlamente dovolil na plné ústa povedať, že celé plošné testovanie je len marketingová maškaráda, aby prekryli túto lúpež.
2. Matovičova gigantická hra s názvom - nakaz svojho suseda. Toto reálne hrozí. Jediné, čo plošným testovaním dosiahnu, je chaos, v ktorom hrozí hromadné šírenie Covidu. Za toto môžu byť reálne stíhaní.
3. A to všetko len preto, aby prekryli tento sociálny masaker - len kvôli tomu, aby vláda prekryla, že berie tým najslabším všetko, čo majú. Len preto, aby odpútali pozornosť od svojej surovosti voči našim mamám a otcom.
4. Postavili sme sa na obranu dôchodcov aj robotníkov. Smeráci sme tvrdo v parlamente bojovali. Celý deň. Ja len, že kým sme riešili minimálnu mzdu a trináste dôchodky, tak tu bola poloprázdna sála. Teraz, keď riešia interrupcie, tak sú tu všetci do nohy.
5. Okrem Hlasu, ten je konzistentný a nebol tu ani pri minimálnej mzde, ani pri dôchodcoch a ani teraz pri interrupciách. Okrem Erika Tomáša. Škoda. Bolo treba zabojovať za ľudí práce.
6. Koalícia sa predviedla - na seniorov kašlú, na ľudí kašlú, riešia len svoje kultúrne vojny. V čase najťažšej krízy. Toto je doslova šialené.
7. Namiesto toho, aby sme viedli debatu o tom, že premiér Matovič sa pri "dobrovoľnom" testovaní vyhráža ľuďom a vydiera ich ako obyčajný gangster, za čo by mal byť postavený pred súd, tak tu sa riešia interrupcie, ľuďom sa berú sociálne práva a Záborská sa háda s Cigánikovou. Fantastické.
8. Aktuálna správa. Práve v parlamente zarezali zákon o interrupciách, o jeden hlas. Mesiace sa tu zbytočne hádali a rozdeľovali Slovensko. A zbytočne. Rozhádaní sú do krvi.
9. Jediné, na čom sa vedia zhodnúť, je, že nenávidia seniorov, nenávidia zamestnancov a nenávidia ľudí, ktorí odmietajú testovanie - tým sa budú mstiť a trestať ich ako zločincov. Predviedli sa v plnej paráde. Hanba.
10. Koniec hlásenia z parlamentu, krásny večer, priatelia!
----------
 
Zhrnutie z nadhľadu:
Je reálna ťažká medzinárodná medicínska kríza a s ňou spojená skutočná hospodárska kríza, ale parlament kradne peniaze dôchodcom a potom zygoty - teda posadnutosť pičnými výškrabmi.
 
Nuž príštipkári, sedlač, lúza najhoršieho razenia, svoloč otrocká, genetickí sluhovia a spodina.
 
A ďalej sa pýtam - kde je tá slávna ústavná väčšina koalície? Fatamorgána.
 
 
Roland Edvardsen

Bože, ten Blahov štýl písania mi príde priam až odpudivý, už po čase sa mi na to vypestovala až alergia, hoc aj môžem súhlasiť s tým, čo píše (ale na FB už to ani veľmi nečítam, len mrknem okom začiatok, keď už sa to zjaví na monitore. Beztak je to aj tak stále dookola to isté). Radšej si prečítam Draxlera, alebo nejakého Lehotského, či Pravdu, keď sa kritizuje Matelko a jeho banda, než tohto boľševického exota, v niečom inak dosť podobného práve Matelkovi. Blaha bol zaujímavý na začiatku, ale časom to bolo viac a viac prehnané, detinské, opakujúce sa...Nuž, očividne nie som cieľová skupina. :-)

nové