Čakanie cez noc na časenku k doktorovi

Správa je z Považskej Bystrice, ale aj inde je to zrejme podobne. Už sa o tom viackrát hovorilo aj tu, ale zrejme sa to len zhoršuje. Na to, aby sa ľudia dostali k doktorovi, špecialistovi, čakajú niektorí už aj celú noc pred budovou. Vznikol čierny trh s prístupom k doktorovi.

Citát z článku v Pravde:

Nemorálne, ponižujúce a nespravodlivé. Neskutočne dlhé hodiny musia pacienti čakať na to, aby sa dostali k neurológovi v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Ľudia sa do radu vonku pred budovou stavajú už noc vopred. Prísť o druhej či tretej nadránom sa niekedy ani neoplatí. Situáciu zneužili kšeftári, ktorí predávajú jednu časenku za 20 až 50 eur.

A tak ďalej, prečitajte si celý článok.
 
Keď kedysi na konci socializmu nejaký blázni stávali v radoch cez noc na poradovník na auto, alebo prípadne na nové televízory, považovali sme to za definitívny príznak neschopnosti systému. Ale tento systém nie je schopný ľuďom zabezpečiť ani základnú zdravotnú starostlivosť.
 
Áno, očividne, každý systém má svoje. Tento vyrába nadbytok železného šrotu zvaného automobil, takisto elektroniky je dnes nadbytok. Ale to, že zdravotné zabezpečenie je v kapitalizme problematické, dosvedčujú aj príbehy z Ameriky a zo Západu všeobecne. A nie je to len zdravotníctvo, systém naozaj zanedbáva či opovrhuje všetkým, čo je slabšie, choršie, čo pre banky nemá cenu a nemôže sa samo postarať o svoje práva, respektíve sa nemôže brániť.
 
Je až paradox, že v dobe, v ktorej je chránená každá údajná menšina, každý úchyl a každá čierna papula, systém zároveň tak nezakryto kašle na slabých - teda najmä starcov a deti. To si prudko odporuje.
 
Ľudia si pred časom nechali zobrať-sprivatizovať podniky, ale výsledok, ktorý im bol sľubovaný, sa nedostavil.  Musia si uvedomiť, že sametom sa nikdy nič na svete nevyriešilo, že keď od zmrda niečo chcú, najprv mu musia ukázať, že mu dokážu spraviť bolesť. Ak sú tohto pokresťančení Slovania už nie schopní, tak ich systém vykynoží, zabije nielen ich chorých starých, ale aj ich deti. A predtým ich všetkých ešte vymácha v sračkách potupy a výsmechu.
 
Nedajte sa. Vráťte úder, aj keď sa vám zdá, že za to dotyčný nestojí. Dupnite systému na kurie oko tam, kde môžete, nie tam, kde by ste najradšej chceli, ale nedá sa. Keď neprší, aspoň kvapká. Raz príde deň, keď sa podarí aj to.
 
Alebo to vzdajte a postavte sa do rady na lekára, o polnoci v zime pred budovou, ako zmoknuté teľa.
 
Vyberte si. Iné možnosti nie sú. Buď vy, alebo oni.
 
 
Autor: 
forma: 
Ľubov

Zdravotníctvo je začiatok a koniec.Alfa a omega. Prečo asi prví bohovia boli pôvodne lekári? Pretože lekári môžu robiť zázraky.
Trocha mýtický Thovt,ale aj môj biblický top liečitel- Eliáš (vedel oživovať), ďalší velikán Imhotep,zas lekár,atď,atď.
Až po našich dedinských lekárov Martina Bencúrovie.
Kedy to skončilo? Teraz niekedy,nedávno... myslím,že pred 30 timi rokmi sme sa ešte tak nebáli ísť do nemocnice.Dnes je to otázka šťastia.

Preto, začnime liečbu! Ešte nemám presnú predstavu.Objavili sa dvaja muži,ich mená poznáme.Chcú zabiť draka.
Prebudili v nás iskru nádeje,to je pravda.