Charkovská ľudová republika

Je isté, že dnes bola vyhlásená Charkovská ľudová republika. Je to subjekt medzinárodného práva. Rovnako bola vyhlásená Donecká ľudová republika. Toto sú historické fakty, bez ohľadu na to, ako dlho tieto republiky vydržia.

So žiadosťou o pomoc pri zabezpečení plebiscitu sa obrátili na Ruskú federáciu. Žiadali o mierotvorný kontingent.

Na túto hrozbu už Moskva reagovala odmietavo s tým, že Ruská federácia by na Ukrajinu vyslala mierotvorcov iba s mandátom Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov.

Ovšem netreba zabúdať, že bombardovanie Srbska NATO-m sa dialo bez súhlasu OSN, že obsadenie Iraku 2003 sa dialo bez súhlasu OSN. Na zabránenie "humanitárnej katastrofy" sú všetky možnosti povolené. Takisto dobrovoľníkom nemôže nik brániť, aby slobodne jednali - to sa deje bežne. O súkromných armádach, aké používa aj vláda USA na zabezpečenia svojich záujmov, ani nehovoriac. V Rusku je v súčasnosti viacero súkromných armád - to, že ich doteraz nik nepoznal, je len dôkaz, aké sú dobré.)

Je len jeden dôvod, prečo by Moskva nemala zasiahnuť na obranu života Rusov v charkovských oblastiach. Ten dôvod je strategický cieľ, že osamostatnenie oblastí je primálo, že musí padnúť celý Banderistan ako celok, že musí padnúť pod tlakom hospodárskych dlhov a byť roztrhaný tlakom vnútorných rozporov revolucionárov. Keď Jaceňjuk odvisne na lampe - až to bude prvým náznakom, že dochádza k celkovej reforme Kyjevského štátu a že Ukrajina možno nadobudne stratenú vážnosť. Dovtedy je Kyjev len nezákonný banditistan.

Situácia pripomína prvú polovicu 20. storočia. Keď po svetovej vojne vo Versailles slobodomurári delili ríše a ťahali hranice bez ohľadu na národy, vypomstilo sa to nezdaržatelne po cca 20 rokoch. Teraz sa vracia podobne necitlivé roztrhanie bývalého ZSSR - bez ohľadu na objektívne hranice národov. To sa vždy vypomstí. Či z toho aj teraz bude svetová vojna, nie je isté. Ale je to možné.

Svetová vojna veľkých rozmerov je možná  aj v nukleárnom svete. Proste sa tie zbrane nenasadia. Nesúhlasíte? Armádni generáli tomu veria. Ukrajina môže skončiť ako Lýbia či Sýria, nejako podobne. Oni sú odchovaní na partizánskych kecoch, oni sú odchovaní na militantnej komunistickej ideológii, tam by sa občianska vojna ťahala dlho. A náš plyn - ten by bol následne tam, kde celé slovenské hospodárstvo.

 

Autor: 
téma: 
Truhlík
Nuž neprežili ani prvý deň, podobne ako Rusínska republika. Stačili nasadiť banderovské SA Schläger Truppen. Absurdné na tom je, že ich ovládajú a riadia židia. Už sa naučili ako na to.  
1488
Nemyslím si, že ovládajú. Použili ich pri presadzovaní vlastných záujmov to áno. A teraz už len rýchlo sa ich zbaviť. No len tích paramilitantných Banderovcov nie je málo a sú ozbrojení, dá sa povedať, že lepšie organizovaní a motivovaní ako samotné armádne zložky. Aký je to "absurdný" problém postačuje sledovať reakcie zainteresovaných.   citujem z blogu Terezy Spencerovej: Protesty za účasti Pravého sektoru prý „nepomáhají současným potřebám“ Ukrajinců, prohlásila Rebecca Harmsová, německá europoslankyně za Zelené a členka delegace Výboru pro parlamentní spolupráci mezi EU a Ukrajinou.   Dokud násilí Pravého sektoru před pár měsíci směřovalo proti legitimní vládě prezidenta Janukovyče, který odmítl podepsat dohodu s EU, zdálo se být všechno v pořádku, nyní ale Ashtonová najednou už odsuzuje „nátlak aktivistů Pravého sektoru, kteří obklíčili budovu“ parlamentu. Takové „zastrašování“ je proti všem „demokratickým principům a vládě zákona“.   zhrnutie dnešných udalostí (Norman prefiltruje :)) http://www.aktuality.sk/clanok/250798/ukrajina-spustila-protiteroristick...
Norman

Môžem tak vybrať vtipy.

10:55 - Vystúpenie lídra ukrajinských komunistov Petra Symonenka dnes v ukrajinskom parlamente vyvolalo bitku, informovala agentúra UNIAN. Symonenko vo svojom príspevku kritizoval súčasné vedenie krajiny a jeho postup, ktorý na východe Ukrajiny podľa neho vyústil do destabilizácie situácie.

 

Podľa neho separatistické hnutie nie je iniciované a podporované zo zahraničia, ale miestnymi občanmi. Po týchto slovách sa k rečníckej tribúne rozbehli dvaja poslanci strany Sloboda a Symonenka odsotili od rečníckeho pultu. Vzápätí sa zbehli aj poslanci ďalších frakcií a rozpútala sa bitka.

Ako sorry, ale :-)) Nie?

 

Čo sa týka republík: to je taká abstraktná vec, aj keď ich potlačili, oni ešte existujú, ako ídea, vážne. Pochybuje niekto, že raz sa dosiahne v tých oblastiach federalizácia, autonómia či priradenie k Rusku? Ja ani nie, také niečo tam bude, lebo taká je geopolitika danej oblasti.

--- nepodpísaný ---
Obama po úrazu upadl do kómatu a po pěti letech se z něj probral. První jeho dotaz zněl: Jak to vypadá s USA? Lékař mu odpověděl: vše OK, je demokracie, svoboda a mír. Obama se ještě zeptal, a kolik dnes stojí hamburger a lékař odpověděl : 1 RUBL !
Truhlík
Jasné, že nič neskončilo. Takisto ako na Balkáne tie protektoráty - americký Kosovský a BiH bruselských aparatčikov - je to neskončené. Putin si nenechá zostavovať ukrajinskú vládu od nejakej Nulandovej na rozdiel od Merkelky. Sranda je ako sa po amerických krvavých grófkach Riceovej, Albrightovej, Clintonovej objavil už aj eurosojuzný samochov Ashtonová.  
1488
Oddeliť zrno od pliev hehe a učesať z toho zrozumiteľnú informáciu. Ukrajinci splietajú gordické uzle jedna báseň, tuším sa scientológom aj vrásky z toho urobili.
Truhlík
Jaceňjuk je scientológ. Bral by som to ako konšpiračnú teóriu ale vidím ako tá totalitná korporácia začína obkľučovať vedenie môjho mesta a miestnežijúceho oligarchu. Ja už rozumiem, prečo niektorí moji rovesníci, pôvodne zarytí antikomunisti, začínajú banovať za komunizmom.  
1488

Buheh
aké som videl za posledné obdobie. Samozrejme, človek sa pritom musí povzniesť nad to, že je to celé strašná tragédia a ide tam o milióny ľudských životov.
Le Bleu
No ja sa snáď poserem.  "I strongly condemn the pressure by activists of the Right Sector who have surrounded the building of the Verkhovna Rada of Ukraine. Such an intimidation of the parliament is against the democratic principles and rule of law. I call on the Right Sector and other parties in Ukraine to refrain from the use or threat of violence." A že odovzdajte zbrane. Ešte pred pár týždňami im za to isté tlieskali.
Le Bleu
Pretrhlo sa vreco s červenými čárami. Tschechiens Präsident droht Russland mit Nato-Einsatz. Er sprach von einer "roten Linie". Bei einem Einmarsch müsse die Nato Soldaten in die Ukraine schicken.http://www.spiegel.de/politik/ausland/ostukraine-zeman-warnt-russland-vor-roter-linie-a-962911.htmlA hneď prvý komentár: Die Frage ist, wer hier wohin expandieren will?
Le Bleu
„Divoké situace využívají organizované bandy, které loupí. V současné době se bojíme opouštět své domovy," píše se v otevřeném dopise, který před čtrnácti dny poslala Bohuslavu Sobotkovi, Ema Snidevičová, předsedkyně Spolku volyňských Čechů v oblasti města Žitomir na severozápadě Ukrajiny.http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11928-ministr-lubomir-zaoralek-vyrobil-snad-vubec-nejvetsi-skandal-v-celem-svem-dosavadnim-ostudnem-vystupovani-vystavil-lidi-akutnimu-nebezpeci.aspxNie je možné, že tá občianska vojna na Ukrajine už miestami začala? http://vineyardsaker.blogspot.sk/2014/04/amazing-poll-at-independent.html
Norman
Z prvej ruky - hrozba plynovej krízy na Ukrajine http://www.rtvs.sk/radio/relacie/detail/z-prvej-ruky/archiv?date=09.04.2... Som náhodou vypočul. Do archívu, ináč škoda komentovať.
1488

..tie drísty boli na jeden očapek, taký výchovný.

Jedna sedlácka otázka sa tam redaktorovi núkala - ak dnes nemá Kyjev prostriedky na "trhové" ceny za plyn, tak na plyn od nás (sprivatizovaného oného) ich už mať bude alebo naše ceny budú "netrhové" alebo el klasiko neplatič z osady ?

Ten reverz má byť nejaké nové ekonomické perpetú ? Však vieme, že redaktor je len presstitút a chudátka aspoň neklamali, že to je politický projekt a nie ekonomický.

Uvidíme či/ako naši Lajčáci podpília pod nami konár.

 

Ceny ruského plynu
(priemerná cena, $/1 000 kubických metrov)  
Rok Ukrajina Európa krajiny bývalého ZSSR*  
2006 95 261.9 88.6  
2007 130 269.4 110.9  
2008 179.5 407.3 159.2  
2009 259.4 296.7 202.1  
2010 260.7 301.8 231.7  
2011 309 383 289.5  
2012 426 385.1 305.3  
2013 413.5 382.5 262.1  
I. kv. 2014 268.5      
II. kv. 2014 485.5      
* vrátane Ukrajiny        
PRAMEŇ: Vedomosti  
s1
Pre úžastné množstvo anglických pesničiek čo tam hrajú ho volám Slovek Rejdiou (lebo "slovenské" nie je určite).
Norman
zaručená prognoza: 3.kvartal 2014 Slovensko 500 ... dolárov alebo rovno eur. Ale možno to bude až  rok 2015. No, ak vôbec niečo cez Banderistan prejde, čo asi neprejde.   Nuž, keď sa v rádiu frikulíni bavia nad tým, ako treba nasrať dodávatela plynu, ako stáť na strane zbedačených banditov Ukrajiny a nie na strane seriozneho a v podstate jediného schopného reálneho dodávatela (to je na darwinovu cenu), a keď iných viac ako toto zaujíma to, že v rozhlase hrajú akési pojebané anglické pesničky, tak si táto časť populácie nezaslúži nič iné, ako zdochnúť od hladu. Pretože predpokladám, že v systéme s prvkami buzerantov a nedisciplinovaných mekkýšov bez sebaúcty, bude výplach prebiehať augiášovský.
Le Bleu
Ukrajinský "minister energetiky" Prodan (trefné meno) dnes oznámil, že Ukrajina prestala pumpovať ruský plyn do podzemných zásobníkov. "Oddnes nepumpujeme do zásobníkov plyn. Stále však máme čas, aby sme napumpovali dostatočné množstvo plynu." naznačil priateľsky, ako na Sicílii. Gazprom vyhlásil, že Ukrajina musí zvýšiť objem plynu v zásobníkoch, aby bol jeho transport do Európy stabilný. Repete, situácia ako spred pár rokov. Joe Biden v utorok telefonoval o Ukrajine s Ficom. Ten posiela do Kyjeva na rokovanie o reverznom toku Lajčáka. No zbohom. http://ekonomika.sme.sk/c/7164960/ukrajina-prestala-plnit-zasobniky-plynu.html
Ema
elektrické dvojplatničky.   Lajčák sa ide opýtať, koľko je Ukrajina schopná dlžiť za plyn nám.
1488
Jedna malá abstrakcia: Medveď nepustí do Kyjeva plyn, eurosajuz bude strečkovať, cena za plyn pôjde hore, veď trh ponuka/dopyt, prvých odstavujú našich hospodárskych ťahúňov - autoskladačkárne a emerickú kováčňu. Všetci budú čučať doma a strúhať paličky na špekáčky - survajvl výbava, keď sa pôjde do Blavy majdánovať a opekať pri sudákoch.
baloo
Budapešťú? Žeby 2 ks vertaljotov Black Hawk? http://kep.cdn.index.hu/1/0/586/5862/58627/5862788_7eb9da7b83b75ac2abbdd... A podľa neoficiáknych správ od miestnych obývateľov okolie Veszprému sa len tak hemží americkými vojáčikmi.
Academi
Нас будут убивать! Мы будем стоять до конца! https://www.youtube.com/watch?v=8NriAZNUqxg#t=224
baloo
https://www.youtube.com/watch?v=w3NgHXZjb9E Pozor u 0.46!!! "I am a US citizen". Hovno, ty si mojko jeden chytený zločinec, žoldnier, zabudni na ženevské oné... Ladviny, teda tá jedna slúži dobre?
s1
https://www.youtube-nocookie.com/embed/w3NgHXZjb9E Na čo sa pozeráme? Čo nám video zobrazuje?
Kolodej
ked mi das 500 EUR urobim ti take video :) ... v podstate tam nic nie je vidiet, ako priekazne to nie je vobec. Nie ze by som si neprial, aby takeho nechytili, ale toto je slabe.
Kolodej
to nejasne - nie ze by som si neprial aby nechytili - co som vlastne napisal. No prial by som si aby chytili, kua :)