Cirkus (s vojskom) sa krúti

Politika západnej civilizácie sa krúti dokola. Ako okolo zlovestného atraktora sa politické veci krútia ako vo víre, a frekvencia zmien sa čoraz viac zrýchľuje. Jedna zmena sa ešte ani neskončí, a už sa tvrdí, že dobré bolo predsa to predošlé.

Ešte nedávno s ohromným jasotom bola skončená základná vojenská služba. Trvalo to roky, kým systém z nej vybehol, mnoho stavieb a objektov bolo kvôli tomu opustených a teda zničených (nenašlo sa iné použitie, ani v upadajúcom civilnom sektore, zaujímavé). Mnoho financií bolo minutých na nových tzv. "profesionálov".

A teraz už napríklad v Čechách začínajú bláboliť, že treba robiť niekdajšie plošné odvody. U nás to bude samozrejme nasledovať. Treba robiť odvody, aby sme mali v prípade potreby prehľad o dostupných vojakoch. Lenže iba evidovanie nebude stačiť, budú musieť mať nejakú prípravu, že. Popri zamestnaní to dosť dobre nejde, taký výcvik - takže buď mesačné kurzy, alebo popri škole, taký predmet: branná výchova, vojenská katedra. Ale to bude málo, málo ... dorastenci (boli, sú a) budú sprostí a neschopní - tak sa zavedie povinná branná služba pol roka. Potom, rok, potom dva ... a možno viac.

Koleso sa otočilo o jednu celú otáčku. A ešte hlbšie sme sa zavŕtali do čierneho otvoru v jeho strede.

Nemá zmysel hodnotiť, aká armáda je lepšia, či národná odvodová, alebo profesionálna platená - toto už hodnotia "špecialisti" bez preháňania, celé storočia, lepšie povedané tisícročia - tá dilema nemá riešenie. Podstatné je to, aby sa tlsté svine, ale aj chudí tchori v uniformách mohli vyhovárať na "predošlý" prípadne "súčasný" zlý systém. Aby mohli robiť reformy, "vylepšenia" - a tak mať postarané o svoju funkciu v byrokratickej hierarchii, dnes zvanej kapitalizmus.

Nuž, a pripomínať, že české a slovenské vojská, ak niekedy chytili pušku do ruky, tak ju vzápätí odhodili a zbabelo zutekali, tu pripomínať nebudem. To je vojenské tajomstvo. Čo ak by to čítal nejaký Nemec alebo Maďar?

 

 

Autor: 
téma: 
afík

Povinná vojenčina je dobrá, nebudú nezamestnaní, a keď ich naženú na Rusov ako konónfutro, nebudú sa musieť vyplácať dôchodky, pracovnú silu zastúpia moslimi a židia a Rómi budú prekvitať. Ľúto mi je moslimov, čo sa ženú do EU za slobodou, zákony o zápalnej obeti /niekto niekomu niečo obetuje aby mohol mať požiadavky/ nezrušia, viď "progres" vo Francúzku.

Prasiatko

Škoda, že si nevysvetlil, ako si to myslel s tou povinnou brannou službou - pol roka, rok atď. Tak ako v minulých storočiach? Neviem, ale dnes by si na Slovensku už mal desaťtisíce mužov, čo by radšej išli do basy, než do armády. A dobrý právnici - tí ľudskoprávny, okrem podporovania buzerantov majú na starosti kroch aj toto? V našich časoch komu sa nechce, toho narukovať nedonútiš, ak siahne štát k teroru, odcudzí si ľudí, a je sám na hrane kolapsu (najneskôr v ďalších voľbách). Dnešní leniví občania nie sú blbí ako by si si myslel, a na vlastnú kožku sú oni citliví, čoby nie! :D Vojny možno boli vždy, ale už nemôžu byť - armáda nemá opodstatnenie. No ako by si viedol vojnu v Európe, kde máš v každej krajiné niekoľko atómových elektrární? Ľudia ešte-ako tak, keď usúdia, že už nemajú čo stratiť, by šli do vojny - občianskej - povstania, ale sprostosti minulých vekov - štát verzus štát sú už mŕtva minulosť kvik. Ukrajina ťa máta? To sú fanatici, len z hákovým krížom v mozgu, namiesto koránu, ale tu v civilizovanom svete, takí odkundesovia sú už marginalizovaná skupina, o neochote a neschopnosti buzerantov, podnikateľov a PC generácie nehovoriac. Kto v 20 rokoch má hmotnosť 100 kg - akého vojaka z neho chceš odvodmi či brannou "povinnosťou" urobiť? A čo filozofia a náboženstvo? Načo vojny, keď tento svet patrí Zlému (Ahriman).. inteligencia a rozumní ľudia si počkajú, až sa zlo pominie samo, načo si vraždami špiniť karmu?

Norman

Radšej do basy ako do armády? Ale no - chcel by som vidieť tých hrdinov:) Jeden z milióna, ver mi.
Ľudia so sebou nechajú robiť všetko. Len počkaj.

A do vojny idú mnohí aj akoby radi, viď Ukrajina, to nie sú žiadni výnimoční fanatici. Konieckoncov, ja ti to už nevyčítam, len to pripomínam ako dôkaz - ty sám si tu viedol riadne militantné reči.

Vojna a minulosť? :-)) Ty humorista.

afík

http://www.youtube.com/watch?v=OLEyxPkbyrU
PS: úprava pravopisu mi neponúkla "Ž", čiže, ja sa nemám za čo ospravedlňovať!

Truhlík

Slovenská armáda je nebojaschopná až na nejaké dva pluky, ktoré sú cvičené na použitie ako žoldnieri pre americké koloniálne potreby.
Udalosti na Ukrajine ukazujú ako sú v regionálnom konflikte cenné aj staré zbrane - 50ročné tanky, samohybné húfnice, kanóny. To len diletanti čo už 25rokov vedú Slovensko ho chcú odzbrojiť ako nedávno chceli zrušiť tanky v slovenskej armáde.