Čo nové na severe

 V čase, keď na Slovensku zatýkala NAKA poslanca NR SR Mizíka, chystali si v Poľsku muži a ženy z Národného radikálneho tábora (ONR) vlajky a transparenty na pochod Varšavou, aby oslávili 83. výročie založenia organizácie. Pochod sa uskutočnil v sobotu 29. apríla. Zúčastnilo sa na ňom niekoľko tisíc príslušníkov organizácie a účastníci v čiernom oblečení s vlajkami skandovali heslá "Ide nové pokolenie, nesie Poľsku obrodenie, Nechceme tu islam, teroristov a moslimov a Smrť nepriateľom vlasti". Proti nim vyrazila skupinka dobrosráčov, odhodlaná "zastaviť fašistov". Polícia neváhala, riadne im naložila a zopár ich zatkla. Poľské média dobrosráčov odsúdili, označili ich za anarchistov a nezabudli, pripomenúť, že ich pochod bol neohlásený a nepovolený.

 Pozrime video zo sobotňajšieho varšavského pochodu ONR...
 
 
...a pripomeňme si, že ONR - a teda aj pochod - má plnú podporu poľskej konzervatívnej vládnucej strany PiS. Sú to spojenci.
 
Na záver dodajme, že okrem anarchistov dostali od poľskej polície pri príležitosti pochodu na papuľu aj novinári.
 
 
Autor: 
Jozef Novak

Kupodivu bolo to v správach a buďto naše presstitútky to tak šikovne zaobalili, alebo ja som bol tak slepý. Vďaka Ema za vyzdvihnutie tých detailov, ktoré unikli mojej pozornosti.