V čom sa vyžíva progres Rómka

Nedá mi stručne nezareagovať na posledný "uplakaný" a veľmi patetický status našej najznámejšej profesionálnej romáčky (ako tu raz písali aj iní, názov cigáň by bol príliš úctivý, obzvlášť pre niekoho ako Biháriová). 

Prvé čo zarazí je to, ako tu Biháriová predvádza akoby takéto urážajúce (a často i vulgárne) komentáre na nejakú verejnú osobu, aj okolo výzoru, mali byť pri nej niečo špecifické a inakšie ako pri druhých. Biháriová sa chce prezentovať ako akýsi unikátny terč webových hejterov, ale v skutočnosti s tým istým na čo sa sťažuje sa potýkajú takmer všetci politici. 

Ficovi nadávajú jeho oponenti do zlodejov, bradavičiakov a hranolov, u Kotlebu si robia srandu z jeho ráčkovania a steroidových ceckov, Blahovi nadávali oponenti do mastného vlasu, u Matelka sa žartuje z jeho duševných porúch, u Pellegriniho, že je prihriaty, u Kollára z jeho promiskuity a debility, taká Čaputová má zase veľkú riť, Lipšic hnusnú odutú gambu, Kolíková je polo-chlap, Naď arogatné prasa, atď, atp. No a niekto si do komentu zase napíše, že Biháriová je čierna, krpatá a nepretiahol by ju ani keby bol s ňou sám na ostrove. A čo ako? Ktorý politik nie je terčom hejtu zo strany oponentov? A čo presne má byť zvláštne na tom, že ľudia budú u politikov, ktorých nemajú radi zdôrazňovať aj vlastnosti či vady, za ktoré nemôžu a zosmiešňovať ich skrz ne? Biháriová nech je rada, že ju zatiaľ trhajú len diskutéri na FB a nie je zosmiešňovaná naozaj tvrdo cez mainstreamové médiá, ako sa to robilo a robí viacerým z vyššie menovaných politikov. 

Za druhé, človek by mal až dojem, že Biháriovej sa v skutočnosti tie príspevky páčia a vyžíva sa v tom, ako ich môže zneužiť na politickú (seba)propagandu (koho mi to asi pripomína? :-)). Ide z toho robiť u seba unikum a (už po koľkýkrát?) to stavať do roviny majoritného "rasizmu", nie do toho, že jej politika a celkový, aj verbálny, štýl môžu niekomu prísť normálne iritujúce a niečo podobné by jej písal aj keby bola biela. A ešte zdôrazní ako jej vlastne závidia, že to dotiahla ďalej než väčšina bielych. Nuž Irenka, keď ťa zvolili za predsedníčku PS, tak si k tomu povedala v rozhovore pre Nko nasledovné:

Ste prvá žena a Rómka, ktorá sa stala predsedníčkou strany. Čo to bude znamenať pre PS?
 
"Už pár dní pred voľbami sme vedeli, že je to veľmi vyrovnané a priznám sa, že som brala do úvahy aj riziko, ako by časť nášho elektorátu vyhodnocovala to, ak by vyhral Michal. Myslím si, že práve od nás verejnosť očakáva, že sme progresívci a trendseteri. Ak celú kampaň rozprávam verejnosti, že Slovensko má na viac, nemusíme sa neustále utápať vo svojich komplexoch a môžeme si klásť oveľa vyššie ciele, ak by potom progresívna strana nezvládla zvoliť si ženu a Rómku, tak by to mohol byť aj reputačný fail. Naša členská základňa to zobrala ako prirodzenú vec – kto iný by mal nastaviť trend v tom, že si postaví do čela ženu a Rómku, ak nie progresívna strana. Stále iným hovoríme, aby zlepšili prístup ženám do politiky, boli inkluzívni, inšpirovali sa prezidentkou, tak to musí byť v prvom rade vidno aj na našej internej politike."

Truban mal jednoducho smolu, že je biely heterosexuálny muž: medzi progresívcami to je silný hendikep. Toto sú proste progresívci: zvoľte ma nie preto, že budem najschopnejším lídrom s potenciálom pritiahnuť viac voličov, ale preto, lebo som čierna a žena. Na tomto funguje Biháriová takpovediac celý život. A otvorene to ešte prizná. A potom sa chce čudovať, že ju zvyšok národa takto vníma - ako niekoho, kto celý život parazituje na svojej etnicite a politike okolo inkluzívnych minorít.


 
Náhodný okoloidúci

To je presne to isté ako politicky korektná voľba čiernej Miss vo Fínsku alebo voľba kastrovaných chlapov za Miss v Španielsku alebo v USA.

ilusion

Prepojím to so Slovanmi. Doteraz som počúval, hlavne z tých progresívnych kruhov, že Slovania boli primitívi, ktorí museli mať cudzích vládcov, aby im hlupákom vládli, lebo oni sami neboli schopní. Progresívci si teraz zvolili cudziu predsedníčku a čáry-máry, už je to odrazu v poriadku a dokonca neskutočne progresívne. Tomu sa hovorí vytvoriť na seba bič :)

Truhlík

Z Trnavy.

nové