COVID-19, aprílové zhrnutie

Situácia počas pandémie v Európe a blízkych krajinách sa blíži ku koncu druhého mesiaca, tak  malé zhrnutie. Nie reči, ale zas reálne grafy.

Ide o počty denných infikovaných, prepočet na jednotnú mierku (10 miliónov)

(čísla prevzaté z tabuliek ECDC

 

Anglické krajiny

Všetky krajiny sa stále trápia. 

Írsko prekonalo krízu, ale stále patrí k najhorším v Európe.

 

Germánske krajiny

Ako sme už hovorili, Nemecko, Rakúsko, ba aj Švajčiarsko potlačili pandémiu - i keď, všimnite si, pokles sa zastavil a denný počet novo nakazených nemá zatiaľ tendenciu ďalej klesať. 

Dánsko, ba aj Holandsko takisto s premenlivým úspechom.

Naše obľúbené liberálne Švédsko potvrdzuje debilitu svojho prístupu. Denne majú viac a viac nakazených. Aj mŕtvych.

 

Románske krajiny

Portugalsko, Francúzsko a Taliansko s obtiažami, ale predsa len vylepšujú stav.

Španielsko, zdá sa, má tendenciu zas si pohoršiť, tá krajina je na tom zle.

Belgicko so svojou bruselskou a multikulti islamskou menšinou je na tom stále zle. Povedať ten starý vtip opäť - kde robia byrokratické vykorenené svine chybu? Nie, to by už bolo asi príliš. 

 

Slovanské krajiny

Stredná Európa - Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko (ups, zaradil som Maďarsko medzi slovanské krajiny - nuž, berme to geograficky a geopoliticky :) - teda tieto krajiny stále výborne.

Rumunsko má svoj level a Srbsko, ktoré bolo horšie postihnuté, sa už tiež zlepšuje.

Počet infikovaných stúpa v Rusku, ale to sa koniec-koncov čakalo. Uvidí sa ešte, ako sa s tým Rusko vyrovná.

Tu máme tiež jedného liberála - diktátor Lukašenko v Bielorusku sa síce stal idolom naivných protiepidemiológov, ale jeho krajina sa už svojou blbosťou prepracovala, ako vidíme, do popredia tabuliek nakazených. Nepredpokladám, že by Lukašenko falšoval čísla infikovaných smerom hore.

U posledných dvoch menovaných, Ruska a Bieloruska, ale treba povedať, že napriek vysokému počtu infikovaných majú stále nízku úmrtnosť. Či je to (zámerným) iným kvalifikovaním dôvodu úmrtia, alebo je nízka úmrtnosť daná nejakou skutočnou vyššou odolnosťou buď genetickou alebo kultúrnou, spomeňme očkovanie proti TBC, to naozaj nemožno takto posúdiť. Zrejme oba faktory hrajú rolu.

 

Blízky východ

 

Blízky východ je naozaj blízko, preto nás to zaujíma.

Irán je na ceste zlepšenia, azda trvalého.

Turecko, kde epidémia začala horieť relatívne nedávno, nahodilo prísne zákazy vychádzania  a tak vidno zlepšenia.

Izrael, krajina, ktorú židofilovia nemali hanbu označiť klamlivo za prvú v zvládaní pandémie COVID-19, sa stále trápi a je na tom pri prepočte na počet obyvateľa horšie ako Irán, a je tak na úrovní Turecka. Až tak zle. Stav sa tam ale tiež už konečne zlepšuje, aj keď len kolísavo.

 

Zvyšok sveta je na základe dát, ktoré sami dodávajú, ťažko nejako presne sledovať. Na Ďalekom východe je to relatívne ok, až výborne, situáciu nezvládol len globalistami milovaný kozmopolitný Singapur. V Južnej Afrike je akési stanné právo, zákazy vychádzania sú aj v Indii a podobne. Ale situácia sa zdá byť pod kontrolou.

 

Je možné, že sa v disciplinovanej Európe podarí uržať hygienickú spoločnosť (áno, aj Belgičanov sa azda podarí naučiť, čo je poriadok a čistota :). A po čase sa pandémia stratí aj v rozvojových krajinách, ako napríklad v USA a Británii.

Prognózy teda nevyzerajú až tak zle. Na 1. mája bude už azda aj dôvod k oslave (je to prastarý prírodný sviatok:)

0
Ema

britská pediatrická spoločnosť, tak to tam budú mať ešte veselé

https://twitter.com/PICSociety/status/1254508725227982848?s=20

vrbovčan

"Rizikovými faktormi sú ázijský pôvod, vek do 5 rokov, genetika a ročné obdobie (koniec zimy a začiatok jari)."

https://lekar.sk/clanok/kawasakiho-choroba

mino

Maďarsko medzi slovanskými krajinami nielen geograficky, geopoliticky ale hlavne geneticky.

mirage

na marec/april sa niekde mihla info, ze mongolsko si pocina dobre

mirage

hudob. vlozka

https://www.youtube.com/watch?v=BF6gaJW9MuA

a vie sa nieco blizsie o svedskych nakazenych, nedorazil virus do stockholmskych pristahoval. predmesti?

mirage

corona kraca stockholm. ulicami

https://www.youtube.com/watch?v=LVxB1FW0Pjs

mirage

rokmi v aprili praskol ropny vrt v mex. zalive, to mohlo mat skutocne finale

slaven1

Z článku Covid-19: propaganda a manipulace od Thierryho Meyssana, časť "Karanténa v Japonsku":

Na americké výletní lodi Diamond Princess byl 4. února 2020 jeden pasažér diagnostikován onemocněním Covid-19 a deset cestujících bylo infikováno. Japonský ministr zdravotnictví Katsunobu Kato poté uvalil celou loď v Jokohamě do dvoutýdenní karantény, aby zabránil šíření nákazy v jeho zemi. Nakonec z celkového počtu 3 711 osob na palubě, z nichž většina byla starší 70 let, zemřelo 7 osob.

Diamond Princess je izraelsko-americká loď, kterou vlastní Micky Arison, bratr Shari Arisonové, nejbohatší ženy v Izraeli. Arisonovi udělali z tohoto incidentu akci v rámci vztahů s veřejností [PR]. Trumpova administrativa a několik dalších zemí letecky přepravily své státní příslušníky do vlasti, aby byly v karanténě doma. Mezinárodní tisk věnoval této události hlavní stránky novin. S odvoláním na epidemii španělské chřipky v letech 1918- 1919 mezinárodní tisk tvrdí, že by se epidemie mohla rozšířit do celého světa a potenciálně ohrozit lidský druh vyhubením [2]. Tato apokalyptická hypotéza, která není založena na žádných faktech, se nicméně stala slovem evangelia...

https://www.youtube.com/watch?v=zG7KShvqg9A Španielska pieseň La Cumbia Del Coronavirus

sandro

Treba sa pozriet na Grecko. Juzanska krajina, ale Greci nie su to iste co Taliani alebo Spanieli, pozerat sa na nich ako na lenivu juzansku luzu(ako sa nam to onehda media snazili natlacit do hlav) moze len idiot. Poznam ich mentalitu, nie su to ziadni cigani, ako sa o nich zvykne hovorit. Nakoniec, je to koliska aj nasej civilizacie a maju nieco za sebou. To, ako sa postavili prot EU v pristupe k migrantom v posl. mesiacoch sa velmi malo spomina. Greci su na tom momentalne poctom infikovanych tak ako my. Maju 2.5k chorych(posledne dni uz ale takmer ziadnych neeviduju) a 10 mil obyv. + na ostrovoch uplne cisto. Mam rad Grecky jazyk a ich akusi prirodzenu nepoddajnost(neposlusnost!), ktora prameni z toho, ze vedia kto su. Specialne Kretania. Od juna - az do otvorenia skol ma odtial nikto nedostane. Graf poslednych dni ukazuje vysoku mieru discipliny v krajine:

Norman

Hej, Grécko je na tom dobre, ale je tak geograficky akosi mimo, preto sa akosi ako nezaujímavé nedostalo na grafy. :)
To chceš byť celé mesiace (aj s rodinou) v Grécku? No, dobrý nápad :)

sandro

Ano, sme tam kazdy rok, aj ked nie az takto dlho. Cakam v podstate len na to, kedy tam mierne povolia opatrenia. Ku Grecku by som este dodal, ze oni su naozaj a doslovne mimo vsetkeho. Aj ked naoko silne krestanska pravoslavna krajina(zazit Velku noc na Krete by som doprial kazdemu), tak krestanstvo nedokazalo vytesnit z ich hlav Starogrecko. Grecko je doslova pretkane starymi zvykmi a slavnostami, ktore nemaju s krestantvom nic. Rovnako ich pismo a rec, to je mimo vsetkeho co pozname(aj preto sa to tvrdohlavo uz nejaky ten rok ucim). Zaujimava krajina, odporucam. Nenechali si siahnut na to svoje a nemaju ani dovod. Je to krajina Platona, Aristotela, Sofoklesa, ci Eurupidesa a dalsich a dalsich..

Norman

že ste elita, ktorá tu dostala ako prvá najlepšie informácie o priebehu pandémie :)

Pandémia sa dá utlmiť, teraz nastáva väčšia sranda, keď sa ľudia začnú ekonomicky drbať medzi sebou. Je treba totiž utlmiť aj nekonečné finančné dlhy - a teraz začne ešte len ťahanica.

A niektorí tvrdia, že bude zas ešte aj sucho.

Akokoľvek, zavrieť subkontinent a strielať všetko, čo sa pohne zlým smerom. Oh, just a joke. Samozrejme, že to myslím obrazne. Ha.

vrbovčan

nemyslí. Zvládanie krízy nemá len zdravotný aspekt, ale aj ekonomický. Dobre zvládnutá kríza by mala tieto mať tieto dva aspekty vyvážené. A zatiaľ sa ukazuje, že Slovensko je zamerené príliš jednostranne. Uvidíme, či jedna posadnutosť nebude vystriedaná druhou.

Norman

Veď Slovensko nie je uzavreté viac, ako iné krajiny. Ekonomické problémy na Slovensku sú dané ZASTAVENIM AUTOMOBILIEK - teda rozhodnutím firiem zo zahraničia. Došlo k tomu, o čom sa hovorilo roky - že Slovensko bolo zamerané na automobily a keď dôjde k poklesu ich potreby, bude Slovensko v prdeli.
Nuž - a k tomu došlo.
Medzinárodné korporácie to proste nezvládajú, nejde o žiadne rozhodnutie slovenských politikov. Boh mi je svedkom, že sa psychopata z Trnavy nechcem zastávať - ale toto naozaj nie je problém slovenskej politiky, ale MEDZINARODNEJ PLUTOKRACIE.
Lietadlo proste pikuje presne tak, ako to predpovedali jasne všetci už dvadsať rokov. Pripravte sa, bude to bolieť, keď to doslovne jebne.

Ani Rakúsko to neobíde. Ale predsa len - tí majú aspoň nejaké percento schopných ľudí medzi reálnymi mocenskými elitami. Na Slovensku sú takmer všetci vykorenení gágaji, rýchlokvasení zbohatlíci.

Náhodný okoloidúci

Alternatívou k ovládnutiu Slovenska nadnárodnou plutokraciou bolo humanitárne bombardovanie - v prípade snáh o samostatnú slovenskú politiku.

Ľubov

Myslím,má Slovenská republika v súčasnosti nejakých spojencov?
Okrem nadnárodnej plutokracie,samozrejme.-). Pretože stačilo skutočne málo,nedostatok rúšok,a bolo to jasné,ako je to so spojencami.
Všímam si špinavú spravodajskú hru u susedov (účelom ktorej je zvyšovať napätie medzi Českom a Ruskom)možno až následným vyhostením diplomatov.
Ukrajinácia Česka ma bolí. Pokladám Čechov za našich jediných spojencov,a môžete ma pokojne kritizovať za tento názor.

Norman

Každý nám s radosťou vždy a rád pomôže. Pravda, ak to nebude na úkor jeho blízkych. A ono je to VZDY na úkor blízkych. Takže nám v podstatnom nikdy nepomôže nik (je výborné, že slovenčina umožňuje viacnásobný zápor, lebo niet dosť "nie" aby sa dostatočne vyjadrilo to, ako nikdy nikto nikomu nijako nepomôže, v nijakom prípade ).

Ja považujem za spojencov tých, ktorým rozumiem. Nie tých, čo mi chcú dobre, ale tých, ktorým rozumiem, ktorí škaredo neprekvapia.
Preto sú všetci moji spojenci :-)

Norman

Bombardovať by sa predsa len nerozhodli, to nehrozilo. Hovoriť o možnom bombardovaní, aj len tak nejako alegoricky, je nechtiac taká obhajoba zbabelého postavenia zodpovedných v tých dobách.

vrbovčan

Povinná štátna karanténa neexistuje nikde v Európe. Ombudsmanka kritizuje túto karanténu z pohľadu ľudských práv. Matovič jej odkazuje, aby sa nemiešala do vecí, ktorým nerozumie. Ešte raz. Ona je zodpovedná za kontrolu dodržiavania ľudských práv. Ona nehovorila o riešeniach izolácie prípadných infikovaných osôb prišlých zo zahraničia. On jej odkazuje, že sa tomu nerozumie. Kde sú mimovládky, kde je ambasáda? Ten chlap si koleduje hnev ľudí. Už chce povoľovať alebo zakazovať zahraničné zájazdy. Psychopat si uzurpuje práva bez protislužby a potom ich uvoľňovanie chce za protislužbu.
Za druhé, rúška vo vonkajšom prostredí sú v zahraničí väčšinou dobrovoľné.
Vrátiť si späť svoje práva, nie nadpráva, si budeme musieť vydemonštrovať. K tomu nás núti. A k vynucovaniu svojich príkazov bude čím viac používať políciu. Znechutení ľudia z jeho okolia budú postupne odchádzať a prichádzať budú len ľudia submisívni. Submisívni z dôvodu svojej neschopnosti.
Bohužiaľ treba ešte počkať, kým prelietavý politicky a hodnotovo neukotvení voliči sa od neho odvrátia a zostane tam jeho extrémistické jadro, ktoré teraz výsledkom volieb stratili zábrany. Treba počkať, lebo tí ľudia sú schopný rozpútať občianske nepokoje. A má v tom samozrejme prsty aj ambasáda. Cigáni sú už nainštruovaní. Včera už rozposieľali listy po ambasádach. Mám taký dojem, že sa pripravuje dokončenie alebo teda ďalšia fáza nie veľmi zdareného prevratu.

Norman

V každej krajine majú niečo viac, niečo menej. Taliani a Španieli a tak už šesť týždňov nemôžu bezdôvodne odísť ani z domu. To naozaj stoplo ich ekonomiku, to je to, čo sa u nás volalo blakckout a podobne (ale k čomu nedošlo lebo nebolo treba) .
Rúška sú pivinné aj v Čecháh a ja nebudem hladať kde - ale v každom prípade rúška neničia ekonomiku.
Podobne povinná karanténa, vďaka ktorej sa naozaj pandémia na Slovensko nedostala - pamätáš, ako Mikas zastavil bandu vyše stovky jebov z Rakúska, z ktorých bola polovica nakazených? Za to by mal dostať vyznamenanie, no joke. A povinné karantény má aj Rakúsko, Čechy, alebo hľadali podobne bezpečné elektronické karantény. Povinná karanténa je to NAJLEPSIE, čo sa od odchodu Pellegriniho zaviedlo.
V každom prípade - nič z toho neničí našu ekonomiku - hospodárstvo ničia medzinárodné korporácie a ich materské podniky, ktoré sa vďaka benevolentnému bohorovnému čuráckemu prístupu k pandémii u nich doma úplne dosrali - hlavne Peugeot a VW ale aj ostatné, našu ekonomiku ničia dopady zvonka.
Nie. my sme si neposrali ekonomiku, posrali ju kreténi v zahraničí.

Ľudské práva? To akože tá tlstá tupá krava ombudsmanka s jej "ľudskými právami" je pre teba autorita? Ale neblázni:)

Ty chceš isť teraz demonštrovať za nejaké "naše práva". To si preboha kde zobral? A kedy si bol naposledy na demonštrácii? Chodte, chodte demonštrovať :-D

Norman

vtedy založili aj slobodný vysielač, kde bol zakladajúci boss popri Lichtnerovi aj Korony.
A tak to aj dopadlo. Korony virus vyhnal germanske Svetlo (Licht) a teraz je všade tma - Gottes Dämmerung.

I keď zas - vonku je nádherne, príliš sucho, ale zatiaľ pekne.

Ľubov

A Koróni je ešte k tomu aj Boris.
Ale...deti sa strácajú, Modrofúz bol,aj Epstein ,aj Pizza Gate. Séria propedofilných článkov v Sme je tiež realita.
Buďme bdelí.

Norman

Komu sa stratilo dieťa?

Ľubov

https://wol.jw.org/sk/wol/d/r38/lp-v/101995081 ,ale aj u nás je zriedkavé vidieť menšie deti chodiť do školy a zo školy samé. Väčšinou so sprievodom dospelého. Anička z Prahy mala 9 rokov a šla zo školy sama.Alebo posledný dokument V sieti, tam je to podané úplne po lopate.

Ak sú tie čísla zo záp.Európy objektívne,tak je potrebná otázka,prečo sa o tom mlčí.

Norman

ale to má málo spoločné s ceremóniou olympiády.
Dnešné olympiády ako také sú zdegenerovaný humus, dnešné oficiálne umenie tiež - ale tieto napojenia na budúce dianie sú samé osebe nenormálne.
Chápeš - satanistické hovädá nemajú nič iné na prácu, len svoje tajné jestvovanie predvádzať.

mailer

.

Náhodný okoloidúci

Selén môže mať ochranný účinok v prípade napadnutia koronavírusom aj inými vírusmi.

https://sciencemag.cz/proti-koronaviru-zrejme-pomaha-selen/

nové