Ďalší symbol nesúhlasu - Vladimír Pavlík

Vladimír Pavlík je symbol. Je symbol občana kandidujúceho za prezidenta. V partajokracii a bankovej oligarchii nemá moc reálnu šancu na zvolenie, ani na to, že ho vôbec ľudia pochopia, ba nie je ani isté, či ho väčšina čo  len zaeviduje. Ale napriek tomu je jeho kandidatúra pozitívna vec - pretože poskytuje šancu miliónom, aby sa nemuseli hanbiť za to, koho volia, ani za to, že nevolia nikoho.

Najprv krátke fakty : Pavlík je signatár Charty77, redaktor Necenzurovaných novín a typický večný disident. Nie je to žiaden mladý radikál, ale ošlahaný muž. Na svojich stránkach píše, že má výnimočný zmysel pre spravodlivosť, čomu ja ale skepticky neverím - on má len normálny zdravý zmysel pre spravodlivosť. To úplne stačí.

Jeho tím zobral kandidatúru seriózne a vypracovali spolu aj program - čo je podľa mňa v našich pomeroch zbytočná práca. Veď kandiduje za prezidenta, nie za predsedu vlády. A všeobecne povedané - každý kandidát ponúka iba jedno, svoju osobnosť, nie papiere. U Pavlíka vidím jeden základný faktor, ktorý by sa hodil tam hore ako soľ - večnú skutočnú nespokojnosť. Pravda, poznám aj väčších nespokojencov - ale tí nekandidujú. Pavlík tú špinavú prácu robí a jediné, čo potrebuje, sú podpisy, aby mohol vôbec oficiálne vstúpiť do arény.

 

Tu na necenzurovaných stránkach má podpisový hárok a zvyšné pokyny. Blíži sa výročie Gorbačovovej revolúcie - využite nálady ľudí a dajte im podporiť uja Pavlíka. Povedzte im, že je to určite najlepšia voľba, akú budú mať.

 

Samozrejme, ja viem, že sa tým "nič nezmení"a "nič nedosiahne". Asi to podporujem čiste z nostalgie. Také porovnanie po rokoch - pretože sa pravidelne -vždy tak raz za päť rokov - chválim aspoň sebe, že som kedysi nejako v 1989 na jar dával podpisovať tú výzvu Niekoľko viet.

No, chválim, nazbieral som 2, slovom dva, podpisy. So mnou tri.

Je dnešná doba iná, lepšia? Boja sa ľudia menej?

Ja myslím, že nie, je rovnako zlá a ľudia sú rovnako ... zbabelí. Vyskúšajte si to.

Autor: 
region: