Dogmatická hypnóza

Padol tu link na rozľadeného voliča Drahoša.

Ale nechceme si robiť lacný posmech. Teda nielen to.

Ten človek pôsobí ako psychicky nevyrovnaný, mentálne úplne na dne. Môžeme to označiť za určitú výnimku, ale aj vaše skúsenosti potvrdzujú stretnutia s podobnými prípadmi. 

A áno, spomíname si aj na reakcie američanov, a to aj celebritných osobností, keď vyhral Trump. Toho bolo toľko, že to nebola náhoda. Bolo to ako epidémia.

Tieto príbehy nie sú okrajová náhoda.

Za prvé sú indíciou, s akými hypnotickými prostriedkami pracujú satanistické média. Je pravda, že novinári sú hlupáci, ale dokážu sprostredkovať jednoduchú sugestívnu správu, jednoduchý apel na základnú hormonálnu úroveň. A potom znova a znova, tisíckrát. Preto sú tí, ktorí pod vplyvom masmediálnej sugescie vzniknú, zaslepení fanatici.

A keď prehrajú, prejaví sa to, hysterizujú.

 

Za druhé sú tieto tipy ukážkou, na akej nízkej psychoúrovni sa nachádza časť populácie. Je to úroveň uplakaného mäkkého slimáka. Za celý život nepoznali naozajstné prekážky, nemohli si trénvať ani vlastné sily ani odolnosť voči stresu. Sú výsledkom známej "nefrustrujúcej výchovy" - za celý život sa nestretli s odporom, nestretli sa s nedostatkom. Sú to odchovanci konzumu nielen bez kvantitatívnych limitov, čiže nekonečného rastu konzumu, ale aj konzumu neustáleho, bez akýchkoľvek prestávok, každú hodinu a každú minútu.

Na týchto konzumných vreciach stavia anglosionistický kapitalizmus.

Je to podobné, ako by staval na narkomanoch. A títo ľudia aj narkomani sú. Sú ťažko naviazaní na svoju drogu a boja sa toho, že ich díler - ekonomický systém - by im ich drogu odmietol dať. Toho sa boja neskutočne a preto nikdy nerozmýšlajú a nehovoria proti - ani keď ich mašinéria už ide preválcovať. Invázia moslimov? Systém povedal, že sa do toho nemám starať, tak sa nestarám. Normálneho človeka predsa zaujíma móda, dovolenka, autá, peniaze, kariéra, sex, susedia, vlastný byt ... to stačí, čokoľvek iné je mimo úroveň. Zvyšok je iba pre čudákov, čo "sa nevyznajú".

Toto stále oni tvrdia. Ešte aj teraz, budú aj zajtra, naozaj  možno dosmrti nepochopia, čo sa deje.

Toto si vychovávajú satanisti a túto vrstvu aj využívajú pri voľbách. Myslím, že už sme to nazvali zombie vrstva, i keď aj zombie sú relatívne viac aktívne - toto je skôr zombifikovaná huspenina.

 

Nie je to vôbec prehnaná alegória. Niektoré psychické poruchy sú plošné, šíria sa ako bežné epidemické choroby. Samozrejme, najmä memetickým prenosom, mém pôsobí ako nositeľ, ako vírus. Ale niekedy to je komplikovanejšie, ako vírus pôsobia určité kombinované mentálno biologické štruktúry, ktoré veda nedokázala zatiaľ popísať a zanalyzovať, lebo sú to procesy príliš rýchlo prebiehajúce a ťažko kvantifikovateľné. Ale má to ešte viac priebeh mentálnej epidémie.

 

S postihnutými ľuďmi je naozaj ťažko komunikovať, respektíve dosiahnuť nejaké pochopenie na báze racionality a bežného jazyka. Od začiatku odmietajú prijímať akékoľvek informácie, sú fixovaní iba na prenosový kanál od svojho dílera.

Nejestvuje šanca na dialóg, tomu sa oni vyhýbajú všetkými možnými prostriedkami. Ak k tomu náhodou musí dôjsť, vyhoria do tla ako teoretik Drahoš v rozhovore s chorobou a starobou zoslabeným Zemanom. Ale ani podobná porážka až hanba ich nepresvedčí, nemajú sebareflexiu, viď práve spomínaný zombifikovaný Drahoš.

Žijeme proste v džungli so zvláštnou faunou. Sami ju dobre poznáte. Ak by sa to dalo vyliečiť natrvalo, niekto by to už v histórii urobil. Ale nie je to tak, ako vidíme.

Dá sa to azda len kanalizovať, nejako dosiahnuť, aby si to rozbíjalo hlavy len navzájom.

Ako vždy, optimistická rada na záver: vždy sa k tomu približujte v nepriestrelnej veste či skafandri, ptom vás nezrania. To sa dá.  Ale na ich liečenie, ako presne, to by sme museli dať hlavy dokopy a poradiť sa. Ak má niekto konkrétne nápady, ako jednať s tou zombifikovanou huspeninou, napíšte :-)

 

 

 

Ako maličký výsmech upadnutej a bezcennej zombifikovanej kultúre, na záver hudobná ilustrácia  Zombie. Speváčka nedávno sama seba odpravila do pekla, nuž, asi najlepšie vedela, prečo jej to patrí. Prečo to vlastne neurobia všetci zombifikovaní dekadenti? Chápem túto pieseň ako výzvu, aby to spravili :-)

 

 
0
Luko

Generácia snehových vločiek - o nich je tento článok. Je toho o nich odprednášané a napísané kilá. Dosť smutné a desivé v predstave o budúcnosti.

Norman

My nechceme preberať zámerne zľahčujúce koncepty, ktoré nič neprinášajú, ale naopak, zámerne veci mlžia a robia nevinnými. Koncept nejakej ďalšej náhodnej "generation", ktorá je len ďalším náhodným excesom v rade, to odmietam, to nič nevysvetluje. To by sme im naleteli na lep, že sú to nevinné vločky.

Okrem toho, napísané sa týka aj starších, kľudne teda od 10 do 60 rokov. Je to memetická epidémia idúca krížom cez vekové hranice. Ten zaslepený konzumizmus a hystéria pred oponentami sa týka aj tých starších.

Možno povedať, že rozsah javu je už tak veľký, že to mainstream skusil zakryť nejakým názvom. Ale podstrkáva to ako obyčajný náhodný fenomén, kdežto ja to vidím ako zámernú spoločenskú manipuláciu.

Buheh

ktoré homo sapiens používa, aby vydrbal s neznámou či nepohodlnou realitou. Pomenujme to, a tým pádom je to známe, bezpečné a prenechané "odborníkom". Odborníkmi sú myslení tí, ktorí to pomenovali. A podstatou tajomstva je, že tí "odborníci" o veci, ktorú pomenovali, nevedia o nič viac než ostatní – až na ten názov.

Norman

Také pseudomagické myslenie - poznám prilepený magický názov, tak to poznám celé.
Pritom bez poznania dôvodov, bez prognózy vývoja v budúcnosti.
A potom tie názvy: generácia milenium, generácia X, generácia snowflake .... úplne ako u infantilov. Chýba generácia macko Pu, generácia Nemo a generácia Žltá kačička. Americká sociológia today.

Buheh

"Chýba generácia macko Pu, generácia Nemo a generácia Žltá kačička"...

Ak sa udrží (čiste náhodou, teoreticky) súčasný trend budovania rozvinutej kapitalistickej spoločnosti a jej smerovania k nekonečne rastúcim ziskom a prosperite, tak aj to bude.

Jediná sociológia, ktorou má zmysel sa vážne zaoberať, je tá "vyššia sociológia" od Klimova.

afinabul

Tunaky Norman niečo napísal na Klimova a buzny.
Ja som dal linky na tri knihy a chcel som niečo dopísať o buznách a tajných spolkoch.
Ale je dôležitá línia ...

Buheh

ale medzitým to akosi celé zmizlo. Spomínal buzerantov. Ale to je len časť celkového obrazu. Zjednodušene sa to dá povedať tak, že homosexuáli, degeneráti, jevreji, psychopati a ľudia bažiaci po moci a sláve sú jedna banda, ktorá je za všetkým. Ale treba lepšie vysvetliť ako to myslí, lebo takto to je príliš zvulgarizované.

On to vidí tak, že na košatom strome ľudstva každá halúzka raz má suchý koniec, to sú ľudia, ktorých rodostrom sa končí a ak aj majú deti, tak tie sú kadejaké pošahané a v najbližších generáciách sa ich línia definitívne zastaví. Nazýva ich degeneráti a dajú sa spoznať podľa zvýšeného počtu fyzicky i mentálne postihnutých jedincov, psychopatov, politikov, pedofilov či homosexuálov v rodine.

Klimov bol priamo pri tom, keď CIA v 50. rokoch rozbehla Harvardský projekt, ktorý bol založený na poznaní, že súčasťou postihnutia homosexuálov a iných degenerátov je aj tzv. komplex moci (komplex Lenina), teda patologická túžba (súvisiaca aj so sadizmom) ovládať, byť mocný a slávny. Táto túžba je príčinou, prečo v politike, ale aj iných sférach života na najvyšších pozíciách väčšina ľudí sú degeneráti. Navyše, tento typ ľudí je pre narmálnych jedincov tažko rozpoznateľný, keďže ich choré motivácie sú pochopiteľné len im, ale medzi sebou sa hneď spoznajú a kontaktujú. Používajú rôzne rafinované maskovania (fingované manželstvá) a pod.

Cieľom Harvardského projektu bolo rozvrátenie ZSSR (čo sa im o pár desaťročí aj podarilo) takým spôsobom, že sa infiltrujú na východ ovládateľné a vydierateľné kádre s touto psychikou, ktoré majú schopnosť a vnútornú motiváciu dostať sa až na vrchol politiky a tam plniť svoje úlohy.

Za jednu z najstarších a najdegenerovanejších skupín považuje jevrejov, u ktorých sú vyššievymenované príznaky degenerácie vraj šesťkrát častejšie než u iných národov, ale degeneráti nie sú len jevreji a pseudojevreji – tých vníma skôr ako takú globálnu zbernicu, na ktorú sa potom nabaľuje všetka degeneratívna špina z ostatných národov. Neznamená to, že čo jevrej, to homosexuál či iný degenerát – akurát že je tam pravdepodobnosť šesťkrát väčšia než u Slováka.

Klimov si celý život viedol kartotéku, kde si zapisoval tisíce rôznych ľudských osudov a jeho knihy sú neuveriteľne bizarnou zbierkou dokladajúcou vyššieuvedenú koncepciu, ktorú nazval „vyššou sociológiou“. Netvrdím, že všetko čo píše je stopercentné, problém je, že neexistuje „vedecká“ metodika, ktorá by tieto veci skúmala, lebo to všetko je príliš neuchopiteľné. Ale jeho zovšeobecnenia, vychádzajúce z tých tisícok príbehov, sú presvedčivé a pokiaľ ide napríklad aj o moje skromné osobné skúsenosti, podozrivo sedia. A keď sa človek pozrie na politikov našich či zahraničných cez túto optiku, tak mu všeličo začne dávať zmysel. Len z tých novších spomeňme napríklad mená ako Macron, Kiska, Poliačik, Drahoš, Merkel...

afinabul

Ja teraz čítam toto: https://www.databazeknih.cz/knihy/neviditelno-rozhovory-o-odvracene-stra...
Je tam pasáž o psychopatoch, ale budem to prepisovať, ak to Noro zmaže?
Ešte čítam aj toto:
https://www.databazeknih.cz/knihy/narcizmus-a-politika-368798
Preto je tento zoznam: https://www.databazeknih.cz/seznamy/ponerologia-degeneracia-1613

Buheh

že Klimov nebol žiadny noname man, ale bol ťažký insider: azda ako jediný človek na svete bol počas jedného a toho istého života sovietskym tajným i menej tajným dôstojníkom, členom povojnovej správy porazeného Nemecka a napokon príslušníkom smotánky USA. Poznal sa takmer s každým, takže vedel o jednej i druhej strane barikády naozaj dosť.

afinabul

Jak rozpoznat, jsou-li ve vládě dobří degeneráti?
http://afinabul.blog.cz/1211/jak-rozpoznat-jsou-li-ve-vlade-dobri-degene...

Norman

mi pripadala príliš provoplánová, provokačná a hlavne zbytočná, tak som ju (výnimočne) stiahol, keď ešte na nej nič neviselo.
Ma mrzí, ak si prišiel o nejaký text :(

Norman

Práveže som to nechcel len takto bokom teraz rozoberať.
Povedzme to tak - jestvujú rôzne navzájom podobné naratívy, a jeden vyhovuje niekomu lepšie, iný horšie.
Určitou skúškou pravdivosti, či skôr praktickosti teórie je to, ako dokáže nielen "opisovať minulosť" (to vie každý, že áno), ale to, ako predvída budúcnosť.

Pozitívne prvky na Klimovovi vidím tieto:
1. Jestvuje agregát mocou posadnutých klanov aj kultov, teda biologických elementov aj kultúrnych komplexov. Tieto sa zameriavajú na "naivné" "ploché" elementy" ako na svoju korisť.
Toto je dôležitý prvok, ktorý aj my tu presadzujeme od nepamäti a ak by Klimov pochopil ľuďom pochopiť túto pravdu, túto realitu, tento jediný bod, tak je to dostatočné pozitívum (a všetko ostatné je nepodstatné).
Ale aj keď jeho práce tento prvok obsahujú, nie som si istý, či ho neprehlušujú inou exotikou, či mnohých neodvedú niekam inam.

2. Problémy ľudstva sa neviažu na jeden biologicko kultúrny problém, ale sú rozptýlené, sú ako korene či liány, niektoré odumrú a niektoré vznikajú novo.

Asi tak k tým pozitívam.

Klimov mal aj kopu konkrétnych skúseností a praxe, na ktorých sa snaží veci vysvetliť. I keď zas neviem, či mu jeho nadmerný pohyb v skazenom mocenskom prostredí príliš nezdeformoval videnie. Ono všetci sú tak či onak degeneráti, posadnutí mocou a tak či onak úchyli - to bol svet, kde žil.

Nie som si istý či sú jeho knihy pre bežných ľudí až tak pochopiteľné a lákavé. Ale určite sú lepšie ako Koncepcia
obecnej bezopasnosti a podobné monštrá.

Ovšem ako som napísal, základný test je to, čo teória dá pre súčasnosť a budúcnosť. Povie nám, kto zo súčasných politikov je degenerát a ak, akého typu? Taká Merkelka je vlastne seriózna usadená pani, aj keď teda bez detí - určitý čas sa aj správala vcelku ľudsky - prečo je akosi zrazu taký psychopat? Dokázal by to Klimov dopredu odhadnúť?
A čo Putin - ten je normálny? Nezačne sa od zajtra správať úchylne aj on? A je naozaj nejak nevinný? Ah, je to zrejme "dobrý psychopat" , no ale takto sa v tom nedá predikovať nič moc.
Povie nám Klimov, ako na nich? Teória ústiaca do bezmocnosti nie je moc cenná teória a jeho teória týmto smerom dosť postupuje (môj názor)

Ale hovorím, práveže som to nechcel kritizovať a odrádzať ťa, a ja samozrejme ani nie som nejaký expert na Klimova, tak som stiahol tú moju "otázku". Podľa mňa Klimov poskytuje jeden z naratívov, slovný aparát, ktoré môže racionálne uvažujúci človek používať, ak sa riadi zároveň vlastným rozumom . Klimov hovorí o zle, varuje, a to je dnes veľmi potrebné.

Na úrovni historicko kultúrnej je to kľudne aj to, čo hovorí napríklad tu spomínaný Ján Kozák, ale aj mnohí iní.

Buheh

sú rôzne a do rôznej miery výstižné. Ľudstvo sa dá sociologicky rozdeliť na kategórie podľa veľkosti topánok a tiež to bude nejaká koncepcia. A iste aj taká koncepcia dospeje k nejakým záverom a aj ona možno bude niečím zaujímavá. Ibaže sa nedotkne podstaty.

Ja nie som nejaký jeho nekritický obdivovateľ. Len si myslím že jeho pohľad je pomerne výstižný, aj vďaka jeho znalosti typov ľudí, ktorí sa pohybujú "tam hore". Jasné že to nie je jediný zmysluplný pohľad a rozhodne nie je vyčerpávajúci či dokonalý.

Pokiaľ ide o praktické využitie toho, čo napísal... Z môjho pohľadu je predovšetkým dôležité poznať pravdu, nech je akákoľvek. On v ktorejsi knihe aj navrhuje svoje riešenia, ale aj keby nie, mne by to ani nevadilo. To je až druhý krok, to môže urobiť zase niekto iný.

Norman

Podľa mňa je pre našincov zaujímavé aj to, že je to človek z Východu, socialista a podobne, ktorý spoznal veci aj teorie zo Západu. Nemohol prejsť na naratív "rasa" a podobne, tak vytvoril naratív "degeneráti". Prirodzene, k opisu (Západnej) reality ako moci degenerátov má aj samotný marxizmus blízko, takže sa nemusel ani moc posúvať - spravil takú kombináciu. Celkom správnu.
Ale hovorím, tak ako to nechcem kritizovať, nechcem to ani nejako analyzovať. Ja som za, aby si to tu akosi sprístupnil, spomínal.

Náhodný okoloidúci

Je desivé, že niečo také duševne slabé má volebné právo.

A keď už som nadhodil túto tému, tak podľa môjho skromného názoru by volebné právo mali mať iba tí občania, ktorí aspoň rok odvádzali dane a odvody z vlastnej práce do štátneho rozpočtu. Študenti by si to mohli začať odpracovávať počas prázdninových brigád. Žiadne brigády načierno. Ja viem, že sú oblasti, kde je vysoká nezamestnanosť a šanca nájsť robotu prakticky nulová, ale v takom prípade by príležitosť mali poskytnúť obce a mestá v spolupráci so štátom. Kto odmietne, nebude môcť voliť.
Musel by si to samozrejme odpracovať každý osobne sám za seba a nie tak, že niekto za niekoho zaplatí daň a odvody.

No a právo byť volený do samosprávy by malo byť viazané aspoň na ukončené učňovské vzdelanie, a právo byť volený do funkcie starostu/primátora, poslanca krajského alebo národného parlamentu aspoň na maturitu.

Píšem to práve preto, lebo na "vyspelom Západe" agenti Juraja Čierneho chcú zaviesť volebné právo pre 16-ročné rozmaznané nezrelé decká, ktoré ešte v živote nič poriadne nerobili, vedia o skutočnom svete mimo fejsbúku veľké h...o a sú neuveriteľne ľahko manipulovateľné.
Ide mi o to, aby nemohli sopľavé decká rozhodovať o niečom, na čom zatiaľ nemajú žiadnu zásluhu, v čom nemajú žiadny osobný vklad.

Sociálny patologista

He,he, niektorí ľudia sa neprekvapivo pýtajú, či to nie je len nejaká podarená recesia. Veru, naozaj môže niekto až tak veľmi klesnúť?

A ešte jedna vec. Všimnite si ako neskutočne fyzicky odpudiví títo nešťastníci sú. Kto už by sa o ten humus vo videu vôbec obtrel? Ak som si niečo všimol (a potvrdila to i veda), tak je to fakt, že ľudia s konzervatívnymi, "pravicovými", postojmi sú fyzicky atraktívnejší. Vskutku, dnes registrujem v nacionálne orientovaných hnutiach naozaj množstvo príťažlivých ľudí - a nebude to nijaká náhoda (samozrejme, že Hollywood je jedna obrovská výnimka, ale tam naozaj pôjde skôr o bezohľadný konformizmus,  než o úprimný postoj. Ak by vyhral "Hitler", herci by boli tí najväčší "nacisti"). 

 

Pochopiteľne, že takýto nešťastní "quasimodovia" sa vzhliadnu v dnešnej slniečkovej ideológií, ktorá im tvrdí, že blbá a obézna feministka s modrými vlasmi je rovnako pekná a inteligentná ako Sharon Stone (IQ 154), a preto sa nemusia nijako snažiť. Je to ideológia pohodlnosti a nezodpovednosti, ktorá cielene vykorisťuje tých najväčších mrzákov a len ich udržiava v ich úpadkovom štádiu, resp. ho ešte znásobuje (a v konečom dôsledku ich robí ešte  nešťastnejšími). 

 

Inak dík za Zombie. Och, ako som len miloval hlas zbožnej katolíčky Dolores O Riodan (ľahký, hrejivý a veľmi feminínny s typickým írskym jódlovaním a akcentom). Vždy je to smutné, keď zomierajú takýto skutočne talentovaní ľudia, zatiaľ čo špinavé, vulgárne stareny ako Madonna a Cher sa ešte stále natrásajú s "gigolmi" polonahé po pódiu bez toho, aby prišli konečne po dlhšej dobe s niečim počúvatelným:-). Veľmi smutné. 

Norman

Cranbera, Madona Cher - ty v tom vážne vidíš rozdieľ?
Zbožná katolíčka - bože, to nebola štetka?

nové