Dôstojný pohreb generála

Pohreb generála Lučanského a spomienkové akcie prebehli dôstojne.

Je núdzový stav, ťažký zákaz vychádzania, Matovičov režim si sprísnením opatrení PO smrti Lučanského zaistil, že teraz pre verejnosť nie je možný žiaden politický boj. Je dobre, že to ľudia akceptovali, že to akceptovali národniari - pretože ťahanice by boli teraz na Slovensku zbytočné. Beznádejné. Kontraproduktívne.

Energia odporu sa nestratí. Skôr naopak, porastie a neskôr o to viac prepukne. Taký politický stav, aký je dnes, tu totiž nikdy v modernej 30 ročnej histórii SR nebol.

Matovič sa minule verejne posmieval o nejakom nešťastnom pánovi, že "bojoval proti Matovičovi, a dnes je mŕtvy". V jednom prípade mal teda takéto šťastie, ale oveľa viac ľudí si skôr či neskôr povie o Matovičovi - "bojoval proti slovenskému národu, a dnes je mŕtvy". Skôr či neskôr sa tak stane a môžeme sa staviť, že to budú milióny, čo si to povedia.

Pravda, možno to bude neskoro, možno si to povedia o desiatky rokov. Možno prežije svoj podlý život niekde zalezený, chráneny zvyškom zločinných prachov. Neviem, aké sú jeho šance, malé - ale na Slovensku nulové.

Tragédia Lučanského je prejav dvoch síl - anarchistického chaosu a spodiny, reprezentovanej Matovičom, a na druhej strane síl poriadku a disciplíny. To sú dva krajné body, nemožno si zvoliť iba jeden extrém, ale zas v súčasnosti republika bezpochyby potrebuje hlavne to druhé.
Stav, že zločinci a psychopati budú dávať ľudí poriadku do basy, aby tam zomreli - to je niečo tak neakceptovateľné, že zdravé jadro národa to bude považovať za ten najhorší zločin, čo sa môže stať. Slovenská republika naozaj teraz prestáva byť právny štát a od februárových volieb je vlastne v rukách mafie.

Holt, dejiny sa naozaj nezastavia. Koleso sa krúti a je plné zhodených vlád a popravených sadistov. Matovič z vlastnej iniciatívy otvoril pandorinu skrinku, ktorú mu do ruky strčili zahraničné služby. Slovensko je politicky mladý národ a tak si teraz môže vyskúšať svoje sily na bláznovi z Trnavy. Aspoň v niečom tak poslúži.

Roland Edvardsen

Je to presne ako píšeš: terajšia kauza Lučanský je o boji autentických ľudových síl s anglosionistickými silami chaosu a úpadku reprezentovanými dnes na Slovensku polo-dementom Matovičom.
A bude fajn vidieť, kto sa ako vyfarbí a zaradí, kto sa pridá na stranu morálne a duchovne zvráteného systému stelesneného dnes Matovičom. Je obzvlášť smiešne vidieť niekoho, kto sa bude oháňať nejakou ušľachtilosťou, vyššími hodnotami, nadčlovekom, ako zároveň kope za pro-americkú mentálnu a intelektovú spodinu akou je Matovič a jeho cirkusovú vládu. To by bolo veľmi zaujímavé vidieť tie myšlienkové pochody, ktoré niečo také spôsobia. Ale myslím si, že problém je v tom, že niektorí sa v Matovičovi jednoducho uvideli - v jeho neurotizme, podpriemernosti, vyslovene dementných a gangsterských spôsoboch nerešpektujúcich nikoho a nič. Minimálne podvedome ich to priťahuje, vedia že sú rovnakí.

nové