Energia a veci verejné

Sa tu objavili určité úvahy o únave a znechutení, tak to chcem zachytiť do kroniky. Lebo veru, ako vieme, platí zákon zachovania energie, nič na svete nie je zadarmo a týka sa to aj mentálnej-životnej energie. 

Nechcem tu dávať žiadne metafyzické rady, len chcem znova pripomenúť, že naozaj, svedomie a neľahostajnosť  voči veciam verejným vždy tak či onak vyčerpáva. A keď sa toho deje viac, ako v poslednom čase, môže to naozaj škodiť.

Nebolo by dobre, aby tento portál čo len potencionálne svojim sympatizantom škodil. Nadhľad nikoho nechce mobilizovať, ako som tu už povedal. Nadhľad nemá vyčerpávať, ale má slúžiť tým (zopár), čo majú prebytok energie alebo iných schopností, na jej použitie, alebo ešte lepšie, má pomôcť tú energiu v nich prebudiť.

Na Slovensku sa dialo toho vela a tieto veci nikdy neprebiehajú a nekončia ideálne. Mnohých, vlastne všetkých z nás, to vyčerpalo. Chce to odpočinok, vrátenie do formy.

Potreba odpočinku sa za prvé prejavuje tým, že človek už o politike nechce ani počuť. Ako tu padol výraz, nechce ju už sledovať.

Druhým prejavom je, že je kritický voči všetkým tým papuliam verejným, ale najviac voči tým, od ktorých niečo čakal. Už na nich nemá trpezlivosť, ich spôsoby sa mu zrazu zdajú hlúpe a neschopné. Táto kritika môže byť niekedy aj pravdivá, ale bez únavy by tu nebola.

Zvlášť v alternatíve potom hrozí, že človek zavrhuje svoje včerajšie názory a stáva sa systémovo prokonformný, zvolí pohodlné korýtko mentálneho otroka. To je to najhoršie, ako môže dopadnúť.

Za ciel človeka na zemi nepovažujem mať celý čas dobrú náladu a usmievať sa ako šťastné slniečkarske pokrytecké hoviadko. Ale cestou určite nie je ani vyčerpanie a nechuť, lebo to je kontraproduktívne a vedie k vzdaniu sa ideálov. Ergo - relax a kľud. My nemusíme stále čosi robiť, nemusíme stále čosi dávať, dočasná nehybnosť a odpočinok je tiež šúčasť boja. Veci sa aj tak pohybujú nie tak, ako my chceme, ale ako chce prozreteľnosť. 

 

Ilustračné foto. Tento symbol ľudského vedomia sa síce tiež usmieva, ale ironicky. Vaše starosti na moju hlavu :)

 

 

 
vrbovčan

Nebudú nás tu strieľať ako zajace. Ja nechcem byť ticho.

Ľubov

Len Ťa chcem upozorniť na tento článok
https://www.lumendelumine.cz/index.php?page=sach-na-tri-tahy ,dúfam,že sa tam niečo pohlo,spomína túto jeho kritiku aj Hájek....ja to beriem ako spojené nádoby.Bergília a Sorosa

Zatial len toľko,aby sme to nezakríkli...

sandro

Ja len jedno starsie video, ktore teraz oprasil Zem a Vek. https://www.youtube.com/watch?time_continue=186&v=CMNo6JPLH5U

Ľubov

Že sa jedná o chápadlá tej istej chobotnice (Holywoood,Vatikán,Brusel) už predsa musí vedieť každý,aj absolvent osobitnej školy.Alebo naozaj nie?

Nedávno,17. 4.umrela Barbara Bushová,manželka,matka,dobrodinka ľudstva a pod.Meinstream,tv aj tlačený sa skoro rozpučil od dojatia nad takým anjelom. Nuž,sluhovia...to sa fakt nedájde v tej množine novinárov jeden čestný,odvážny muž?
Barbara Bushová-satanistka par excellence,dcéra Alesteira Crowlyho,dokonca sa objavili informácie,že dieťa,ktoré potratila(siedme dieťa)mala naložené vo formaldehyde v pohári a ten v obývačke. Nechutné a neuveritelné,viem.

https://www.youtube.com/watch?v=RBsVya97OCI toto je bežne dostupné.Som zvedavá,čo dostupné nie je.
Tento boj akoby ani nebol z tohto sveta,niekedy mám taký pocit.

Norman

zaujímavé spojenie

bush crowley

Určitá podoba tam je. Už len styky jej rodičov s Crowley krúžkom niečo nepekné a šokujúce dosvedčuje o celej americkej vyššej spoločnosti (ak je to pravda, ale podobné kontakty sú naozaj doložené v mnohých prípadoch, konieckoncov, už samotná história a úspech Crowleyho v angloamerickej spoločnosti o niečom svedčí).

A to plakanie po jej smrti bolo naoazaj dosť neobvykle silné.

 

Ale všetko na tomto svete je z tohto sveta, aj to, čo nie je z "tohto sveta". Medzi mocnými jestvujú mnohé sekty, explicitne satanistické sekty. Oni tomu veria medzi prvými, ich motivácia je predsa moc, majetok - a pre to sú ochotmí urobiť čokoľvek.

Ale ich satan neprichádza zvonku, ich satan je ich zadný plazí mozog (reptilian mozog) - ten stimulujú a ten im dáva krutosť aj to, čo považujú za silu a prednosť. Ich sila je síce zväčša len ich amoralita - ale aj to je výrazná výhoda - ak ich oponent nevie, s čím ma do činenia.

Jozef Novak

Je to článok,ktorý má v nás má vyburcovať národný záujem.