Európu obchádza strašidlo ficorbánstva

V sklenej veži bruselského Zombielandu sa zvíril prach. Došlo k výmene top byrokratov. Pod patronátom dlhého amerického tieňa, ktorý nemieni pustiť z drápov svojho európskeho vazala, sa táto zmena udiala v štýle výmeny spodného prádla v ukrajinskej armáde:

Hrihorij Ivanovič si vymení prádlo s Denisom Viktorovičom, Ivan Kuzmovič s Vjačeslavom Kazimirovičom... Podstatné je, aby sa v zásade nič nezmenilo. Rompuyom sa stal Tusk a Ashtonovou Mogheriniová. Tuskovo menovanie za "prezidenta EÚ" je priamym dôsledkom výmeny Junkersa za Barrosa - administratíva USA ho odobrila len s podmienkou, že vo vrcholných štruktúrach EÚ bude potmehúdskeho Nemca pečúceho so Schroederom vyvažovať puncovaný rusofób. I sa stalo. Noví bruselskí papaláši sa hneď s vervou zahryzli do hlavnej témy: urýchleného zatiahnutia EÚ na rozkaz administratívy USA do horúcej vojny s Ruskou federáciou.

Najlepšie ešte teraz na jeseň. Americké impérium vystužené petrodolárom sa zosýpa ako pieskový kopec, treba konať. Ani odchádzajúci Barroso sa nevyhol svojim záväzkom voči Kerrymu, Nulandovej a ďalším zabijakom, ktorí nie sú až tak vo svetlách mediálnych reflektorov. Bodku za svojou kariérou hovnivála urobil veľkohubým vyhlásením, že vo vzťahoch medzi Európskou úniou a Ruskou federáciou môže nastať - ako vzletne hovorí americká administratíva - point of no return. Sledujme rétoriku zmrda poučujúceho Ruskú federáciu, ako keby to bola európska kolónia: Ak nedôjde k zmene správania ruského vedenia a nebudeme môcť nájsť politické riešenie, obávam sa, že ďalšia eskalácia nám neumožní obnoviť vzťahy s Ruskom, ktoré sú v záujme väčšiny členských štátov EÚ. Povedané debyrokratizovaným jazykom, vedenie EÚ bude konať PROTI záujmom väčšiny členských štátov EÚ. Dôvod? Katastrofálne následky  Majdanu, na ktorý minula americká vláda 5 miliárd dolárov, Nulandová - Nudelmanová košík koláčov a vrcholné etáže EÚ časť eurobadžetu a svoju reputáciu - ktoré sa teraz sráči USA&EÚ snažia našiť na krk Ruskej federácii. Rusi, samozrejme, nesúhlasia, a tak ich treba vysankcionovať doblba.

V rámci "deeskalácie napätia s Ruskom" sú hlavnou agendou nového vedenia EÚ ďalšie sankcie voči Ruskej federácii, čiže pokračovanie v ekonomickej vojne, ktorá je poslednou fázou pred horúcou vojnou. Majú byť pripravené v priebehu týždňa. Administratíva USA to víta.

Do hrobového ticha európskych pudlov zoči-voči katastrofe, do ktorej ich dokopávajú skapínajúce USA, sa ozvali dva asertívne hlasy. Premiér Fico zo Slovenska a premiér Orbán z Maďarska. Orbán jasne a jednoznačne deklaroval už dávno, že strategickým partnerom Maďarska je Ruská federácia a celkovo ázijské štáty. Fico - s ohľadom na podkarpatskú politickú realitu - sa nikdy neodhodlal otvorene prešaltovať tam, kde je ešte nádej, avšak extrémny tlak do samovražednej protiruskej pozície a horúcej vojny, ktorá by Slovensko ošľahla ako prvé, ho prinútil vyjadriť sa jednoznačne: Slovenská republika ďalšie sankcie voči Ruskej federácii nepodporí a využije právo veta.

V našej západnej demokracii, ktorú nám všetci tak závidia, v našom transparentnom, opensocietnom systéme nikdy nevidíme, čo sa deje za oponou. Môžeme len z viditeľného diania vydedukovať, ako to tam aktuálne vyzerá.

Ak Slovenská republika nakoniec ďalšie kolo ekonomickej vojny proti Rusku podporí, bude načim zanechať virtuálnych diskusií a pripraviť si a/konzervy, b/ zbraň, c/odhodlanie trestať tých, ktorí nás do vojny zatiahli.

 

 

BONUS: The EU´s Ugly Kindergarten of Intellectually Challenged Clowns (Saker)

 
sword

Tak nam vymenili neschopnych pajacov za schopnych vsetkeho.Hlavne Tusk je trefa do cierneho,ma dobry tah na branu,teda Rusko. Obavy su na mieste,personalne to potvrdili.

Le Bleu

Tusk je nový Rompuy? Spánombohom jeho katolíckym.. Moja emigrácia zo superštátu sa zas o krok priblížila.
A čožee?? Fico že by zablokoval sankcie? Však to neprežije.
Chvíľu človek nesleduje správy a toto..

Náhodný okoloidúci

Hemeroida nahradil káčer Donald. Pravý emerický. V podstate nič prekvapujúce.
Ale tá nová "ministerka zahraničia" je údajne podozrivá z kladného vzťahu k Rusom!!!!! Kdepak soudruzi udělali chybu?

Norman

som včera viackrat zakrútil hlavou a povedal, že to nem dopadne dobre.

Čo sa týka emigrácie zo superštátu - kam chceš preboha utiecť? To by si nás v tom nechal? Ach jaj:)

Le Bleu

Ale veď neviem.. o všeličom človek premýšľa (teda ja).
A ak aj ujsť, to sa zatiaľ nevie, že kam. Len že niekam veľmi ďaleko.

Buheh

Pár stoviek metrov pod zemou to bude úplne v pohode, a takisto na vysokej obežnej dráhe okolo zeme. O takom Mesiaci už ani nehovorím, tam sa nič z tej zábavnej pyrotechniky nedostane.

slaven1

Le Bleu sa asi prihlásil ako dobrovolník letu na Mars.

Le Bleu

Už len z jedného bežného článku na Pravde je vidieť veci.
Podľa slovenského premiéra je to (ďalšie sankcie) vzhľadom na chýbajúcu analýzu účinkov už platných obmedzení voči Moskve zlé riešenie.
Podľa slovenského lídra má Bratislava záujem o objektívny obraz o dianí na Ukrajine.
Predseda českej vlády má hlboké pochybnosti o tom, či pritvrdenie sankcií môže prispieť k riešeniu prehlbujúcej sa ukrajinskej krízy. „Vyhradil som si právo s niektorými časťami toho návrhu nesúhlasiť, ak sa budeme domnievať, že nie je správne, aby Európa šla týmto smerom,“ povedal novinárom český premiér.
Van Rompuy na tlačovej konferencii označil diskusiu o situácii na východe Ukrajiny za "intenzívnu". (Bodaj by nie. Niečo sa deje. Regionálni tajemníci konečne začínajú konať suverénne? No uvidíme. V takom Rakúsku si tiež myslia svoje, už by sa mohli aj ozvať.)
Slovenský premiér novinárov informoval o prítomnosti ukrajinského prezidenta Petra Porošenka na rokovaní lídrov, ktorí si vypočuli jeho hodnotenie aktuálnej situácie na východe Ukrajiny. Ako povedal Fico, „to neznamená, mu verím každé jedno slovo“. (No ja čumím. Normálne skoro štýl Jánošík.)
Porošenko v sobotu večer novinárom povedal, že o pritvrdení sankcií zo strany EÚ nepochybuje. (Asi ho ubezpečili z Uošingtnu.)

Náhodný okoloidúci

Виктория Шилова: ООН УЖЕ СЧИТАЕТ ПОРОШЕНКО ВОЕННЫМ ПРЕСТУПНИКОМ

Уважаемые соотечественники!

ООН говорит о более чем 2,2 тысячах погибших мирных жителей на Юго-востоке, при этом четко указывает на ответственность украинской армии и силовиков, так как четко задокументированы обстрелы и бомбардировки именно украинскими силовиками.

В докладе ООН четко зафиксированы убийства, пытки и насилие на подконтрольных Порошенко территориях. Все это говорит о приближающемся трибунале, где нынешнюю власть будут судить как военных преступников. Дальше смотрите сами.

Ссылка на видео: http://youtu.be/QnTlBerqrCY

Zdroj:
http://shilova.org/

P.S.: Pani Viktoria je zaujímavá osôbka, podľa článku na wiki https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0,_%D0%... to je zrejme politická turistka, škandálistka a tak trochu politická exhibicionistka, čo však môže byť len propaganda zameraná na jej diskreditáciu, ale podľa toho, čo som si vypočul v jej videách na youtube, tak sa s jej názormi v mnohom stotožňujem.

Sinuhet

Zdá sa, že vojna v Novorusku už vynáša do čela nové - a zdá sa, že celkom schopné - vedúce osobnosti. Táto tlačová konferencia ozaj stojí celá za pozretie:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=103356
Je v kultivovanej a zrozimiteľnej ruštine s anglickými titulkami.

sword

Tak ma napadlo,ako to bude dalej s Vysegradskym kvartetom. Pri teoretickom trvani na svojom u Orbana a mozno aj Fica sa orchester trochu zadrhne. U poliakov to vyzera dost jasne,este uvidime ako sa rozhybu ceski knedlici.

Náhodný okoloidúci

V. Putin: Kvôli mieru na Ukrajine treba hovoriť o štátnosti východu.

http://ria.ru/politics/20140831/1022164747.html#14094859627143&message=r...

Ja k tomu dodám len toľko, že o federalizácii Ukrajiny bolo možné uvažovať do prvého výstrelu, do prvého zabitého človeka, do prvej násilnej akcie voči JV.

Prasiatko

Tento článok sa ti nepodaril, lebo ak vážne veríš na horúcu vojnu nás s RF, choď na psychiatriu za Dočolomanským, lebo to nie je zdravé :)
Inak, možno som kvik vinné ja, to zriedkavé používanie rozumu, čo vyčítaš štetinatým tvorom, je zrejme chytľavé, hm? :D :p

Ema

takýmto lacným spôsobom.

Jarila

Nomen omen...,prasiatko. Zmeň si meno, lebo ťa to už doháňa.

Ema

Na Ukrajine junta nariadila odstaviť prvé tepelné elektrárne, ktoré "prekročili povolenú spotrebu zemného plynu".

Zozimieva sa
https://www.youtube.com/watch?v=g9kELUNz8PA

Белым снегом, белым снегом
Ночь метельная ту стежку замела.

Je možné, že ночь метельная znovu spojí ruskú a ukrajinskú cestu a ukončí Hitlerov sen realizovaný nehanebnými tchormi z USA, EÚ a neonacistami z Pravého sektora, platenými židom Kolomijským.

Náhodný okoloidúci

Pekná, jedna z mojich obľúbených. Ale juntu by určite oveľa lepšie zahriala táto:
http://www.youtube.com/watch?v=GkX89LWtCPc

Veď už aj lietadlo majú 24 hodín denne prichystané pre prípad, že by museli narýchlo "odcestovať".
http://svobodnenoviny.eu/invaze-ruska-na-ukrajinu-vrteni-kyjeva-
psem-aby-odvedl-pozornost-od-kapitulace-ua-v-donbasu-porosenko-hodla-pozadat-nato-o-vojenskou-intervenci-generalni-stab-acr-v-pohotovsti/

Len ja by som slová "волнам Рейна и Дуная твой поклон передадим" zmenil na "волнам Темзы и Гудзона твой поклон передадим". Lebo nebude pokoja na svete, kým sa čižma ruského vojaka nepoprechádza po Buckinghamskom paláci a po Bielom dome.

Luko

Chcieť presvedčiť tak silno na dolár naviazané ekonomiky jednotlivých členov EÚ, aby sa dolára zriekli, to by bola od Putina pekná hlúposť. Napriek tomu sme mu ochotní priznať štatút šachového majstra.
Začal sa od dolára oprosťovať s úplne inými krajinami, ale na urážky a osočovania z toho vzniknuté nijako vážne neodpovedá a nehysterčí, svojich potencionálnych obchodných partnerov z EÚ neuráža, nepáli mosty. Dokonca im vystavil verejnú ospravedlnenku za sankcie tým, že "ich chápe, že podliehajú tlaku Washingtonu a prečo".
Tak sa pýtam, či tento šachový majster nevedel o plánovanom Majdane, pri jeho kvalitnej špionážnej sieti ešte pred jeho "ostrom" prepuknutím? Prečo nepodnikol niečo už vtedy? Tej situácii sa dalo predísť, ale on to neurobil. Radšej dnes len "zachraňuje" (takým aj onakým spôsobom)?
Ak sa mu podarí rozbehnúť alternatívnu menu, ktorá by bola schopná medzinárodne nahradiť dolár, tak prečo by mu toto všetko nemalo poslúžiť? Priťiahnuť neskôr EÚ do nového spolku už nebude až tak nemožné (hlúposť spomínaná na začiatku). Nakoniec, možno vyhladovaná EÚ sama príde a ponúkne partnerstvo. Jedinou jeho starosťou dnes je, aby na UA ešte chvíľku pokoj nebol a zároveň sa postarať, aby ho NATO nevtiahlo do priameho konfliktu. Ostatné sa dá operatívne ukočírovať podľa okamžitývh potrieb (zaimprovizovať). Dôležitý je len cieľ.
Je to síce len moja malá konšpirácia (jedna z možných iných), ale je až tak nereálna?

Norman

To sa nedá tak rozlíšiť, či pred Majdanom Putin niečo spraviť nechcel, alebo nemohol.
To, kam to smeruje, videl každý, kto sa veci venoval. Ale nebolo jasné, kam až Západ zájde, a Západ nebol vtedy ešte dostatočne odkrytý. Odkrytý v tom slova zmysle, že nik z mocných na Ukrajine ani v Rusku si síce nerobí ilúzie o Západe, ale prirodzene mnohí z nich dúfajú, že by im pod panstvom západného kasínového kapitalizmu kvaplo ešte viac, alebo že by minimálne o svoje zlaté hračky neprišli. Ale po Majdane sa asi jasne ukazuje, že Západ má pre túto východnú Európu k dispozícii len najhorší osud lacnej pracovnej sily a zdrojov nerastov, a že väčšina aj zbohatlíkov tiež bude lízať labu.
Preto pred Majdanom Putin vlastne veľa robiť nemohol, mnohí aj jeho ľudia asi ešte neboli jednoznačne presvedčení, že už ustupovať nemôžu. Až potom, keď videli ako skončil Janukovič a iní.

Takže v podstate je to jedno, či Putin mohol alebo nechcel, ale "konšpiračné" na tom je len ten tvoj implicitný predpoklad, že všetko vie a všetko môže. Určite ani on všetko nevie, budúcnosť nepozná nik a jeho moc samozrejme tiež nie je absolútna (ak Rusko niekto zvalí, tak to bude prevrat zvnútra, ako už viackrát).

Ale to, že sa celá situácia, tento riskantný až blbý krok Západu - Majdan, táto ďalšia revolúcia na Ukrajine - by sa mohla obrátiť v prospech Moskvy, to je celkom pravdepodobné, ako tak vidíme.

Ešte sa dá z toho odvodiť, že jasnejšie by veci mohli vidieť aj politici a oligarchovia krajín Európy, že im Západná, respektíve Americká cesta nič dobré nedá. Mali by to už vedieť. Ale ak sú to blbci, alebo zbabelci ... čo sú oboje takmer iste ... tak je to na hovby.

Náhodný okoloidúci

Môj názor: Vladimír Vladimírovič mal veľmi dobré info, dlhé roky dopredu vedel, že USA podchytávajú emigrantov-banderovcov, ale uvedomoval si, že zásahom zvonka by nič nevyriešil, len by dodal banderovcom argumenty o zasahovaní "moskaľov". A zároveň si uvedomoval, že ten banderovský hnis sa nedá udržať vnútri, lebo tam je veľmi nebezpečný, že skrátka musí vyhniť, vyhnisať, vyjsť na povrch, musí sa prejaviť zdravý rozum národa, musí prejsť bolestivý očistný proces. Veľmi bolestivý. Aby Ukrajinci - Malorusi pochopili, kto je ich skutočný priateľ a kto ich len zneužíva a vyciciava. Skrátka banderovcov si musia obesiť sami Ukrajinci. Nikto druhý.

Luko

... explicitne vychádzal z existencie dobrej špionážnej siete (výzvedných služieb), ktorá je dňom i nocou Putinovi k službám na celom svete. Ťažko by som mohol uveriť, že o plánoch na Majdane nič nevedel. Ale súhlas, predpokladať hranice drzosti západu bolo vtedy ťažké (aj keď nie celkom nemožné - rozpracované alternatívy možného vývoja Putin isto k dispozícii mal).
A že im "Západná cesta" nič dobré nedá (Tvoj posledný odsek) - súhlas. Ako aj s tým, že naše bruselské elity sú klbko hadov - škoda, že to prirovnanie nesedí celkom, lebo hadi nie sú slizkí, to im k dokonalosti našich mocných ešte chýba.

Ale k podstate - nezamýšľal som sa nad tým (ako hlavným motívom), či Putin niečo mohol alebo chcel-nechcel urobiť. Baví ma myšlienka, že čo všetci západniari vreštia do éteru (je izolovaný, hospodársky na dne, ...) mu vlastne robí cestu k novej samostatnosti, obchodnej nezávislosti na dolároch, obnovuje svoju pozíciu hegemóna a popri tom je ešte za dobráka (chúďa humanitárne). No, na tom, ak to nie je len moja "konšpirácia", ale (pripusťme si na chvíľku) rýdza skutočnosť, by musela dlhodobejšie máknuť partia kvalitných mozgov. Ak by to bola pravda, tak mu vlastne amíci a bruselčania robia obrovskú službu. Neuveriteľná predstava predvídavosti šachového majstra.
Nech to však nikoho nedvíha zo stoličky - to si len pohrávam s myšlienkami, "čo keby ..., tak by ...". Je to zábavná predstava.
Nijako tým však ani náznakom nezľahčujem hrozné osudy tých tisícok mŕtvych na oboch stranách bojujúcich Ukrajincov, ich rodín a utrpenie ďalších rodín, ktoré nesú následky bojov, aj keď sa do nich priamo nezapojili. Je mi ich úprimne ľúto (ako aj toho, že medzinárodné komenty sú už iba čísla mŕtvych, len neosobná konštatácia bez prejavu súcitu).
Nijako nezastieram, že je hnus, zneužiť akékoľvek územie a tam žijúci národ k vojensky presadzovaným, čisto chrapúňskym, hrabivým, zahraničným záujmom hospodárskeho či vojenského charakteru. Ak by kohokoľvek niečo z mojich slov k takémuto pohľadu navádzalo, ospravedlňujem sa, asi som sa neumelo vyjadril. (Toto asi patrí na začiatok.)

qedstar

>>> "Nijako tým však ani náznakom nezľahčujem hrozné osudy tých tisícok mŕtvych na ***oboch*** stranách bojujúcich Ukrajincov"

Prečo na oboch stranách? Však ZLÁ strana spôsobuje utrpenie druhým, čisto pre svoj vlastný zisk, zatiaľčo DOBRÁ strana nehľadá zisk, ale iba sebeobranu. "Hrozné" osudy na strane UK majú byť každému ukradnuté, lebo keď je niekto aegoista, tak si nič iné nezaslúži; ani ľútosť.

Luko

Na oboch stranách preto, lebo sú to ľudia.
Vojak na strane (trebárs najprv tej dobrej) položí život za obranu toho, čo im tá druhá strana chce vziať. Vojak na druhej strane (tej zlej) položí svoj život v záujme niekoho (aby ten mal), z čoho on sám bude mať pramálo.
Mocní propagandou (klamstvami, zatajovaním, prekrúcaním) zmagorili ľudí jednej krajiny k tomu, aby sa navzájom zabíjali. Jedni bojujú preto, že ak by do boja nešli, prehlásili by ich za zradcov a dezertérov, čím by vystavili pogromu aj svoje rodiny. Druhí bojujú preto, že im nič iné nezostáva, lebo ak by prestali, sú tak či tak vopred odsúdení na smrť (asi aj s rodinami), teda už nemôžu prestať, nemajú kam ustúpiť.
Ale to je jedno, kto bojuje za ktorú stranu! Egoisti, tí, ktorí by za svoje záujmy mali zomierať sú doma v teple (áno, tí si nezaslúžia nič, lebo za seba nechávajú zomierať iných), ale tí v bitke si nič, ani len súcit a ľútosť nad mŕtvolami nezaslúžia? Ani ich rodiny? Pozoruhodne neegoistické.

qedstar

To je úplne irelevantné, že sú to ľudia. Relevantné je len to, či dodržujú zákon. Ak porušia zákon, sú právom potrestaní BEZ OHĽADU na to, že sú to ľudia.

Kolodej

dobre, čiže spravodlivosť sme oklieštili na zákon? Podľa mojich chabým informácií si zákony vytvárajú mocipáni podľa svojej potreby. Chlieb a bič na stádo. Dôležitejšia je však spravodlivosť.

qedstar

Isteže nie. Spravodlivosť JE zákon. To, čo mocipáni vytvárajú, nie sú zákony. Oni dokonca nič nevytvárajú, oni rovno prikazujú, takže sú to príkazy. Zákony sa nemenia s počasím alebo s vládou. Ja by som ten chlieb aj vynechal.

Kolodej

keď meníš v diskusii význam zaužívaných slov. Zákon ako taký je dosť presne definovaný napr. na wiki. Čiže v princípe sa bavíme o spravodlivosti, akurát ty to voláš zákon a ja zákon chápem tak, ako je definovaný - súbor právnych noriem. A s chlebom - žeby už len hry bez chleba? :))

Norman

som mu chcel včera napísať.

Základom diskusie je mať spoločné názvy pre pojmy, a vlastne jej cieľom je ich nájsť čo najviac, dohodnúť sa na nových, vyjasniť ich.

Jedným z ľahkých ale kontraproduktívnych spôsobov upútania pozornosti, je stále termíny predefinovávať. Červené je žlté a modré zelené ... Ale to, ak za tým nestojí nový systém, čo skoro nikdy nestojí, samozrejme nikam nevedie, len ku chaosu.

qedstar

Uznávam (aj z vlastných mnohoročných skúseností), že definície ako také sú v diskusii vždy veľkým problémom. Nechce sa mi to do detailov rozpisovať, som unavený, ale: diskusia či debata môže byť vyriešená (zdôrazňujem slovíčko môže - vyjadruje možnosť, nie pravdepodobnosť) vo veľmi veľkom množstve prípadov LEN tým, že sa správne nadefinujú pojmy, a že sa oponenti na týchto definíciách vzájomne zhodnú. Problém je v tom, že každá zo strán by si rada nadefinovala pojmy vo svoj prospech, čiže pripustiť ponúkané definície oponenta pre ňu znamená chytiť sa do pasce, ktorá s istotou znamená diskusnú porážku. A nikto predsa nechodí diskutovať pre porážky, alebo preto, aby mu bol jeho model sveta vyvrátený. Skoro každý chodí diskutovať preto, aby sa presadil, nie ponížil prijatím oponentových definícií. Takže, pretože vnucovanie svojich definícií takmer automaticky vždy ponižuje oponenta, začal som sa ho výrazne zdržiavať, resp. som ho úplne zabanoval a v diskusiách ho takmer nepoužívam. Používam ho iba v špeciálnych prípadoch, tj. keď vysnorím šancu, že ponúknutie mojej definície by predsa len mohlo čiastočne zmeniť vieru oponenta. Avšak nepoužívanie definovania ako takého má jeden vážny dôsledok pre takmer všetky moje diskusie, a to ten, že diskusia takmer nikdy nič nevyrieši. Neskúšam viac definovať preto, lebo oponent sa vždy začal zúrivo brániť, a tiež sa tým rovnako nič nevyriešilo. Toľko k definovaniu.

Norman

No, ako vidno vyššie, robíš to, napr.:
"Spravodlivosť JE zákon"

Diskusie niekedy niečo vyriešia, niekedy nie, závisí od dobrej vôle.
Niekedy je cieľom len rozbiť koncepcie oponenta, teda nepriateľa, to má zmysel. Ale nesmie si to pomýliť a začať to robiť voči pozitívne nakloneným kolegom.

A ešte- jasné, že ľuďom sa nechce meniť svoj systém, svoje koncepcie. Ani nie pre to, že by boli potom znevýhodnení, ale jednoducho to nie je jednoduché, stojí to energiu a je to riziko. V každom prípade nemôžeš prísť a čakať, že ten druhý ako prvé začne meniť svoj systém, svoj jazyk, podľa teba. To mu musíš najprv vysvetliť, aké to má výhody, prečo je to lepšie. Ak sa ti to podarí, tak sa môže stať, že to prevezme, ak nie sú iné zábrany.

qedstar

* Áno, to bola práve tá jedna z ojedinelých výnimiek. V každom prípade, pokiaľ to oponent zamietne, tak sa svojich definícií vzdám... ale od diskusie potom zasa veľa nečakám (že sa akože niečo vyrieši, alebo tak).
* Dobrá vôľa v diskusii je práve o tom zhodnúť sa na definíciách. Definície s vôľou dosť súvisia. Nechať zmeniť svoju definíciu je ako nechať zmeniť svoju vôľu.

Norman

Zhodnúť sa znamená nájsť zhodný pojmový aparát, aj keď tá vnútorná definicia zostáva na oboch stranách rovnaká. Tomu sa hovorí "porozumieť si", "nájsť spoločný jazyk".

Presvedčiť niekoho o zmene jeho hlbších postojov, nuž, zas, matematika je to jednoduchá:
1. Jeho postoje sú oslabené (doteraz veril na výhody amerického sveta a zrazu kríza a bordel)
2. Moje postoje sú podporené nejakou autoritou ( hovorí zo mňa boh, učím najnovšiu vedeckú teóriu dokonalého riadenia spoločnosti, som bohatý a teda viem ako na to, som geniálny a všetko poznám a všetkému rozumiem, mám unikátnu povahu a oceľovú vôľu ... ) Môžeš si vybrať.

Vraj sa raz stalo, tuším niekedy v 17. alebo 18. storočí, že ktosi presvedčil druhého o svojej pravde logickým dôvodením a argumentáciou, ale ja o tom dosť pochybujem.

Kolodej

unavený, čiže len povrchne - varíš z vody, keďže bez zadefinovania (pojmológie) akákoľvek debata nemá zmysel. Keď si ja vnútorne predefinujem, že jesť je piť - je mi to akurát tak na chuja. Čiže skúsme vychádzať z v súčasnosti platných definícií, aspoň si môžme popísať. Jednoducho to myslím tak, že keď napíšeš "Relevantné je len to, či dodržujú zákon" predpokladám súbor právnych noriem platných v tom ktorom štáte. Napíš potom "božský" zákon - pochopím to.

qedstar

Však jasné, že debata bez pojmov nemá zmysel. Ale videl si už debatu o pojmoch, ktorá by viedla k zmene pojmov oboch strán? Ja nie. Všetci sú tvrdohlaví jak zadubené barany, svoje definície budú si chrániť ako oko v hlave. Takže nevarím z vody - svet varí z vody. Lebo svet nikdy nedospeje k jednotným pojmom.

Ak moje vlastné definície: čím ďalej som na ceste, tým ťažšie sa mi hovorí vašim jazykom, lebo môj jazyk je oveľa lepší. Spätný preklad je náročný a vaša ochota chápať sa blíži nule, načo by som sa teda unúval. Takže keď nevidím náznak snahy u vás (nehovorím zrovna tu, tu ešte občas nejaká snaha je, ale na iných fórach už dávno neni), tak prečo by som mal hádzať perly... veď vieš.

Nakoniec, všetko sa aj tak vyprsí správne, berlínsky múr čoskoro postavia. Potom diskusie stratia zmysel. Aj pre mňa.

qedstar

Tiež nerád predefinovávam pojmy v diskusii (väčšinou to spor len zhorší, nie vyrieši), takže ani teraz nebudem nič predefinovávať, iba som chcel ukázať, o čom pozemské "zákony" skutočne sú - o vládnutí (dominancii) a nie o spravodlivosti. O zlomení vôle dobrých ľudí a podporovaní vôle zlých ľudí. K tomu chlebu - napísal si bič a chlieb, nie hry a chlieb. Ja som to upravil na bič bez chleba: tj. ľudstvo treba len bičovať, lebo inak ho k pozemským výkonom ťažko "pohneš". Chleba k tomu neni treba, ľudia dokážu makať jak stroje aj o hlade alebo aj hlboko podvýživení (viz koncentračný tábor). Boss tým ušetrí s minimálnymi stratami na dosiahnutie svojich cieľov. Množstvo obetí medzi bežnými ľuďmi je preňho úplne irelevantné.

Norman

Veď reč nie je o odsúdených zločincoch, ba ni nie o vojakoch, ale o civiloch na oboch stranách.
Tí ukrajinskí vojaci si väčšinou sami nevybrali - na rozdiel od našich v Afganistane, kde , ak sa nemýlim, každý jeden išiel dobrovoľne.
Samozrejme, že v boji ich pre to nik nebude ľutovať, ale som si istý, že ľútosť nad ich stratenými životmi prejaví či prejavuje aj Moskva.
Ale ak nám vysvetlíš, prečo je veľkorysosť a reálny súcit zlý, určite porozmýšlame. Podľa mňa dokonca aj čiste technicky, napriek asi všeobecne rozšírenému názoru verejnosti, aj vojaci lepšie a efektívnejšie bojujú, ak svojho nepriateľa nie nenávidia a uvedomujú si, že je to človek.

qedstar

Nuž, ja som rečnil pochopiteľne o ninja class, takže nie o civilistoch.

>>> "Tí ukrajinskí vojaci si väčšinou sami nevybrali"

Chudáci jedni, že? Oni ich dokonca "donútili" :).

Náhodný okoloidúci

Presne tak, donútili. Za armádou išiel oddiel Pravého sektora alebo Nacgardy a tí odbachli každého, kto prejavil náznak neposlušnosti a neochoty bojovať za Veľkú Ukropiu. Takto aj Avari v 7. storočí využívali Slovanov - ako tzv. befulkov.

qedstar

Presne tak. A úbohý občan sa poddal ako zbabelá submisívna ovca, za čo je právom potrestaný

(1) bolestivou smrťou na bojovom poli,
(2) vinou za všetko, čo spáchal, čím si spôsobil karmu, za ktorú bude musieť neskôr zaplatiť.

Čiže, ako píšeš, jediné morálne správne riešenie bolo a stále je nechať sa odbachnúť. Kto sa nechal odbachnúť, je automaticky hrdina.

Kolodej

myslím že tento tvoj pohľad sa zmení vekom. Zoberieš si priemerného zamestnanca v priemysle na UA, s chabým ale aspoň ako takým príjmom, dvoma, troma deťmi, na krku pôžička - lebo od malička do nich hustia že pôžička je fasa, manželkou a hypotékou na krku. Odmietneš ísť, ideš na dva roky do basy. Strata zamestnania, príjmu, bytu ... atd atď. Celý deň do teba hustia médiá ako na teba útočia rusi ... treba veľa vôle odhodlania a pripravenosť na stratu kompletného zázemia. Asi tak. Ty nemáš deti, tak to hodnotíš úplne z iného uhla pohľadu a očividne bez empatie :)

qedstar

To, čo ty nazývaš empatia, je skôr sentimentalita, tzn. nevadí ti "ucítenosť", alebo skôr "preucítenosť" ľudí, resp. ich prílišný súcit samých so sebou. Základnou chybou takého človeka, ktorý má deti & rodinu & hypotéku bolo, že si vôbec našiel partnerku. Ak chce niekto súložiť, alebo milovať, musí to zaplatiť - finančne. Vydržovanie partnerky totiž vôbec nie je lacná záležitosť pre bežne pracujúceho občana. A keďže politická situácia neni dobrá (a ani nebola, keď dotyčný zakladal rodinu), musel už dopredu počítať s tým, že sa mu to môže celé rozpadnúť. Čiže dotyčný sa HNEĎ NA ZAČIATKU mal rozhodnúť úplne inak - správne: žiadna rodina, žiadne deti, žiadna manželka ani priateľka, a predovšetkým žiadny sex. Ale boj až do úplného vyriešenia politického problému Zemegule, A AŽ POTOM manželka, priateľka, rodina a sex. Takže vidíš, keď to niekto vezme za opačný koniec, a vráti sa mu to, tak nemá oprávnenie nariekať, iba trpieť. Najlepšie potichu.

1488

urobiť z obete vinníka, že je zodpovedná za vlastnú aj nevedomú podstatu ..a máš vlastne pravdu, každý si za svoje utrpenie môže sám, o tom sa tu na zemi už pofilozofovalo. Nech teda podochnú tie mékajúce ovce, že si vôbec dovoľujú žiť tie matrixové baterky. Najlepšie nech ich čaká zákono-spravodlivo-karmagedonický trest.
My sme takí dobroprajní, že ?
Máš krásnu bublinu.

qedstar

Ja by som ovečkám chcel pomôcť, ale proste nemám na to síl... musia samé zabojovať, ako napr. v Uk.

Kolodej

pičovina.
Keď celá spoločnosť okolo mňa je nastavená na tento štýl, si tým obklopený a všetci okolo teba v tom vyrastajú (ako napr. dieťa keď vychovajú vlci, správa sa ako vlk) - tak nemôžeš znegovať vplyv spoločnosti ako takej na jednotlivca. Buď preceňuješ schopnosti ľudí v seba(samo)uvedomení sa alebo podceňuješ vplyv spoločnosti a okolia. Treba zmeniť systém, nie zajebávať jednotlivcov. To by mal byť aj tvoj aj môj boj.

Norman

Neodporúčal som to tej Ľubov správne? :)

Kolodej

a už sa tu budeš voziť na víťaznej vlne a tváriť sa ako majiteľ portála. Nie, neporadil :)))

qedstar

Lenže výhovorka, že "všetci ostatní to robia" proste pred (nebeským, aby sme sa rozumeli) súdom neobstojí. Neznalosť (nebeských) zákonov proste neospravedlňuje, preto ľudia sú vždy potrestaní, aj keď nevedia za čo.

Ľubov

Zdravím ,keď toto čítam,spomenula som si na jeden aforizmus o manželstve "V manželstve sa vždy jeden vezie a druhý ťahá".Musím tiež dodať, Qedstar,že ako som si všímala ľudí okolo,takmer vždy sa viezol ten hlúpejší,ten lenivejší . Prečo je to tak ? No musím Ti dať za pravdu v mnohom.Sex je obchod.Cena manželstva je v zachovaní rodu,druhu.Nás ubúda,viete,koho tým myslím,samozrejme.Napadla ma kacírska myšlienka,čo tak nechať sa ťahať teraz niekým iným,pre zmenu. Či sme neurobili už dosť pre to,čo sa nazýva ľudstvo?Ak je Gaia inteligentný superorganizmus,nech s tým už niečo robí .Uf,v akých inotajoch musím hovoriť.

Kolodej

sme s dosť veľkou pravdepodobnosťou neoddeliteľnou súčasťou Gaje, neujdeš :) Minule (verím v "reinkarnáciu" - dajme tomu akýsi vývoj duše) mi napadla taká myšlienka, čo keď sme si tu prišli oddýchnuť? :)) že tieto sračky okolo sú vlastne Havaj? :)))

qedstar

No, niektorí majú život ako na havaji, že... ale 90% má problémy. Takže prišli ste tu v priemere trpieť, nie oddychovať. Oddychuje sa tam hore. Tu sa maká.

qedstar

To je v pohode, ja ti rozumiem. No, ešte snáď chvíľu tým ťahačom byť vydržím, nech ma aj šľak trepne. Ja už som taký - zanovitá, tvrdohlavá, veľmi ťažko sa vzdávajúca ovca. Treba správnu hierarchiu, ktorá bude v Rusku, kde tí lepší budú hore a tí horší nútení drieť dole. Teraz je to naopak. Na Západe to tak aj zostane. Lenivosť je príčinou všetkých problémov. Etc... ale kape mi na karbid jak sviňa.

Kolodej

to máš koľko rokov? Ber to ako úplne normálnu otázku :)

qedstar

29

Norman

Prosím ťa, nič v zlom, ale mal by si sa venovať hlavne sebe. Nefrfli na lenivosť, nenadávaj všetkým, vrátane tu prítomných, do ovcoidov a trocha zrelaxuj. Vypusti paru.
Neviem, prečo sa tento scénar opakuje s toľkými ľuďmi.

qedstar

Nevieš, prečo sú mnohí relatívne nasratý... ehm, teda, chcel som sa spýtať - ty si kľudný? Ako môžeš byť kľudný, keď si uvedomuješ vážnosť situácie?

Ľubov

Mohla by som sem dať komentár k tomu videu Príbeh vášho zotročenia?Nebude to vadiť,dúfam...Qedstar,aj kvôli Tebe to sem dám,si mladý temteramentný chlapčisko,máš potenciál a niektorí z nás sa naozaj o Teba trochu boja.Takže:opíšem Vám systém na našej dedine zhruba v 40 tich rokoch,keď bolo ešte málo nafty a nebolo družstvo. Ruky boli stroje.Najskôr gazda kúpil marhule do suda,neskôr vypálil,ale nevypil,dobre odložil. Bolo potrebné,aby mal dva kone,kravu a dve,tri prasce,z toho jednu prášku,ktorá rodila. Včelín samozrejmosťou.Týždeň pred žatvou bola zabíjačka,ústne,bez papierov sa dohodlo6,10 koscov(aj so ženami)aj o forme platu.Skupina prišla ráno na gazdov dvor,dostali pol deci marhulovice,slaninu,chleba,cibulu na raňajky a išli pešo na pole.kosili v rojnici,ženy za nimi zbieralôi snopy do stohov.Medzitým gazdiná varila guláš z toho mäsa. Najmladší gazdov syn o 12 stej na voze zaviezol koscom obed:guláš,chleba.vodu a bola pauza.Potom robili až do šiestej. Takto celý týždeň,obilie sa vozilo domov,proti dažďu sa chránilo plachtami. No a nakoniec piviezli mláťačku a bolo po žatve.Kosci dostali 15 metrákov raže,15 metrákov pšenice a každý ešte po dve prasiatka "na Vianoce".Páči sa mi aj príbeh slamy.-).Najskôr veľký stoh na záhrade sa zmenšoval a potm ako hnoj putoval naspäť na pole.Slamou sa zateplili úle na zimu. V takomto systéme nebolo možné nikoho zotročiť,ale ľudia sú k....y a tak sa samozrejme niečo vymyslelo. Na jeseň zas repa,kampaň v cukrovare,cukor do domu. Na Vianoce sa varili z neho a smotany karamelky.Tak toto bol obraz slovenskej dediny zhruba pred 70 timi rokmi,ak to niekoho zaújma .Dobré to bolo,len na môj vkus málo relaxu,žiadne knihy,ale tam nebol možný kompromis:buď sedliak,alebo knihomol.

Norman

Je rovnako potrebný, inak sa zadusíme.
Nádych, výdych.

Nik nie je stále kľudný, stále sa to strieda, je treba oboje, ale treba na to myslieť.
Ty si opakovane sťažuješ, že máš svojich démonov, tak chceme vedieť, ako na tom si a ako skončíš.
Aby sme si dali pozor.

qedstar

Hádam sa ma len nebojíš, keď si chceš dávať pozor. No, samozrejme, som úplne na sračky. Inak to predsa ani nemôže byť - démoni sú strašné hovadá. Skončím určite mŕtvy, pokiaľ ťa to zaujíma. A teraz sa budem zaujímať ja chvíľu o vás: máte to spočítané :) (nie, nepovedali mi to démoni, fakt). Jednoducho, ste príliš nízko postavené oné... tj. vaše skills nemajú šancu proti svetovláde... Rusko má šancu, stredná európa už nie. Takže si to tu pekne vyžerete. Možno by som vám to ani neprijal, ale keď vidím, ako sa všetci "usilovne snažíte bojovať" proti svetovláde, tak nevyhnutne dospievam k názoru, že si ju ozaj zaslúžite. Howgh.

Norman

že sa bojím. Alebo mám o teba obavu? Oboje.

Ako vidíš, chodia sem trocha ľudia, treba ich rešpektovať - nie si prvý, ktorého o niečo také prosím.

Čo sa týka toho, že sme prehrali - to nám tu tiež nehovoríš prvý:) Ja síce neviem, o akom "našom boji" to stále hovoríte, preto vám vždy vysvetlujem, že žiaden boj nevediem a preto nemôžem prehrať. Všetci len plávame v prílivovej vlne a občas niekomu pomôžeme na ostrov, aby sa osušil. Voda je kalná a nechutná, ale občas klesá, občas zas stúpa ...
Čo sa týka svetových procesov, ako sme hovorili aj naposledy s Kolodejom, naša strana bezpochyby vyhrá, takže nie je problém. Nie je treba sa ani ponáhlať, ani trápiť.

Neviem síce, kam odchádzate vy, ktorí si myslíte, že teda nepatríte k porazeným... ale to sa naozaj obávam, ba som si istý, že si svojich démonov beriete so sebou.

Akokoľvek, doteraz si hovoril, že ovce si zaslúžia svetovládu, teraz hovoríš, že tí, čo usilovne bojujú si zaslúžia svetovládu. To nemá logiku. To si protirečí. Inkonzistencia a protirečenie je to, čo neodpúšťam.
Amen.

Ľubov

Norman,predsa len by som Ťa chcela poprosiť,keď to vydá,uverejniť niečo z prác prof.Vernadského,nejaký článok o ňom. Čo je teória torzných polí,noosféra ,čitateľov tieto témy priťahujú,vidíme to.Vopred dík.

Náhodný okoloidúci

Priznám sa, nie je mi jasné, prečo odvedenci, ktorí mali v rukách zbrane a za chrbtom pravosekov, nepoužili vyfasované zbrane proti nim. Čo im v tom bránilo?

qedstar

Zbabelosť. Ovcoidnosť. Bezcharakternosť.

Luko

Svojou úvahou som sa odklonil od témy článku a strhol debatu úplne iným smerom (nechtiac).

Kolodej

ale som si tak na 99,5% istý že to vôbec nevadí, diskusia je zaujímavá :)

alan32

Norman, co si myslis o myslienke, ktorej mnohi veria, a sice, ze kazdy clovek je vo svojej podstate dobry, resp. vsetci ludia sa rodia ako dobri...

Norman

Samozrejme, všetci ľudia sa rodia dobrí a aj zostávajú dobrí.
To je práve ta tragédia, že aj tie najhoršie zločiny sú motivované najlepšími úmyslami.

To je len taká skratka, keď sa povie, že niekto je zmrd. Znamená to, že jeho prejavy, jeho činy sú zmrdovské, ale jeho motívy, prinajmenšom jemu samému, pripadajú navýsosť ušľachtilé.

Dôvod zla je len nevedomosť.

To je vo filozofii pomerne známy postoj.
Ale menej známe je to, že zlepšenie nespočíva ani tak v odstráneni nevedomosti - lebo to je objektívne ťažké. Zlepšenie spočíva trocha paradoxne v zmierení sa s tým, že robíme zle. S tým, že to nedokážeme rozoznať. A z toho rezultujúca striedmosť To je najlepšia rada pre široké vrstvy, ale aj tam bráni ten paradox, aby si to ľudia priznali. Ľudia si nedokážu priznať, že nerozoznajú dobro od zla a že zákonite robia nejaké zlo. Nechcú si to priznať, nechcú sa s tým zmieriť - práve pre to, že sú vo svojom jadre dobrí.
Čiže, pokračovanie paradoxu, toto naše všeobecné dobro spôsobuje, že sme na seba zlí, že si páchame tragédie.
Keby sme si priznali pravdu, kedy páchame a kedy chceme niekomu zlo, nemohli by nás naše podvedomé krycie mechanizmy viac oklamať.

Neviem, či sa to dá pochopiť, nie je to len slovná ekvilibristika, je to vážne myslené.

qedstar

Postujem to tu, pretože mi to sedí do krámu a snáď to aj nejak súvisí s tvojou odpoveďou...

Tímu vedcov z univerzity v Kapskom meste v Juhoafrickej republike sa podaril šokujúci objav. Dostali potvrdenie, že našu myseľ môžu ovládať a vo väčšine prípadov ovládajú astrálne bytosti! Význam tohto objavu je tak dôležitý, že všetky vedecké štúdie týkajúce sa tohto výskumu boli nielen klasifikované ako prísne tajné, ale boli prijaté opatrenia na stiahnutie a odstránenie všetkých skôr vydaných publikácií s informáciami o tomto výskume.

Širokej verejnosti je dobre známa metóda manželov Kirlianových, ktorý medzi prvými získali zábery energetických polí v okolí biologických objektov. Vedci zaoberajúci sa výskumom paranormálnych javov nazývajú tieto polia aurou objektov.

V rôznych publikáciách od vedecko populárnych až po seriózne vedecké práce, môžeme nájsť mnoho fotografií týchto energetických polí vyhotovených metódou Kirlian, ktorá umožňuje sledovať dynamiku polí. Existuje pomerne veľa vedeckých prác, ktoré potvrdzujú vzťah dynamiky týchto polí s psycho-fyziologickým stavom človeka.

Vedecký tím z univerzity v Kapskom meste v zostave známych vedcov s dlhoročnou praxou v paranormálnom výskume, vrátane metódy fixácie aury, viedol doktor filozofie Ngunga Tobago, ktorý spôsobil vo vedeckom svete revolúciu v povedomí o význame energetických polí v živote človeka.

Vedci vyvinuli spôsoby sledovania biopolí a vynašli prístroj (patent USA pod číslom: US 5, 253 984 B1), ktorý umožňuje nielen sledovať dynamiku aury biologických objektov, ale na základe prevedených experimentov umožnil urobiť odhalenie, ktoré spôsobilo utajenie celého výskumu.

Avšak niektoré výsledky štúdií tejto skupiny vedcov sa dostali na verejnosť, vzhľadom na to, že vedecké metódy a nástroje v prvej fáze výskumu si vyžiadali zapojenie veľkej skupiny ľudí pred ktorou výsledky experimentov nebolo možné skryť.

Tieto výsledky naznačujú, že existuje priama súvislosť medzi tzv. astrálnymi podstatami – bytosťami a človekom.

Fotografie energetických parazitických organismov

Nám všetkým sú dobre známe pokusy rôznych bádateľov paranormálnych javov pokúšajúcich sa zachytiť na film, fotografiu tzv. astrálne entity, dušu, poltergeist atd. Niektoré z týchto pokusov boli úspešné, avšak významní vedci stále spochybňujú realitu týchto výsledkov.

Skupina vedcov v Kapskom meste svojim výskumom rozptýlila všetky pochybnosti v tejto veci, čo v skutočnosti aj dokladá fotografiami získanými pomocou svojho patentovaného vynálezu.

Vedci za pomoci vylepšenej metódy Kirlian boli schopní dosiahnuť nielen jasný záznam astrálnych objektov, ale aj študovať ich dynamické správanie, vrátane dynamiky emisného spektra a dynamiky tvoriacich sa biopolí astrálnych objektov.

Svoje výskumy začali pred niekoľkými rokmi a po sľubných výsledkoch, sa rozhodli zlepšiť metódy svojho výskumu, čo následne viedlo k objavu ktorý otriasol vedeckou komunitou. Získané výsledky potvrdzujú priamu interakciu astrálnych entít s aurou ľudí !

Podrobnejšia štúdia dynamiky týchto objektov a ich interakcia odhalila isté vzorce správania a ich vzťah k ľuďom. Napríklad boli získané fotografie, kde bolo možné vidieť prenikanie astrálnych entít do aury človeka.

Energetický parazitický útvar v aure človeka

Fotografie astrálnych entít boli získané na špeciálnom zariadení v laboratóriu, ktoré bolo zamaskované ako foto-štúdio a umiestnené v známom ateliéri dizajnu, aby nedošlo k podozreniu od skúmaných ľudí a zabezpečila sa čistota experimentu.

Ďalší výskum odhalil , že energetické pole okolo astrála – astrálnej entity má premenlivú intenzitu. Toto spočiatku vedci prisudzovali k štatistickej fluktuácií, avšak detailné štúdie za pomoci silného počítača špeciálne vyvinutého algoritmu ukázali neočakávaný výsledok. Zistilo sa , že výkyvy majú vzťah s bioelektromagnetickou aktivitou mozgu človeka, na ktorý tieto entity reagujú.

Vedci tvrdia, že boli schopní zachytiť fázy prieniku astrálnej entity do aury objektu. Z výsledkov výskumu vyplýva, že v prvej fáze prieniku astrálna entita synchronizuje svoje vnútorné rytmy s rytmami “obete“ a tým získa prístup k aure “obete“. Po preniknutí do aury – biopola “obete“ sa menia vnútorne rytmy “obete“ pod vplyvom astrálnej entity!

Komplexné štúdie, za účasti psychológov a psychiatrov preukázali jasnú súvislosť medzi týmito výkyvmi a psychofyziologickými reakciami ľudí zapojených do pokusov. Okrem toho v tejto fáze boli získané také výsledky, čo okamžite spôsobilo zaradenie celého výskumu medzi prísne tajné.

Napriek tomu informácie získané v počiatočných fázach výskumu, umožňujú vyvodiť určité závery. Ukazuje sa , že astrálne entity môžu byť rozdelené do dvoch odlišných typov. Vedci ich označili ako “čierne“ a “svetlé-čisté“. Už tieto názvy naznačujú charakter entít. Líšia sa medzi sebou intenzitou svetla, spektrálnym zložením svetla a jeho dynamickými vlastnosťami. Vplyv týchto dvoch typov entít na ľudí je tiež rôzny.

Čierne entity napríklad vykazujú stálu aktivitu v infiltračných pokusoch, v prieniku doľudskej aury. Svetlé entity spravidla takúto činnosť nevykazujú. Výsledný psychofyziologický stav človeka je odlišný pri pôsobení čiernych a svetlých entít. Typický výsledok pôsobenia čiernych je neprimeraná agresia ľudí v neadekvátnej situácií.

Na základe prevedených experimentov sa ukázalo že mnoho ľudí je pod neustálym pôsobením týchto astrálnych entít

Niektoré informácie získané pri výskume tiež ukázali, že existuje jasný vzťah medzi stabilným psychofyziologickým stavom človeka a “čistotou“ jeho aury, rovnako ako aj možnosťou prieniku entity do tejto aury. Pre potvrdenie, alebo vyvrátenie týchto poznatkov, boli vykonané štatistické analýzy na veľkých skupinách ľudí. Medzi tieto skupiny patrili tiež skupiny politikov, podnikateľov, väzňov vo väzení a iných.

Vzhľadom na to aby bola zaistená čistota pokusov potrebných pre dokončenie štúdie, tím vedcov prezlečených za reportérov a zamaskovanou technikou robil rozhovory s účastníkmi experimentu na summite o udržateľnom rozvoji v roku 2002 v Johannesburgu. Otázky ktoré boli položené skupine skúmaných osôb, boli pripravené špeciálnym tímom psychológov, aby navodili primerané reakcie a odpovede.

Výsledky štúdií tejto skupiny šokovali vedcov. Zistilo sa že takmer všetci politici a podnikatelia, ktorý sa zišli na summite sú infikovaný čiernymi astrálnymi entitami. Počet infikovaných čiernymi entitami v skupine politikov a podnikateľov, bol väčší ako počet medzi väzňami!

Štatistické štúdie vedcov potvrdili zistenia že mnoho ľudí aj na významných postoch v politike, je pod vplyvom čiernych astrálnych entít, ktoré ovládajú ich myseľ a správanie!

Výsledky vedcov z Juhoafrickej republiky, potvrdzujú správnosť tvrdení ruského akademika Nikolaja Levašova, ktorý vysvetlil už pred mnohými rokmi vo svojich knihách a konferenciách vplyv parazitických astrálnych entít nasávajúcich životnú energiu človeka. Medzi vplyvmi, ktoré umožňujú prienik do aury človeka a umožňujú odoberanie životnej energie zaraďuje: alkohol, narkotiká, cigarety, pornografiu, nízke pudy ako napr. sex bez lásky, deštrukčnú hudbu, strach, stres a iné záležitosti, ktoré nám systém každodenne podsúva.

-- Pre Matrix-2001.cz preložila (c)2012 Sibrica, www.matrix-2001.cz

Kolodej

matrix? ... chvátal? neblázni. Toto už je aj na mňa príliš. Akonáhle nemá(š) dôkaz, v princípe ti možem tvrdiť že ťa každú noc vysáva šípková ruženka v lesklej koži :)))

qedstar

Lenže to nie som ja, ktorý tu má niečo dokazovať. Každopádne, nemusíš tomu veriť, a ak si správny skeptik, ani nebudeš... Ber to teda skôr ako kvázi-inšpiráciu.

Nechcem to tu tiahnuť do vedeckých diskusií. Takže povedzme si účinnosť horeuvedeného postu: snáď tomu aspoň niekto čiastočne uverí a možno ho to k niečomu pohne.. Ja už nejaký ten rok nie som v pozícii vedeckého diskutéra, ale čohosi iného, skôr prirovnateľného ku kazateľovi. Tzn. o mojich pravdách sa už nediskutuje, tým sa buď verí alebo neverí. Pochybujem aj o tom, že by ťa zaujímal dôvod, prečo som sa v takejto situácii ocitol, takže to nebudem ďalej rozpisovať.

Norman

No, nie že by veda mala dokonalé metódy, ale tie tvoje zlátaniny určite nie sú žiadna veda.

Ale podstatné je iné.
Od čias Teslovho objavu rádia vieme, že celý svet je jedno veľké pole skladajúce sa z nekonečného počtu malých polí. Alebo naopak?.) Je síce pravda, že rozdieľ medzi slovom "pole" a "astrálna bytosť" nie je až taký veľký - oboje sú nedefinované blbosti - ale predsa.

Tiež uznám, že predstava, že na život je potrebný uhlík a kyslík, je len sebastredné šialenstvo pozemského hydrocefala.:) Život a myseľ je čokoľvek, čo za také chceš považovať.

Ale nechápem, prečo by ťa existencia nejakých tieňov či "astrálnych bytostí" mala nejako vzrušovať? Líšia sa tie bytosti nejako od samotných ľudských bytostí? Sú horšie, ešte skazenejšie a smerujúce ku zlu? Neverím, prečo práve oni, chúďatká:)
A aký je rozdiel, či sa človek taký narodil alebo či to do neho niekto prdol neskôr? Veď to je jedno, či má centrálny procesor v sebe alebo prijíma rádiom riadenie od čiernych bubákov. V čom je rozdiel?

Každý človek má v sebe viacero osobností a rôzne sa v ňom prelievajú - to ťa asi pletie. Predstava parazitov je hnusná, ale podľa mňa je najväčší parazit ten článok, memplex, ktorý si do seba nasal a ktorým sa zaoberáš - ten v tebe existuje a robí ti problémy - ako stará žinčica.

No a potom to, že ja myslím, že tu hľadáme pravdu, najlepšie univerzálnu pravdu. O svete, mysli a spoločnosti. Myslím, že klasifikácie slimákov, krtkov, netopierov, vampírov ani iných vesmírnych bytostí nie je naša práca. To by sme sa venovali blbostiam.

qedstar

>>> "Vedeckých diskusií? No, nie že by veda mala dokonalé metódy, ale toto určite nie je žiadna veda."

Určite nie.

Ad "hľadanie pravdy". Keď už si nadhodil tému o hľadaní pravdy, aké metódy tu používate?

Norman

:)
Hlavne ontológiu a abstrakciu.

PS trocha som ten môj komentár vyššie upravil, aby som mal isté, že mi správne rozumieš.

qedstar

Nebudem hodnotiť ani kritizovať tvoje metódy, ale mojou hlavnou metódou hľadania pravdy je prax, konkrétne boj. :). Zápas so svetom. Myslím si - ale opäť nemusíš zdieľať môj názor - že toto je najrýchlejší/najefektívnejší spôsob, ako postupne odhaľovať fungovanie spoločnosti.

1488

napíšem zo svojho vnímania, teda číru subjektivitu, vlastným jazykom, teda každý si prekladá podľa úrovne poznania (ak nejaká je :)

strach - môžeš ho vnímať, no nemusíš sa báť (ak chceš), ak táto ilúzia existencie má zmysel, tak strach je tiež len výbava, tak ako ego a iné nástroje do reality, to mi vybehlo ako prvé, keď čítam tvoje príspevky, teda aj démonom môžeš dať napiť nektáru, aspoň tak nejako sa tá technika volá..

ticho - to vesmírne, všadeprítomné, do čoho sa toto vnímateľno vykotilo, že teda stačí byť len prítomný v tomto okamžiku a máš ten tichý pokoj ako súčasť nekonečna, asi tak kostrbato abstraktnými slovami stav na "hľadanie pravdy"

..no a potom celá paleta procesov k transformácii vedomia ako byť sám sebou..

takže mikro diskusný príspevok, ktorý má obsiahnuť celé univerzo (že možné je všetko hehe) a chcel som len vložiť komentár, že inak ako len dobre, toto celé nemôže dopadnúť, jednoducho je to tak božsky nastavené :)

qedstar

Ad "Z vyššieho hľadiska je všetko aj tak (jedno / ako má byť)". Je a nie je. Z vyššieho hľadiska ťa situácia iného človeka či nedajbože skupiny ľudí vôbec nemusí zaujímať. Je to nakoniec ich život, nie tvoj. Z vyššieho hľadiska je pre teba dôležitý len tvoj život. Konkrétne tvoje skutky, to, na ktorú stranu si sa v tomto veľkom boji postavil, za ktorú stranu si prelieval krv a za ktorú stranu si zomrel. Sú len dve strany.

1488

Áno, všetko je jedno. No nie, že by na ničom nezáležalo, ale ak ošúpeme vrstvy cibule, je tam rovnaká podstata pre všetko, harmónia. Ak si sa rozhodol mať dve strany a boj, tvoja vec. Dá sa však žiť aj bez toho, mať radosť z bytia. Nič to nestojí a je to také "jednoduché" :)

qedstar

Čiže inými slovami tvrdíš, že sa dá žiť aj bez morálky, resp. s ignoráciou morálky. No a to je práve definícia zlých ľudí: že majú úplne u prdele morálku. Čiže si nepochybne na strane zla.

1488

Inými slovami netvrdím nič, nie sú iné slová. To už sú tvoje interpretácie a vidím, že sa nechápeme. Nie sú strany, celá existencia je len jedna. Ty si ju diferencuješ kľúčom morálky a ten kto tak nespraví je zlý ? Hm.

qedstar

Áno, dá sa so všeobecnou platnosťou povedať, že kto vyhostí morálku, je zlý.

1488

Tak v tvojom svete som za zlého, pretože som neprijal tvoje pravidlá hry. A to so všeobecnou platnosťou. Ó pane Bože, furt nejaké prekvapenie, aby sa z toho jeden nezbláznil.

qedstar

Pokiaľ sa v praktickom živote nepodriaďuješ morálke, tak si zlý, áno. Ale je pre teba ešte nádej :).

1488

Už som myslel, že som zatratený a že to radšej zabalím :)
V praktickom živote skutočná morálka nepotrebuje deliť na strany a bojovať.
Len sa snažíš bezchybne v kľude rozhodovať celým svojim bytím a poznaním, takto aplikuje moja persóna.

nie som grafoman, preto dám link
http://www.seberizeni.cz/co-neni-probuzeni-v-deseti-bodech/

qedstar

--

qedstar

Ok, rešpektujem, ale občas budem jemne vkladať svoje myšlienky. Mieru si určíš ty, však si vlastník portálu :).

>>> "Čo sa týka svetových procesov, ako sme hovorili aj naposledy s Kolodejom, naša strana bezpochyby vyhrá"

Mám to chápať tak, že víťazstvo "dobrých" je už napísané vo hviezdach? Hm, z čoho to odvodzuješ?

>>> "Akokoľvek, doteraz si hovoril, že ovce si zaslúžia svetovládu, teraz hovoríš, že tí, čo usilovne bojujú si zaslúžia svetovládu."

Ako si to odvodil? Ja som písal (resp. myslel), že čím viac človek kope proti svetovláde, tým menej si ju zaslúži.

Inak díky, Norman, za reverenciu :).

Norman

A čo myslíš ty, od čoho závisí kombinácia nejakých síl? Od našej vôle? Od našich schopností? A tie závisia od čoho? Od astrálnych bytostí? No dobre - a tie závisia od čoho?
Všetko je to len kombinácia, jednoduchý súčet.

Pravda, celkovo je azda nepresne povedať "víťazstvo dobrých", lebo čím väčšie merítko, väčší kozmický rozsah, tým menej sa veci rozlišujú a nakoniec je .. jedná veľká ontologická nula. Vieš, svet je taký neutrálny, jeho existencia spočíva len vo vyváženosti protikladov. A od tejto vyváženosti sa v globále nemôže odkloniť. Preto žiadne zlo nemôže vyhrať. Je len ta harmónia. A to je dobre.

Asi tak.

Samozrejme, v lokálnom meradle sa môže stať, že si zajtra slnko odpľuje viac plazmy a my sa trocha viac opálime. Do hneda. Ale ak, tak je to vyvážené pozitívnym vývojom v inej lokalite kozmu.

Takže občas si na to spomeň, keď ťa budú naháňať démoni okolo domu. Vylez na strechu a nechaj ich behať samých.

qedstar

Hm, norman, budem reagovať len na to podstatné. Lebo podstatné je tvoje tvrdenie, že tu na Zemi je dobro a zlo len nejak matne rozlíšené, a že keď "ideš vyššie", tak sa hranica medzi dobrom a zlom čoraz viac stiera a stiera. Presný opak je pravdou (vlastné skúsenosti). Čím "ďalej" resp. "vyššie" dovidíš, tým je rozkol medzi dobrom a zlom dramatickejší. Čo tu na Zemi je len hra mafií, to je vyššie nezmieriteľný protiklad.

Si psychomentálnym založením utilitarista a utilitaristi majú jednu potenciálnu slabosť, a to, že keď sa nechajú "príliš uniesť", stratia pojem o dobre a zle. Utilitarizmus sám o sebe je OK, ale nemali by sme ho odtŕhať od morálky, ktorá je predispozíciou na rozdelenie ľudí a iných bytostí na dobrých a zlých.

Norman

1. Nemá nás kto rozsúdiť, v tomto protikladnom kozmologickom názore. Ale ja hovorím o principiálnej možnosti, o ontologickom modeli. Ty hovoríš o "vlastnej skúsenosti". Vieš, ľudia, ktorí hovoria o vlastnej kozmickej skúsenosti, sa vlastne dosť vyzdvihujú. Ako mňa podobná pýcha nepohoršuje, nereagujem na ňu, tiež nie si prvý, čo veci "cíti", to by sme tu boli nadlho keby sme to mali kritizovať, ale proste tvoje dojmy nie sú argument.
Za druhé k tomuto - táto tvoja predstava o "nezmieriteľnom protiklade" v kozmickom meradle musí byť riadne namáhavá, obtiažna, vyčerpávajúca. To len tak bokom, ak si si toho nie vedomý.

2. Nemyslím, že by som zrovna ja bol či sa nejak prejavoval ako "utilitarista" (nech už v akomkoľvek zmysle). Tu sa konieckoncov prejavujem práve ako "moralista", neustále tu hovoríme o morálke a nerobení kompromisov a podobne. Len som ti naznačil schému ontologického optimizmu, ako to ja volám - kvôli tomu, že je harmonický, predsa nie som "utilitarista".
Ale nemyslím si, že by si ty vôbec nejako hodnotil mňa. To máš proste taký patern, že tvoj oponent je zrejme nakoniec vždy obvinený zo slabšej morálky, ako ty, zo slabšej aktivity, prípadne z naivnejšieho chápania sveta ... a tak podobne. Aby si sa nakoniec mohol cítiť ten morálne lepší a prípadne nepochopený. Nič v zlom, to sú tie tvoje démony, taký prístup. A nie je to ani nič nové, a žiaľ, nakoniec ani nie tak neobvyklé.
Pozri, každý ma nejaké také paterny. Ja napríklad vidím aj tie svoje, ten najčastejší by sa už dal nazvať "múdry za dedinou", vždy tu čosi zamudrujem, niečo neutrálne a prípadne sa potom z toho vymotám a tak ďalej. Len som ti chcel vysvetliť, prečo ti tie tvoje bránia v trvalom dialógu.

qedstar

>>> "Vieš, ľudia, ktorí hovoria o vlastnej kozmickej skúsenosti, sa vlastne dosť vyzdvihujú."

Súhlasím. Som skalopevne presvedčený o tom, že sa vyzdvihujem oprávnene :). Ale zmyslom nie je "dať dole" oponenta, zmyslom je presný opak: "pozdvihnúť oponenta". Svoje bohorovné sebavedomie a totálne presvedčenie však v žiadnom prípade nepopieram, ani som ho snáď na tomto portáli nikde nepoprel, ale ani nezdôraznil. Ak však chceš vedieť môj názor na mňa, tak áno, verím si viac než vy veríte existencii tej stoličky, na ktorej sedíte. Z hľadiska bežného chápania som zapálený fanatik.

>>> "Ako mňa podobná pýcha nepohoršuje, nereagujem na ňu, tiež nie si prvý, čo veci "cíti", to by sme tu boli nadlho keby sme to mali kritizovať, ale proste tvoje dojmy nie sú argument."

Neviem, v čom spočíva tvoja profesionalita, ale experti dosť často navrhujú systémy "podľa pocitu". Tento pocit samozrejme nie je náhodný, ale vychádza z mnoha skúseností a omylov, takže človek nemusí plne rozumieť sračkám, do ktorých sa valí, pretože už nejak cíti, keď "to" má podobné charaktery ja k minule, že s tým bude problém. Čo sa týka mojich skúseností, tak ja veci vidím a počujem (ale mám aj pár veľmi zvláštnych pocitových dojmov z nich, silne negatívnych aj pozitívnych). Tieto veci, to sú fakty z iného sveta, ku ktorým sa bez "videnia" a "počutia" nedostaneš. Potom si uvedomíš, že (1) nie si jediný, kto vie to, čo ty a (2) tieto fakty sú fakty o tom, ako to na tejto Zemi *skutočne* funguje. Prípadne ťa môže zastrašiť aj to, keď zistíš, že niekto iný vie ešte viac než ty, a že určite nestojí na dobrej strane. Takže neviem... ak chcú ľudia niekedy robiť kvalifikované rozhodnutia... treba najskôr poznať fakty. Potom mať logiku a "pospájať bodky" aby vznikol obrázok. V každom prípade, bez osobného poznania archetypov (lebo to fakt treba vidieť, opis nestačí), nemá cenu, resp. sa nedá "komunikovať" táto knowledge niekomu, kto dané fakty nepozná. Nie je naň v bežnom jazyku totiž vytvorený pojmový aparát - človek musí siahať k absurdným sektám, aby tam našiel pojmy, ktoré aspoň trochu presne vystihujú jeho zážitky. Potom ťa hneď má každý za sektára, ale z toho si zas nič nerobím ja (osobne mi najviac pomohli definície z budhizmu).

>>> "... ale proste tvoje dojmy nie sú argument."

Dojem je, samozrejme, argument. Pocit, ktorý máš z druhého človeka alebo inej bytosti je, samozrejme, veľmi valný argument. Prakticky, ak sú tvoje pocity čisté, stačí sa riadiť len podľa nich. Ak máš prečistené/vyvinuté pocity, tak tvoje dojmy z ľudí a skupín ľudí zodpovedajú realite, ktorú by si inak musel pracne intelektuálne odhaľovať.

>>> "tvoja predstava o "nezmieriteľnom protiklade" v kozmickom meradle musí byť riadne namáhavá, obtiažna, vyčerpávajúca"

Skús konkretizovať, čo by malo byť tak ťažké či namáhavé pri akceptácii tohto (ja to považujem za) faktu? Boj s extrémne zlými entitami je skutočne kurva ťažký a namáhavý, ale samotné uznanie existencie týchto entít, prípadné ich uvidenie či počutie - nevidím, prečo by TO malo byť namáhavé. Vystrašiť to človeka môže, pokiaľ to vidí po prvý raz... ale žiadna námaha v tom neni zaimportovaná.

>>> "Len som ti naznačil schému ontologického optimizmu"

Ja som tiež vnútorne optimista, len to nikdy nedávam na sebe znať.

>>> "Ale nemyslím si, že by si ty vôbec nejako hodnotil mňa."

Nechcel som ťa verbálne hodnotiť, ak som tak spravil, beriem späť. Interne však samozrejme každého okamžite ohodnotím, klasifikujem a zaškatuľkujem. Princípom úctivosti je potom dotyčnému nepovedať (ani nenaznačiť), že si myslím, že stojí v hierarchii nižšie (pokiaľ ho vyhodnotím ako nižšie postaveného v hierarchii), alebo sa netváriť príliš slizko a submisívne (pokiaľ ho vyhodnotím ako vyššie postaveného v hierarchii).

>>> "To máš proste taký patern, že tvoj oponent je zrejme nakoniec vždy obvinený zo slabšej morálky, ako ty, zo slabšej aktivity, prípadne z naivnejšieho chápania sveta"

Beriem späť všetky obviňovania, ja vám chcem predsa pomôcť... ale len tým, ktorí chcú. Vnucovanie pravdy nechám na tých, ktorí vládnu mečom, nie slovom (tj. domobrancom).

>>> "Aby si sa nakoniec mohol cítiť ten morálne lepší a prípadne nepochopený."

Čo sa týka mojej osoby, tak moje pocity (superiority/inferiority) voči ostatným ľuďom sú dosť slabé.

>>> "Nič v zlom, to sú tie tvoje démony, taký prístup."

:)

>>> "Len som ti chcel vysvetliť, prečo ti tie tvoje [patterny] bránia v trvalom dialógu."

Ja práveže nechcem viesť trvalý dialóg, naopak: ja chcem viesť konečný dialóg. Dialóg, ktorý skončí dôjdením k obojstranne uznanej pravde. Večné dialógy sú mi cudzie, snažím sa im vyhýbať.

Norman

že si jeden z tých démonov z teba robí dobrú srandu :)

Nič v zlom, to rozchodíš.

qedstar

Popieranie duchovného sveta je jedným zo základných charakteristík židov.

Ľubov

Pokial viem, nepopierajú ho,len ho umiestnili za niečo ako hustý závoj,za ktorým ho nie je možné vidieť.Akú takú šancu majú len ti,zo semena Abrahámovho.Tak im ho nechajme .-).

Kolodej

píšeš na viacerých miestach že bojuješ, že si bojovník - ako bojuješ?

qedstar
Kolodej

ale nerozumiem, prečo je to podmienené mailovou komunikáciou. Mám len služobné maily. Kvázi inkognito mail mi zoznam zrušil. Čiže?

qedstar

Lebo ma to celkovo nebaví vypisovať verejne.

Ľubov

Však to napíš v nejakých symboloch,nie sme tu až takí tĺci,pochopíme,som si istá.Naozaj ma to zaújma,nemá to nič spoločné so zvedavosťou,ale hľadám cestu,ako von z kaše. Hovoril si,neplatiť dane. Zrejme tam smeruje,ako to myslíš. Ale čo štátni zamestnanci,a čo úvery. Teoreticky,ak nebudeme mať deti,závislosť by bola okamžite nulová,ale národ bez detí,to si neviem predstaviť.

Norman

A už predtým bol viac ako nekonečný.
Ale chcem upozorniť, že židia nepopierajú duchovný svet - veď ich existencia je naopak založená predsa na náboženstve - bohovia, anjeli, démoni. Na ovládaní ľudí duchovným spôsobom.
A za druhé ja nič neopieram, už vôbec nie duchovný svet v takom či onakom zmysle - len som sa zamyslel, že svet démonov sa môže prejavovať aj humorne, nepodceňovať túto ich črtu.)

1488

Čo povieš na tento text ? Taká malá mantra..

http://www.seberizeni.cz/co-neni-probuzeni-v-deseti-bodech/

Norman

Pekná celá stránka.
K tomu textu: takých čistých rozumných textov asi nie je veľa, stručných, koncentrovaných. Hlavne v našich končinách to asi moc nebude, i keď je to len preklad, žiaľ.

Je to presne ono,
... i keď by možno stačilo len prvých 5bodov.
... a možno len bod 3.)

Ale vážne, dík.
Vlastne by sme sa aj my mohli venovať len v pohode tomu, ale ako píše ... toto je také naše "zachraňovanie veľryby" :)

qedstar

Môj názor: Krišnamurti je zlo. Avoid it.

qedstar

>>> "V praktickom živote skutočná morálka nepotrebuje deliť na strany a bojovať."

No dobre, lenže ako budeš v praktickom živote reagovať, keď sa k tebe niekto začne chovať vyslovene amorálne? To si necháš líbit?

1488

Nebudem písať čo/keby. Keď sa tak stane, potom sa rozhodnem. Ak rekapitulujem svoj život, tak doteraz, ak sa niekto správal ku mne amorálne, tak reakcia bola morálna :)
pretože si na takú situáciu nespomínam. Vzniklo dobro a zlo súčasne ?

qedstar

Nikto ti ešte nikdy poriadne neublížil, takže nevieš, o čom to je, ani to neriešiš. Chápem. Ad "teoretické otázky k vzniku dobra/zla": Je zbytočné o tom hovoriť, máme oveľa pozemskejšie problémy: konkrétne nám momentálne fičí vojna na Ukrajine, ktorú MUSÍME vyhrať. Nehovoriac o tom, že destabilizovať Západ by sme tiež mali. Hovorím, ja nie som filozof, ale bojovník, a ono ľudia chcú často utekať k abstraktným otázkam, pretože reálne a naliehavé problémy ich nezaujímajú.

1488

Abstraktum je jedna z ciest ako pochopiť. To len také otázky sokrates metódy mi vybehli.
Ľudí naopak, zaujímajú ich blízke problémy, evolučná výbava. Len im Ukrajina neklope na dvere, preto ich neodsudzuj..

nové