#EUvsVirus Hackathon

Mrňavý Taiwan oznámil, že vo svojej inštitúcii Medigen Vaccine Biologics vyvinul vlastnú vakcínu a už ňou aj začal očkovať svoje obyvateľstvo. Načo takáto snaha, keď má k dispozícii všetky čínske vakcíny? Ignorujme na chvíľu, že taiwanská vakcína Medigen je kopanec do Číny, boostovaný americkou Dynavax Technologies a položme si prostú otázku: a čo Európska únia? Kde sú naše európske vakcíny? Oxfordsko-švédska Astra Zeneca je definitívne zopsutá - a nič nič iné nie je ani len na obzore.

Momentálne má svet na očkovanie k dispozícii toto: americký Pfizer (na ktorý boli z EÚ vycucnuté peniaze cez Turka parazitujúceho na Nemecku), americká Moderna a americko-izraelský Janssen. Potom sú tu vakcíny "nepriateľské": ruský Sputnik V, Sputnik Light, EpiVacCorona a CoviVac, čínsky Sinopharm - dva druhy, CoronaVac, Convidecia, Zifivax, Minhai a vakcína vyvinutá Čínskou akadémiou lekárskych vied, kubánska Soberana 02 a Abdala, iránsky COVIran Barakat a "exotiky" - kazašský QazCovid-in a indický Covaxin a ZyCoV-D.

Takže americký Pfizer, americká Moderna a americko-izraelský Janssen. Dve m-RNA a jedna odfláknutá a podozrivá vektorovica, po ktorej sa zgrciava krv a takmer sa ňou neočkuje, na Slovensku ju pre jej jednodávkovosť využili v osadách. Toto trio je úžasný výber, ktorý má k dispozícii technologicky najrozvinutešia časť sveta - EÚ. Nájdu sa síce štáty, ktoré umožňujú svojim obyvateľom rozhodnúť sa, napríklad Maďari si môžu vybrať zo šiestich vakcín rôzneho druhu, ale na Slovensku je reálne dostupný len a len Pfizer. Nikto nám však nepovie, KDE presne sa táto m-RNA vakcína používaná na Slovensku vyrába, kto kontroluje jej výrobu, ako sa transportuje pri tých požadovaných komfortných mínus 80 stupňoch Celzia, ako je zabezpečované, aby sa táto substancia vyžadujúca zo všetkých vakcín najextrémnejšie skladovacie podmienky nezničila...atakďalej. Nič. Ani zmienka. Od Európanov sa neočakávajú otázky, od Európanov sa očakáva držať pysk a natrčiť rameno.

Európska komisia, samozrejme, nespí. "V minulom roku EK investovala 226 miliónov eur prostredníctvom pilotného programu Európskej rady pre inovácie a Európskeho inovačného a technologického inštitútu na podporu inovatívnych start-upov, malých a stredných podnikov (MSP) a projektov na vývoj riešení v boji proti pandémii koronavírusu. Veľa týchto spoločností a projektov už prinieslo sľubné výsledky," dozvedáme sa zo správy EK. Sľubným výsledkom napríklad je, že nemecká spoločnosť ViruShield vyvinula skvelý samočistiaci oblečík do kovidárií. Advitos, tiež nemecká, zbúchala parádny purifikátor krvi pre kovidopacientov a írska RapCo-19 vymyslela superské zisťovanie protilátok.

A keby len to. Správa Európskej komisie nám zvestuje aj takéto omračujúce informácie: "V polovici roku 2020 EÚ rozdelila 166 miliónov eur 36 start-upom a MSP prostredníctvom Európskej rady pre inovácie na rozvoj inovatívnych riešení na boj proti koronavírusu, vrátane kapitálových investícií prostredníctvom nového fondu Európskej rady pre inovácie (fond EIC). Európska rada pre inovácie okrem toho koordinovala #EUvsVirus Hackathon, ktorý spojil viac ako 30 000 účastníkov reprezentujúcich občiansku spoločnosť, inovátorov, partnerov a investorov v celej Európe, čo viedlo k 120 inovatívnym riešeniam problémov spojených s koronavírusom. Víťazi boli v máji 2020 pozvaní na „Matchathon“, ktorý mal pomôcť mobilizovať financovanie od podnikov, investorov, akcelerátorov a venture kapitalistov. Vytvorili 2 235 nových partnerstiev. Medzi víťazmi #EUvsVirus Hackathonu bol start-up z Maďarska, Entremo. Vyvinul inteligentné monitorovacie zariadenie, ktoré umožňuje monitorovať pacientov na diaľku."

Tak to už hej. 166 miliónov, 30 000 účastníkov, 120 inovatívnych riešení, 2 235 nových partnerstiev - A VAKCÍNA NIKDE. 

Čím to len bude?

Ale aspoň sme sa v materiáloch Európskej komisie dozvedeli, že ten akože nemecký BioNTech vyťahal 100 miliónov eur od európskych daňových poplatníkov pre americký Pfizer. 

Norman

Európa nemôže pre seba vyvinúť nič hodnotné a hlavne strategicky významné, lebo je pod politicko-vojenskou mocou Ameriky a tak teda tam všetko podstatné z Európy skončí.
Medicína je v čase, keď ľudia žijú špinavo nahustení ako potkany, strategický obor - a tak si ho Američania nechcú dať zobrať. Ale Brusel je už len posledná vetchá zásterka zakrývajúca to, že americký cisár je nahý - či skôr povedané hlúpy a zhnednutý - stáva sa z nej tretí svet, aj keď burza v Newyorku bude ešte dlho produkovať klamajúce čísielka o svojom bohatstve..

Dusanbe

Stručný abstrakt - "všetko je možné"
Ale inak zaujímavé a obsažné čítanie:
https://www.sciencemag.org/news/2021/08/new-sars-cov-2-variants-have-cha...

buko

ak tu ide naozaj o zdravie a zivoty - svetove spolocenstvo by asi zjednotilo sily a ockovalo vsetkymi dostupnymi vakcinami. Namiesto toho uradnicke agentury rozhoduju o tom ktora vakcina bude a ktora nebude predavana a podavana obyvatelstvu. Cuduj sa svete, europske ovecky uz mozu byt napichane len tou americkou.

Toto by vsak v skutocnom pragmatickom svete mal byt pod patronatom Svetovej zdravotnickej organizacie WHO, z ktorej sa vsak medzicasom stala Gatesova stetka vedena etiopskym panakom a namiesto riadenia svetoveho zdravia sa zaobera prekopavanim obsahu svojho celeho webu tak aby odtial zmizli rokmi preverene definicie a odporucania. Zmenili definiciu stadovej imunity aj vakciny.
https://twitter.com/RussellOkung/status/1342135793465380864?s=20

Kolektivne vymazavanie pamatati.
https://www.nechapemto.sk/who-nova-definicia-slov-pandemia-komunitna-imu...

V com vsak Europska Unia nezahalala je navrh a implementacia "Covid Digitalneho Certifikatu" - prvej lastovicky v implementacii NWO digitalnej kontroly nad nasimi zivotmi a buducnostou.
https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-...

Norman

"...hoci množstvo dát naznačuje, že smrtnosť ochorenia COVID-19 je zhruba na úrovni sezónnej chrípky."

To je explicitná lož.

To, že zmenili definíciu pandémie a vynechali slová o úmrtiach je v poriadku, pretože logicky choroba nemusí byť ťažko smrteľná na to, aby bola škodlivá - čiže podstatné je rozšírenie a aj iné (zdravotné) škody, nie len úmrtia.

buko

najviac skod napachali nezmyselne opatrenia lockdowny, izolacia starych ludi, podavanie nespravnej liecby a medikacie. Ludia umierali intubovani na nespravne nacasovanej a nespravne menezovanej plucnej ventilacii.
V casoch najvacsej paniky personal domovov dochodcov v UK, Spanielsku opustal pracovisko a nechaval starych ludi doslova podochnut
Vo Svedsku celkova umrtnost za 2020 a 2021 oproti predchadzajucim rokom podpriemerna, napriek zuriacej pandemii a nepriek tomu, ze Svedi nikdy nemali ruska, lockdowny, plosne testovania
https://twitter.com/HaroldofWorld/status/1430267729504870400

WHO samotne napisalo:
October 2020 WHO Bulletin in which a study by well-known medical scientist John Ioannidis appears, which found that the death rate for coronavirus is 0.23 percent, which is equivalent to a moderate flu epidemic.
https://web.archive.org/web/20210112084233/https://www.who.int/bulletin/...

este raz: death rate for coronavirus is 0.23 percent, which is equivalent to a moderate flu epidemic

Ale uz to na ich webe nenajdes, pretoze zrovna v case "pandemie":
"We have revamped our website.
In 2020, our web migration project tackled over 180,000 pages of content and over 200,000 publications. Much of our content has been updated, made more dynamic and may no longer be found in the same place."

Po 1.5 roku od vypuknuti tejto "pandemie" stale nemame osvedcene lieky a osvedcene liecebne protokoly. Prakticki lekari stale nevedia ako a cim maju liecit!
Vakciny su nepodarok za tazke prachy a to som este pouzil slusny vyraz. Na dennom poriadku sa objavuju (resp. aj napriek medialnej blokade presiknu na povrch) dalsie a dalsie "extremne zriedkave" pripady umrtia mladych a inak zdravych ludi v produktivnom veku a s rodinami - v dosledku vakcinacie!

Norman

Dáš sem nejaké linky, ktoré neukazujú na to, čo cituješ. Pripravil si ma o 5 minút života, čo som hľadal, kde je tá veta na stránke linku.
Už sme to tu riešili 10 krát, porovnanie "death rate" covidu a chrípky, nebudem si tu ničiť zdravie, je to naozaj na tebe, aby si našiel nejakého exota, čo hovorí, že je to rovnaké.

Ale predsa len k iným bodom:
1. Lockdowny nespôsobili žiadne základné straty, prakticky len straty v obore servisu.
2. Izolácia starších ľudí? Zrazu aká citlivosť, starší ľudia sú aj tak izolovaní.
3. Opustenie pracoviska? Ak sa také niečo stalo, tak to nemá nič s politikou proti pandémii ako takej. Prípad zo Španielska ako argument?
4. Ľudia umierali intubovaní? Nuž, je možné, že zdravotníctvo neurobilo všetko, čo sa dalo - vybav si to s nimi niekde. Je niekde podaná žaloba na nejakých doktorov? Nie je? Prečo nie je?
5. Vo Švédsku aj u nás a inde bola medziročná úmrtnosť pri covide o moc väčšia, ako v iných rokoch. Śvédsko to úplne posralo, ale sme ich takmer dobehli. Nie je pravda, že vo Švedsku nenosili rúšky, nemali lokdowny - len to dlhšie nechali na samodisciplíne obyvateľstva.

Dokedy sem budete chodiť po jednom a opakovať znova a znova tieto nepravdy? Možno do decembra ste mohli hovoriť, že to na Slovensku nie je - ale 12 000 mŕtvych sa na vás všetkých škerí a hovorí vám - aj kvôli vašej ignorancii sme zomreli. Najväčšia vina je na vláde a možno nemocniciach, súhlasím, ale druhá polovica dôvodu je na ignorantskej nedisciplinovanej spoločnosti (hlavne cestovanie z ohnísk a podobne).

buko

mal som rozpisanu odpoved ale nejako mi zmizla a druhykrat to uz pisat nebudem snad len k tomu "12 000 mŕtvych sa na vás všetkých škerí"
v skratke pri tejto pandemii plati: "cim debilnejsia vlada a opatrenia - tym viac skeriacich sa mrtvych"
https://pbs.twimg.com/media/E5wqxueWYAIHFB_?format=jpg&name=medium

Aj na tychto grafoch od Economist vidno ze cela pandemia sa dala zvladnut bez zbytocnych - su prikladych vyspelych a bohatych krajin ktore to zvladli bez vyraznych problemov a ziadni mrtvi sa na nich neskeria.

tento graf - Weekly estimated excess deaths by age group
https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker
je vsetko co potrebujes vediet - pokial si do 65 rokov, tak je to uplne porovnatelne s chripkovou sezonou (dokonce pre deti este menej nebezpecne). Ak mas nad 65 - tak to uz je ina kava a tam si treba dat pozor.
Takze prosim, prestanme sa tvarit, ze covid nejako plosne zabija a ani tych par anekdotickych pripadov, kde zomrel mlady zdravy na covid to nezmeni.

Toto je pyramida vekovej struktury obyvatelstva - covid trocha ukrojil z tych hornych poschodi - ale najviac a nezmyselne obmedzovat sa museli tie spodne...
https://img.topky.sk/900px/1972077.jpg/graf-slovensko-SU-SR-vekova-struk...

Uvidim s cim pridu tuto jesen a zimu a intuicia mi vravi ze to bude este debilnejsie a chaotickejsie ako minule

Norman

K tomu porovnaniu s Danskom, Norskom a Finskom. čo sa často zjavuje - čo je asi príčinou toho rozdielu: Nuž to, že v troch škandinávskych majú výborné výsledky je zrejmé, že tam opatrenia DODRZIAVALI, lebo tam lockdownové opatrenia MALI a sú DISCIPLINOVANÍ. Všimnime si aj, že Švedsko v tabuľke nie je - lebo to posrali na plnej čiare svojím laxným nezodpovedným prístupom toho svojho Tengela-Mengela (ako mu nadávajú).

Ten druhý graf - no veď to je pekné spracovanie toho, ako vysoké boli nadpriemerné medziročné úmrtia.
(a to ešte možno sú tie čísla aj vyššie, citujem
Unfortunately, the total number of fatalities caused by the pandemic may be even higher, for several reasons. First, the official statistics in many countries exclude victims who did not test positive for coronavirus before dying—which can be a substantial majority in places with little capacity for testing. Second, hospitals and civil registries may not process death certificates for several days, or even weeks, which creates lags in the data. And third, the pandemic has made it harder for doctors to treat other conditions and discouraged people from going to hospital, which may have indirectly caused an increase in fatalities from diseases other than covid-19.)

Ale podstata je to, čo si vyjadril - najhoršie "škody", teda smrť, sa týkajú hlavne vysokých ročníkov - to je pocit, čo sa rozmohol a mladšie a stredné ročníky kvôli "starým" dnes už nie sú ochotní nie že uvoľnit miesto, ale ani doržiavať nejaké obmedzenia. Celé je to o veku.
Lenže sa hrubo mýlia - režimné elity by na to tiež kašlali a nechali klesnúť priemernú dlžku dožitia na 65-70 rokov, ale covid zasahuje aj mladšie ročníky, tak alebo onak, proste kolaps spoločnosti hrozí. Viď teraz práve Izrael a USA - to nie sú krajiny, kde by režim chcel nejak experimentovať, či ich nejako ničiť - ale sa mu proste nedarí. A znova po stý krát tu napíšem: mýlite sa, ak si myslíte, že režim chce obmedzenia - je to naopak, trpí tým a odďaluje ich, a ak by nemusel, nechal by vás poskakovať a tešiť sa z kaviarní a cestovania do rezortov, aby mal od vás pokoj. Ale ... zrejme to nejde (viď spomínané dve najviac režimom hýčkané krajiny).

A navyše:
To, že očkovanie (hlavne americkými grcmi) zrejme funguje slabo, nie je dôvod na nejakú veselosť. Ak vírus RYCHLO nevykape nejakou prírodnou cestou, tak bude v zime zas chaos.

No ale je leto a počty sú TERAZ nízke, takže zas ide rozum bokom a popiera sa nedávna minulosť a jasné čísla. Ja neviem, čo bude v zime, a nie som vyvolávač zlých predpovedí, možno bude už všetko OK, možno bude zas to, čo minulú zimu.
Ale podstatné - je mi to JEDNO. Pretože viac ako táto pandémia, ktorá naozaj nie je z najhorších, prídu aj horšie, teda viac ako táto pandémia je nechutnejšie to, ako na ňu reagujú spoločnosť, vládnuce ideológie ale aj ľudia ako takí. Nielen na Slovensku, ale po celej Európe, Amerike a Ruskej zóne. Ostatné oblasti sveta nedokážem ohodnotiť, resp. ma tak nezaujímajú. Ale tieto oblasti západnej civilizácie (a tam patrí aj to Rusko) nie sú schopní sa racionálne správať, oni nie sú schopní ani akceptovať nevyhnutné veci, prejavujú sa ako banda nedisciplinovaných anarchistov (a to vrátane celých vlád a aparátu).
To nie je cesta zdravých národov.

slaven1

Dobrý článok od Katasonova k "vedeckým" štúdiám o účinnosti náhubkov preložil Protiproud:

https://www.protiproud.cz/politika/5993-nahubky-jako-test-nove-tyranie-p...

nové