Fenomén Kohout - ešte väčší blbec, ako Šebej

Vo štvrtok bola na českej TV  diskusia u Jílkovej. Téma boli emigranti.

Vznikol tam niekoľko ohnivých hádok, ale vznikol tam aj nový fenomén - Milan Kohout. Tento exot, zastávajúci tézu, že do každej českej rodiny by mali prijať nejakých českých imigrantov, tam totiž pourážal každého a vzbudil adekvátnu odozvu aj u  divákov, na socwebe. Ako ktosi napísal: "Ak aj doteraz bol niekto za prijímanie utečencov, po tomto Kohoutovom čísle už nebude".

Nechtiac zábavnú reláciu si možno pozrieť na webe CZTV

Tu je foto pána Kohouta z jeho vlastného fasbúku

 

Reakcie aj účastníkov:

Měla bych jeden takový návrh. Co udělat petici pro ty, kteří povinné přerozdělování chtějí? Aby se podpisem pod petici zavázali, že si domů vezmou jednu uprchlickou rodinu. Vždyť oni s tím prý nemají problém, takže spokojené by byly obě strany. Jak zastánci povinného přerozdělování, tak odpůrci. A zastánci by si mohli hezky doma užívat multikulturního obohacení. No nebylo by to fajn?


Iná reakcia

Upozorňuje, že Kohout je spíše „umělec", který se zabývá pouličními exhibicemi a podobnými záležitostmi. „V posledních týdnech hraje sluníčko a přehrává do absurdnosti. Druhá věc je, že možná perfektně odkryl, v čem sluníčkovost spočívá. Otevřeně mluví o tom, že nenávidí místní lidi, že je snaží převychovávat a že chce evropskou společnost úplně zničit. A žádné spolusluníčko to nerozporuje!" pustil se do analýzy jeho chování Hampl.

„Proto byly mnohem zajímavější reakce z publika - myslím toho studenta filosofické fakulty, co se chystá na dráhu profesionálního aktivisty a reakce dam z neziskovek. Říkali umírněnějším způsobem totéž. Debata se urychluje a nebudu se divit, jestli se za pár měsíců začne v "kavárně" otevřeně mluvit o nutnosti vyhladit nebo aspoň zotročit českou populaci," dodává sociolog.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Filozof-od-Jilkove-pry-vub...

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tahnete-zpatky-na-vesnici-j... 
Náhodný okoloidúci

.. preložené do článku (admin)

Aman Againsttime

Dnes som si to pozrel 2x (najviac ma pobavil ten výbuch kvôli "černoškom") a musím konštatovať: kiež by všetci títo zmrdi boli tak úprimní ako tento bradatý exot! Skutočne, takáto nefalšovaná ukážka neomarxizmu sa v mainstreamových médiach až tak často nevidí. Ďakujeme :-)

Norman

Ten mladý šialenec v pobliku, študent, tvrdiaci, že zdroje na všetko sú ... aj priezvisko tam myslím padlo.
Aj tie tetky z mimovládok, hrôza.

Tí ľudia sú úplne mimo realitu, je to takmer cigánsky svetonázor, že zdroje sú nekonečné...

Ale je vidno aj to, že ich opozícia tiež stále nevie argumentovať, stále sa nejako ospravedlňuje, vysvetluje, dokazuje a presviedča ... Ja viem, bola to len vzorka u Jílkovej, úplne nereprezentatívny výber, ale aj tak to ukazuje síce skarikovanú, ale realitu - demokraca v praxi - iracionálne hádanie sa bez akéhokoľvek výsledku.

Aman Againsttime

Áno, ten študák bol tiež tragický. On je takou zaujímavou kombináciou klasického marxistu (komunistu) a nového (kultúrneho) marxistu. Fakt des. Tu je jeho FB profil: https://cs-cz.facebook.com/lukas.matoska.

Skutočne mi hlava neberie, čo môže mladého, potencionálne perspektívneho muža priťahovať na takýchto ideách. To chce naozaj veľmi chorú myseľ alebo silnú indokrináciu v detstve. Napr. viacerí moji vrstovníci sa vzhliadli v modernom spoločenskom liberalizme s jeho mnohými neduhmi, avšak nepoznám medzi nimi nikoho, kto by bol až takto extrémne červený.

A k tej opozícii: súhlas, sú stále veľmi opatrní. Od sociológa Hampla som očakával trochu viac (trochu ho sledujem a názorovo sa mi celkom pozdáva - hoci je stále na môj vkus príliš konformný so systémom).

Norman

K tomu aktivistovi: Ja by som to kľudne nazval anarchizmus a je to určitá detská a detinská fáza, v ktorej títo ľudia ostanú. Je to ich obranná reakcia pred zložitosťou a špinavosťou systému. V podstate keď začnú vnímať bordel, odmietajú do neho vstúpiť. Chcú zostať stále nevinným dieťaťom.
Lenže kto zostane dieťaťom, je bezbranný, alias dementný.

Vlastne je ich prípad veľmi poučný. Iní to riešia tak, že zločinnosť systému ignorujú a kolaborajú, že áno. Títo aktívni anarchisti kolaborujú nakoniec tiež, slúžia systému ako stoka. Ale toto je ten ich (chorý) psychologický profil, do ktorého sa aj neskôr, keď kolaborujú, snažia vopchať.

Buheh

ako hentá bezútešná debata som už dávno nevidel. Normálne na mňa prišla depka a pochybnosti o svetlej budúcnosti tohto nášho druhu opicoidov.

Skupinka slizkých a sprostých ľudí, ktorí sa navzájom prekrikujú a trepú nezmysly podfarbené viac alebo menej rafinovanou snahou budovať si svoju pozíciu v rámci prepytujem politického spektra. Niečo strašné. To už namôjdušu radšej by som počúval záznam z XV. zjazdu KSČ.

Buheh

A ešte ma do nepríčetna vytáča, keď niektorí zmrdi vytiahnu takýto akože argument, že veď my sme súčasťou Západu, a tak sme spoluzodpovední za to, čo sa deje v krajinách, odkiaľ sem idú migranti, a teda nám patrí, že sem lezú. Za takúto nehoráznu chrapúnsku bezočivosť mám chuť rovno dotyčnému pribaliť jednu medzi oči.

Je to podobné ako keby som musel platiť mafii spriahnutej s políciou výpalné za moju reštauráciu, aby mi nezhorela, a ešte ma príde polícia obviniť, že som tým pádom spoluvinníkom v nezákonnom konaní, a že mi preto posiela do reštaurácie exekútora. Absurdné, neslýchané, arogantné svinstvo.

Koľko slovenských korporácií drancuje Somálsko, Mali, koľko slovenských stíhačiek bombardovalo Líbyu či Irak, koľko slovenských miliardárov tajne upláca Islamský štát za totálny rozvrat Blízkeho východu? Tu je niekde kľúč k veľmi exaktnému výpočtu, koľko utečencov by bolo adekvátne, aby Slovensko prijalo.

A síce je to presne 0,0.

1488