Fico, Baštrnák a trest prepadnutia majetku

Podnikateľ Baštrnák bol odsúdený za podvody s DPH - to sú také, aké robil aj Kiska. Na jeho prípade je zaujímavé to, že predseda Smeru a bývlaý predseda vlády Robert Fico býva v jeho byte v komplexe Bonaparte. Ten byt teraz prepadol štátu, ako aj všetok iný majetok Bašternáka.

Fico tým vlastne splnil svoj sľub, že ak sa preukáže Bašternáková vina, nebude bývať v jeho byte. Už nebýva. Byt teraz patrí "správcovi konkurznej podstaty", takže je to ok.

Ale to všetko je druhoradé a už to všetci poznáme. Čo ma pri tomto prípade dnes neviem ani prečo zaujalo, to je samotný ten trest - prepadnutie majetku. Prepadnutie majetku mi príde ako veľmi inšpirujúce.

Vieme, že napríklad "zoštátnenie" je právny nástroj typický pre komunistické a podobné zlé systémy, fuj fuj. Ale "prepadnutie majetku" - to je očividne výborný hurákapitalistický skutok, ktorý všetci  v Sme či NočníkuN vítajú. Hurá. 

Dobre vedieť. Dobre vedieť, kadiaľ vedie reálna cesta na zlých  ľudí, ako im dnes progresivisti hovoria, "horšoľudí" alebo "prakokotov". Ako ich potrestať liberálne, demokraticky, zákonne. Prepadnutím majetku. Tí ľudia sú totiž tak primitívne materialistickí a mamonárski, že odobratie majetku je pre nich ten najhorší možný trest. Horší, ako trest smrti - lebo ten ničí len jednotlivca, kdežto odobratie majetku ničí ich celú mafiu, podstatu, vykoreňuje ich cosa nostra rodinu.

Ako sa píše v biblii: Jedem das seine.

Autor: 
forma: 
Dusanbe

okrajovo mihlo na začiatku - pozor - to prepadnutie majetku je do výšky vyčíslenej škody - a väčšia časť už bola zaplatená.
Teda nie "prepadnutie majetku" - len zaplatenie do výšky ohodnotenej škody - t.j. krádeže štátneho majetku.