Francúzi znova na kolenách

Pár dni pred prezidentskými voľbami a počas stále platného výnimočného stavu vo Francúzsku si zas niekto prišiel priamo do srdca Paríža a v kľude tam zostrelil troch policajtov (dvaja zatiaľ prežili).

Tomu sa povie bezbrannosť a poníženie.

Malo by to pomôcť tým stranám, ktoré sú za prísnu obranu národnej identity. Ale či to pomôže dostatočne, to je otázne.

V každom prípade po medzinárodnom webe je ako reakcia hlavne ťažké znechutenie a odpor voči súčasnej situácii.

A čo sa týka reakcie politikov, zaujali ma otvorené slová českých poslancov aj europoslancov. Čo si myslia maďarskí politici, to je známe a v Poľsku je obrana voči nájazdom takisto pevná súčasť národnej ideológie. Takže - aký má postoj Slovensko? Budú definovať slovenskú politiku naozaj stále len bratislavskí sionisti a budeme v tomto lokálny unikát? Nenájde sa nik z našich profesionálny parlamenťákov, kto by sa ozval podobným štýlom ako iné krajiny V4 v masmédiách?

Viem, ĽSNS sa do nich nedostane, ale čo ostaní polit-prostitúti? Budú stále onanovať okolo akýchsi amnestií či kvákať o korupcii, až kým ich naozaj doba neprevalcuje a národ ich nevyženie niekam za Dunaj alebo až za inú rieku? Kým susedné krajiny pomaly rozbiehajú stroj a popúšťajú paru, na Slovensku sa to naopak zbiera. Ja viem, tie sračky, čo som videl v utorok sa lajdať po námestí, tie nič nezmenia, tých sa politici veru neboja, ale Slovensko nie sú len oni. Chlapi ešte nevymreli, a čo dokáže jeden s prepáčením nasratý, to sme videli aj včera v Paríži. Keď budeme podľa toho uvažovať, tak na všetky bratislavské filcky bude teda stačiť jedna čata podobných frustrantov.

 

 

 

 

 

 
Autor: 
téma: 
Púpavová

predsa už nikto z nás neráta.Ale to neznamená,že v Bratislave ešte nežije pár chlapov.

Prežil

V hrdom a nemilosrdnom boji so zdravou výživou odovzdávajú svoje orgány/ich časti na oltár experimentálnej gastronómie a somelierstva.

Z tela im visia trubičky rôznych farieb a veľkostí, zavedené do všetkých možných aj nemožných/umelo vytvorených otvorov, za ktorých vyteká páchnuca nechutná tekutina. Namiesto stopách po guliek majú ruky plné jaziev a modrín po vpichoch ihiel.

Púpavová

Tak si ma potešil,viem,že si samý káblik a ozval si sa.Si frajer,ďakujem.Relaxuj,rozmýšľam,že o dva-tri dni Ti pošlem sem nejaký film.Zatial som objavila niečo esenciálne:).
https://www.youtube.com/watch?v=OZcA9vNRmTc ona je ako atómový remorkér,tolko radosti zo života dáva,táto babka Zoja.Ale dosť zavážila aj tá jej zástera s micky mausami.Počúvaj radšej so slúchadlami.

Prežil
Rose

Posielam ti darcek. Na youtube si najdu: mark Twain: tajemny cizinec mluvene slovo.
A nemusis nic, len pocuvat:)

Norman

preto sa všetky kultúry v tomto zhodujú:
je lepšie zomrieť v boji.

ale aj to je nám odopreté.

Náhodný okoloidúci

Predstavte si, len teoreticky, že niekto by išiel po krku prezidentovi. Úmyselne nepíšem, ktorému prezidentovi, ale našťastie do nášho folklóru nepatria vraždy prezidentov a budem rád, ak sa takéto násilné spôsoby u nás podarí úplne odstrániť, aby už nebol druhý Ducký alebo druhý Dubček.

Takže skúste si to predstaviť. Nie však tak, že ktosi bude striehnuť v dave na ľubovoľného prezidenta ľubovoľného štátu, ak striehli na Kennedyho, ale tak, že ktosi bude systematicky likvidovať všetkých jeho ochrankárov, až sa nakoniec nenájde nikto ochotný ísť robiť prezidentovi ochranu.

A presne v takejto situácii je teraz Fgancúzsko - útok na policajtov je niečo porovnateľné s cieľavedomým útokom na ochranu prezidenta.

Buheh

Čojaviem... František Ferdinand D´Este, Štefánik, Tiso, Dubček, Ducký, Stračár... ja viem, pravdaže, prezident bol iba jeden z nich a najmä, nezabili ich našinci. Ale z folklóru v tomto regióne by som to zas tak úplne nevylúčil.

Folklór je pekná a bohumilá vec. Aj náš pán prezident Kiska má iste rád folklór.