Globsec chce od Pellegriniho kongresovú halu za 60 miliónov

Globsec usporadúva pre zahraničných jastrabov militantné konferencie. Na tieto akcie im prispievajú aj slovenskí daňoví poplatníci, hlavne ministerstvo zahraničných vecí (minulý rok dostal Globsec len na konferenciu v Bratislave od štátu 700 000 eur).

To ale Globsecu nestačí. Minulý rok asi boli vojnoví štváči nespokojní s organizáciou, s presúvaním sa po meste a podobne, a tak Globsec - súkromník - chce mať veľkú kongresovú sálu a chce od štátu, aby ju celú zafinancoval. A žiada nie menej ako 60 miliónov eur.

Aby takú drzosť skúsili aspoň trocha zakryť, začali to definovať ako kongresovo-koncertnú sálu. Na krytie tohto účelu im poslúžili dve osôbky, ktoré sa postavili dopredu, teda sa prostituovali - Peter Lipa a Martin Valihora. Vytvorili aj "občianske združenie" a minulý týždeň boli priamo za Pellegrinim, aby podporil toto "Národné kultúrne a kongresové centrum".

Ale teraz pozor: Globsec chce rozhodnutie ešte v tomto volebnom období, pretože ich hlavný kôň je minister zahraničia Lajčák - a ten začiatkom marca už uteká do zahraničia. Globsec chce preto ešte tento mesiac čo možno najviac záväzné podpisy od Pellegriniho vlády.  Minulý týždeň už o tom globalisti písali s nadšením, že tie prachy dostanú, potom mierne ubrali s tým, že vláda ešte len rozhodne.

A tu je pes zakopaný. Smer mal vždy dosť protiglobalistických rečí, ale globalistom posielal milióny. Ak bude mať tú drzosť a ešte teraz pred voľbami vyhodí na americké suky 60 miliónov, tak si zaslúži nielen že nezvolenie, ale definitívne vyhnanie na smetisko dejín. Aj s medvedíkom Blahom a ostatnými neomarxistickými pseudorevolucionármi. 60 miliónov - už aj toto terajšie lavírovanie s jedovatým hadom je príliš, ani to by nemali robiť. Pretože v januári sa Globesc s Pellegrinim už stretol. "V januári sa s nami stretol, prezentovali sme mu našu ideu a prisľúbil nám pomoc pri hľadaní vhodného riešenia na vznik reprezentatívneho kultúrneho a kongresového stánku. Povedal, že je to naozaj niečo, čo Slovensku chýba," teší sa prezident Globsecu Róbert Vass.

Posledný detail je, že tento návrh na finančnú podporu predložil na vládu Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý vedie Richard Raši. Kto iný, že, kolečká do seba zapadajú.

Takže Pellegrini stojí s nohou tesne nad mínou. Môže ten krok skúsiť spraviť - ale potom bude takmer iste jeden z jeho posledných vo funkcii. Jediným podpisom dokáže zničiť tisíce strán cirkusových tirád Ľuboša Blahu o tom, ako je Smer protiglobalistický. A jediným podpisom presunúť možno 3 až 5 percent voličov od Smeru k ĽSNS.

 

 

 

https://www.hlavnydennik.sk/2019/06/08/skandal-konferencia-globsec-stala-900-000-eur-viac-ako-76-zaplatia-danovi-poplatnici/?fbclid=IwAR0IyyI2O1gqwa2S_LUE0DhftfuS3o7C6DU-nrJTrTNMEjFwG17JpYpGROY

 
Ema

Premiér Peter Pellegrini na výjazdovom rokovaní vlády v Bratislave prisľúbil, že na vytvorenie takéhoto priestoru (kongresové centrum pre Globsec) dá niekoľko desiatok miliónov eur. (17.12.2019, Denník N).

Dva mesiace predtým globalisti dovolili slovenskému trtkovi odovzdať cenu Globsec bruselskému trtkovi:

(12. október 2019) Premiér Peter Pellegrini hovoril počas neformálneho stretnutia v Tatrách s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom o aktuálnych otázkach v Európskej únii.

Tusk na slávnostnom večeri po stretnutí s premiérom získal Európsku cenu GLOBSEC.

Európska cena GLOBSEC sa od roku 2016 každoročne udeľuje osobnostiam, ktoré sa výrazne zaslúžili o európsku jednotu, prosperitu a ekonomický rast. 

Krstní otcovia z americkej NED sa tešia, že ich to tu vychádza tak lacno.

Náhodný okoloidúci

Z NATO by sa nemalo vystupovať, ten zločinecký spolok fungujúci ako proxy-armáda USA treba rovno rozpustiť a vedenie zodpovedné za zločiny pozatvárať.

Norman

Dnes vláda schválila "štátnu pomoc pre Národné kultúrne a kongresové centrum"
Akože nedala hneď peniaze - lebo to by sa muselo už vybrať v rozpočte, ale schválila to. Peniaze dá už hocktorá vláda. Bude zrejme musieť, to už je podpísané.

Raši to dnes oznámil celý natešený, nadutý ako moriak od blaha. Aj za toto zrejme dostane odmenu, možno aj post premiéra. V nestráženej chvíli TATO SVINA vrazí Ficovi a Pellemu dýku do chrbta. To je predpoveď.
Možno aj preto Pellegrini už neberie ohľad, ktovie ČO mu museli nedávno ukázať, aby toto pred voľbami schválil. Možno mu aj ukázali, že tu NAOZAj vládnu angllosionosti - Pellegrini pravdepodobne doteraz, ako mnoho podobných naivných čurákov, tomu neveril a považoval to za fabulácie fašistov. Kretén.

Peniaze formálne dá akože budúca vláda, ale dnes to podpísali. A nejde samozrejme len o nejaké centrum - ide o to, že už teraz je poverený prípravou konkrétne Globsec - cez neho pôjdu prachy a tomu bude potom Centrum patriť . To dnes schválila vláda Pellegriniho, kryté prídavkom na deti a zrušením dialničných poplatkov - čo aj tak nemusí prejsť v parlamente, čo je nielen že naozaj predvolebný populizmus, ale je navyše aj PRAZDNY predvolebný populizmus, lebo sa možno "nepodarí", parlamentom neprejde.
Toto schváli smerácka a snsácka vláda dva týždne pred voľbami pre angložidov.

Samozrejme, že suma, podobná tej Kočnerovej od Markízy, nie je konečná. S Centrom je zaručený aj mocenský rast Globsecu, umelci a agentúry sa bdú k nemu chodiť prosiť, aby im Centrum uvolnil - lebo považujem za možné povedať, že v takej či onakej forme ho Globsec bude ovládať.

Nevidím, čo povhadzujete do urien, takže je mi to jedno. Ale musel by som si ruky uťať, aby som to hodil tomuto hajzlovi Rašimu. Pretože to je budúci podvod, budúca Čaputová, čo sa na Slovensko hrnie. Možno hneď po 1. marci.

ps. samozrejme, schvlálili to just a just teraz, lebo to tlačil ešte Lajčák (s Rašim).
A ešte treba vyjasniť - nejde o nejaké Centrum samostatne, ale o to, že to od začiatku patrí Globsecu. Ak by išlo len o Centrum, o kongresy a umenie, tak to mohlo ísť plne MIMO Globsec.
Pripomínam, že nejde len o peniaze, ale o MOC, o "občianske združenie" napojenie na NATO.
Vláda pdľa Rašiho výroku, hlasovala JEDNOHLASNE, teda aj ministri SNS.

nové