Gorila bude mať medzinárodný dosah

Bubeníková je len tupá kusovka, ktorá má spoluvytvárať zdanie demokracie. Spoza jej chrbta trčí Miklošov dlhý tieň.

Text Tiburona z blogu jetotaku:

"Nie je to tak dávno čo premiérka Radičová a minister financií Ivan Mikloš, presne podľa partitúry predvolebnej kampane strany SaS, odmietli účasť Slovenskej republiky na koordinovaných bilaterálnych pôžičkách Grécku. Neskôr SDKÚ-DS otočila, a súhlasila so slovenskou účasťou na eurovaloch, pretože vraj pochopila, že otázka nestojí tak, či Grécko požičané dokáže splatiť, alebo nie. V pravicovej koalícii tak vznikol zásadný rozkol, ktorého dôsledkom sú predčasné voľby a zverina s tým súvisiaca.

A práve pri čítaní Miklošovej obhajoby v prebiehajúcej kauze Gorila ma prekvapila jedna informácia, ktorú prezradil o Anne Bubeníkovej:

O jej manažérskych schopnostiach a skúsenostiach svedčí aj to, že v konkurencii desiatok kandidátov zo všetkých členských krajín EÚ, bola vybratá do trojice expertov, ktorá radí gréckemu privatizačnému fondu a gréckej vláde pri organizácii procesu privatizácie.”

Povedal som si: Keby sa Gréci dozvedeli o kauze Gorila, čo by si asi pomysleli o manažérskych schopnostiach Anny Bubeníkovej? A ďalej: Keby sa v EÚ dozvedeli o kauze Gorila, čo by si asi naši partneri pomysleli o podmienkach, ktoré si Ivan Mikloš pri eurovalových vyjednávaniach kládol v mene Slovenskej republiky?

Postupné potvrdzovanie faktov obsiahnutých v spise Gorila by malo dať impulz aj slovenským novinárom, ktorých zmohla náhla investigatívna horúčka, aby preverili, či nám v ministrovi Miklošovi a Pente náhodou nevyrastajú politik a korporácia celoeurópskeho významu."

V tej gréckej komisii Bubeníková asi stále sedí. Apropo, ako to všetko stíhala? Riadiť FNM, rozhodovať o výpredaji Grécka a popri tom robiť matrac Haščákovi?

Autor: