Готовиться надо

Ak by už bol v EÚ v platnosti tretí energetický balíček, Gazprom by si pri dodávke plynu nemohol splniť svoje záväzky voči odberateľom, povedal Alexander Medvedev z Gazpromu. Zostáva veriť, že jeho slová nezanikli vo fičaní ľadového európskeho vetra.


"Ak by bol energetický balíček v platnosti vo všetkých štátoch EÚ, jednoducho by sme nemohli splniť dlhodobé kontrakty v dôsledku nedostupnosti možností na transport plynu," povedal A. Medvedev. Tzv. tretí energetický balíček, ktorý sa honosí prívlastkom liberalizačný, bol v Bruseli ušitý špeciálne proti Gazpromu a ešte špeciálnejšie proti Severnému potoku. Zároveň umožňuje, aby na plynovom biznise parazitovali prepravné spoločnosti.


Jedným zo štátov, kde tretí energetický balíček našťastie nebol schválený, je Slovensko - to je Tátokrajina výrazne odkázaná na ruský plyn. A snaha bola veru veľká, minister Miškov dokonca ťažkotonážny výraz použil, že vraj dva neschválené zákony tohto balíčka boli "silne proľudové". Gazprom žiada, aby tretí energetický balíček EÚ sebazáchovne zrušila. "Я очень надеюсь, что потепление не отобьет охоту у наших партнеров всерьез смотреть и на краткосрочные последствия произошедшего, и на долгосрочные. Готовиться надо." To sú slová A. Medvedeva. "Verím, že oteplenie nezníži ochotu našich PARTNEROV seriózne brať do úvahy krátkodobé aj dlhodobé dôsledky diania. Treba sa pripraviť." Hlavne keď Putin pripomenul, že prioritnou úlohou Gazpromu sú vnútorné potreby Ruska. Uši, pre ktoré to bolo určené, sa nachádzajú v Bruseli.


Nuž ale po embargu na iránsku ropu je dosť možné, že zopár psychopatických kreatúr odstrihne na povel USraela Európanov aj od plynu. Bude to liberálne a silne proľudové. Vopred ďakujeme.


 

Ema

Propaganda je už tak tupá, hnusná a bezostyšná, že keď sa Rusko ohradí voči chrapúnstvam Západu, nastane mediálne pohoršenie nad jeho trúfalosťou.


Nakopať vás do zadku, adresoval Moskve francúzsky minister


Staré príslovie hovorí, že aký Sarkozy, taký Longuet.

nové