Hangover alebo Vo štvorici po opici

Jestvuje ten výborný film Hangover, po slovensky Vo štvorici po opici. Je to najlepšie sfilmovaný prípad totálneho resetu.

V tieto dni mi ten názov chodí opakovane na myseľ, nech sa pozriem kamkoľvek na veci verejné. Keď som včera videl tých ľudí ísť dole kopčekom, keď som dnes klikol na Podlampou s ľudmi, čo museli zrušiť svoju demonštráciu  ... všetci sú ako po opici. A všetci vzdychajú, ako to nie zrovna dobre dopadlo. A najviac vzdychajú všetci tí, ktorých považujeme za našich nepriateľov, čo je veľmi dobre. 

Jedno je isté, za posledné 4 týždne sa každý na Slovensku odkopal, každý ukázal, čo v ňom je. Verejní pajáci - od politikov po prestitútov - neprekvapili, ale trocha sa to prefiltrovalo. 

Odhalili sa aj sily či názory širšej populácie. Ale ani tie príliš neprekvapili, len potvrdili predpokladanú situáciu.

Najzaujímavejšie na tom všetkom mi pripadala možnosť vidieť reakcie skutočných elít národa, tých najlepších jedincov, ktorí sa ozvú a zasiahnu v prípade krízy. Teda ... presnejšie povedané, že absolútne žiadne neboli. Je definitívne isté: Tento národ nemá elity.

Nechápte ma zle, to práve nie je kritika Slovenov, je to naopak ich obhajoba. Je to ťažké žiť v tomto svete a nemať vyvinuté skutočné elity. Je to ako tí nešťastníci, čo majú len malé kýptiky ruky a nôh, vidíte, ako sa im zle pohybuje. V tomto prípade je to ešte horšie, je to ako národ, ktorý má aj namiesto hlavičky len kýptik, má len takú malú hlavičičku, takmer nevidiacu a nepočujúcu. 

Prirodzene, ono to dorastie, ono sa to vykluje. Len sa nedobre díva na toho mrzáčika. Niektorí to riešia útekom do cudziny, iní nadávaním na celý ľud - ale ja vám hovorím, to prejde, jediné, čo chýba, sú skutočné elity. Nie napodobnovatelia a rôzne nahrádky, nie sluhovia cudzích elít!  Chýbaju domáce autentické elity.

Číňania píšu, že Prví muži Ríše sprostredkujú silu Nebies a prinášajú Harmóniu na Zem. A majú pravdu. Nechcem tu chváliť Číňanov, že niečo pochopili lepšie, ako my. Oni len, na rozdiel od nás, neakceptovali žiadne totalitné náboženstvá (kresťanstvo, islám a podobne)  a tak si tieto pravdy nespálili. A preto my musíme citovať cudzincov. Aspoň ich texty nám jasne hovoria, načo elity sú.

Už je naozaj čas, aby sme to aj my všetci chápali.

 

Na záver dám jeden citát z recenzie na film Hangover, až podivuhodne vhodný aj na našu súčasnú verejnú scénu:

(recenzent s nickom Tom Hardy:)

Nic pro ženy (ty tohle prostě nikdy nepochopí:) a rozhodně nic pro abstinenty (kterým to bude připadat nerealistické). Kdo se ale kdy vzbudil v polorozbořeném místě s bandou přátel, aniž by si kdokoli pamatoval to, co všechno k té spoušti vedlo, ten to musí ocenit do nejmenších detailů. Výborné „okno“, jehož nejlepší výhodou je to, že následky nese někdo jiný

 
Vyhlasujem týmto farebnú revolúciu "Za poslušné slovensko" v tejto fáze za skončenú. Mám jej plné zuby, mám plné zuby tej nekrofilnej grotesky a tých soplavých úchylov. A ak v reálnom živote ešte niekto povie  predomnou slovo Kuciak, rozbijem mu papulu.
V sebeobrane, samozrejme.
 
Autor: 
forma: