Historický moment v BR OSN

V Bezpečnostnej rade OSN sa v súvislosti s rozširovaním židovského osídlenia na okupovanom Západnom brehu a Východnom Jeruzaleme postavili všetci jej členovia proti USA. Ako povedal reprezentant Ruskej federácie Vitalij Čurkin, ktorý momentálne predsedá Bezpečnostnej rade, bol to historický akt, aký v BR OSN nemá obdobu.


Ostré vyhlásenie sformulovali európski reprezentanti - z Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie a Portugalska a podporili ho všetci členovia BR OSN, okrem USA. V reakcii na túto udalosť ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová Bezpečnostnú radu uistila, že ani USA nesúhlasia s rozširovaním židovských osád na Západnom brehu a vo Východnom Jeruzaleme, ale nevidia dôvod, prečo by mali brániť etnickým čistkám a karhať židov za zaberanie cudzích území. Menej nonšalantný bol nerudný východoeurópsky bulo Líberman, ktorý je momentálne vo funkcii ministra zahraničných vecí židovského Vatikánu, ergo Izraela. Ten hystericky navrieskal na všetky štyri európske štáty, ktoré iniciovali vyhlásenie a označil ich za irelevantné.


Udalosť na pôde BR OSN je ďalším z dôkazov úpadku USA. Amerika už nemá peniaze a tí, ktorým nimi zatvárala ústa, sa odrazu začínajú ozývať. Užnie sú ochotní zoči-voči izraelským chrapúnstvam mlčať.


Irelevantné európske krajiny ako reakciu na Líbermanov útok (ktorý sa rovná vyhláseniu vojny) pritvrdili a začali sa zaujímať o konkrétne izraelské zverstvá. Z Izraela sa ozvali táraniny zmrdov, ktorí síce dobre ovládajú manipulatívne psychotechniky, ale bude im to čoraz menej platné.


Hamas tvrdí, že zločinný sionistický režim je možné poraziť len silou. Nie je to pravda. Stačí použiť ekonomické páky a odstrihnúť Izrael od peňazí zvonka. Tento koloniálny projekt stratí bez nich aj posledné zvyšky životaschopnosti.


Európa, do toho.

Autor: