Hold Edwardovi Snowdenovi

Hold Edwardovi Snowdenovi

Ako tu už spomenul Sinuhe, nový film Oliviera Stona "Snowden" je prekvapujúco dokonale urobená dráma o tomto odvážnom človeku. Perfektne jasný, funkčný, s faktami ale aj s výrazným ideovým nábojom, ktorý ku koncu graduje a dáva silu.

snowden

Odporúčam každému, kto sa čo len trocha zaujíma o život okolo seba a hlavne tým, čo si myslia, že sa stále čosi nedá. Alebo že by sa to nemalo. Alebo že by sme to my nemali.

Je zrejmé, že ten chlap svojím činom vstúpil do histórie, aj keď to zasiahnutí nechcú priznať. A tak, ako mu ten Stoneov film skladá hold, ja skladám hold aj jemu, aj tomu filmu.

Viac niet čo dodať. Iba ak to, že namiesto sviatku nejakej Sametovej frašky by sme radšej mali zaviesť sviatok Edwarda Snowdena - urobil pre ľudstvo oveľa viac, ako vtedajšia svoloč dohromady. Ale kedže taký deň nie je, aspoň mu tento dnešný venujem.

Dnešný, lebo v podstate v tieto dni je to 5 rokov, čo začal fungovať náš portál. 

Predpokladám, že ďalších 5 už ani nebude treba:) Uvidíme.

 

 
slaven1

Dnes má v IFC Center premiéru Project-x. Je to krátky, 10 minútový dokument o budove s krycím názvom TITANPOINT, oficiálne patriacej AT&T. Budova je jeden z hlavných bodov americkej výzvednej infraštruktúry.
AT&T Long Lines Building at 33 Thomas Street
Neosvetlená budova bez okien uprosted Manhattanu.

Ema

To už je len hrdinstvo, ukázať budovu, ktorú každý vidí a naznačiť, že tam asi nejakí zlí ľudia robia asi škaredé veci.

sandro

Dik za tip. Pozrel som a prave zajtra je u nas premiera. Konecne po rokoch do kina!

Norman

že návštevou kina (po rokoch) tento druh filmov človek podporí.
Ale napodiv bolo plné kino.

Ľubov

aj u nás.Tento mesiac som bola už dvakrát, predtým roky nič Začiatkom novembra sme boli v kine štyria,ale vysielalo sa. Na toto sci fi už nás bolo skoro 30.Takže nejaká zmena sa deje,myslím v nás. Uvidíme,čo dajú v decembri.

Norman

Pozor, reč je o tom, že (takmer) plné kino bolo na film Snowden. Bolo to cez sviatok, ale predsa..., a už to aj tu aj nejaký čas hrajú.
A všeobecne sa vie, aká nízka je návštevnosť kín.

Ľubov

pardon.Snowden....to už asi nestihnem,ale koncom mesiaca má premiéru dokument o Richardovi Mullerovi

https://www.youtube.com/watch?v=INv8CYgW99Y

dávam ako čistú upútavku.Iba ma štve,čo je to tá maniodepresívna psychóza za svinstvo,kde sa jej tolko berie?

Ema

Čas pokročil a potvrdil, čo hovoril Snowden. Do NSA sa valia dáta ako gigantická stoka a oni si tam nedokážu nastaviť filtre, aby vybrali, čo potrebujú. Špehovali úplne všetkých aj na sociálnych sieťach a nedokázali zistiť náladu ľudí - že vyhrá Trump.
To je ten rozdiel medzi snowdenovskou kvalitou a opičou kvantitou.
Inak, dobrá bola tá nenápadná poznámka o izraelských blbcoch. Indikovala, akú oprávnenú mienku majú v NSA o vyvolených "génioch".

nové texty