Izraelská demokracia zas zabíja

Šesť ľudí už prišlo o život po tom, čo napätie medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi ohľadne najspornejšieho posvätného miesta vo Svätej zemi - Chrámovej hory - prepuklo do násilností.

Traja Palestínčania zomreli v piatok pri pouličných bojoch v Jeruzaleme a traja Izraelčania pri útoku nožom v osade Halamiš na západnom brehu Jordánu. Západný breh Jordánu je oblasť, ktorú Izraelci neprávnene okupujú a majú tam právo byť asi tak málo, ako Heidrich v Prahe - ergo to bol rovnaký atentát na okupanta.

Protesty palestínskych Arabov v Jeruzaleme a na západnom brehu Jordánu vyvolalo rozhodnutie izraelskej vlády nainštalovať na vstupoch na Chrámovú horu v Jeruzaleme rámové detektory kovov  Ozbrojené strety si vyžiadali životy troch Palestínčanov a niekoľko desiatok hospitalizovaných. Je naozaj podivné, že žiadni humanisti ani vlády "slobodného sveta" tieto nechutné násilnosti izraelského režimu neodsúdia.

Aby ale nevznikol mylný dojem - tieto demonštrácie a nepokoje sú síce novo oživené, ale Palestínčania sú celý čas priam dennodenne vraždení židovskou soldateskou. Je to tak často, že už o tom ani nemáme silu písať. Viem ale iste, že budúcnosť im to nezabudne.
    

Autor: 
téma: 
forma: 

default

  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

Plain text

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <alert>
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.