Je oficiálna vojna, všetci imigranti na front!

Francúzsko dnes aktivovalo článok 42.7 zmluvy EU o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia. Francúzsko má oficiálne výnimočný stav a azda aj oficiálne vyhlásený vojnový stav - v každom prípade aktívne bombarduje na Blízkom Východe - ergo je vo vojne. Kedže sme v EU, sme v tom aj my všetci. Paríž oficiálne vyzval EU štáty, aby sa podielali na vojne proti organizácii ISIIL.

Je ale samozrejme absurdné, aby naši mladí muži tam išli bojovať a riskovať svoje životy, kým tu sa povalujú státisíce "utečencov" z tých zemí. Je jasné, aké je riešenie.

Každý, doslovne každý imigrant, zákonný alebo nezáknný, ktorý sa ocitol na území EU, bude poslaný do vojny na Blízky východ. Na území Turecka, člena NATO, zriadiť výcvikové tábory a tam umiestniť každého imigranta žiadajúceho v EU o azyl. Každého, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny pochádza, teda aj z Afriky či Afganistanu - členstvo a pomoc EU si treba zaslúžiť. Každého, bez ohľadu na vek či bojaschopnosť - nájde sa dosť práce v tyle, ktoré musí tiež niekto spraviť. Aj každú ženu, pretože aj tie ich môžu zabezpečovať a podporovať. Aj v Izraelskej armáde slúžia ženy - chce azda niekto povedať, že arabské ženy sú niečo viac, ako židovské?

Pre prípad, že by jednotky mali tendenciu dezertovať -ako to robili Američanom- sa zriadia útvary zadnej bezpečnosti. Dnes nie je problém mať každú jednotku pod kontrolou zo vzduchu a v prípade negatívneho jednania, dezercie, ju okamžite celú zničiť - taký trest bol vždy bežný vo všetkých armádach vo vojnách.

 

Samozrejme, my tu nemáme politický dosah nehovoriac moc, aby sme také niečo presadili - ale toto je najlepšie a najprincipiálnejšie riešnie. Preto ho aspoň takto zverejňujeme.

Áno, odsunúť milión ľudí na front je vec logisticky ťažká - ale ide o princíp, aby všetci vedeli, vrátane Afričanov, čo ich v prípade pokusu o preniknutie na územie EU čaká. Čaká ich cudzinecká trestná légia.

Tak by to malo byť.

Ak sa niekomu zdá, že je to neprijateľné z nejakých humanitárnych alebo iných ľudskoprávnych dôvodov, tak sa hlboko mýli.

Ale nemožno brániť humanite a aktivistom, aby pomáhali. Takže ak si imigrant nájde za seba náhradníka z dobrovoľníkov alebo niekoho z humanitárnych organizácií, ktorý pôjde namiesto neho na front,  taká výmena bude možná.
 

Sinuhe

https://www.youtube.com/watch?v=Ih3KR_1421M

je to záznam z akože demogrcovej debaty z pro-US a US-kamoša katarskej televízie. Chceme aj v našej televízii takôto?! Predpokladám, že odpoveď je z 99 percent nie....
(OK, Dzurinda, Fico, Fábry, Schlesinger, Hr(í)b, HVRN, Naď, SMSN, MSŽNKV, Bútorov hovorca kiska a ďalší po príslušnej moslimskej nežno-podrezávačskej kutúrnej revolúcii prehlásia, že oni vlastne nie, že oni boli donútení radičovsko-miklošovsko.ficovským režimom a budú nám do našich tvárí prezentovať opäť svoje ksichty. Hop ... hm .... budú nám ich prezentovať do našich tvárí, alebo (opäť raz) do našich ksichtov ...?!?

Norman

Kultúrne obohatenie. Nedávajte im kolektívnu vinu. Majú to napísané vo svoje Biblii, čo narobíš, vraj je sloboda náboženstva, ergo môžu aj hlavy urezávať. A čo na to hovorí Talmud, v ktorom je nežid len zviera, ktoré možno zabiť?

Ľubov

hmm,všimni si,že je to presne na tej hrane:tak tragické,až to začína byť komické.

Ten chlap sa mi hnusí celý.Rýchlo si musím pozrieť fotku Majakovského,aby som sa nepozvracala.(Majakovskij bol taký typ,čo ma v mladosti priťahoval,slušná jednotkárka a zlý chlapec. Chápeš:-)),ale nikdy si naozaj nespomeniem na j e d i n ý prípad,aby nás chcel niekto biť.Keď už bol fakt naštvaný,tak mlátil päsťou do steny.

Toto sem nesmie.Prosím,nedovolte to !!!

Ema

1. Pepe Escobar: In the fight against ISIS, Russia ain’t taking no prisoners

The so-called Islamic State should have learned by now: they've picked a fight against the wrong guys. We have entered "take no prisoners" territory. For Russia, now all the gloves are off.

https://www.rt.com/op-edge/322613-russia-isis-anti-terrorism-operation-s...

2. Упрямство Обамы можно объяснить только конспирологией

В момент, когда казалось, что стараниями Европы достижение компромисса между Москвой и Вашингтоном совсем близко, Барак Обама решил вернуться к прежним приоритетам: сперва надо убрать Асада, потом – разобраться с ИГ. Упрямство американского лидера уже не поддается никакой логике. Придется обратиться к конспирологии.

http://vz.ru/politics/2015/11/19/779050.html

Náhodný okoloidúci

Uvažoval som, prečo sú ľudia takí pasívni a ľahostajní voči hrozbe, ktorú predstavuje invázia neintegrovateľných cudzincov, a prišiel som k záveru, že za to môže televízia, prípadne internet.
Nemám tým na mysli slniečkovú manipuláciu v prospech fluchtlingov a proti vlastencom, ale niečo úplne iné.
Pozrime sa na to takto:
Vo voľnom čase, je jedno, v ktorú dennú alebo nočnú hodinu, pozeráme všelijaké filmy a seriály. Sú v nich romantické, srdcervúce aj dramatické scény, ale všetci vieme, že to je len nahrané, že to má režiséra, že slzy hercov sú falošné, že ten "zastrelený" po skončení natáčania záberu vstal a oprášil sa a stiahol zo seba košeľu zafarbenú kečupom. Naučili sme sa svet na obrazovke vnímať tak, ako keby všetko, čo na nej vidíme, bolo len nahrané a virtuálne, nie skutočné.
Preto ak aj teraz vidíme v telke zábery s utečencami (čítaj "zábery s inváziou kolonistov obsadzujúcich nové územia"), veľká časť populácie to vníma ako keby to bolo virtuálne. Pozerám telku, vidím "úbohých utečencov". Ale cvaknem vypínačom, telka sa vypne a "utečenci" - nájazdníci pre mňa prestanú existovať, ako keby aj oni boli len virtuálni, nie skutoční.
Možno sa mýlim, ale toto by mohlo byť jedno z možných vysvetlení ľahostajnosti ľudí.
Ale môže to byť aj tak, že ľudia skrátka odmietajú brať na vedomie nepríjemné veci a zatvárajú pred nimi oči, ako malé deti, ktoré si myslia, že keď si zakryjú oči a nikoho nevidia, tak ani ich nikto nevidí.

Norman

najskôr to bude najbližšie vysvetlenie, ako malé deti .. nie sú zvyknutí a schopní niesť realitu ... sú rozmaznaní, a tak realitu popierajú, vypínajú, ako píšeš, ako televízor.
a nenávidia toho, kto im ju ukazuje.

Ema

Článok už zmizol pod čiarou ponoru, tak aby nezmizol úplne:

Takzvané no go zóny jsou výsledkem stupidní politiky Francie a dalších zemí EU zaměřené na získání levných pracovních sil, levnějších než domácí. Jedná se tedy původně o výsledek ziskuchtivosti a chamtivosti zaměřené proti vlastním spoluobčanům. Bohužel se ukázalo, že většina imigrantů z Afriky a okolí, především muslimů, nemá o práci zájem. Bohaté sociální dávky je k něčemu takovému nenutily. V některých oblastech jich až 80 % nepracuje již několik generací. Zájem o vzdělání je minimální, protože peníze od státu přicházejí bez vztahu k práci i odbornosti.

Zahálka, zvláště stabilně placená, vede vždy ke zločinu; a nejlevnější zábavou je sex. O jeho početné výsledky se opět postará sociální stát nevěřících. Příslušníci majoritní pracující společnosti, kteří se snaží přežít v systému, jenž neustále likviduje střední třídu, naopak musí zodpovědně omezovat počet dětí, aby je nepřivedli do chudoby. Stát se o ně příliš nestará, většinou je spíš šikanuje a nezaslouženě zvýhodňuje imigranty. Můžeme mluvit o dlouhodobé systémové nespravedlnosti.

Na druhé straně ani sociální dávky neumožňují chronicky nepracujícím dosáhnout životní úrovně většiny pracujících obyvatel, natož světa prezentovaného především v americké filmové produkci. Výsledkem je závist a z ní plynoucí nenávist.

Vzhledem k tomu, že nepracující jsou většinou původně mimoevropští migranti či uprchlíci, převážně muslimové, zatímco pracující jsou etničtí Evropané a křesťané, dostává vztah rozměr rasového a náboženského napětí. Výsledkem je kromě jednosměrné kriminality, především obchodu s drogami a násilných činů, tendence vytvářet pospolitou komunitu. Tam lze žít po svém, podle své víry a mezi sobě podobnými. Až na výjimky nebyl do ghett či takzvaných no go zón nikdo zahnán, tím méně majoritní společností.

Soustředění je zcela dobrovolné. Opět lze připomenout, ba přímo zdůraznit, že integrace imigrantů křesťanů do původní evropské společnosti, a to bez ohledu na jakousi barvu pleti, etnicitu či rasu, je ve srovnání s muslimy nesrovnatelně úspěšnější. Pokud budou ghetta v rámci jakýchsi bludných evropských pseudosociálních a multikulturistických programů rozptýlena, vytvoří se za určitou dobu samovolně znovu.

Výsledkem ovšem bude jednoznačný nárůst rasismu v evropské komunitě, a to s jednoznačnými politickými důsledky. Řešením je pouze deportace osob, které celoživotně jen parazitují na většinové společnosti, do země původu, a to bez ohledu na občanství, udělené nikoli za přínos k blahobytu a loajalitu z hlediska hostitelské země.

Mírové spolužití paralelních nepřátelských světů, kde jeden pracuje a druhý parazituje a ještě škodí, je nereálné, což dokazuje praxe v délce několika generací.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Analytik-Koller-po-parizs...

Aman Againsttime

"...integrace imigrantů křesťanů do původní evropské společnosti, a to bez ohledu na jakousi barvu pleti, etnicitu či rasu, je ve srovnání s muslimy nesrovnatelně úspěšnější."

Skutočne je ten rozdiel až tak výrazný? Prečo je potom taký problém napr. s integráciou katolíckych Hispáncov alebo (prevažne) protestantských černochov v USA? Je naozaj taký rozdiel medzi moslimským "kanibalom" zo Sudánu a kresťanským z Angoly? Popravde, začínam byť čoraz viac znepokojený rétorikou typu "migrantov áno, len nie moslimských". Samozrejme, že islam má svoje špecifické patológie, ktoré robia nebielych ešte nepriateľskejšími (a v konečnom dôsledku môžeme byť za ne vlastne vďační, pretože takto sa mnohým skôr otvoria oči. Nebyť islamu mnohí by verili, že multikulturalizmus môže fungovať).

Bolo by už na čase prestať toľko riešiť iba náboženstvá a otvoriť diskusiu napr. o IQ. Priemerné IQ napr. v takej Sýrii je 82-83 bodov. Prečo by Európa mala znižovať svoj intelektuálny (a vlastne celkový) potenciál tým, že bude masovo prijímať ľudí z krajín, ktorých priemerné IQ je pod európskym priemerom (cca 100)? Prečo žiaden z týchto tzv. proti-imigračných odborníkov nedokáže položiť takúto jednoduchú otázku? Prečo sa celý problém musí zužovať len na problém jedného náboženstva?

Norman

Problematika pochybných exotických kresťanov nie je aktuálny problém. Za prvé arabských kresťanov nie je vela, nevalia sa sem v miliónoch, spomínaní sú skôr z princípu (ako príklad),
a za druhé ich rasa nie je až tak odlišná (kresťania z Angoly či Sudánu sú iné kafé, tí sa sem tiež nevalia).

Čo sa týka tvojho návrhu s IQ, môj názor je, že za prvé je IQ tabu téma, takže ťažko presadiť v politike. Za druhé je náboženstvo predsa len všeobecnejšie a zachytávajúce lepšie problém - chce tu niekto intelektuálnnu elitu tých, ktorí nikdy nezapasujú a budú pôsobiť rozvrat? Ich IQ nie je vôbec zárukou, že budú spolupracovať, skôr naopak. Ak sú ako rasovo (mentalita, emočná rozháranosť, charakterová (ne)pevnosť ...) tak aj nábožensky nekompatibilní, samotné technické IQ nie je dostatočný filter.
IQ je v podstate minimálna, nevyhnutná podmienka, ale v podstate nedostačujúca, pretože naozaj sú okrem neho vlastnosti, ktoré černochom, ale aj arabskému typu, v priemere chýbajú.

Najlepšie riešenie v tomto smere je ZIADNA IMIGRACIA, a ZIADNE CUDZIE NABOZENSTVO. To druhé sa týka aj populácií, ktorí sú už tu: žiadne mešity, žiadne principálne tolerovanie obradov, ceremónii, sviatkov. Na dvoch stoličkách sa proste sedieť nedá.

Norman

iq merania a jeho katastrofické hodnoty by som si nechal na cigánske osady asociálov. Tamojšia jeho tragická hodnota by sa mala vyhlásiť za EPIDEMIU, ohrožujúcu zdravie a existenciu celej populácie. Tak, ako niekto s týfom alebo ebolou nemôže chodiť, kde sa mu zachce, tak, ako zranenej infikovanej osobe sú dezinfikované rany (bez ohladu na jej názor), presne takisto kretén s IQ pod 80 by mal byť ošetrený (sterilizovaný).
Tým ostatným problémovým by mal byť za neplodenie poskytovaný nejaký bonus - selekčný darwinovský výber by sa prejavil tým, že práve vrstva 80-100 by sa na tieto "bonusy" dala nachytať. K tomu patrí aj potreba poznania otcovstva a podobne. V princípe by mal každý právo aj na viac ako 2 deti - ale nemal by potom právo na rôzne podpory a sociálnu výpomoc (pokial by svoju integritu so spoločnosťou nedokázal iným spôsobom - vzdelaním, typom práce a podobne ....).

Náhodný okoloidúci

S riešením ŽIADNA IMIGRÁCIA súhlasím, len izoláciou sa uchová celosvetová kultúrna a etnická rozmanitosť ľudstva, veď s každým zaniknutým národom, s každou zaniknutou kultúrou ľudstvo niečo stráca.

A čo sa týka prisťahovalcov a ich integrácie, obávam sa, že poslať ich všetkých preč je nereálne, Nemci a Frantíci, ale aj iní na Západe si s nimi ešte užijú, lebo ich nevedeli zastaviť a spočiatku ich dokonca sami pozývali. Teda hlabvne ich podnikatelia - ako lacnú pracovnú silu. Ale keď už sú raz tu a ich integrácia sa všade toľko omieľa, dovolím si tvrdiť, že medzi nimi, a je jedno, či sú to priamo prisťahovalci alebo ich decká narodené už v hostiteľských krajinách, 2., 3. generácia, je isté percento tých, ktorí odhalili obludnosť islamu, ale nemôžu sa ho otvorene vzdať, lebo vedia, že väčšinová domáca spoločnosť ich aj tak neprijme pre ich etnickú odlišnosť, alebo sa obávajú trestu smrti za odpadlíctvo od islamu, ktorý by im hrozil často od najbližších pokrvných príbuzných. Alebo v prípade dievčat vražda kvôli "ochrane cti rodiny".
Takže veci by pomohol nejaký projekt zameraný na uľahčenie konverzie alebo odpadlíctva prisťahovalcov, je jedno, či ku kresťanstvu alebo rovno k ateizmu, aby boli chránení pred pomstou zo strany fanatikov. Ibaže takýto projekt by bol "politicky nekorektný", lebo islamizáciu tí idioti tam hore pretláčajú, ale brániť sa tomu nám chcú zakázať na celoeurópskej úrovni.

My tu u nás ešte máme šancu vyhnúť sa invázii, aspoň dúfam, a ten v tlači a na nete prepieraný minischengen, ktorým by sa od nás Západniari izolovali, by nám paradoxne mohol pomôcť. Spolu s Ficovymi rečami, ktoré podľa mňa nie sú predvolebným ťahom, ako to tvrdia slniečkári, ale ich zmyslom je odradiť potenciálnych nájazdníkov. Radšej sa budem báť Xeny, ale nemám chuť nasledovať tých cca 140 Parížanov.

Truhlík

Es kommt der Tag a nastane situácia buď my alebo oni. A potom už budú všetky riešenia možné.

Norman
To je vlastne to, čo píšem: zákaz akýchkoľvek oficiálnych štruktúr radikálnych antagonistických ideológii (napr. teda islamu, ale aj iných, napr. sionizmu). Politická korektnosť, ten kreténizmus rozmaznaného decka, už pomaly nikoho nezaujíma. Konieckoncov,  práve v islamských krajinách obmedzenie cudzích náboženstiev majú, a nič sa nedeje, tak môžeme mať aj my. Práveže musíme, recipročne. Je to len otázka jednoduchého rozhodnutia. Mohli by sa tu pohybovať či žiť nejakí moslimovia či iní exoti, ale bez oficiálnych štruktúr a bez akejkoľvek propagandy svojej verzie abrahámovských dogiem. Poslať ich preč, v plnom slova zmysle, sa dá okamžite. Ale nestane sa tak okamžite. Nemožno ich naložiť do vagóbnov, nie všetkých. Ale možno vytvoriť také pomery, že tu nebudú chcieť zostať.  
Aman Againsttime

Môj príspevok bol o tom, že pokiaľ budeme danú problematiku zužovať len na islam (ako to robí drvivá väčšina odporcov imigrácie, ktorým je poskytnutý mediálny priestor), tak sa môžeme chytiť do pasce a vyvstane nám z toho niekoľko problematických otázok typu:
1. Nie je problém iba islamský fundamentalizmus a extrémizmus než bežní či formálni moslimovia? Čo robiť so sekulárnymi moslimami?
2. Čo robiť s faktom, že islam nie je monolitická záležitosť. Ktorý islam je vlastne ten pravý? Svojskú odpoveď nám dá sunita, inú zase šiíta, či wahábista, alawita alebo súfista.
3. Čo takí Bosniaci alebo Albánci? Nebudeme ich považovať za Európanov len preto, že vyznávajú islam?
Farební kresťania sa sem (zatiaľ) nevalia v takom množstve ako moslimovia, ale to neznamená, že sa budeme tváriť, že nepredstavujú žiaden problém. Navyše nikdy nemôžeme vedieť, čo prinesie budúcnosť.

A pokiaľ ide o Arabov/Semitov, tak ich rasa je dostatočne odlišná k tomu, aby som povedal NIE. A nejde tu len o zreteľnú vizuálnu odlišnosť. Aj ty sám si tu už párkrát zdôraznil ich lenivý a podrazácky charakter (ukážkovým príkladom sú takí Saudi - jeden z najnesympatickejších národov vôbec), pričom som na pochybách do akej miery môže kresťanstvo zmeniť arabskú mentalitu. Tieto blízkovýchodné spoločnosti sú už zo svojej podstaty veľmi tribalistické a nepotistické - a z toho dôvodu si budú vytvárať v bielych spoločnostiach svoj vlastný, paralelný svet a uprednostňovať svojich ľudí (dávnejšie som na jednom blogu čítal, že toto správanie sa týka i blízkovýchodných kresťanov. Pokúsim sa daný text pohľadať) .

Pokiaľ ide o IQ tak to bol len príklad jedného z viacerých kritérií, o ktorých sa vôbec nehovorí. Navyše IQ silne koreluje s viacerými pozitívnymi vlastnosťami (morálny charakter, sklony k násilnej kriminalite, atď.). Preto má význam brať ho ako jedno z kritérií (popri napr. náboženskom vyznaní). Lenže problémom je, že s výnimkou islamu tu nikto ďalšie kritériá (IQ, vzdelanie, odborná kvalifikácia, atď.) nespomína - čo tiež o niečom vypovedá.

Navyše ja som si dobre vedomý toho, že len samotné IQ stačiť nemôže. Dobrým príkladom sú napr. takí Vietnamci (či iní šikmookí) žijúci v Európe. Téza o vietnamskom prínose či prispôsobilosti je jeden veľký mýtus (dobre živený médiami). Samozrejme, že šikmookí sú inteligentnejší a na rozdiel od primitívnejších etník/rás (cigáni, černosi) nebude pôvodné obyvateľstvo pri nich priamo pociťovať negatívne dôsledky ich prítomnosti (napr. v podobe násilnej trestnej činnosti), avšak ide o ľudí, ktorí majú opäť tendenciu vytvárať paralelné spoločnosti s vlastnými pravidlami a ktorých mentalita príde Európanovi v mnohých smeroch cudzia až bizardná. Nehovoriac o ich (nenásilnej) kriminálnej činnosti (viď známe vietnamské mafie a ich obchod s drogami, daňové úniky, hazard, a pod.).

Ja súhlasím, že riešením je žiadna imigrácia z nebielych krajín (alebo len vo veľmi malom množstve a silne kontrolovaná - pričom sa bude brať ohľad na eugenické kritériá). Pokiaľ ide o náboženstvá, tak problém vidím prakticky len v dvoch (ak nepočítam nejaké menšie pošahané sektárstva typu scientológia, jehovizmus a pod.): v islame a judaizme. Ide totiž o politické náboženstvá, ktoré potrebujú kontrolovať štát. S rozširovaním takého budhizmu alebo hinduizmu (či iných východných smerov) však problém nemám - za predpokladu, že nie je spojené s nebielou imigráciou.

Norman

Nemyslím, že by sme sa zužovaním problematiky dostali do pasce. Skôr naopak - antislámska rétorika bola typickým nástrojom sionizmu a teraz sa ju podarilo otočiť proti nim. Vôbec by som sa nebál využiť energiu nepriatela na jeho vlastnú škodu.

Čo sa týka jednotlivých bodov.
1. Nejestvuje sekulárne náboženstvo, to je oxymoron, protiklad. Preto nie je ani sekulárny moslim, ani sekulárny kresťan, ani sekulárny žid. Sú len ľudia takého pôvodu. Ak verejne poprú svoju vieru, tak potom ako tak možno veriť, že nie sú viac moslimami. Ale ani to nie je isté.
2. V princípe ma to nezaujíma, ktorý islám je "pravý". Žiaden nie je pravý. Čo je toto za problém? Ja dám prednosť čomu chcem, napr. shiitský odráža vplyv iránskej civilizácie, mystiku a mágiu, ten je lepší, ale to je jednoducho naše rozhodnutie, žiaden problém.
3. Žiadni moslimovia nie sú Európania, ani Albánci ani Čiernohorci. Jednoznačne nie sú. Na tom nie je nič hrozné.

Ja ti prirodzene rozumiem a súhlasím s tebou, že základ problému je etnicita, rasa. Ale naboženstvo je jej jasné vyjadrenie. Načo rozlišovať ľudí podla etnicity, keď je to obtiažne, je to odmietané, je to ťažko objektívne robiť, keď to ovela jednoduchšie ale s dostatočnou presnosťou dosiahneme podla cj náboženstva.
Ale, opakujem, základom je zamedziť akejkoľvek masovej migrácii. Masová migrácia je nehumánna, je to zločin.

---

Áno, Vietnamci sú zaujímavý prípad. Ako píšeš, sú zatial zdrojom menších problémov, často žiadnych, veľká časť z nich je asimilovatelná - ale aj oni a vôbec ďalekovýchodné etniká sú nakoniec dôkazom, že etniká sú nekompatibilní a nejestvuje pokojná ale vyrovnaná zmes. Vždy dominuje jedno alebo druhe a každý prechod dominancie (väčšiny) z jedného etnika na druhý je spojený s násilnosťami, utrpením. (viď príklad čínska provincia Xinjiang, kde sú etnické sily vyrovnané a tak tam dochádza k napätiam a násilnostiam).

---
Politické sú predovšetkým abrahámovské náboženstvá, všetky tri. Ale kresťanstvo je tu doma, takže je s ním najmenší problém. Zvášť teraz, keď sa do veľkej miery prispôsobilo.
Čo sa týka východných náboženstiev či filozofií, som ich priaznivec a vela som sa z nich naučil. Ale v prípade masového rozšírenia hinduizmu či buddhizmu v Európe by tiež dochádzalo k problémom. Všeobecne - každá filozofia sa dá zvulgarizovať na politickú ideológiu a a problém je tu. Aj buddhizmus. Príkladom a dôkazom je celá história Číny.
Ale hovorím, buddhizmus je do velkej miery nie náboženstvo, ale filozofia - kdežto abrahámovské spisy (všetci ich poznáme) sú primitívne kmeňové politikum o tom, kde vraj aké mesto dobyli a ako sa bili s inými kmeňmi, - nazývať to náboženstvom by sa vlastne vôbec nemalo, aj keď tam akýsi elohim, teda bohovia, vystupujú čoby zlostné kruté monštrá pomsty. Fuj.)

Aman Againsttime

Dostávame sa do pasce, pretože nepomenujeme daný problém korektne. Problémom je demografická náhrada bielych nebielymi. Bodka. Islam je samostatný problém, ktorý súvisí s vyššie spomenutým len v tom zmysle, že väčšina týchto nebielych je (v súčasnosti) moslimami. Tým, že sa problém nepomenuje jasne a nebude sa hovoriť o rase a genetických záujmoch, bude možné stále hájiť imigráciu z neeurópskych krajín. Veď stačí napr. obliať farebných svätenou vodou a problém je vyriešený - nuž, nie je.

Antiislamská rétorika je stále jedným z nástrojom sionizmu a mnohé anti-islamské iniciatívy (ako napr. IvČRN, či rôzne tzv. "defence ligy") sú Židmi kontrolované opozície. Byť proti moslimom naozaj nie je žiadna ohromná odvaha a ide o celkom mainstreamovú záležitosť. Mnohým týmto iniciatívám vôbec nevadí imigrácia z tretieho sveta a rasové miešanie - vadí im výlučne islam (pretože sa stavia nepriateľsky k Židom, Izraelu a liberálnej demokracii). Jednou z primárnych židovských agénd je samozrejme rozriedenie Európy hnedými a čiernymi etnikami. Islam im však celú situáciu komplikuje v tom, že odmieta liberálnu a konzumnú modernitu (ktorá napomáha rasovému miešaniu) a vytvára v Európe uzavreté etnicko-náboženské komunity, ktoré sa stavajú silne nepriateľsky k domácemu obyvateľstvu. Jednoducho povedané, pre Židov by bolo ideálne, ak by:
1) do Európy nabehlo čo možno najviac "kakaovníkov"
2) a títo "kakaovníci" by sa vzdali islamu a prijali za svoje "náboženstvo" väčšiny belochov - liberalizmus.

Lenže pre "kakaovníkov" je príliš ťažké vzdať sa islamu a pre Židov je zase príliš ťažké vzdať sa nutkania zaplavovať Európu nebielymi (i za cenu toho, že ich to môže stáť vlastný krk, to je skrátka ich povestný nihilizmus - bielych nenávidia viac než milujú samých seba), a preto tu máme dnešný schizofrénny stav.

K jednotlivým bodom:
1. Ja som to myslel tak, že dotyčný človek by vnímal svoju vieru ako súkromnú záležitosť, zatiaľ čo by bol verný štátu a ústave. V moslimskom svete nájdeš tiež príklady formálnych moslimov presadzujúcich sekularizmus (napr. kemalisti, strana Baas, a pod.). Ako sa máme k nim postaviť?
2. Problémom je prezentácia islamu ako monolitického hnutia, čo je intelektuálne nepoctivé (na druhej strane však i celkom praktické) a čoho sa opozícia ľahko chytí a vmetie ti to do tváre.
3. Pokiaľ ide o Albáncov a Bosniakov, tak myslím, že to nie je až také jednoduché. Napr. Albánci sú najbližšími potomkami ilýrskych kmeňov, ktoré už v staroveku sídlili na Balkáne, popri Grékoch, Macedóncoch a Trákoch. Ich predkovia boli väčšinou rímskymi občanmi, resp. pôvodnými obyvateľmi Východorímskej/Byzantskej ríše a dlho bývali kresťanmi (mnohí Albánci, rovnako ako Bosniaci, nimi ostali dodnes). Možno ich z rasového hľadiska vnímať ako európske etnické skupiny, nehovoriac o tom, že islam je v tejto oblasti do značnej miery liberalizovaný (väčšina jeho vyznavačov ho neberie vážne).

Pokiaľ ide o budhizmus a hinduizmus, ich masového rozšírenia v Európe by som sa príliš neobával (ako som už písal vyššie - za predpokladu, že toto rozširovanie nebude kráčať ruka v ruke s masívnou inváziou z nebielych krajín). Skôr mi išlo o to zdôrazniť, že sloboda vyznania by mala ostať zachovaná. Nemôžeme však tolerovať tie náboženstvá (resp. v danom prípade je adekvátnejšie napísať anti-náboženstvá), ktoré slobodu vyznania neuznávajú a sú proti všetkým ostatným vyznaniam. A to je presne prípad abrahámovských anti-náboženstiev, z ktorých sa dá v Európe tolerovať jedine kresťanstvo (vzhľadom na jeho dlhodobé historické väzby s našim kontinentom, osvietenskej "reforme" a prispôsobenie sa nášmu naturelu).

Náhodný okoloidúci

Pôvod Albáncov je nejasný, ilýrsku teóriu pretláčajú hlavne oni, aby sebe aj svetu zdôvodnili svoj výskyt v Kosove, iná teória hovorí, že sú to potomkovia Dákov, ktorí na súčasné územie výskytu prišli niekedy v 6. storočí z rímskej provincie Moesia na území súčasného Rumunska.
Ale bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú moslimovia, etnickým pôvodom sú Európania.

Norman

Albánci podla určitých DNA skupín nie sú Európania,
http://nadhlad.com/sites/default/files/pictures/UDALOSTI/haplogroup-e1b1...

Netreba tieto obrázky brať ako sväté, ale niečo redsa len odrážajú, nejaký cudzí lement. Albánsky jazyk je potom syntéza indoeurópskeho a nejakého afrického (semitského). Specifický výzor Albáncov, aj ich špecifická povaha (a morálka) tieto fakty dopĺňajú. Je to zjednodušujúce vysvetlenie, ale nevidím v ňom problém.
Teórii, že sú Ilýrovia, neverím. To je úbohé vykádanie história, Ilýrovia boli kultúrny biely národ, na území Chorvátov ...
Sumárum - podla mňa Albánci nie sú etnickým pôvodom Európania, vôbec nie nejako výrazne. No, ale už sú tu, treba ich ale prevychovať.

Aman Againsttime

No neviem, ale genetické štúdia tvrdia toto: "Studies in genetic anthropology show that the Albanians share the same ancestry as most other European people":https://en.wikipedia.org/wiki/Origin_of_the_Albanians#cite_note-4

Tu sú obrázky nejakých Albáncov: https://www.youtube.com/watch?v=P3Ei2YQkHqs

Mne prídu "bieli" dostatočne. Určite nie sú menej "bieli" než mnohí Gréci alebo (prevažne južní) Taliani, ktorí majú v sebe nejaký ten blízkovýchodný admixure (a staroveký admixure je ešte ok - netreba to zase príliš siliť s nordicizmom, pretože to by sme sa zachvíľu dopracovali k tomu, že belochom je len vysoký, atletický, modrooký blondiak :-). Jednoducho povedané, beloch=Európan).

Pokiaľ viem, tak mnohí odborníci majú za to, že priamymi predkami albánskeho národa boli prevažne ilýrske kmene (hoci je pravdou, že sa môžeme stretnúť s rôznymi hypotézami - viď môj odkaz na wiki), ktoré tvorili pôvodné obyvateľstvo západnej časti Balkánu. V 3.storočí získali kolektívne rímske občianstvo a o 1-2 storočia neskôr konvertovali na kresťanstvo. Dnešné Albánsko, časť Kosova a Bosny patrili k tým územiam severne od Grécka, kde sa najlepšie podarilo zachovať zvyšok pôvodnej balkánskej identity. Naproti tomu taká srbská kultúra je už zmiešaninou ilýrsko-románsko-byzantských zvykov so slovanstvom (slovanským jazykom) a na území Balkánu nie je pôvodná. A pokiaľ ide o údajnú "nižšiu" kultúrnu a morálnu úroveň Albáncov napr. v porovnaní so Srbmi, tak ide viac či menej o mýtus (hoci treba mať na pamäti, že Balkán ako celok je vo všeobecnosti "zdivočelejší" oproti severu). Napr. i taká albánska ľudová kultúra mi príde originálnejšia, zaujímavejšia než srbská. Navyše Albánci (na rozdiel od Srbov) sa veľakrát vedeli postaviť na správnu stranu. V 1.sv. väčšina Albáncov podporovala Nemecko a Rakúsko-Uhorsku (hoci oficiálne zastávalo Albánsko neutrálny postoj). Počas 2.sv. vojny zase mnohí Albánci spolu s Bosniakmi bojovali vo Waffen SS proti boľševikom, event. na východnom fronte.

A ako som už písal - väčšina Albáncov a Bosniakov neberie islam vážne. Sú to sekulárne krajiny, kde panuje sloboda vyznania. Napr. pre 63% Albáncov nie je náboženstvo dôležité (naproti tomu u Slovákov je to číslo menšie - 51%: https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Europe

Norman

žaiden rozdiel - ako vidím,
We observe a general lack of genetic structure among Indo-European populations for both maternal and paternal polymorphisms, as well as low levels of correlation between linguistics and genetics
To je jedna zo štúdii - všetci sme rovnakí, nie je rozdiel. Samozrejme, Albáncov je málo a miešali sa kdekoľvek, ale to video si nemyslel vážne? :-) Tie prefarbené cigánky majú byť ukážka Európaniek, tí potetovaní Turci? Ech, no to už je len ďalší "pride" - veď to sú tí najbelší a anjeuropoidnejší spomedzi nich, ale aj tak bieda :-(

Neviem, akú máš slabosť pre Albáncov, ale ja opakujem: muslimovia do Európy nepatria.
Ja ti opakujem, že mne známi autori tieto Ilýrske mýty spájania s Albáncami odmietali ako novodobý blábol, v podstate ničím nepodložený, len spoločným Balkánom. A čo tí Dákovia - boli Albánci zároveň Ilýri aj Dákovia? Nebodaj aj Etruskovia a pôvodní Macedonci?
Ja som tu dal mapu halogrupy Y E a tá dosť naznačuje a vysvetluje nielen špecifický jazyk, ale evidentnú násilnú a zločineckú povahu Albáncov. Neeurópsky to zjav. Samozrejme, niekto by to mohol vysvetlovať špecifickým komunistickým vývojom - ja sa ale aj v tomto prípade držím prírody, fyziky, racionality a dávam prednosť biologickému etnickému vysvetleniu ich tendencie k zločinnosti. Sú to proste iní európski cigáni (nezabúdaj, že aj cigáni majú indoeurópsky jazyk)

Dnes stoja Albánci na strane Albrigtovky a jej amerických smradov a to, že neberú islám vážne - nuž, oni zrejme žiadne zákony neberú vážne, ale ako dokázali vyvražďovať pravoslávnych Srbov, to sme videli.
A nemýl sa, "brať vážne" náboženstvo u kresťana a u moslima je niečo úplne iné. Moslimovia na balkáne sú piata kolóna a fakt neviem, prečo sú Slovania takí naivní voči svojim vrahom.

Aman Againsttime

Nemám vôbec žiadnu slabosť pre Albáncov - akurát sa snažím o čo možno najobjektívnejší pohľad. Neviem, ale mne to neprišlo na tom videu až také zlé - v porovnaní napr. s inými južanskými národmi - jednoducho ten juh je už raz taký...zmiešanejší. Čo chceš s tým robiť? Ako ich chceš vylúčiť? A pokiaľ ide o Cigánov, tak tí sú rozhodne o dosť tmavší a primitívnejší (veď nikdy neboli schopní vytvoriť ani len nejaký štátny útvar)
S bombardovaním Srbska pochopiteľne nikto súdny nebude súhlasiť, rovnako ako s vytvorením narko-štátu Kosovo. Avšak Srbi so svojou mentalitou sú tiež dosť"komplikovaní" (proste ako som už písal - zdivočelý Balkán). Na konci 1.sv. vojny si vytvorili svoj umelý veľkoštát, ktorý nemilosrdne utláčal ostatné (často i kultúrnejšie) národy žijúce na jeho území (Chorvátov, Bosniakov, Slovincov, Bulharov, Macedóncov, Nemcov, Maďarov, Talianov...). V mnohom pripomínali v tomto smere Čechov a ich centralistickú politiku v 1.ČSR.

Norman

nemám voči Albáncom nezaujatý postoj - v súčasnosti je to bezpochyby rogue state. Ergo - cigansky štát - prechádzajú tým istým vývojom, kultúrnym aj etnickým úpadkom. Samozrejme , "nie všetci" a do "nejakej miery" - ale do veľkej miery.

K tomu Srbsku: nie som ani taký typický prosrbský nadšenec, ale ten druh argumentácie, že niekto niekoho "utláčal" tu nie je na mieste - tu sme realisti a nejako sa nehráme na ôhumanistovô s predstavou, že niekto niekdy niekoho neutláčal. Vždy niekto niekoho utláčal. Ide skôr o to, aké má tendencie vývoja. Mne priadajú Srbi ako silná a živá vetva balkánskej tradície. (Albánci ako neznáma vetva bez minulosti a s mizernou prítomnosťou). Ale ani nechcenm nejak kategorizovať Balkán, nie je to moja parketa - len som sa zapojil do témy s tou infromáciou o ich Ečkovej Y DNA špecifičnosti (je to aj na tej stránke, čo si dal ty link), toto som dal ako klasický výklad, prečo "sú iní". Neviem ani, na koľko sú moslimovia, a dobre, samozrejme sú Balkánci slabší moslimovia, ako Saudi - ale do Európy nepatrí ani balkánsky islám.
Myslím, že po storočiach multikulti nadšenia trocha purizmu nazaškodí. A trocha kultúrnej expanzie.

Samozrejme, že Juh je problém ako celok, Iberský, Apeninsky a grécky poloostrov - tri končatiny vystavené korózii. A nie je to problém osudzujúc podla výzoru tých ľudí, ale žiaľ, naozaj podla všetkých parametrov civilizácie, ktoré sa tam zhoršujú. Začína to prechádzať na araboidný modus.

Principiálne riešenie je humanitná a všeobecné akceptovaná eugenika, možno pod iným názvom. Kým to nebude akceptované, treba od tách krajín vyžadovať tvrdé kultúrne prispôsobenie sa vyšším európskym štadardom. Ináč povedané - kde to nepríde z dola, treba to riadiť zhora.
To je jedna možnosť, tvrdšia ruka, kultúrny vplyv zvonka. Trocha ironicky použijúc korektnopilitik slovník: treba ich kultúrne obohacovať.
Toto je TEN ZAKLADNY problém, ktorý tu riešime. Antropomorfing :-)

Sinuhe

z tých príslušníkov prímorských národov, ktorí sa venovali pirátstvu a na nehostinnom "albánskom" pobreží našli útočisko, budovali si tam svoju operačnú základňu a postupom času sa ich argot stal národným jazykom a tým pádom sa aj sformovali ako národ.Z hľadiska genetiky sa tam asi nájde všetko, čo sa vyskytovalo okolo Mare Nostrum.

Norman

Prirodzene, je to kompromis, že sa veci nepomenujú úplne presne. Tak sa to robí v politike, je to kompromis možného. Ale nemyslím, že by to bola nejaká pasca. Je to len stanovenie bližšieho ciela s tým, že tá nasledujúca cesta ešte nie je na programe dňa.

Je všeobecne známe, že protiislámska rétorika bola sionistická parketa. Tlačili na ňu a tlačili, ako na zavreté dvere, a teraz sa dvere otvorili a sionisti sú hnaní vlastnou zotrvačnosťou, aj keď im to nevyhovuje.
Je jasné, že od založenia Izraela sú sionisti s moslimami v konflikte. Ale rovnako je pravda, že sa ich odjakživa snažili do Európy zavliecť. Je to klasický trojuholník. O moslimoch platí dvojnásobne to, čo o kresťanoch - občas majú správne názory, ale potom sa rozbehnú ... a robia všetko zle ... Taký spojenec je skôr na škodu.
Pochybujem aj o tej téze, že islám odmieta liberálnu a konzumnú modernitu. Formálne to tak deklarujú, niektorí ... ale práve ich etnicita ich v tomto nepodporuje, veď vieme, že sú povahou konzumní.

Samozrejme, to neznamená mať pred islamom fóbiu a nemožnosť kooperovať s Iránom a podobne. Ale priveľké priatelenie s islámom by bol tiež len kompromis, nepovedanie celej pravdy.

Je to určitá dilema, ale realita ju rozhodla za nás. Radikálny islám sa odkryl, odfauloval prvý. Prečo plávať proti prúdu, keď aj tento augiášov chliev treba vyčistiť, vyjasniť aj tieto problémy. Islám môže byť priateľ - ak však bude rešpektovať európsku realitu a silu. Kým to nerobí, treba ho o tom presvedčiť.

Aman Againsttime

Albáncov by som zatiaľ nechal tak (pokecáme o nich inokedy - keď si podrobnejšie naštudujem ich prípad. Téma kto je biely a kto nie určite patrí do môjho balíku a chcel by som sa jej niekedy bližšie povenovať i v mojich prekladoch :-) ).

Pokiaľ ide o islam, tak ja principiálne s tebou súhlasím, že nemá v Európe čo robiť. Viackrát som vo svojich príspevkoch na prope alebo FB písal o tom, že islam (resp. jeho verejné vyznávanie) by mal byť v zdravom bielom bio-štáte postavený mimo zákon a vnímaný ako neprijateľná politická ideológia (spoločne s judaizmom, marxizmom, a pod.) obdobne ako sa dnes vníma národný socializmus v liberálnej demokracii.

Rovnako súhlasím, že v mainstreamovej diskusii nie je v súčasnosti dosť dobre možné oháňať sa rasou, a preto sa skôr operuje s náboženstvom - konkrétne islamom. Môže to byť celkom praktický kompromis - obzvlášť, keď zvážime, že medzi migrantmi prevažujú práve moslimovia, avšak problém vidím v tom, že mnohí antiislamisti nemajú problém obhajovať a presadzovať multikulturalizmus, rasové miešanie a imigráciu z tretieho sveta, pokiaľ nie je moslimská (opäť opakujem, že viaceré anti-islamské iniciatívy sú židovskou záležitosťou). Navyše dôvod prečo niektorým z nich vadí islam je ten, že môže narušiť ich pohodlný buržoázny život a dekadenciu : http://deliandiver.org/2015/08/o-podstate-masove-nevole-vuci-islamu.html

A popravde, v Európe je i množstvo nebielych nemoslimov (stačí sa pozrieť napr. do Británie plnej Indov, Sikhov, kresťanských negroidov z Karibiku, cigánov, severovýchodných Aziatov a pod.). Veď i na Slovensku je dnes šikmookých viac, než by sa patrilo - a áno, na rovinu priznávam, že mi celkom dosť vadia (vid moja nižšia poznámka o Vietnamcoch). Jednoducho ide o slepotu, ak popierame, že primárnym problémom je tu etnicita/rasa.

Preto si stojím za tým, že náboženstvo (ešte k tomu univerzalistické!) je príliš vágne a nepresné kritérium. Napr. Orbán mi nedávno pripomenul Belloca a ten jeho slávny a zároveň nepravdivý výrok, keď spomenul, že Európa buď bude kresťanská, alebo nebude, čo je samozrejme úplná hlúposť, keďže Európa nie je kresťanská už dobrých 300 rokov (ak to berieme v zmysle "vlády kresťanstva") a väčšina kresťanov je nebielych. Preto si myslím, že je nevyhnutné začať diskutovať aj o iných kritériách a snažiť sa ich nejak pretlačiť do mainstreamovej diskusie. Z toho dôvodu som spomenul IQ, ako jednu z nezmeniteľných veličín (na rozdiel od náboženstva), ktorú by bolo fajn pretlačiť do mainstreamu. Išlo by minimálne o určitý posun vpred (tým, že by sa v podstate vylúčila celá čierna Afrika - aj jej kresťanská a animistická časť - ako i značná časť Blízkeho východu).

Lenže ako ukazuje prípad Vietnamcov, tak ani IQ nie je a nemôže byť dostatočným kritériom a určitým spôsobom sa to môže nakoniec obrátiť proti nám (ako si to spomenul i ty). Veď Vietnamci a iní šikmookí sú de facto akýsi "novodobí Židia" - môžeme tu vidieť typickú "getto mentalitu" a predstieranú asimiláciu (nedávno som čítal text o tom, ako východní Aziati žijúci v USA prinášajú svojich postarších príbuzných za oceán a zapisujú ich do všetkých možných afirmatívnych, či zvýhodňujúcich programov - skrátka zneužívajú systém a manipulujú s ním tak dobre ako sa len dá - ich solídne IQ je v tomto prípade pre bielych kontraproduktívne).

Norman

Jasné, že problematika imigrantov-votrelcov je zložitejšia. Ani náboženstvo, ani IQ nie dostatočne zobrazujú ich nebezpečenstvo, ktoré spočíva v ich tendencii rásť tu ako etnický nádor, zo začiatku zneužívať sociálny systém a neskôr, keď ten skolabuje, žiť priamo na úkor podstaty bielej spoločnosti, až do jej zadusenia a zničenia - ako predviedli južanské rasy v Egypte, v Malej Ázii a jej okolí, Severnej Afrike, Indii .... ...
Toto je väčšie nebezpečenstvo, ako ich záchvaty beštiálneho zabíjania (zvané "terorzmus").

Ale jednoznačne jasné je, že treba akýkoľvek príval južanských imigrantov zastaviť a tých, ktorí otvoili dvere tejto invázii, teda americkú slúžku Merkelku, poskokov Hollande, Junkers, Shultz, postaviť pred súd za vlastizradu a popraviť (precedens Caucesko, nik nenamietal).
To je legitímna požiadavka dňa.

Samozrejme, rovnakí zločinci sú tí, ktorí umožnili aj doterajšiu dlhoročnú imigráciu a vytvorenia "no go zon" po krajinách Západu, vrátane samého Bruselu. V samom hlavnom meste EU je stredisko, pelech zločinu a slamských teroristov - aké symbolické.

Aman Againsttime

Tak na to, že tento príval z juhu treba čo najskôr zastaviť sa všetci zhodneme. Ja však v ňom na rozdiel od iných nevidím len spoločenské ohrozenie v podobe kriminality či zneužívania sociálneho systému, ale tiež (a to v prvom rade a predovšetkým) ohrozenie genetické - hrozbu straty nášho unikátneho genotypu a fenotypu. Preto je dôležité nebáť sa začať hovoriť o etnických genetických záujmoch: http://www.protiprudu.org/etnicke-geneticke-zaujmy/

Avšak pokiaľ ide o otázku islamu, tak tá je podľa mňa predsa len komplikovanejšia. Neviem, či si teraz čítal môj preklad recenzie na knihu od Michela Houllebecqa "Podvolení": http://www.protiprudu.org/michel-houellebecq-submission/#comment-30177
Priznám sa, že ma na chvíľu i napadla myšlienka, či by ten preklínaný islam nakoniec nemohol byť v konečnom dôsledku našou spásou (pri čítaní spomínaných pro-rodinných reforiem), ale potom som si predstavil niektoré dnešné moslimské krajiny na Blízkom východe a spomenul si na fakt, aké veľkolepé belošské civilizácie na tomto území existovali a ako dopadli.

S islamom by to mohlo ako-tak fungovať jedine vtedy, ak by rasová dynamika nepracovala v neprospech bielych - to je však veľmi nepravdepodobný scenár. V islamizovanej Európe by bieli pravdepodobne prevzali podobnú rolu akú mali Peržania v období islamského stredoveku a udržiavali by plameň vysokej civilizácie a kultúry. Otázkou je ako dlho by tento plameň horel? Vieme totiž dobre, ako Peržania nakoniec dopadli - síce islam pozdvihli, ale ten sa im napokon odvďačil ich zničením.

Norman

No, Aman, na položenú otázku si si sám odpovedal.

Treba si uvedomiť, že sa síce medzi odporcami imigrácie spomína islam, ale hovorí a myslí sa všeobecne na etnické danosti imigrantov, teda aj na rasu. Ergo naši ľudia si dobre uvedomujú, čo aj podvedome, kde je problém. Netreba mať obavu, že zajtra imigranti prestúpia na kresťanstvo a Európa ich bude potom slepo akceptovať.

To, že sa o týchto veciach nehovorí otvorene a presne, je samozrejme pravda - ale veď preto sme tu my. Aby sme im to ukazáli.

Aman Againsttime

Viem, že väčšina ľudí to takto vníma, ale je stále tabu problematiku islamu takto prezentovať. Vskutku, tabu okolo rasy a etnických genetických záujmov je potrebné už konečne zlomiť - čím skôr, tým lepšie. Treba si uvedomiť, že Slovensko a okolie má v tomto prípade veľkú výhodu v tom, že ľudia si tu stále udržiavajú zdravý pud sebazáchovy, o čom svedčí napr. i tento nedávny prieskum: http://tn.nova.cz/clanek/cesi-jsou-nejvetsi-rasisti-v-evrope-souhlasite-... Z toho dôvodu tu je väčší potenciál pokiaľ ide o otvorenejší prístup k týmto témám.

Norman

Rasová téma je samozrejme dôležitá, ale treba nájsť spôsob jej vyjadrenia, aby bola pochopitelná.
Čiastočne sa to už deje, keď sa definujú fixné, teda biologické-dedičné vlastbosti araboidných imigrantov:
- neschopnosť pracovať rovnako cielene a inteligentne (tu chcem zdôraznť, že aj pre remeselníkov či robotníkov je dôležitá ich technická "inteligencia", ktorá je nemalá - len sme na ňu zvyknutí a tak ju už považujeme za samozrejmú, ale araboidi ju naozaj proste nemajú)
- amorálnosť, ich zásadná predstava, že trvalý zisk sa dá dosiahnuť kšeftovaním alebo podvodom, proste mrálna krátkozrakosť.

Tieto body nie sú predsudky, sú realitou. Nemožno ich dokazovať, kým cudzie etnikum je ešte naozaj v ťažkej menšine, ale kde je ho už väčšina (Turecko, Libanon) alebo vela (Francúzsko), tam jeho dopad jasne vidno.

Norman

Myslím, že sa zásadne mýlia, respektíve prehadzujú prázdnu slamu bez toho, aby jej nejako rozumeli. Tú knihu od holúbeka-Houllebecqa som nečíta ani nemal v ruke, ale mám dojem, že také niečo nemožno brať vážne, a ani autor to nerobí. Hlavne nemôžu veriť, že islamizácia prebehne tak nejako pokojne, kolaboráciou. Vidno už teraz, čo sa deje. Na jednej strane sa nedokážu ovládnuť araboidi, na druhej strane sa formuje obrana, vrátane súčasných silových zložiek. Zmena paradigmy mocenská teória je pripravená tiež. Tento konflikt nemôže prebehnúť nenápadne a nekrvavo - to je konflikt dvoch rasových antagonizmov, v podstate najväčší konflikt v histórii, trvajúci už tisícročia a tisícročia.

To, prečo biela rasa je takto otvorená vlastnej záhube je velkou témou, ale určite to nie je preto, ako píše Holúbek a vyberá Johnson, že "muži – akademici sú často sexuálne frustrovanými slabochmi, trkvasmi a flákačmi". Respektíve, ak Holúbek myslí akademikov a kniha je len o nich, tak je to možno pravda - ale potom je tá kniha pre analýzu CELKOVEJ situácie bezcenná (podobne, ako napr. návod na sadenie čučriedok alebo kuchárska kniha).

Ako sa stáva často - autor Holúbek píše zrejme hlavne o sebe - a tak úplne míňa ciel. Dobre, francúzski akademici sú možno vyselektovaní degéni bez espritu, veríme mu - vidíme to znova a znova všade, ešte aj bieli Slováci, ak vo Francúzsku niečo študujú, stanú sa vykastrovaní neurotickí polobuzeranti ( viď tragický prípad Michal Havran ) Tieto prípady ale nemajú s celkovým potenciálom belochov nič spoločné. Schopnosť vtákov znášať vajcia a dávať tak prechod zázraku vzniku nových orlov nie je determinovaný zopár záprdkami.

Islám ani araboidi nie sú kompatibilní s komplexnou bielou soločnosťou. Nedôjde k prerastaniu, dôjde v každom prípade ku zrúteniu (a masovej genocíde) To ako varovanie na záver. Holúbek a Johnson to vidia nielen zle, ale aj príliš ružovo.

Aman Againsttime

Tá kniha je skôr o popise toho, ako by mohlo vyzerať a fungovať islamizované Francúzsko (a možno ju naozaj autor zamýšal i ako knihu užitočných lekcií pre Pravicu). Avšak to akým spôsobom moslimovia prevezmú moc tu nie je až také podstatné. Francúzsko je stále väčšinovo etnicky francúzske a zo 67 miliónov obyvateľov tvoria moslimovia cca 6000 000 (hoci netreba zabúdať, že nebielych - bez ohľadu na vieru - je ešte viac), a preto je predstava nejakej brutálnej diktatúry a masového vyhladzovania v nejakých "moslimských koncentrákoch" (v prípade víťazstva islamu) menej reálna, ako pokojná a postupná islamizácia, ktorú popisuje autor. Navyše araboidi ako celok sú možno primitívy, ale to neznamená, že nemajú tiež svoju inteligenciu, svojich inteligentnejších vodcov, ktorí ovládajú umenie politiky.

Treba mať stále na pamäti, že Houellebecq vychádza z francúzskeho prostredia a nevzťahovať si veci príliš na naše pomery. Francúzsko je názorovo dosť rozdelená krajina (tu máš boj identitárov s pro-moslimskými Francúzmi - ktorých rozhodne tiež nie je málo: http://www.protiprudu.org/francuzski-nacionalisti-ziadali-vyhostenie-isl...). Je tam na jednej strane silný pravicový prúd, na druhej i výrazná lavičiarska eskadra + do toho vplyvná židovská menšina a veľká moslimská. Kolaboranti sa vždy nájdu (navyše kniha upozorňuje i na to, že časť tzv. pravice je tiež náchylná k napomáhaní islamizácie - čo je naozaj pravda viď niektorí anti-sionistický, kultúrny pravičiari typu Soral a pod., nehovoriac o tzv. tradicionalistoch: https://lebenistkampf.wordpress.com/). Tu je napr. rozhovor s pravičiarom Alainom de Benoistom o pro-francúzskych moslimoch (nuž, moslimovia tiež netvoria kompaktný celok) :
https://www.righton.net/2015/11/19/pro-french-muslims-in-france/

A pokiaľ ide o spomínaných akademikov, tak myslím, že z textu bolo jasné, že autor popisuje svoju špecifickú "kastu". Avšak myslím, že spomínané hodnotenie sa vzťahuje na širšiu triedu bielych mužov, než len akademikov. Autor jednoducho popisuje typ ľudí (mužov), ktorí sú náchylní ku kolaborácií s islamom. Napr. ako tento biely muž: https://beo.sk/multikulturalizmus/2045-svedsky-aktivista-proti-islamofob...

Norman

Ja som tú knihu nečítal, ty máš zrejme tiež informácie len cez Johnsnov názor, je tak? Podla toho sa jedná o univerzitné, intelektuálske prostredie. Áno, to je plné kolaborantov, neurotikov a zbabelcov - ale hovorím, pre celú spoločnosť nie je ono rozhodujúce.

Čo sa týka toho incidentu s plágatom nacionalistov, ako na nich zaútočili demonštranti - to sa prehnalo všade po webe, to je len jedna reakcia aj v tak napätej situácii --- čo to má akože dokazovať? Pomer sil? Ale kde.
Ja nemám zanalyzovaný pomer síl vo francúzsku a vžiadnom prípade netvrdím, že islám nemôže vo Francúzsku zviťaziť. Ešte raz a presne:
Tvrdím, že nemôže zvíťaziť pokojne. Že jestvuje určitá hranica, kedy dôjde k FAZOVEJ PREMENE a tá je spojená s uvolnením energie. S násilím. Tomu bodu sa ten proces nevyhne.

Ďalej tvrdím ešte, že po prevzatí moci islámom (či už formálnej alebo len faktickej), by neprebiehali veci pokojne (ako napríklad pri okupácii Čiech v roku 1939), ale došlo by k explicitnej GENOCIDE domáceho oporazeného byvatelstva. Vždy to tak bolo pri takej výraznej kultúrno-etnickej zmene, a viď aj teraz správanie sa IS na jeho územiach. Tie masové vraždy a popravy nie sú žiadne náhodné extempore, ale zákonité správanie sa v takých situáciach etník ich úrovne. Je to genocída, lebo pôvodná populácia sa ničí plošne, ničia sa jej štruktúry, jej identita, jej elita.

Kedže tieto prognózy sú také vážne, považujem, s prepáčením a znova opakovaným disclaimerom, že som knihu nečítal a reagujem podla recenzie a osobnosti autora- teda považujem knihu jedného parížskeho intoš debila, jedného z tých, čo ako vrstva absolútne zlyhali, za úplne bezpredmetnú.

Aman Againsttime

Video demonštruje názorovú rozpoltenosť francúzskej spoločnosti, pre ktorú je charakteristická existencia jak silne pravicového, tak i ľavicového prúdu.

IS nepredstavuje predsa celý islam a scenár vývoja by závisel od toho, aký typ islamu a akí konkrétni ľudia by sa po zmene režimu presadili. To predsa nikto z nás nemôže s určitosťou predvídať. Znova opakujem, Francúzsko je veľká krajina, ktorá má v súčasnosti 67 miliónov obyvateľov z toho 61 miliónov nemoslimov. Scenár akejsi genocídy nemoslimského obyvateľstva je v najbližšej budúcnosti preto nepravdepodobný - to by naozaj muselo dôjsť k mimoriadne výraznému populačnému posunu v prospech moslimov (ktorí tiež nepredstavujú homogénnu masu. Navyše na istú časť z nich dopadá i liberalizačný vplyv Európy). Okrem toho, medzinárodné spoločenstvo by v takomto prípade muselo nejako zasiahnuť. Ako by sa vyvlieklo z pasivity?

Ja vidím buď možnosť v pomalej islamizácií/brazilizácií Francúzska, pričom by nakoniec vzniklo niečo obdobné Brazílií - čiže rasovo a etnicky mimoriadne zmiešaná krajina s množstvom špinavých, chudobných a kriminálnych štvrtí (s ich vlastnými moslimskými pravidlami) a s vládou izolovanej bielej elity, alebo by mohlo dôjsť k odtrhnutie tej časti územia Francúzska, kde budú dominovať moslimovia a k vytvoreniu nového islamského štátu - čiže by došlo k niečomu obdobnému ako v prípade Kosova.

Náhodný okoloidúci

Netreba zabúdať, že určité percento francúzskej a vlastne celoeurópskej populácie predstavujú sebanenávidaci bieli slniečkári, ktorí sa v prípade ostrého stretu pridajú na stranu privandrovalcov a budú bojovať proti vlastnej krvi.

Norman

Rozpoltenosť (francúzskej) spoločnosti je dnes istá - ako vieme, je tam okrem araboidov už stáročia južanská odroda všetkého druhu, dnes okorenená exotmi z východu, nielen araboidnými. Ale to predsa nie je nič nové a z toho jedného incidentu, ešte k tomu nevýraznému, sa nedá príliš odhadovať, koľko je vo francúzsku ešte zdravej populácie.

IS nepredstavuje celý islám - ale IS je príklad, dôkaz - podstata je v etnickom charaktere daného etnika a v rasovom konflikte - ktorý ONI, tí tmavší, vždy riešili genocídou. Jeden výborný prílkad práve frankofónnej či priamo francúzskej spoločnosti je Haity. Taký vývoj, samozrejme za iných podmienok, by bol aj vo Francúzsku (ak by sa Európa nebránila dostatočne).

Genocída je vraždenie druhého etnika za akýkoľvek odpor, alebo aj bez neho, preventívne. Samozrejme, ak sú araboidi v menšine a v oslabení, nemôže k nej dôjsť. Hovoríme ale od začiatku o stave, keď získajú reálnu prevahu. A to sa môže stať, rovnako ako v Sýrii, aj lokálne, v určitých regiónoch, ba priam mestkých štvrtiach, ako je to dnes.
Genocída neznamená vyvraždenie všetkých obyvatelov. Znamená vyvraždenie a vyhnanie elity, obranyschopného a vedúceho elementu. Kultúrtrégrov. Zvyšok národa je pravidelným terorom a strachom ochromený a privedený k otroctu. Toto je etnické knowhow, to nie je islam, to je staršie, to je babylonska, chaldejska, fenicka civilizácia. Ale islam to uspešne aplikoval - viď história. V Egypte sú dotera koptovia, ale v akom stave a v akej rasovej kondícii? Všetci sú arabi a ich náboženstvo je vyschnuté. To je dokonaná genocída.

Jasné, že by sa to nestalo naraz, ale ten román hovorí ako motív "submisie" toho kolaboranta nejaké postoje voči ženám a miesto na katedre. Musím sa smiať - bývalí akademici v prípade prebratia moci islamom budú radi, ak budú mať čo žrať. Takmer isto nebúdú mať čo, aj formálna inteligencia pôjde pod nôž prvá.

Liberalizačný vplyv Európy je dobrá téma Ako aj títo poslední atentátnic, aj iní sa napodiv radi liberalizujú, čo sa týka klasických prasačích reflexov - alkohol, drogy, kurvy a podobne. To je ich ortodoxia a tradicionálnosť. Napriek tomu im ale nič nebráni naplniť aj svoje rasové reflexy. Práve naopak. Nie ušlachtilí beduíni Tuarégovia budú viesť s nami vojnu, ale frankofónni či o nemecky žvatlajúci bastardi. To je tiež historická skúsenosť - vyšší národ sa tak dlho spája s nižším národom, až vytvorí vrstvu bastardov ... a tá mu potom podreže krk.

Medzinárodné spoločenstvo zasiahne? Ktoré? Američania? Rusi? Škodoradostne by sa smiali. Ak si nepomôže Európa sama ... kto by zasiahol? Briti? Tí potrebujú zázrak, aby si sami pomohli.
Zatial má EU ešte vojakov, aby hlaidkovali aspoňv Bruseli. Všetko ale treba zavrieť, výnimočný stav.
Okrem toho- veď jediné, čo od začiatku tvrdím, že to neprebehne hladko ale bude KRVAVA vojna. Či nikto niekomu pomôže, je druhá vec, ako to dopadne, je druhá vec - ale teda súhlasíš, že to nebude otázka rozhodnutia učitelíka na univerzite, ale že bude treba "medzinárodne pomáhať".

Brazilizácia je proces, torý už prebieha. Rozdiel je ten, že v Brazílii boli miešanci vždy vo väčšine, takže tam nedošlo -v moderných dobách- k výbuchu. Tam už prevzatie moci dávnejšie prebehlo, len sa zhoršuje etnický pomer.
Čo sa týka Kosova - Kosovo sa odtrhlo bez vraždenia? O genocíde sa nehovorilo a doteraz nehovorí?
A ešte k myšlienke "izolovanej bielej elity". To je presne tá ilúzia, ktorá ničí Západ. Nič také totiž nie je trvalo možné, pri rasovom rozdiele. To hovorím zas na základe historickej empírie. Ako miešanie, tak segregácia vrímci jednej spoločmnosti očividne nie sú schodné cesty. "Izolovaná biela elita" je otrokárstvo, je to mokrá prdestava západných "morských národov", ale nie je to udržatelné, je to cesta do pekla.
A araboidi žiadnu "bielu elitu" už rešpektovať nebudú.

Aman Againsttime

Ja sa vôbec nehádam o to, že by sa tvoj scenár (za splnenia istých okolností) nemohol naplniť. Také Haiti, Rodézia (dnes Zimbabwe), či JAR sú naozaj pekné príklady. Avšak muselo by dôjsť k výraznému populačnému vyrovnaniu v prospech moslimov. V prípade, že vo Francúzsku budú stále desiatky miliónov nemoslimov (a dlho ešte budú) by však bol takýto postup zo strany mohamedánov čisté šialenstvo, ktoré by vyprovokovalo silné reakcie (preto som dal do príspevku nadpis 60 ooo ooo – jednoducho musí dôjsť k výraznému zúženiu francúzskej či nemoslimskej populácie, aby bol tento scenár možný + faktory, ktoré umožnia radikálnym džihádistom nástup k moci). V skutočnosti je práve tvoj scenár ten „ružový“, resp. lepší, pretože pri ňom hrozí mobilizácia francúzskych (a celkovo európskych) más a nacionalistická radikalizácia, ako i možnosť následnej reconquisty. A ťažko si predstaviť, že by niečo také nevyvolalo odozvu zo strany (nielen) susedných európskych štátov, ktoré by rozhodne urobili niečo pre to, aby sa toto šialenstvo k nim nedostalo. Či snáď dnes Rusi a Francúzi nebombardujú IS?

Naopak, prípad pokojného prebratia moci islamom a pomalej a postupnej islamizácie smerom k akejsi „soft totalite“( ktorá je tým najhorším druhom totality, keďže väčšina ľudí priamo nepociťuje, že v nej žije) spojený s už spomínanou „brazilizáciou“ patrí v skutočnosti k tomu absolútne najhoršiemu scenáru, pričom práve ten bude zo strany Židov/židov a ich kolaborantov preferovaný.

Im nejde o islamizáciu Európy – ale o rasové rozriedenie bieleho kontinentu a zánik akýchkoľvek identít (samozrejme s výnimkou židovskej) – vrátane tých moslimských. Avšak najbližšie po ruke majú k tomuto cieľu práve islam (resp. moslimské obyvateľstvo), a preto ho využívajú (Áno, islam je výbušný a nepredvídateľný a veľa tým riskujú, ale očividne to tým psychopatickým nihilistom za to stojí).
To posledné, čo si želajú je, aby pôvodná biela populácia nasledovala nejaký nacionalistický prevrat z dôvodu reakcie na agresivitu moslimov. Na druhej strane chcú tiež „liberalizovať“ islam, keďže si uvedomujú, že predstavuje nielen nebezpečenstvo pre Židov, ale i hrozbu toho, že sa ich vízia modernej rasovo pluralitnej a zmiešanej spoločnosti, či inak povedané „Kalergiho vízia nového Európana“ rozpadne do separátnych komunít – a toto vôbec nechcú.
Takže už len preto, že Hollebecquova vízia umierneného moslimského režimu akcelerujúceho rasové premiešavanie populácií je viac v súlade s ich plánom, než nejaká rasová vojna medzi moslimami a bielymi, ktorá by eventuálne mohla v Európe viesť k nastoleniu nacionalistických režimov a k brutálnej reconquiste, je treba uvažovať i nad touto možnosťou.

Norman

Veď v poriadku, ťiež to vidím tak, že nenápané varenie žaby v mlieku je horšia verzia. A hlavne to, ako píšeš na záver - že Houllebecqova kniha zobazuje tú nenápadnú, horšiu verziu - a aj preto sa mi odjakživa zdá čudná. Akoby prinášala nie varovanie, ale message: podriadte sa, nie je to nič hrozné.
Dole ti Okoloidúci napísal, že ten argument s číslami je už dnes nie rozhodujúci. Ide o to, že politicky aktívna je u nás len menšina, takže sa to nedá brať 1 ku 1. Okrem toho platí to, že vytvoria lokálne väčšiny (Marseiles, a možno aj Paríž a iné velkomestá, práve velkomestá, nie nepodstatný vidiek )

Čo sa týka zásahu iných štítov - ako si to predsatvuješ, Že prídu nemecké vojská do Francúzska? Že budú ruské lietadlá bombardovať Marseiles? Pochybujem:)

Súhlasím s tým, že sionisti majú predstavu pokojnej rasovej degenrácie Európy, ale Arabi sú jednoducho nespolahlivý činiteľ. A hlavne, aj ak by bol vývoj postupný, židia sú tiež na rade - podrezávajú si konár aj pod sebou. Aj keď vy mnohí paradoxne veríte na propagandu o židovskej inteligencii, ja stále hovorím, že čo sa týka vecí čo len trocha za horizontom primitívneho materiálneho dneška, tak sú to sporstí tupci a hlupáci.

Aman Againsttime

Argument s číslami bol o tom, že je dosť nepravdepodobné, že by sa islamistom podarilo (násilnou a nelegitímnou formou) ovládnuť komplet celé Francúzsko. Samozrejme, že v niektorých mestách či v celých oblastiach môžu dominovať, ale stále tu ostane kopec miest a regiónov, ktoré budú takmer úplne nemoslimské či dokonca etnicky čisto francúzske. Preto mi príde ako reálnejšia možnosť to, že by došlo k rozpadu Francúzska – na moslimskú a nemoslimskú časť, ktoré by boli vo vojnovom stave. Znova sa budem opakovať – Francúzsko disponuje v súčasnosti jedným z najsilnejších pravicových segmentov v rámci Európy. Je tam dnes vytvorená široká anti-ľavičiarska (anti-moslimská, anti-sionistická) opozícia (a tým nemyslím len Le Penovej Národný front, ktorý má v súčasnosti dobre nabehnuté prevziať moc), takže sa dá počítať s tým, že za takejto výnimočnej situácie by tento pravicový front tiež výrazne posiloval a mobilizoval Francúzov (alebo napr. i niektorých umiernených moslimov – pretože ani tí netvoria homogénnu masu, viď môj odkaz na článok o pro-francúzskych moslimoch).

Za takejto situácie nevidím dôvod prečo by susedné Nemecko (tiež ako jedna z mocností NATO, hoci čl. 5 Severoatlantickej zmluvy o pomoci napadnutej strane má svoje diery, a preto sa naň nedá na 100% spoliehať) nepomohlo legitímnemu Francúzskemu štátu v boji proti islamskému štátu - nachádzajúcemu sa vo vnútri francúzskych hraníc a páchajúcom genocídu na miestnom obyvateľstve – vzhľadom k tomu, že by tento nový moslimský štát predstavoval i preň eventuálnu hrozbu.

Pokiaľ ide o vysoké židovské IQ (pozor, ide vždy výhradne o aškenázskych Židov) tak si nemyslím, že ide o nejakú pro-židovskú propagandu. Veď k podobným záverom došli i mnohí autori, na ktorých Židia neustále útočia (napr. Lynn, MacDonald). Logicky to vysvetľuje ich dominanciu v istých oblastiach. Navyše netreba zabúdať, že to boli práve židovskí vedci, ktorí vyvinuli veľké úsilie na podkopanie významu IQ – oni skrátka nechcú, aby ostatní vedeli ako to s nimi vlastne je, ako prišli k takémuto IQ. Tá spomínaná sebevražednosť židovského správania nie je teda otázkou nízkeho IQ, ale nihilistických a psychopatických čŕt ich osobnosti. Netreba zabúdať, že Židia sa morbídnym spôsobom vyžívajú v tom, keď môžu byť obeťami – i v tomto im moslimovia v Európe vychádzajú v ústrety. Nejaký ďalší holokaust by im určite padol vhod. :-)

Norman

To je otázka reality, či a do akej miery by mohli islamske organizácie ovladnuť Francúzsko. Ťažko to presne či presvedčivo odhadneme. Nie že by sa rozpadlo, ale regiony by mohli byť v ozbrojenom povstaní (Marseil, niečo ako Kosovo). Ale teda s prvým odstavcom sme v určitej zhode.
Ten druhý o zahraničnom zásahu - opakujem, nič také nebude. Bude to viacmenej guerilová občianska vojna, kde sa ťažko efektívne zasahuje. Nemcov nebudú chceť ani Francúzi, a Američania tiež nebudú ani vítaní, ani schopní nič robiť.
Čo sa týka pravicového krídla, ťažko povedať, nakoľko je silné. Ja viem, NAPISALI toho za posledné polstoročie hodne. Ale ako si ma spomenul - verím skôr na takpovediac pud sebazáchovy.
A ako si spomenul - vlastne moja predstava je tá "ružovšia", že predpokladá, že sa situácia vyostrí a vyjasní. Že araboidi ani židoidi nie sú až tak rafonovaní, ako o sebe šíria fámy.

A to je tretí odstavec. Súhlasím, respektíve verím, že aškenázi, viacmenej vybraná elita, má vyššie IQ ako bežná populácia, ktorá obsahuje aj smetiarov a ekonómov.
Ale - IQ naoza nie je všetko, o čo ide. Ich mentalita, mentalita židov, má určté charakteristiky, ako si to nazval "psychopatických črt", ale aj technickejšie povedané - sú konzumne zameraní, sú dopredu vypočítateľní, sú ovládaní pudmi. Ich "úspech" je daný hlavne svorkovitosťou a nelútostnosťou. Tie dve slová myslím presne - to je to, čo používajú, to sú ich zbrane Nelútostná štvanica vo svorke. nelútostné ničenie, zabíjanie.
(výskumy IQ ničili z dôvodov, prečo ničii akékoľvek antroologické vedy, okrem ich pavedy - nie že chcú zatajiť svoje IQ (veď sa píšia svojimi nobel cenami), ale reto, že chcú zatajiť svoju menejcennosť v mnohých ohladoch. Samozrejme, súčasť ich hry je šíriť tento mýtus o rafinovanom a prešibanom večnom židovi. Nič také ale nejstvuje. Samozrejme, sú dobrí v tom, čo trénujú od destva a nespočetné genercie - kšeft a manipulácia. To je ich špecializácia, ale to je tak všetko)

Aman Againsttime

Viem, že MacDonald odhaduje IQ aškenázov na 117. Iní autori ako napr. Lynn alebo Herrnstein a Murray prišli s nižším číslami (okolo 107 -115), ktoré však stále predstavujú nadpriemer. Nepísal som, že židovskí presudovedci chceli zatajiť židovské IQ. Písal som o tom, že v ich záujme bolo úplne poprieť jeho koncept či význam, ako i to, že je z veľkej časti u nich geneticky podmienené. Veľmi im nevoňalo, aby sa podrobnejšie analyzovalo ako k nemu prišli – že tu svoju rolu zohrala i eugenická prax judaizmu (skrátka na celý vzťah Židia – judaizmus – selekcia – IQ). Téma IQ je pre nich dosť nepohodlná.

To, že IQ nie je všetkým a treba brať ohľad i na iné vlastnosti sme si už pekne vysvetlili pri šikmookých. Tí sú tiež veľmi inteligentní, ale chýba im napr. kreativita a individualizmus - v takej miere ako u bielych - a preto to neboli oni, ale my, kto vytvoril a vybudoval dnešný moderný svet.

Norman

Ja len vysvetlujem svoj názor na vec, určite nechcem nejako dezinterpretovať čo hovoríš, ani ti nejako výrazne oponovať - skôr oponovať určitým všeobecným klišé.

Len stále nie je jasné, ako to myslíš, žežidia zatajujú svoje údajné iq?
To sa mi nechce veriť, že by z tých dôvodov boli proti IQ - veď sa ináč pýšia každým svojím (aj cudzím-svojím) úspechom, ktorý navyše nafúknu mnohonásobne. Prečo by svoje IQ zatajovali? Len ktovie, či to s tým ich IQ nie je podobne, ako s rôznymi cenami. Majú aj vrodený Quocient pre fillmy, alebo majú "len" v Holywoode mafiu? Okrem toho, kto je žid, vždy ich identita kolíše podľa toho, v akom kontexte stojí otázka. Ideme merať IQ, vážení, kto je tu žid, nech príde na meranie? Mierne prehnané, ale keby sa takto meralo IQ katolíkom, tak sú tiež prví, o protestantoch ani nehovoriac :-)
Chápeš?

Tak si to zhrňme, čo hovorím:
Aškenázovia sú kríženci Európanov a semitov (a povedzme Chazarov).
Je to určitý cech, zamestnanecká skupina: náboženstvo, financie, právo a média.
Každá zamestnanecká skupina má svoju úroveň, selektovanú danou činnosťou
(matematicky videné, je vážne možno predpokladať, že medzi bielymi nájdeš viacero volných typologických skupín, počtom rovnako veľkých, ako Aškenázi, ale majúcich aj väčšie IQ, ako oni. Ináč povedané, aj belosi majú svoje elity, nielen semiti - a belošské sú lepšie).

V týchto otázkach ide o vela a preto je v nich aj vela zámerných falošných mýtov a dezinformácii.

Aman Againsttime

Znova opakujem, že nepíšem o tom, že Židia zatajujú svoje vysoké IQ - veď výsledky testovania ich IQ sú verejne známe - ale o tom, že ich "vedci" inklinujú k tomu popierať vplyv genetiky na IQ. Ten rozdiel sa vysvetľuje len tým, že v židovských rodinách sa kládol väčší dôraz na vzdelanosť - čiže intelektuálna úroveň etnika je len dôsledok kolektívnych návykov, nie rasových génov. To je stanovisko, ktoré chcú pretlačiť (hoci sú tu i nejaké výnimky ako napr. Eysenck).
A pokiaľ ide o ich dominanciu v niektorých oblastiach, tak určite nejde len o otázku nejakej etnickej solidarity, ale výraznú rolu tu zohráva práve ich IQ a jeho distribúcia: ttps://www.youtube.com/watch?v=O-4SG1s3v5Q

Tých študií ohľadne Aškenázov bolo mnoho (i nejaké IQ testovanie, ktoré potvrdilo rozdiely medzi Aškenázmi a Sefardmi v Izraeli). Ja stále nechápem tvojmu argumentu, že Aškenázi nie sú etnická skupina (keďže spĺňajú znaky štandardných definícií etnika), ale iba sekta alebo trieda zrovnateľná s katolíkmi či protestantmi a nepoznám žiadneho odborníka, ktorý by niečo také tvrdil - vrátane nacistických, ktorí ich považovali za samostatnú rasu (ak taký odborník niekde je, bol by som rád, ak by si ma naň odkázal - nie som antropológ a rád sa nechám poučiť). Elitou akého etnika či národa sú potom Aškenázi? A sú aj Sefardi sekta?

Norman

No hej, nepíšeš, že zatajujú, ale mne to tak vychádza :) Ale teda uznávam, že tvoje vyjadrenia trocha deformujem.
Ale čo sa týka "verejne známych vecí" (ohladne ich úrovne iq), ...aj mená nobelovcov sú známe, aj mená nositelov oskarov, a predsa považujem tie dáta za výsledok určitej deformácie:)

baloo

No ja s tým IQ som asi tak, že

1, hej, je to JEDNA z dôležitých vlastností, ale ani zdaľeka nie jediný, čo "užitočnosť" aldebo životaschopnosť nejakej osoby určuje. Ženy majú podľa mňa "iný typ" inteligencie bližšie k tomu čo sa nazýva "citová inteligencia" (chujovina, ale aspoň sa už nejako nazýva) plus ten ich "multitasking" ma vždy vie dohnať k obdivu (a niekedy k zúrivosti), ale určite existuje aj "stádová inteligencia", prispôsivosť a pod. Vo fungujúcich spoločenstvách sú to minimáln etak dôležité vlastnosti

2, Je tiež otázne, či k osobnému šťastiu a vyrovnanosti IQ až tak prispieva, podľa mojich skôseností medzi inteligentnými ľuďmi je veľmi veľa nešťastných.

3, IQ by malo byť vyvážené inými vlastnosťami, ináč dokáže napáchať obrovské škody. VŠETKY jadrové zbrane vymysleli práve tu menovaní vysoce inteligentní a ešte k tomu aj vyvolení. Ale porovnateľne ak nie viac škodlivé sú: Freudova psychoanalýza, extrénmny materializmus, ktorého výsledkom je videnie všetkého ako hmoty čoho výsledkom je napr. farmaceutický priemysel, a aby som nezabudol davestujúci vplyv "umelcov" v čelnej línii s Hollywoodom, deviantnými kapelami a interpretmi a spol. Ich činnosť v žiadnom prípade nemôžeme nazvať ako prospešné pre celkovú spoločnosť a teda ich IQ proste ŠKODÍ.

4, No a keď oni sami vymysleli tie kritéria podľa ktorých sa IQ hodnotí, tak čo očakávame? jasne že vyjdú ako víťazi.

Aman Againsttime

1. Ženy majú oproti mužom v priemere nižšie IQ (cca 5 bodový rozdiel), ale treba si uvedomiť rozdiel v distribúcii. U žien sa väčšie počty pohybujú okolo stredových hodnôt, kým u mužov nájdeme väčšie zastúpenie na oboch koncoch - jednoducho povedané, viac géniov, ale i viac debilov. Tzv. emocionálna inteligencia je podľa mňa trochu zavádzajúci pojem. Dnes sa operuje s rôznymi inteligenciami: emocionálna, pohybová, spirituálna, hudobná, a pod., ale nie som si istý, či je korektné pri nich používať pojem "inteligencia". Skôr ide o talent alebo zručnosť. Inteligencia je len jedna a môžeme ju definovať ako schopnosť riešiť logické problémy, bez ohľadu na vzdelanie (ale rozlišuje sa potom zvlášť verbálna a matematicko-logická inteligencia, pričom Židia vynikajú obzvlášť v prvej menovanej, kým u matematicko-logickej nie je výrazný rozdiel v porovnaní s bielymi). Súhlasím však s tým, že to, čo sa označuje ako "emocionálna inteligencia" je tiež veľmi dôležité. Ale kým IQ sa už u človeka veľmi zmeniť nedá, emocionálna inteligencia sa dá naučiť.

2. To je pravda. Vidíme to napr. u bielych a severovýchodných Aziatov, ktorí majú väčšiu sebevražednosť. Naproti tomu u takých cigánov sa so sebevraždami veľmi nestretneme.

3. Je jasné, že len samotné IQ nemôže stačiť. Vidíme to veľmi pekne pri marxizme a rôznych jeho moderných odnožiach, ktoré dokázali pritiahnuť množstvo inteligentných ľudí. No a pokiaľ ide o Hollywood, tak ten je dokonalým príkladom vykorisťovania belošskej krásy, talentu a inteligencie. Mnohí herci sú naozaj hodní obdivu, ale smutnou skutočnosťou je, že sú subjektmi nástroju (a film je jeden z najsilnejších nástrojov, aký bol kedy vynájdený pre formovanie ľudských predstáv a ideí), ktorý je z veľkej často kontrolovaný a ovládaný nepriateľskou, votreleckou elitou. Ak by bol Holywood v správnych rukách, bol by zase ohromne pozitívnou silou.

4. Oni si nevymysleli kritéria, podľa ktorých sa hodnotí IQ. Koncept IQ nie je židovský. Prvým človekom, ktorý sa pokúsil vytvoriť štandardizovaný test pre meranie ľudskej inteligencie bol eugenik Francis Galton (Nežid).

baloo

1, mne sa tiež príliš termín "citová inteligencia" nepáči. Skôr tak som to myslel, že enormne sa zdôrazňuje dôležitosť IQ, pričom je iba jednou z vlastností či schopností človeka. To, že ženy majú v priemere nižšie IQ je preto, lebo celý systém testu nie je na noch šitý, ich spôsob uvažovania a spájania vecí - ergo chápanie - funguje ináč, a podľa mňa často oveľa efektívnejšie. Raketu možno nevymyslia ale oveľa lepšie vedia naplánovať napr program na prázdniny s osemnástimi premennými ;-) Chlap by skolaboval.

4, OK, ja som len predpokladal, že asi oni budú autormi, lebo psychológia je ich doména, v modernej forme vlastne oni vypracovali tento "systém".

3, No Hollywood chápem ako mašinériu od producentov cez spisovateľov scenárov, režisérov a tam na akonci dakde ús herci. Osobne som bol prekvapený, že bežne, keď vidím nejakú krásnu herečku a trochu si zabrouźdim, že kto je čo je, v čom ešte hrala, zistím, že z jednej vetvy je tiež vyvolená. Ale hodne veľa hercov je jednoznačne vyvolených, takže dokonca ani tam by som to nebral tak, že zneužívajú tú bielu krásu. Presadzujú určitý typ človeka či mentálne alebo aj výzorovo, kľudne aj do negatívnych postáv, aby sme vždy a všade videli, že takto vyzerajú ľudia, príbeh je o nich.

Aman Againsttime

Väčšina holywoodskych hercov, ktorých možno objektívne považovať za atraktívnych nemá židovský pôvod. A ak aj má, tak fenotypovo zodpovedajú nordickému typu (hoci netreba zabúdať, že je tu i veľká snaha všade pchať farebných a prezentovať ich ako "atraktívnych" - napriek tomu nordická biela krása bude vždy dominovať, pretože je objektívne najlepšia a najžiadanejšia). Židia sú zastúpení v prvom rade medzi producentmi (až 80%), potom nasledujú scenáristi a režiséri (+ samozrejme všetky hlavné filmové štúdia sú nimi vlastnené). Medzi hercami sú tiež zastúpení disproporčne vo vyššom množstve, ale už nie až tak výrazne.

Náhodný okoloidúci

Židovskí herci sú predovšetkým extrémne preafektovaní, nemajú prirodzený herecký prejav.

Ema

Hm, to v ktorých? U Rotschildov? U Adelsonov?

Stačilo by nahliadnuť na rozhraní 19. a 20. storočia do štvrtí európskych židov - a videl by si to isté, čo teraz v Kecerovciach či inej osade. Vrátane ťažkej negramotnosti.

Treba venovať viac pozornosti tomu, čo ti napísal Norman - židovskej profesnej selektovanosti a Košer Nostra mafii.
A prípadne zájsť do Izraela pozrieť sa na tú koncentráciu tuposti. To každého definitívne preberie z ilúzií o nesmierne inteligentných židonadľuďoch.

Inteligencia je etika. Preto ju majú zvieratá o niekoľko magnitúd vyššiu ako holé opice - bez toho, aby vyriešili rébusy s kolekcie vytvorenej meračmi IQ.

Aman Againsttime

Nikto netvrdí, že neexistovali chudobní a negramotní Židia. Otázkou je aký bol ich podiel v rámci židovskej populácie v porovnaní s Nežidmi. Napr. profesný profil Židov a Rusov v roku 1897 bol takýto:

Profesia Židia Rusi
1. Poľnohospodárstvo 3,8% 71,6%
2. Priemysel a remeslá 34,5% 11,0%
3. Obchod a financie 35,7% 2,5%
4. Administratíva 6,5% 2,2%
Zdroj: Švankmajer a kol.(1996,s.283-284)

Podobné údaje by sa dali nájsť aj z iných krajín. Napr. v Nemecku v roku 1900 patrilo 80% Židov k vyššej a strednej buržoázii.

To, že pre judaizmus je charakteristická profesná selektovanosť predsa nijak nerozporuje to, čo píšem - práve naopak. Tiež bola preň charakteristická i snaha o zvládnutie židovských náboženských spisov a zákonov (preto ten dôraz na gramotnosť). Pre Židov bola dôležitá selekcia pre určité znaky, ako inteligencia, spoločenská súdržnosť, vysoké rodičovské investície, a pod.

Pokiaľ ide o Izrael, tak jeho priemerné IQ je 95, ale je to dané tým, že sú tu zahrnutí nielen Aškenázi, ale i ne-aškenázski Židia, Palestínci a nejaké ďalšie menšie etnické skupiny. Neviem či by som v súvislosti s Izraelom písal o tuposti, keďže na to, že ide o vyprahnutú krajinu, ktorá sa nepýši zrovna nejakým ropným bohatstvom (na rozdiel od istých moslimských štátov) ide o hospodársky vyspelý štát, z ktorého prichádza veľa inovácií (i keď štedrá podpora zo strany USA tu tiež zohráva nejakú rolu): http://www.tabletmedia.cz/cz/izrael-technologicky-zazrak-v-ohrozene-zemi/

Inteligencia nie je etika. Nejde o morálnu alebo emocionálnu kvalitu. Tu je zoznam niekoľkých definicií inteligencie: http://arxiv.org/pdf/0706.3639.pdf

To, že sa Židia zvyknú správať iracionálne bude skôr súvisieť s ich psychickou labilitou (u Židov je väčší výskyt psychických porúch - úzkosť, depresie, hystéria, narcistická porucha osobnosti, patologické klamanie) než s IQ.

Ema

Hej, Švankmajer a kol. roku páně 1996. To ako keby písal v roku 1972 nejaký Grigorievič a kol. o histórii komunistov.

Tie tvoje ilúzie o židoch sú obdobné ako ilúzie ako o moslimoch - alebo trebárs o Indiánoch. Je to cudzie, ergo hľadíme na to s úžasom.

Čo sa týka Izraela, píšem o bežnej ľudskej tuposti na ulici, nie o židovskom megastroji Izrael, živenom Amerikou. Za tie stovky a stovky miliárd dolárov, čo tam boli nahádzané lopatou, nedokázali zhola nič. Len ich prežierať a prevádzkovať nekonečný teror na menšinách.

Doplň si do zbierky definícií inteligencie tú moju. A basta.

Ľubov

Aman,v súvislosti s tým,čo tu píšete ,že či je Paríž tak dôležitý.Myslím teraz historicky-čo pre Francúzov skutočne znamená. Chápeš,mierim na Carcasonne,na Avion,Toulousse.

Verme,že tam stále žijú tí Francúzi,akých poznáme z románov.Tých kriplov z Paríža by možno ani nebolo škoda.Nepoznáme tie regionálne rozdiely,aj o Nemcoch skoro nič nevieme,pritom,Prusi sú vraj suchári a Bavori ako my,bonviváni .Aspoň to tak bývalo.

Náhodný okoloidúci

Predstav si, že proti sebe bude stáť na jednej strane 1000 dobre vycvičených a vyzbrojených fanatikov a na druhej strane bude milión tupých rozmaznaných rozkysnutých "kvarglí" popierajúcich realitu, ktoré nielen že sú nespôsobilé bojovať, ale nie sú ani len ochotné bojovať, dokonca ani za seba. Kto vyhrá?

Aman Againsttime

Samozrejme, že rozumiem vášmu argumentu. Ja tiež zvyknem hovorievať: radšej kvalita ako kvantita. Každopádne medzi tými desiatkami miliónov nemoslimov sa zopár tisíc (a viac) "drsných bielych chlapcov" ochotných bojovať musí nájsť (taká je skrátka štatistická pravdepodobnosť). Praví muži možno v Európe vymierajú, ale nemôžeme predsa povedať, že už vymreli. Až takí pesimisti z nás nemusia byť. Navyše ako tu raz písal i Norman, my máme v sebe kvality, ktoré im chýbajú - a tie sa najzreteľnejšie prejavia práve v takýchto extrémnych situáciách.

Náhodný okoloidúci

Niekedy kvantita prevalcuje kvalitu, inokedy kvalita zničí kvantitu. Potešilo by, keby Norman mal pravdu, a on ju tak celkovo má prakticky vo všetkom.
Ale občas sa stáva aj to, že boje a vojny sa prehrávajú kvôli zradcom. Čiže vstúpi do hry podradná "kvalita".

Norman

som rád, keď počujem môj argument, a ešte k tomu správne použitý. Presne tak si to myslím aj ja.
Ergo - podla mňa máte pravdu obaja a preto tvrdím, že bude musieť tiecť krv. Myslím, že už death metal bolo viac krvi, ako by kto na tento rok v Paríži predpovedal.

Aman Againsttime

Že Johnson naozaj nekecal o tzv. tradicionalistoch môžem hneď demonštrovať na tomto peknom príklade (a nemusíme chodiť ani veľmi ďaleko - ide o Slováka: http://deliandiver.org/2015/11/nemecko-a-islam.html
Prečítaj si hneď prvý komentár od istého Yusufa a potom si klikni na jeho meno. Vidíš, Guenón má svojich vášnivých následovníkov i na Slovensku. :-)

Norman

Som napísal, že Johnson vidí problematiku ružovo. To si myslím stále . Neviem, ako s tým súvisí nejaký proislámstický diskutéro zo Slovenska - Delsky potápač momentálne nefunguje, neviem teda zistiť, o čo ide :)

Aman Againsttime

Mne DP funguje. Chcel som ti iba ukázať typické uvažovanie pro-islamského tradicionalistu (jedného zo skupiny možných budúcich kolaborantov). That's all :-)

Norman

DP mi včera celý večer nešiel, nemám poňatia prečo, ale nie som na webe prvý deň.
K tomu Jusufovi:
Treba v našich úvahach rozlišovať všeobecnú realitu islamu versus jeho najlepšie filozoficko-mystické (duchovné:) stránky. Každé učenie má množinu výborných ľudí, ktorí do neho niečo dobré zabudujú.
Ale predstava, že islám je verzia pre západ, je nereálna (aj Juzuf je toho názoru). Žiadne z učení Východu tu nemožno plošne aplikovať, proste by sa stratili v prenose a preklade. Ich jednotlivé výnimočné myšlienky (ak sú také) sa môžu preniesť, skôr nenápadne a anonymne.
Ak na to človek má, môže sa v tom exotizme válať a hladať, ako (duchovný) cestovatel. Ale všeobecne platí: "Čo je tu, je aj inde, čo nie je tu, nie je nikde".

Jusuf je tada sympatizant, dobrovolne filozofický, ale cituje Guenona:
"Guénon tvrdil, že obroda Európy prostredníctvom Východu je jedna z reálnych možností, sám však priznal, že by to bol veľmi bolestný proces"
"Bolestný poces" je samozrejme maximálny eufemizmus. Aj filozofický sympatizanti islámu DOBRE VEDIA SVOJE.

PS. Platí, čo si tu na začiatku debaty ripomenul, že realita islámu je odrazom rasy. V krajoch iránu, kde je dnes islam, je už x krát aj tu spomínana hlboká pozitívna tradícia, ktorá preráža cez všetky kultúrne deky, ktoré boli na ňu položené. To je aj ten známy súfizmus, ale aj mnohé iné nám ani neznáme trendy a smery, alebo jednotlivci. To ide od Anatólie až po Indiu (a sňou to tvorilo jeden kultúrny celok).
Ale to nie je ten islám, ktorý prinášajú imigranti a druhogenerační frankofónni bastardi.

Aman Againsttime

Nuž, náš slovenský Guénon alias Yusuf bol ukázaný ako príklad človeka náchylného k podpore takého moslimského režimu, aký bol načrtnutý v Holleubecqovej vízii. Títo ľudia sa kľudne môžu stať piatou kolónou islamizácie – veď tá predsa skoncuje s ich nenávidenými feministkami, buzerantmi, konzumom a ateizmom. Následná dysgenika a rasové miešanie (ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou jej nevyhnutné dôsledky – veď sa stačí pozrieť na Blízky východ) ich očividne už tak netrápia.

A zrejme si si nevšimol jeho druhý komentár, kde spomína, že imigranti neprinášajú do Európy len „zlý islam“ (wahábizmus a pod.). Píše tu o rastúcich komunitách súfistov, v ktorých sa začínajú presadzovať bieli konvertiti (konkrétne hovorí o Nemecku a UK, ale situácia môže byť podobná i vo Francúzsku). Európania často začínajú práve so súfizmom, ale ani ten nie je bezproblémový (viď napr. prípad blogerky Beatrice Radosa z Česka, ktorá to tiež skúšala so súfizmom a i tak sa popálila – jednoducho islam ako celok je skrátka mimoriadne riziková záležitosť). Nehovoriac o týchto jeho 2 vetách, ktoré akoby vypadli z denníka N alebo SME :-) :

"Problémom je však aj selektívny výber informácií v médiách. Od rána do večera sme bombardovaní informáciami o moslimských teroristoch, ale druhú stranu mince Vám neukáže nikto!"

Norman

Podla mňa je ten Yusuf už mohamedán, alebo niekto im veľmi blízky.
Nepovedal by som, že on resp. jemu odobní chcú až tak skoncovať s feministkami, mám dojem, že proislámsky sú zas slniečkari, multikulti. Aj keď je tam ten vnútorný rozpor, že islám je proti ich dekadencii - tomu zrejme jednoducho neveria, lebo mnohí z nich nasiakli islamom s araboidmi, ktorí zrejme neboli nijak asketickí. Slniečkari si myslia, že islam je podobne lahostajný, ako kresťanstvo - smrtelný omyl, aj keď to tak na mnohých miestach (naoko) je, v novo prevrátených územiach bude islám tvrdý.
Možno aj Yusuf by bol ťažko prekvapený, o priatelovi islamských černochov Havranovi ani nehovoriac.

Hovorím, na prognózy vývoja je (francúzske) intelektuálske prostredie úplne nepodstatné ale treba sa pozrieť do Libanonu za posledných 50 rokov a do dnešnej Sýrie - bude to prebiehať tak, alebo nijako. (v Lbanone žili kresťania a moslimovia a drúzovia vcelku v pohode, ale situácia sa rozkývala a zostrila založením a rastom Izraela. Politický boj prešiel rýchlo do boja zbraní)

Čo sa týka súfizmu, platí to, čo okaždej mystike - ich súčasné formy sú upadnuté, líšia sa od pôvodnch myšlienok - prinajmešom to platí o forme, ku ktorej sa dostane cudzinec. V islame je to okrajová záležitosť.

Ale hovorím, súhlasím s tvojím upozornením, že nejde o islam, ale o rasu a nemalo by sa to nechať zájsť príliš do tej "kultúrnej" ilúzie. Imigranti, aj keby prestúpili na kresťanstvo (ako napr Cigáni) sa tiež nikdy naozaj neprispôsobia (ale hlavne je predstava toho, že sa budú pomaly prispôsobovať úplne nemožná, nerealistická).
V každom rípade kolabuje súčasná lživá a hlúpa ideológia, ktorá vládne Západu. Bude sa musieť zmeniť a to v krátkom čase. Neverím, že to pôjde bez bolestivých vážnych otrasov.

Aman Againsttime

Yusuf (už len to meno niečo naznačuje) asi naozaj je mohamedán alebo je vo fáze, kedy koketuje s konverziou (btw, mám dojem, že ide o bývalého katolíka, ktorý bol sklamaný z toho, v akom stave sa katolicizmus momentálne nachádza v Európe, a preto siahol po vitálnejšej sile namierenej proti modernite). Tradicionalistom ako je on samozrejme feministky (a obdobné anti-tradičné, modernistické záležitosti) dosť vadia a v prípade, že neriešia rasu a eugeniku (ako my), ale len „modernú dekadenciu“, pričom si uvedomujú slabosť a zúfalosť dnešného kresťanstva, tak ľahko môžu skĺznuť do koketérie s islamom, pretože ten na prvý dojem ponúka únik z toho, čo sa označuje ako západná dekadencia.

Slniečkári sú už iný prípad - tí vnímajú islam skrz prizmu multikulturalizmu a politickej korektnosti. Ich náboženstvo im jednoducho prikazuje milovať všetko cudzie a nenávidieť vlastné. Preto nemajú problém útočiť na kresťanov pre ich bigotnosť, homofóbiu, spiatočníctvo a neviem čo ešte a zároveň chváliť moslimov za ich usporiadaný rodinný život, úctivosť a pod. a brániť ich pred islamofóbiou (ukážkový prípad je napr. Pietruchová: https://pietruchova.wordpress.com/2011/04/16/zakaz-burky-ako-vyraz-islam...)

Norman

Ja ti neviem, koľko ludí v Európe má tendenciu dať sa k islamu kvôli tradicionalizmu. Podla mňa ľudia vedia, že islamska realita nie je "konzervativizmus", ale skôr bordel. Mali by sme si vlastne najprv ovedať, čo si predstavujeme pod tým "tradicionalzmom", ale väčšina tak nazýva asi poriadok a čistotu. A to nájdu v isláme len pri optimistickom poloslepom pohľade :) Niekedy, niekde, v porovnaní s inými, ešte väčšími chaotikmi (napr. v Afrike), dáva islám akýsi poriadok. Ono islam je vôbec tvrdší preto, lebo sa vyformuloval na divokých nedisciplinovaných araboidoch. Ale prináša poriadok len takým typom - Európania ho nepotrebujú.
V Európy by som povedal prestupujú k islamu hlavne ženy zvedené moslimami.

O slniečkaroch si to napísal dokonale.

Ergo, ako hovorím, nemyslím, že by k islamu prestupovali ľudia chcejúci čistotu a poriadk. Hm... to s katolíkom je lákava hyotéza, ale neviem, či pravdivá... že katolíci respektíve bigotnejší fundamentalist kresťanskí by mali tendnciu dávať sa k islamu.

Ešte by sa dal spomenť postoj, že islám je spojenec proti sionizmu, a preto ho podporovať. Toto jednoducho neodporúčam. Neoplatilo by sa to. Bola by to fatálna chyba.

A ešte dodám, že naozaj aj araboidi a islám si môže žiť na svojom území - ale tam. Araboidi tvoria kompletnú škálu všetkých možných ľudí, nie je to odpad - ale sú pre bielych za súčasnej konštelácie, po tých dvoch otrasných vojnách a víťazstve sionistov z Jeworku, sú za takéhoto zlého stavu pre bielych smrtelne nebezpeční.

Aman Againsttime

V prípade tradicionalizmu treba rozlišovať tradicionalizmus s veľkým alebo malým T/t. Náš Yusuf predstavuje prvý prípad – ide o študenta tradicionalistickej školy René Guénona a Júliusa Evolu (a asi sa mu bude páčiť i Alain de Benoist a/alebo Dugin). To, že ide pôvodne o tradičného katolíka odhadujem nielen na základe jeho poznámky o katolicizme v jeho prvom príspevku, ale i z textov, ktoré mal uverejnené na svojej (?) stránke. Je evidentné, že ide o inteligentného a sčítaného človeka, ktorý študuje krajne pravicové weby a autorov ktorí mali či majú pre krajnú pravicu väčší či menší význam ((hoci sa zdá, že nedostatočne tých, ktorí sa zameriavajú na rasovú problematiku – inak by nekoketoval s dysgenickým islamom nevyhnutne vytvárajúcim rasový melting pot).

Je teda jasné, že takýchto ľudí tu v rámci celkovej populácie naozaj veľmi veľa nebude, avšak to neznamená, že by sme mali nad nimi iba mávnuť rukou. Jednak pôjde o inteligentnejších a vzdelanejších ľudí – čo znamená, že môžu mať signifikantný vplyv (nielen) v rámci pravicového spektra. Inteligentný, vzdelaný konvertita predstavuje pre islam 10xnásobný prínos v porovnaní s priemernou a podpriemernou majoritou – a snáď je i zbytočné rozoberať, že inteligentný islamista je xkrát nebezpečnejší ako nejaký priemer či podpriemer.

V druhom prípade ide o tradicionalistov vo všeobecnejšom zmysle – napr. tradičných katolíkov alebo neopohanov. Tam by som sa naozaj nejakej koketérie s islamom (vo väčšom množstve) neobával, hoci niektorí ľavičiarski neopohania, ktorí v skutočnosti nepochopili o čom by pohanstvo vlastne malo byť, zastávajú postoje akéhosi „sociálneho polyteizmu“, ktorý sa prakticky rovná absolútnej tolerancii k rôznym abnormalitám (kult LGBTI, etnopluralistický antirasizmus, bezbrehá tolerancia i k nenávistným abrahámovským náboženstvám a pod.). Aj v pohanskej subkultúre existuje "klasický" boj medzi "ľavičiarmi" a "pravičiarmi" (obdobne ako napr. v katolicizme).

Aman Againsttime

Inak pokiaľ ide o našu tému, tak by som rád odporučil tento rozhovor s česko-tuniským moslimom v debatnom klube: https://www.youtube.com/watch?v=p0V9GlNkBHU . Zaujímavá je najmä druhá polovica rozhovoru, kde práve tento umiernený, slušný, distingvovaný mohamedán (ktorý má i viacero dobrých postrehov - napr. ten o negatívnych dôsledkoch post-kresťanského vplyvu v moslimskom svete) de facto načrtáva Hollebecqovu víziu, ktorú sme už označili za najhoršiu. Mne ten rozhovor potvrdil jednu vec - slušní, civilizovaní moslimovia (s agendou islamizácie) sú rovnako, ako nie ešte viac, nebezpeční ako agresívni džihádisti.

Náhodný okoloidúci

To je boj na všetkých frontoch a útok je vedený muníciou každého druhu a každého kalibru. Kde neuspejú vyhrážky podrezaním a iné zastrašovanie alebo rovno bomba, tam uspeje úplatok alebo slizký úsmev, a naopak. Pomôže nám len mimoriadne kvalitná imunita, schopná rozoznať hrozbu každého druhu a intenzity.

Ľubov

do hry vstupuje tretia kategória,a tou je duchovno.Farba kože,skutočne je to posledné,čo by ma trápilo.Stretla som minulý týždeň v tescu skupinku pakistancov, nevolnosť nastala až v momente,keď sa mi s jedným z nich stretli oči. Jeden z nás nie je človek.Znie to tak čudne,keď to takto píšem. Aspoň som úprimná.

Kto teda nie je človek? My,bieli,alebo oni,farební? Je to 50:50.Dúfam,že ma pochopíte,ako to myslím.Duchovná podstata,to predsa s náboženstvom nemá nič spoločné,a iq je podriadené pôvodu.Opäť tá nezodpovedaná otázka,kto som. Bieli,toto sa pýtajme.Len tak je možný návrat ku koreňom a k prasile.

Norman

Samozrejme, stále hovoríme o duchovne, hlavne o ňom, len to slovo nespomíname. Ide hlavne o duchovný charakter populácií a kultúr. A o to, že si populácie nerozmejú nielen slovne, ale ani duchovne.

Len sa duchovno ťažko dokazuje, takže sa snažíme používať zachytitelnejšie nástroje.

Aman Againsttime

Vidím, že sa tu rozoberá duchovno. Mohol by si mi ešte podrobnejšie vysvetliť, čo konkrétne máš na mysli? Ja mám s výrazmi ako duchovno (duch, Boh, bohovia) celkom problém. Predovšetkým koncept Boha alebo bohov tak ako ho poznáme (večná bytosť, ktorá existuje nezávisle od materiálnej formy a energie, a ktorá je vševedúca a všemohúca) odporuje pravidlám logiky, pretože ide o protirečivý pojem – niečo ako štvorcový kruh. Vedomie jednoducho nemôže existovať bez hmoty – špecificky, bez biologickej hmoty vo forme mozgu. Bolo by to ekvivalentné tvrdeniu, že svetlo môže existovať bez svetelného zdroja.

Ono i agnostistický prístup k týmto záležitostiam (o ktorý som sa pokúšal) je problematický. Agnostici (ktorí nad týmito vecami nejako uvažujú) chápu tomu, že Boh/bohovia samozrejme nemôžu existovať v tomto fyzickom svete, a preto budú operovať s nejakou dimenziou X – miestom, kde by Boh/bohovia mohli existovať. Ale takýto prístup aj tak nič nerieši (dokonca, ak aj by sme bez akéhokoľvek dôkazu akceptovali možnosť existenciu takéhoto priestoru, tak zase nemôžeme o ňom s absolútnou určitosťou NIČ povedať).

Zatiaľ mi to jednoducho vychádza tak, že ateistický a materialistický prístup najviac zodpovedajú logike a realite. Lenže s niečím takým sa väčšina ľudí nedokáže vyrovnať - s tézou, že všetky stvorené veci, vývoj vesmíru, Zeme a ľudstva je len náhodná zbytočnosť a po smrti len poskytneme energiu iným formám života. Pre mňa je to problematické i z toho hľadiska, že práve s ateizmom a materializmom sa zvykne spájať úpadok Západu. Navyše je otázne, či je zdravé, aby ateizmus a materializmus dominovali našej spoločnosti. Veď spoločnosti založené na spiritualite boli zdravšie, no nie? Vidím tu akýsi rozpor medzi tým, čo cítim, resp. si myslím, že je pravdou a tým, o čom si myslím, že je pre spoločnosť ako celok vhodnejšie. To len tak na okraj k môjmu prístupu k „duchovnu“.

Norman

Takmer každý pojem má svoje základné významy, hlavne je buď pozitívny, alebo negatívny.
"Duchovno" je pojem, ktorý podobne ako "krása", "dobro", "ušlachilosť", "vznešenosť" a mnoho ných, často tiež ťažko defnovatelných, má väčšinou pozitívny prídych.
Ergo, na otázku, či myslíme na dobro, zásadne odpovedám, že samozrejme.

No, trocha fakticky: ak by som náhodou vedel odpoveď a dokázal ti ju povedať tak, aby si ju pochopil - čo by si robil zvyšok života? :-)

Samozrejme máš správny postoj, že sa treba vyhýbať nedefinovaným pojmom. A treba sa vyhýbať predokladom, ktoré nie sú založené na logike, alebo aspoň trvalej empírii.
Sem patrí aj "duchovno" alebo "teizmus" v ktoromkoľvek zo svojch milónov prevedení.
Ale taký "materializmus" je napríklad čo? Od šias dokázania elektromagnetického pola, ktoré je vraj prenášané "v klude nehmotnými časticami", je starý materializmus dosť pochybný fenomén.

Ja nemám rád tvrdenia teistov, že ich oponenti sú rovnako "veriaci", ako oni. To nie je pravda. Rovnako veriaci sú iba "ateisti", ale okrem tých je kopa iných svetonázorov, ktoré sú oponentské voči teistom, aj ateistom :)

Dočasné sumárum:
"duchovno" sa dá chápať ako vyššie abstraktum, vyššia matematika. Tú tiež nedokáže nik len tak vysvetliť, ale bezpochyby niečo také jestvuje.

Ľubov

Pre mňa je duchovno tou barličkou pred neznesitelným strachom z odlúčenia.

Nič nové,ani patologické,cicavcom dané.Všetko živé sa bojí smrti a utrpenia.Spomeniem verš z Gigameša,keď tento nemohol byť ani upravovaný,ani vsunutý redaktormi neskôr.Je na hlinenej tabulke pár tisíc rokov,Gigameš sa bojí potopy,ktorá má prísť a povie tak súčasné."V strachu pred smrťou stepou sa túlam". Chcel by žiť večne,to poznám.

Norman

1. Súkromnú záležitosť a vnútorné myslenie nemôžeš vidieť ani zakázať - ale zober abrahámovskému náboženstvu ceremónii, budovy a oficiálne zoskupenia - a nezostane nič. Možno nejaká sekta.
To je vlastne dôkaz, že to nie sú náboženstvá, ale politické strany-
2. Kto mi vmietne do tváre zjednodušovanie? Tí, čo ani nevedia, ako sa islám delí? Ale prosím ťa. Ale ak chceš, kľudne im upresni, že najhorší sú wahábisti a suna. Hlavne wahábistov im otrep o hlavu. Ak sa budú pýrtať, ako sa wahábista ale dá rozoznať, vmietni im do tváre, že to je práve problém - nedá sa, takže sú všetci moslimovi v Európe nebezpeční a nekompatibilní.
3. Albánci nie sú Ilýrovia. Ale v Európe pár storočí sú, moslimovia sú od tureckej okupácie, teraz z nich spravíme nemoslimov. Prečo nie? Ak sa dalo pred storočím, dá sa aj teraz. Ako voda prišla, tak aj odíde. História neskončila, páni, ani zďaleka nie a všetko bude inak. Islam skončí ako katolicizmus - bude mať svoj vatikán a to bude všetko z jeho svetskej moci.

Sloboda vyznania v každom prípade zostane zachovaná. V duši, a maximálne tak doma. Môj dom, môj hrad, tam si môžu dať polmesiac alebo chanuku. Nikde inde.
Je to príliš radikálne? Naopak, toto je mierumilovné riešene, ktoré by zabránilo občianskej vojne.

nové