Jeden príklad slovenských "nacionalistov"

Na Slovensku máme národovcov či nacionalistov. Sú rôzneho razenia a rôzne "radikálni", tí "najhorší" sú vraj tí, čo sa snažia očistiť prezidenta Tisu.

Dnes ráno mi padol na stôl takýto článok z FB Hrdý patriot. Autor sa v ňom pokúša ospravedlniť známy fakt, ktorý je Tisovi vyčítaný, a síce to, že po potlačení SNP vyznamenávl nemeckých vojakov. Citujem:

Po zabití nemeckých dôstojníkov sa nacisti rozhodli pripraviť stovky slovenských Partizánov bojujúcich v SNP o život a osud podobný Lidiciam mal postihnúť Zvolen, Brezno a Banskú Bystricu. Jozef Tiso, v tom čase už úplne bez akejkoľvek moci, stretol sa s Nemcami, prosil ich, aby títo vojaci neboli zabití a takisto aby neboli vypálené mestá. Nemci súhlasili, ale mali podmienku. Vyznamenať nimi vybratých vojakov. Keď sa Jozefa Tisa pýtali, prečo to urobil, prečo vyznamenal týchto nacistických vrahov, povedal nasledovné: 
„Ďakujem Pánu Bohu, lebo mi tými plieškami umožnil zachrániť životy a hodnoty."

 
Nemienim tu hovoriť o Tisovi (považujem za prirodzené, ak hlava štátu vyznamená sily bojujúce za jeho najzákladnejšie hodnoty, aj za jeho náboženstvo). Tiso vyznamenal, koho chcel a ja ho nemienim dehonestovať vymýšlaním, že nechcel robiť to, čo robil. Bol to azda dôstojný človek a nie handra, ktorá robí veci proti svojmu svedomiu.
 
Chcem sa zamyslieť viac nad tým, že "hrdý patriot" s nadšením púšťa do diskurzu ničím nepodložené klamstvá o akomsi údajnom zámere zničiť 3 mestá, popraviť stovky zajatcov a odviezť zajatých vojakov do Ríše. To všetko sú len ničím nepodložené fámy o tom, čo sa "malo stať" - ale nikdy sa to nieže nestalo, ale ani to nik nezamýšlal.
 
Prirodzene, v opise histórie jestvujú rôzne pohľady podľa toho, ako je kto formovaný. Ale v tomto prípade nejde o to, v čo veríme o historických udalostiach, tu už zlyháva aj základná logika "hrdých patriotov": v snahe o odboj voči nášmu spoločnému globalistickému nepriateľovi chce vytiahnuť a oprášiť postavu Tisa - ale aby to dosiahol, pľuje na historické sily, ktoré v tejto snahe urobili stokrát viac, ako samotný Tiso. To je proste nelogické, krátkozraké, dementné. Zbabelé a podlé.
 
A nejde tu len o túto jednu FB stránku. Je to len pekný príklad toho, ako mnohí "slovenskí nacionalisti", vrátane ĽSNS kotlebovcov, rozmýšlajú. V snahe zmierniť tlak, ktorý na nich globalistické sily vyvíjajú, sa rôzni "nacionalisti" sanžia zbaviť "zbytočného balastu". Ale týmto spôsobom vyhodil zo svojho vozidla už nielen haraburdie, ale aj motor, spojku a prevodovku ... ak takto budú pokračovať, zostane im iba obrázok svätého Tisa. A ten ich vozidlo nepotiahne. Ten im ale potom ich nepriatelia už nechajú, ten budú môcť oblizovať, spredu aj zozadu - a podliak sa bude smiať.
 
 
Juraj Šinský
Norman

Steigauf sa snaží o skutočný historický revizionizmus, ten ústupky nerobí.

Roland Edvardsen

Je to naozaj smiešne - táto snaha oddeľovať Tisa a Slovenský štát od NS Nemecka a dokonca podsúvať, že sme vlastne boli v akomsi "rozpore". Predovšetkým, oponent veľmi ľahko preukáže a poukáže na to, že to jednoducho nebola pravda. Bez NS Nemecka by nebolo ani Slovenského štátu a ani celej tej mytológie okolo Tisa, ktorý bol skôr pasívnym činiteľom, osudom hodený do "rozbúrenej rieky", než jej tvorcom. Rôzni títo "slovenskí národovci" mi pripomínajú kdejaké tie ruské babičky, ktoré sú schopné mať na stene vedľa pravoslávnej ikony zavesený obraz ateistického komunistu Stalina. Na jednej strane budú oslavovať Tisa, na druhej bojovať proti fašizmu a velebiť Rusko. Ale nepochybujem, že v ich hlavičkách si to oni dokážu nejako odôvodniť, hoci zvyšok znalých musí naozaj len krútiť hlavami nad touto schízou. Tu máte menšie pripomenutie o čom to vtedy celé bolo:

Emanuel

O žiadnu "schízu" sa nejedná . Ano, vytiahli ste autentický dokument k Tukovi. Lenže písali ste o Tisovi. Nejedná sa o schízu ale o manipuláciu. Tiso a Tuka boli opozičníci. Tuka bol skutočný radikál, oddaný nacista, Tiso bol protinacizmu a proti Hitlerovi. Pravda musel odviest cisárovi, čo je cisárovo, ale rozhodne nebol pasívny. Tuka bol do vlády prikázaný Hitlerom. Tiso ho neznášal. A rozhodne Tiso nebol nacista, ale kresťanský korporativista. Nepovedali ste to nahodou Vy ? Áno bez Hitlera by nebol Slovenský štät ani Tiso jeho prezidentom. A predsa Hitler a Tiso boli v rozpore. Ako neskôr Brežnev a Dubček. Pritom Brežnev a Dubček boli z jedného tabora ako komunisti. Čo sa o Hitlerovi a Tisovi nedá povedať. Tiso si bol rozhodne vedomý, že Hitler je pohan a on je katolicky farár. Čo dokázal Tiso, bolo úžasné vo všetkych smeroch. Bol to frajer, rozhodne bol Tvorca. Stačí keď si porovnáme Tisa s Horthym, Antonescom, či hociktorym iným nemeckym satelitom. Ani jeden nedokázal to čo on. Ani zďaleka. Dokonca aj Židia mi v sukromnej debate medzi 4 očami, povedali, že Tiso nemal visieť. A to mi povedal človek, ktorý z 10 clennej rodiny, prežil jeden jediný. Bral som to ako poctu či hold nepriateĺovi. Aj my by sme sa mali s úctou vyjadrovať o našich velikánoch. Tiso nebol ani fašista ani nacista, v rozbúrených vodách preniesol svoj národ do bezpečia.

Roland Edvardsen

Slovenský štát nebol len Tiso a nech už mal ten štát akékoľvek úspechy nebolo to len zásluhou Tisa, ale celej vlády, ktorej súčasťou bol aj Tuka, nehovoriac o tom, že bez Nemecka by tento štát (v tom čase) pravdepodobne nikdy nevznikol a ani by sa bez jeho vplyvu a ochrany nevyvíjal takým spôsobom ako sa vyvíjal. Adolf Hitler bol krstným otcom Slovenského štátu či sa nám to páči alebo nie. A Tiso rozhodne nebol žiaden panslavista a útok na ZSSR schvaľoval a vnímal obdobne ako Tuka na obrázku.

Sloven

Akej ochrany? Tebe bebe? Prečo nás potom okupovali naši spojenci Maďari? Tomu ty vravíš ochrana?

Slovenský štát vzn. z vôle Slovenského ľudu.

To, že to vtedy vyhovovalo aj Hitlerovi je len vec dejínnych súvislosti a náhody.

Naši nepriatelia boli v tej dobe rovnako tak proruskí partizáni ako aj pronemeckí nacisti.

Chceli nás vyhladiť a rozdupať, či už v kotle tzv. slovanských národov, alebo germánskych. A presne to aj robili, či už fyzicky alebo kultúrne.

A robia to aj doteraz, či už Amíci, Rusi, alebo fašistickí promoslimskí Nemci s ich kadejakými zväzmi=úniami - korporatokraciou.

Roland Edvardsen

Ja nepopieram, že vznikol z vôle slovenského ľudu, ale tvrdím, že je intelektuálne nepoctivé tvrdiť, že nebol prepojený s Nemeckom, nebol jeho spojencom a že k jeho vzniku v uvedenom čase neprispel i samotný Hitler. Myslím, že skôr či neskôr by v ČSR došlo k pnutiu a Slováci by sa osamostatnili tak či onak, ale NS Nemecko prispelo svojou podporou k urýchleniu tohto procesu.

A tento svoj drzý tón si už konečne odpusti. Nezabúdaj, že si tu len a len tolerovaný a máš kopec restov - aj z dávnejšej minulosti.

Sloven

Konečne píšeš ako chlap, či je to dobré alebo zlé, už nech posúdi niekto druhý.

V tomto sa jednoznačne zhodneme.

Lenže to nieje žiaden argument proti tomu čo písal Emanuel.

Roland Edvardsen

Nie, ja píšem vždy ako chlap, len nezaujímavých trollov ako si ty zvyknem ignorovať. Je fajn, že si už pochopil, že si nežiaduci a zaliezol do svojej diery.

Emanuel je pomýlený skoro vo všetkom a jeho príspevok schválne odbočil niekam inde. Ja som mu poskytol adekvátnu odpoveď: Slovenský štát nebol len o Tisovi alebo reprezentovaný len Tisom.

Emanuel

Ja nie som naivka. Boli sme malý štatik z rozmaru Hitlera. Tiso si to uvedomoval do bodky. Rozhodne však bol proti vojne s Rusmi. Musel držať hubu a krok. V tomto mu zatapal Tuka jeho nacistickymi hecami a huckaním. Vieme ako skončil Tuka. Obesiť dementa na voziku. To bola číra pomsta. Nechajme tuto tému, je to pasé, ozval som sa len pre sentiment. A upresnenie detailov. Nie je v tom nič osobné, veď ako by aj mohlo byť. V jadre som Váš fanúšik. Kiez by to bolo mladych ako Vy 50. Staré páky ako ja to už nevypáčia.

sandro

Ako znamy Tisovec musim prispiet..Ano, Emanuel to v kratkosti celkom vystihol. Len ja uz celkom nechapem tu stalu potrebu ludi hrabat sa ''v Tisovi''.
Jeho uloha a dolezitost pre Slovakov su uplne nespochybnitelne veci. Jediny problem je ten, ze mainstream sa systematicky snazi z neho urobit krvilacneho vraha a klerofasisticku(sic) bestiu. Asi aj preto tieto debaty, pritom jeho zivot a rozhodnutia su pomerne dobre zmapovane, zachovane a nie je vobec tazke urobit si o nom obraz.
A ano, ja ho na stene mam, tak ako ho tam mal aj moj dedo.

Wotan

oprav sa, zase si sa pozabudol ... :-D

Irónia osudu je, že Róbert Fico, bojovník proti "klérofašizmu", musí robiť úplne rovnaké morálne kompromisy vo vzťahu k EÚ a NATO ... Štátnik malého Slovenska nemá iné východisko!

Objektívny pohľad na Tisa a obdobie Slovenského štátu nás ešte len čaká. A bude to treba urobiť, ale nie tak vidláckym spôsobom ako to robia ĽSNS a jej deriváty.

Norman

nejako som to opravil na terminológiu súčasnosti. Aby som nebol zle pochopený.

Fico by tiež žil spokojnejšie, keby nebol postihnutý tou chorobou "antifašizmu", ktorú má z detstva. Ono zbaviť sa nejakých základných hodnotových orientácii sa zdá v prvom pohľade ťažké až nemožné - ale pri ďalšom sa napodiv zistí, že žiadne až také závažné zmeny robiť nemusí, že ušľachtilé hodnoty zostávajú, len historické obrázky sa preukladajú a dokonca dávajú viac zmysel :-)

Čo sa týka kompromisov - aj Fico aj Tiso aj my všetci, staviame vždy na koňa, ktorý je najslubnejší. Aj Tisovi zdochol kôň, aj Ficove kone sú akési neťahajúce, a my tiež nevieme, kto nás potiahne. A Titanic zatiaľ stále klesá ... ale niektorí veria, že sa odrazí od dna :-). Haha.

Roland Edvardsen

Tá kritika Fica v tom texte mi prišla celkom vtipná, pretože Fico je v skutočnosti menej strčený v "západnom zadku", ako bol svojho času Tiso. Koniec koncov Smer je rozhodne menej zameraný proti Rusku, ako boli svojho času ľudáci. Ale chápem, že zamieňať geografiu a ideológie je z mojej strany intelektuálne nepoctivé, ale predsa len vyčítať dnešnej vláde politiku nesamostatnosti a poklonkovanie cudzej mocnosti, zatiaľ čo velebíme Tisa, je také...

Neviem či má význam vyčítať nielen Ficovi, ale všeobecne ľuďom, nejaký anti-fašizmus (obzvlášť ak ide v zásade o ľudí so zdravými hodnotami, postojmi, nie typickú Antifu a iných "slniečkárov). Nemám rád celú tú mytológiu okolo SNP, lebo poznám pravdu, ale rozumiem tomu, že i smerácke kladenie vencov a iné teatrálne gestá okolo toho predstavuje istú formu slovenského nacionalizmu, aj keď pokriveného. Avšak ide o niečo, čo spája istú, rozhodne nie zanedbateľnú, ak nie väčšinovú, časť Slovákov.

A pokiaľ ide o revizionizmus, tak ten bol a asi aj dlho bude okrajová záležitosť. Ľudia nemajú čas a veľakrát ani schopnosti, motiváciu či obyčajný záujem a zvedavosť nejako podrobnejšie tieto veci študovať - a tak si vystačia pohodlne s klasickým naratívom, ktorý sa učili v škole. A navyše revizionizmus okolo 2. sv. vojny je náročná vec - obzvlášť pre každého, kto by sa tomu chcel venovať nejako profesionálnejšie. Ten proces rozlišovania medzi propagandou jednotlivých strán, falošnými dokumentami a pravdivými, rozoberanie svedectiev a rôznych technických záležitostí a pod. - tak to dá celkom zabrať. A navyše lepšie poznanie dejín Tretej ríše síce môže prispieť k jej pozitívnejšiemu obrazu, ale nikdy nebude zárukou toho, že človek radikálne zmení svoje presvedčenie alebo upustí napr. od liberálnych hodnôt. Poznám revizionistických autorov, ktorí sú aj uvedomelí pokiaľ ide o rasu a židovskú otázku, avšak na otázku, či by chceli žiť v NS systéme by vehementne odpovedali, že nie.
Dôvody prečo človek odmietne nejakú ideológiu alebo režim (alebo ju naopak prijme či bude chcieť obhajovať) budú častejšie postavené na emocionalite, osobnom biase a celkovom stave - napr. i na. príslušnosti k nejakej národnosti, etnicite či rase, pohlaviu, pre náboženské či filozofické presvedčenie, sexuálnu orientáciu, triedu, osobnú históriu jeho rodiny atď, atp. Taký svarga bude obhajovať Slovenský štát, pretože je katolík, Ficovi nemusí byť Slovenský štát taký sympatický, pretože je to ateistický ľavičiar, napríklad. A taký Kamas možno má nejakých nemeckých predkov, ktorých sa dotkla povojnová brutálne denacifikácia, atď. atp. Samozrejme ľudia budú často tvrdiť, že im ide len a len o pravdu,o fakty, ale platí to len pre málokoho. Navyše mnohé z histórie je naozaj len vecou interpretácie, o tom, na ktorú stranu sa jednoducho (častokrát v nejasnom spore) chceš pridať.

Norman

Áno, samozejme, každý má osobnú históriu, ktorá preddefinovala jeho svetonázor. Napriek tomu jestvuje objektívna realita.

Ja napríklad pozerám na každý vojenský pamätník (napríklad Slavín) s úctou ako na pripomienku osudových stretov. Nikdy to nie je len pamätník jednej strany, v mojich očiach.
Podobne som akosi hľadel aj na SNP, aj ako na prejav odhodlania slovenského národa rozhodovať o sebe. Ale nielen historická pravda, spojená s nechutnosťami SNP, ale hlavne ten kult, ktorý sa vytvoril okolo tohto mýtu ma priviedol k odmietaniu takého cirkusu. Je naozaj paradxom, že naša prozápadná, "demokratická" a "liberálna" vrstva sa tak oddáva oslave týchto orgíí najhoršieho boľševického stalinského násilia a uzurpácie. SNP neboo o nič lepšie ako tí najhorší banderovci, napríklad, či akýkoľvek iný banditizmus tej doby. Je to otrávené jablko, od ktorého je treba držať odstup. Žiaľ, zas to naši národovci nechápu a zamiňajú si všeobecne slovanstvo či Rusko s komunizmom, či aspoň boľševickým ľavičiarstvom. Otrasná zbytočná chyba.

Astronut

naša rodina sa aktívne zúčastnila v odboji a som toho názoru, že povstalecká pravidelná artmáda sa nemá začo hanbiť. Excesy sa diali najmä zo strany partizánov - či už to bolo povraždenie slovenských dôstojníkov v Mičinskej doline, vyvraždenie obyvateľov Skleného a pod. Aj hlúpa vražda plukovníka Otta (nebol generál)v martinských kasárňach s ďalekosiahlimi následkami bola riadená zvonku (Asmolov). A neraz musela proti partizánom povstalecká armáda aj zakročiť. Porovnávať SNP s najhoršími (alebo najlepšími) banderovcami je nezaslúžená dehonestácia.

Norman

História je nemilosrdná a často aj nie spravodlivá.
Partizánske vojny tej doby boli VŠETKY zločinnecká záležitosť, v dnešnom slovníku to všetko boli teroristi. Hľadať drobné rozdiely medzi týmto na Slovensku či na Ukrajine - to nemá zmysel.

Povstalecká armáda je možno trocha iná záležitosť, ale s vlastizradcami nik moc nesympatizuje.

Náhodný okoloidúci

Škoda, že si zástancovia Tisa a prvej Slovenskej republiky a antifašisti/komunisti nevedia spolu sadnúť k jednému stolu, z archívov vytiahnuť všetky podstatné dokumenty a dobové svedectvá a až na ich základe vydať spoločné stanovisko s cieľom viac ako 70 rokov po skončení vojny konečne objektívne zhodoitiť, aké vtedy boli politické sily v Európe sa vo svete, kto mal akú reálnu moc a aké páky, kto bez silnej reálnej moci a pák mal aké manévrovacie možnosti, kto mal aké záujmy. A možno po takomto posedení aj komunisti uznajú, že Tiso nebol žiadny netvor, akého z neho robí propaganda a že jednotlivci medzi partizánmi sa objektívne dopúšťali zločinov.

Doteraz celé roky počúvame a čítame len propagandu jednej a druhej strany. Takéto uzmierenie potrebujeme viac ako soľ.

Norman

no veď nebu´d naivný, nikomu z nich nejde o nejakú historickú pravdu, ale práve o tému, naratív, o to, mať nepriatela.
Ak by si sadli a dohodli sa, už zajtra by sa nemali v čom predvádzať :)

Ale v tom je zároveň aj riešenie - treba im dať iné témy a Tisa raz navždy vyžehliť, "vyrovnať sa s ním" ako s klasickou justičbou vraždou prokomunistickej povojnovej mafie a českého antislovenského nacionalizmu. Mne Tiso nejako nechýba, ale objektívne je to obeť zlovôle.

Sloven

Vyznávať mučeníka je v chorom svete úplne prirodzené a existenčne nevyhnutné pre duševne zotročených Slovenov teda tzv. Slovákov.

Toto im jednoducho nemôžeš nijak zobrať, nijak spochybniť. Pretože pre nich je to nádej, sila, láska a poslanie - ich Kresťanská viera, ktorá tieto zakliate tvory jediná drží pri živote a ženie ich vpred.

Ak by sa ti ten kresťanský kríž napriek ich panickej a hysterickej reakci podarilo nejak vyrvať z ich chorého srdca, tak by títo slabosi proste vykrvácali.

Spochybňovaním Tisa si vyhlásil vojnu kresťanským nacionalistom a oni ti to nikdy nezabudnú..

Pre ľudskú psychiku je veľmi dôležité mať priateľov|nepriateľov pretože sú to spoločenské tvory a pre stádo oviec to platí stonásobne viac, pretože bez stáda by jednoducho skapali..

Pre nich buď vyznávaš Ježiša, Tisa, či iný ich slniečkarský symbol, alebo proste niesi..

Teda si ich nepriateľ a bodáš ich priamo do srdca.

Mne by tiež nechýbal ani jeden Kresťan, ani jeden Žid ani jeden Moslim, Nemec, Poliak, Maďar, atď., atď.

Norman ale nemám pocit, že tebe by Kresťania nechýbali na to si k nim až príliš zdvorilý, zhovievavý a zmierlivý, ale ak si raz zatratil ich "otca národa", tak vedz, že si ich zatratil všetkých!

Ak raz odstrániš ich pomyselnú hlavu = koreň tejto hierarchickej štruktúry, tak ich odstrániš všetkých..

Hadovi totiž stačí odseknúť hlavu a celé telo uhynie, pokial sa nenájde náhradná hlava=koreň, náhradné slniečko, ten najslabší článok, ktorý si povýšia nad všetko a všetkých ako ich jednookého Boha. Tento jednooký medzi slepými ich potom bude viesť dokonca aj po svojej smrti..

Celé je to chorý nezmysel a parodox paradoxov no napriek tomu to presne takto funguje, ZATIAĽ.

Kdežto u zdravého národa, by si musel odseknúť tie hlavy všetky, každú jednu zvlášť..
Tie by ti ale nikdy nestáli v šíkoch a zástupoch pripravené, "hrdinsky" padnúť pod šablou nepriateľa ako Kresťania, Komunisti, Kapitalisti, a iní kkti..

Komunisti Tisa nikdy neuznajú ani opačne Kresťanskí "nacionalisti", že nieje ich strašne dôležitý mučeník, aj keby chceli nemôžu - pretože by tým popreli sami seba..

Otázka na vás, prečo vás zaujíma čo uznajú Komunisti, jednak čo sa do nich vôbec staráte, ale oveľa dôležitejšie prečo sa staráte o záujmy nepodstatnej menšinovej takmer zanedbateľnej skupinky, tým jej len dodávate zmysel, autoritu a moc, ktorú ale v skutočnosti vôbec nemá..
Nejakí "komunisti", koho už len tí mantáci trápia?
Nikoho nezaujímajú ani nejakí ufňukaní čoskoro menšinoví Kresťania, hoci stále tvoria štátotvornú väčšinu.

Kresťanstvo, Socializmus a Fašizmus sú v priamom rozpore s nacionalizmom, všetky tri sú ako hnilobná nákaza rozkladajúca národy z ich vnútra, z ich vlastného srdca..

Vyčítať kresťanským farizejom schizofréniu je naozaj slaboduché Roland.. Schizofrénia je len iný názov pre Kresťanstvo..

To je ako s tým kotlebovými tromi nohami jedna socialistická, druhá pronárodná a tretia kresťanská..

O smeráckych ľavopravosocialnokresťanskoateistickomaďarskožidovských fašistoch je aj škoda hovoriť, nie sa im ešte tak hlúpo smiať ako sa posmievate/ame Kotlebovi.

Hoci paradoxne on jediný má právo vôbec mať nejakú stranu vo vláde, pretože on jediný zastupuje aspoň čiastočne pronárodné-proslovenské záujmy, tí všetci ostatní sa svojim programom a správaním sami deklarujú ako neslovenské ba priam až vyslovene protislovenské fašistické strany (sas, smer, regresivisti, atď. atď. ) V zdravom národe by kresťanskí tmári stáli na okraji spoločnosti ako v ZOO, ale hentie prožidovské fašistické svine, ktoré dnes vládnu Slovensku by vyseli ako horiace fakle na hraniciach ako VAROVANIE pre všetkých votrelcov..

Nedá sa vyliečiť človeka proti jeho vôli, ani nejestvuje žiaden liek, ktorý by to zaňho dokázal, telo aj duša sa totiž vždy musia vyliečiť samé, svojou vlastnou VÔĽOU a ČINMI..

Kotlebova strana je objektívne zo všetkých najlepšia, nie pretože by bola "nejak suprová", ale pretože je JEDINÁ aspoň trochu slovenská...

Svet je naozaj plný paradoxov, možno aj pravda, že to píšem práve ja, ktorý z duše pohŕdam kresťanmi ako je (ko) Kotleba o niečom svedčí..

Ja osobne kompromisy príliš často nerobím, ale politika je zatiaľ v cudzích rukách..

Ale aj to sa už našťastie začína postupne meniť.

Ps: Určite je tiež zdravšie ak slovácke ovce vyznavajú kult Slováka ako nejakého židovského votrelca.

Zdravý národ by samozrejme uznával všetkých svojich predkov a najmä tých čo prežili a premohli nepriateľa a nie tých čo mu podľahli a už vôbec nie tých čo mu dokonca pomáhali z nejakej chorej "dobročinnosti" ako Tiso..

Nepriateľov si treba dobre zaonačiť, v tomto prípade to boli opäť Židia, tiež Nemci a Rusi vedení židovskou socialistickou ideológiou a "ich" peniazmi samozrejme..

Norman

Je toho vela, ale napjprv to najdôležitejšie.
V známom filne Sedem statočných, ktorý je prevzatý z Japonska zo zachovalých zdravých tradícií, je jeden z hlavných motívov snaha toho najmladšieho zo siedmych hrdinov zaradiť sa naozaj medzi týchto skúsených bojovníkov. Odmieta ich protiklad, dedinčanov, a uráža ich.
V priebehu deja je mu ale skúseným hlavným hrdinom vyjasnené, že mladý preto odmieta a uráža dedinčanov, lebo je sám jeden z nich. Že nie dedinčania sú slabí a zbabelí, ale on sám je taký a jeho hranie sa na pištolníka je len strach z vlastného strachu a vlastnej slabosti. A ešte mu prezradil aj to, že aj všetci ostatní zo "siedmych statočných" hrdinov, sú, rovnako ako on, presne z takých istých dedín.

Kým budeš písať o iných plošne ako "slabochoch", budeš len nezrelo popierať tento fakt u teba samého.
Až keď si to priznáš, až potom vlastnú slabosť možno niekedy prekonáš.

Sloven

Ja fakty nepopieram len ich podčiarkujem.
Je to možno nelogické a kontraproduktívne, ale nie príliš podstatné.

V podstate ti nemám čo vytknúť.

Väčšinou ak súhlasím, tak neodpovedám, ale nechcem ti nabúrať tvoje všeobecne správne predstavy o psychike.

Máš pravdu, že "Čoho sa kto bojí, o tom sa mu najskôr sníva.", ale nie každý sen je o strachu.

Si dobrý v psychológii, ale nie vždy sa dá takto jednoducho preklopiť znamienka a vystihnúť podstatu ako v tomto prípade.

Nie každý má snahu zaradiť sa.

Nie všetko sa dá takto zovšeobecniť, z výšky sa ti zelenia nielen listy stromov, ale aj voda a zem našich predkov.
V skutočnosti ale zelená vôbec nieje.
V lese nieje nič také - aké to vyzerá na prvý pohľad.
Šedá myška ustráchaná v húšti lesa skrýva sa rovnako ako modlivka dravá, číhajúca na svoju korisť.
Krásna muchotrávka výstražne červení sa rovnako ako tie najsladšie plody bobulie.

Kto sú tí hrdinovia?
Nebodaj IluZionisti čo zhmotnia svoje slovné zámky na cudzích pleciach? Ľudia čo vyklátia les? Či rakovina čo vykláti ten les ľudských zverov?
Šedá myška, či krásny farebný papagáj, opice, žaby, medvede, hady, kung-fu pandy, ..? Čím väčší budeš mať nadhľad - čím vyššie vystúpaš, tým širšia ti príde tá skupina hrdinov až napokon zistíš, že hrdinovia sú vlastne všetci, no to už budeš príliš ďaleko od svojej rodiny, od svojho národa a od svojich predkov, ktorí bojovali aj za tvoj vlastný život, až tak ďaleko-preďaleko, že ti Zem príde ako nepodstatná jednofarebná bodka..
A tvoj národ ti len zamáva a dá ti posledné sbohom..

Je to len o tom akú máš rozlišovaciu schopnosť..

Budhisti napr. všade pchajú ten ich mier, no absolútny mier to je smrť.
Väčšina ateistov zas prežíva a sedí zavretá ako kresťania vo virtuálnej realite.
Všetci meditujú nad nezmyselnými virtuálnymi problémami, namiesto toho aby skutočne žili. (Ucia sa asi mierit abo co)

Všetko sú to len rozdielne varianty jedného a toho istého devolučného kultu smrti.

Ja sám niesom príliš rozdielny, pretože nestáčí len hľadať, či tvoriť nejakú "alternatívu", ale v prvom rade treba zmeniť ten cieľ.

Opakujem znovu hoci to tak pôvodne nebolo myslené, že pre každého je zdravé niečo a to niečo nemusí byť zrovna pre každého rovnaké.

Vraj to tvrdí aj nejaká "starodávna" indicka ajur-védska medicína.. ;) ale cigánsky nwm takže, potvrdiť si to musí každý sám..

Nabuduce ak nejake bude skusim menej a viac k veci..

sandro

Ach Slaven. Na temu Tiso som sa na tomto fore uz vyjadril vela krat, preto som nepokladal za potrebne tu nieco napisat. Ale ty tu temu strasne krvavis:) Je uplne prirodzene, ze si narod pamata a spomina na mucenikov naroda. Je prave v zaujme tej druhej strany tuto spomienku potlacit, zosmiesnit. A Tiso je totalnym a cistym prikladom obete za narod. Ked mi to cas dovoli, tak vzdy pri jubileach idem a uctim si ho v mieste jeho rodiska. Prave naopak, skus sa dnes mladej generacie spytat, ci vedia kto bol Holuby, Sulek a dalsi, ktori hrdo dali hlavu do opratky a volili casto dobrovolne smrt..My sme sa o nich este v skolach ucili. Casto sa hovori, ze Slovaci si nevazia stat lebo zan nepreliali krv. Je to tak, aj ked to pravda uplne nie je. Aj Slovaci prelievali krv za vlastny narod, tak tu na tie postavy este aj neplujme.
Tiso bol vsak naozaj iny ako napriklad povesani narodovci z 1848. Uz to nebol mlady studak, plny idealov, ktory mal potupne zomriet na sibenici ako vystraha. On uz bol prezident Slovenskeho statu, samostatneho, to je to, preco tak strasne vadi a nevedia sa s existenciou jeho persony zmierit.
Je zaroven obrovskou hanbou Slovenskej katolickej cirkvi, ze Tisa v poslednych rokoch uplne pospinili(za aktivneho prispenia najvyssieho - Bezaka) a toto uz nikto nedokaze napravit. Aj ked sa o to bude potrebne pokusit co najskor.

Sloven

Srando, vidíš bol tu aj niekto s menom Slaven, nvš kde zmizol?

Ja ti to neberiem stačí len trošku pozornejšie čítať..

Ja ale nezastupujem Kresťanov ani ich záujmy (keby nejaké mali) a preto ani nemám ani dôvod, či právo vyjadrovať sa v ich mene, či si klásť na vás alebo vašich vlastníkov nejaké požiadavky..

Vy sami sa ničíte, tak prečo vám to nešplechnúť do tváre a nezasmiať sa?
Určite je to zdravšie ako sa celý život bičovať a zbabelo dávať hlavu do oprátky..

Slováci si predovšetkým nevážia svoj vlastný národ.
Pod Maďarmi boli hrdými Uhrami=Maďarmi, pod Čechmi Čechoslovákmi atď. Práveže si až príliš vážia štát, až tak, že sú ochotní zaň zomierať, hoci nieje ani ich vlastný, až tak, že sa neboja zveriť svoje deti do rúk štátu a cirkvi namiesto toho aby ich sami vychovali, až tak že sú ochotní platiť dane cudziemu štátu a ešte navyše dobrovoľne prispievať cirkevným príživníkom.
Sypať si popol nahlavu o choro sa vyžívať zo svojej bolesti..

Voliť dobrovolne smrť to je ten tvoj pozitívny príklad hodný nasledovania, či obdivu a úcty?
Tak prečo sa potom tiež neobetuješ za štát, ale však nie tebe stači len chodiť pozerať sa na hroby a obdivovať tých hrdinov či ich oplakávať, hoci si ich vôbec nepoznal, čo si ty chceš vlastne pripomínať? Pripomenúť si môžeš len niečo čo si zažil a Tisa ani slovenský štát si nikdy nezažil..

Tvoja spomienka je falošná ako ty sám, práve pre toto si vás nikto neváži.
O nič si sa nepričinil nemáš žiadne právo čerpať nejakú silu ako upír z Tisovej smrti, je to naozaj choré ako celá tá vaša viera židovským klanstvám..

Vážiť si treba život a nie smrť, ale škoda aj niečo také hovoriť zombíkom..

Aj Tisa si trebalo vážiť, keď bol na žive a nedopustiť aby ho nepriatelia zabili, prečo by sme si mali stále pripomínať len naše porážky a našu slabosť, nie práveže presne toto vyhovuje tomuto protislovenskému systému a presne aj toto zbožňovanie Tisa, využíva systém ako zbraň proti naivným idealistickým kre. nacionalistom samotným. Sami sa ničíte...

Ľubov

Norman,povedal si to akurátne,sú také okamihy,keď som na Teba hrdá.

Norman

ale presnejši vyjadrenie by malo byť:
Sú také okamihy, keď si prečítam, čo sa tu napíše a som na Seba skutočne hrdá.

Tak je to správne, bez irónie, lebo je to výsledok práce celého ľudstva.

Jozef Novak

Pripájam sa k Tvojmu názoru Lubov. Výborne napísaný článok. Rád som si ho prečítal.

Wotan

Andrej Kiska tým, že vyznamenal komunistu agenta ŠtB Ivana Kamenca, sa dopustll cielenej provokácie!
http://www.kns.sk/images/kamenec1_oj6so662.jpg
Pozrite sa do tváre tomuto amorálnemu "historikovi", má v nej zapísané (ako väčšina ľudí po dosiahnutí 60tky) čo v skutočnosti bol:
https://www.rtvs.sk/media/a501/image/file/2/0103/bXGO.ivan_kamenec_jpg.jpg

Poznám problémy "klérofašizmu" z priameho svedectva ľudí, ktorí boli v tom období pri vesle. Konečne sa zbavme drístov komunistických historikov o "klérofašizme"!.

Väčšina týchto historikov si pletie pojmy fašizmus, nacizmus a dáva pred zátovorku komunizmus (nezaslúžene).

Tiso nebol vodca, veľa rozhodnutí mu diktovali okolnosti a nátlakové skupiny z prostredia HG a Karpatských Nemcov. Možno mu oprávnene vyčítať antisemitizmus, ale aj na ten mal svoje dôvody v historickom kontexte obdobia, v ktorom žil. Ale nebol to žiaden diktátor, presadzujúci autoritatívne jednu ideológiu. Jeho pôsobenie treba posudzovať v kontexte vojny, pred rokom 1939 sa choval inak, ako potom. Krútil sa ako had, morálku nechal hlupákom, išlo mu predovšetkým o to, aby Slováci prežili II. sv. vojnu.

Na Slovensku nevládol klérus. To je ďalší komunistický nezmysel. Nevládol ani Tiso, tobôž nie klérus.

Tiso nie je osobnosť, ktorou by sme sa mohli vo svete chváliť. Ale za to, ako previedol Slovákov cez hrôzy vojny by sa patrilo mu byť (potichu) vďačný!

Ander z Popradu vyznamenaním Kamenca "za veloživotné dielo" sa predviedol v celej svoje kráse.

Jozef Novak

Práve v tom býva kameň úrazu, keď sa pojmy zamieňajú za dojmy a naopak. Podla vyjadrení Slovenskej Pospolitosti, je označenie "klérofašizmus" púhym výmyslom komunistickej propagandy. Štátne zriadenie prvej Slovenskej republiky bolo Stavovské. Klérofašizmus je barlička o ktorú sa aj v súčasnosti opiera výrazne kulhajúca protifašistická propaganda.

Wotan

ale o to viac dupú a bliakajú, ako nevychované deti.

Stavovské zriadenie PREDPOKLADALA navrhované siedma hlava Ústavy SR z 21.7.1939. Nakoniec sa do ústavy nedostala a to z dôvodu nátlaku Nemecka. V čase vojny by bolo usporiadanie nefunkčné a preto vláda SR zákona o stavoch na jar 1940 stiahla z rokovania snemu a už sa nikdy k nemu nevrátila. Slovenská pospolitosť tára o tom, že "Štátne zriadenie prvej Slovenskej republiky bolo Stavovské" a tak sa sama usvedčuje z ignorancie a nevzdelanosti.

Roland Edvardsen

Máš pravdu. K stavovskému zriadeniu nakoniec nedošlo. A pojem klérofašizmus je iba boľševický nezmysel, ktorý ani nedáva zmysel. Ja by som ideológiu 1. Slovenského štátu označil skôr za kresťanský korporativizmus. Práve v ňom sa zhliadli Franco, Tiso a ďalší "večný panic" Salazar, ktorý dokonca skutočných fašistov - národných syndikalistov - v Portugalsku zakázal, pretože chceli sekularizovať štát, povoliť rozvody, atď.

Títo katolícki korporativisti ponímali korporácie skôr ako nejaké „stredoveké cechy“, zatiaľ čo fašistická forma korporativizmu bola formou socializmu. Fašizmus tiež staval na odkaze pohanského Rímskeho impéria, nie na úpadkovom „Ríme“ kresťanov.

1. Slovenský štát nebol fašistickým, ale skôr konzervatívno - autoritatívnym a viac ako fašistické Taliansko alebo NS Nemecko pripomínal skôr režimy v Portugalsku a Španielsku, hoci bol pochopiteľne ovplyvnený svojim okolím. Koniec koncov tento režim ani len nezaviedol trest smrti a ani nejako extra neprenasledoval politických odporcov. Také NS Nemecko s nepriateľmi režimu zachádzalo neskonale tvrdšie.

Wotan

"Kotlebova strana je objektívne zo všetkých najlepšia, nie pretože by bola "nejak suprová", ale pretože je JEDINÁ aspoň trochu slovenská..."

Teda podľa Teba by nám mali vládnuť nekompetetní hlupáci? Vďaka ich vyčíňaniu v župnom dome v BB sa dostali k moci cícerový travič a mimovládkový papagáj, chceš aby sa to stalo aj na celom Slovensku?

Konečne sa spamätajte a vyhodnote výsledok volieb v BB SK! Nevyhovárajte sa na sorosovskú propagandu a objektívne sa pozrite čo vyvádzali títo vidláci v BB! Je jednoduché nadávať voličom v BB, ale priznať si, že pôsobenie Kotlebu ako župana bol jeden veľký vidlácky trapas, to je nad sily zadubených dupajúcich a hulákajúcich trkvasov.

Sloven

Aj 0 oveľa viac ako mínus 6 miliónov shitov.

Všetko je relatívne, ak chceš mať vlastné jablká, tak si zoženieš a zasadíš nejakú jabloň a nie imelo.

Si predstav, že si po záplave/invázii a došli ti už zásoby všetkého, zo všetkého čo prežilo sa zachovali len nejaké plané zbastardené zvyšky, z kultúry, z génov atď. atď.

A niekto ti zrazu ponúkne široký výber "ovocných stromčekov": umelú jabloň zafarbenú na červeno, umelú mandarinku, plantain, imelo a jednu škaredú slabú zakrslú, ale skutočnú zelenú jablôň..

Ja myslím, že nieje o čom.
Buď zasadíš tu plánku alebo sa úplne vyserieš na nejaké jablká pre budúce generácie a zasadíš si sem radšej nejaké škrobovité africké banány.

Vyčítať tej jabloni, že to kvoli nej sa rozširilo židácke imelo je absurdné, ak sa ti to imelo nepáči, tak sa chyť a vytrhaj ho!

Ak je raz niečo jediné, tak je to vždy objektívne to najlepšie, bez ohladu na jeho súčastné vlastnosti.

Z banánovníka ani z imela ti slovenské jablká nikdy neporastú..

Nekompetentní hlupák si len ty sám, ak tvrdíš, že srať na nejaké vidlácke sadenie stromčekov..

Že radšej si tam postavme tie umelé krásne dokonalé napodobneniny, však sú už predsa hotové, tak načo sa snažiť s nejakým šlachtením, však ty osobne z toho aj tak nebudeš mať nič, lebo plánky ti aj tak nechutia a srať na budúcnosť..

Srať na potomstvo nejakých pre teba cudzích nekompetentných Slovákov.

To je tvoja voľba, rob si čo chceš.

Mne osobne je úplne jedno, kto bude vo vláde atď. ja sa vždy zariadim, ale tvoje "nelogické" protislovenské postoje beriem tiež na vedomie a na svojej záhradke si budem ešte ostražitejšie všímať a hubiť škodcov ako si ty.

Wotan

ťa usvedčuje lepšie, ako 3000 slov.

Sloven

Nvm, možno som zadubený, ale žiaden výraznejší trapas som nezaznamenal..

Usvedčuje z čoho? Z rasizmu a antismetizmu, že vždy dám radšej prednosť Slovákom ako syntetickým Židom?

No to je len dobre.

A je tiež dobré si vždy pripomenúť, že kto za koho a do koho kope.

Ty si sa už neraz jasne vyfarbil, že zastávaš čisto protislovenské a všeobecne antirasistické, xenofilné, obriezkofilné a ináč choré postoje, čím si sa sám zbavil práva o niečom rozhodovať, či vôbec niečo a niekoho na Slovensku kritizovať.

Je len dobré, že tu obhajuješ kapitána Danka.

Ktorému sa smejú všetci od Kotlebovcov, Rusov, liberálnych fašistov, zomristov až po samotných židov v Izraeli..

Naozaj nikto nemá, tak vysokú "morálnu" úroveň aby sa ho dokázal zastať, tak ako ty a neposrať sa pritom od smiechu.

To už môžeš rovno obhajovať Bugára s jeho mostom cez Dunaj a presviedčať tu ľudí, že je pre Slovensko lepší ako ĽSNS..

Ty si asi ani sám neuvedomuješ aká je to urážka pre bežných prostých Slovákov a nieto ešte pre trošku rozhladenejších vlastencov, to tvoje jednoznačne vysoké IQ proste nepustí..

Roland Edvardsen

Toto sa teraz ku mne dostalo: http://medzicas.sk/kotlebovci-sa-vracaju-ku-svojim-tvrdym-korenom/

Ak by som chcel zdiskreditovať kotlebovcov čo možno najviac, tak by som písal presne takýmto spôsobom, každého nazýval židom a pod. Takže ma napadlo, či tá stránka Idem voliť v skutočnosti neslúži na potápanie LSNS. To je tá záhada, ktorú chcem rozlúštiť: či sú podporovatelia Kotlebu naozaj až takí strašní primitívi alebo sú to v skutočnosti jeho nepriatelia, ktorí to všetko šikovne hrajú? :-)

Sloven

Treba si tiež uvedomiť, že medzičas sa od začiatku vyjadruje ostro voči Kotlebovi a naopak k židom je viac ako tolerantní..

Ja nevravím, že sa na medzičase nutne mýlia, ale len že aj skutočnosť sa dá vykresliť a podať rôzne..

A nechápem prečo by to mala robiť aj tzv. alternatíva, keď už hlavný prúd sa chytá aj slamky a dokáže aj dobrý skutok, vykresliť ako niečo ohavné a zlé..

Jak primitívni! Ale jak učínné! :)

Ja nwm nazývanie preventívne každého židom, je nejaký zločin?

Však nech sa ohradí a pokojne aj sudí každý kto s takýmto označením nesúhlasí, no nie?

Norman

Medzičas a Juraj Poliáček je svojími prejavmi od začiatku do konca jasný prehnitý falošný objekt. On sa nemýli, on to robí zámerne (ako sme tu už x krát povedali).

Samozrejme, používať adjektívum "žid" nie je múdre (i keď ešte viac hlúpe je tvrdiť, že slovo "žid"je nadávka). najhlúpejšie je používať Žid s veľkám "Ž", ale to už nebudem vysvetlovať.

Podstatné je to, že s Národnou koalíciou je to v podstate tej myšlienky pravda. Nepísali sme tu o tom? Nie, nepísali, lebo ... sme nepísali,no, ale chceli sme, veľmi sme chceli - ale každému by to malo byť jasné. Harabín a jeho cesta k alternatíve. Námet na film. Všetko hľadko a bez zádrhelov. Heh.
Pravda, alternatíva je takto ošetrená nie preto, že tí ľudia sú židia, oni samozrejme nie sú židia, určite nie tak, ako Mileikowski, ale preto, lebo Slovensko je slabé a bez prostriedkov. A tak sa to v alternatíve vezie ... po starom .... žid vylial sud vazeliný čiernych peňazí a všetko v slovenskej alternatíve je polepené a bez pohybu ...

Roland Edvardsen

Ja som ti už posledne písal, že toto novovytvorené duo Rostas - Harabin je absolútne nedôveryhodné, že tu niečo pri nich poriadne smrdí. A áno, v tomto prípade ide o Židov/židovských miešancov, takže opatrnosť je na mieste. Ale hádzať tam aj Malíkovú a Lichtnera? Ešte toho Danka pochopím vzhľadom na nedávne prejavy (aj keď to etnicky Žid nie je), ale zase netreba to všetko preháňať. Bohato stačí písať o šábesgójoch, syntetických židoch, zradcoch. :-D

A ešte k Harabinovi: naozaj som o ňom intenzívnejšie premýšľal a ten človek je vykalkulovaný až to bolí. Očividne zacítil príležitosť dostať sa k moci a popularite skrz alternatívu, tak sa silou mocou vezie na tej akože správnej vlne. Vidieť to aj na tom, ako nemá problém zdielať a propagovať ukážkové hoaxy (napr. ten o 11 000 negroch, ktorí majú prísť na Slovensko a pod.), ktoré by človek jeho vzdelania a intelektu mal prekuknúť. Navyše funkcia prezidenta by naozaj mala mať aj nejakú vážnosť a exoti ako Chmelár, Harabin, Kotleba a im podobní sa tam jednoducho nehodia...Aj keď po kiskoidovi by to bolo výrazné zlepšenie, to áno. :-)

Norman

tú funkciu prezidenta treba zrušiť. nech tam je ktokoľvek, vždy sú len problémy. Akákoľvek konfigurácia takéhoto typu nefunguje. Tento problém "delenej moci" proste nemá riešenie. V Nemecku či Rakúsku sú prezidenti len prívesky (ale aj tam by urobili najlepšie, keby túto funkciu "demokratický cisár" zrušili). Na Slovensku je to proste zrejme aj zle nastavené.

Z tých kandidátov, čo sú tam dnes, nie je žiaden hodný takej funkcie. Žiadnemu to neželám a žiaden si to nezaslúži.

Okrem toho je hrozivé, aké ľudia zas hádžu preferencie. Ale súvisí to s predošlým konštatovaním - malý výber.

Roland Edvardsen

So zrušením nemám problém, ale nemyslím, že k tomu dôjde. Ale volieb sa tentokrát zúčastním napriek tomu, že kandidáti sú takáto bieda. Nezapájanie sa do mainstreamovej politiky, jej úplne ignorovanie zo strany kdejakých nacionalistov považujem za chybu. Pro-národné sily prehrali v posledných krajských voľbách a nebolo by dobré, ak by sa slniečkárom opäť podarilo ovládnuť aj prezidentský úrad - či už prostredníctvom impotenta Mistríka alebo typickej "femino-kravy" Čaputovej. Títo dvaja by boli pre Slovensko jasná katastrofa, a preto treba zabrániť ich zvoleniu za prezidenta.

Ak by som mal voliť z toho čo tam je, tak môj hlas by som dal buď Kotlebovi, alebo Harabinovi. Vzhľadom k tomu, že Harabin má o niečo vyššiu šancu, tak asi skôr jemu. Ale je to hrozne ťažký výber...

Sloven

Ak sa nič do vtedy nezmení, tak sa Harabin naozaj stane prezidentom.

EMANUEL

Mne sa on páči. Nevidím na ňom chybu. Je to môj favorit. A zároveň jasná voľba.

Norman

je len ďalšie "menšie zlo"
neautentický zjav.

Náhodný okoloidúci

Pre mňa je to tiež najpravdepodobnejšia možnosť, ale nezabúdam, že bol hviezdou Smotánky na TV Narkóza. Stačí mi ale vidieť, ako mu idú po krku slniečkári a podobná háveď a zvyšuje to jeho šance u mňa. Len dúfam, že to nie je divadlo.

Norman

je to takmer isto, do nejakého stupňa je to podivne divadlo vzniklé z ničoho.

Prvotný drobný spor, ktorý Harabína odsunul z hlavných pozícii, sa zapáčil nejakému "mesežnikovi", a príslušné kruhy Harabínovi naznačili, že nič neriskuje, len nech pritvrdí, že ako odmenu dostane funkcie buď na súde, alebo dokonca prezidenta .... a že jediné, čo bude treba, aby, keď za ním neskôr prídu, ak vôbec prídu, podporil nejaké "štátnické kroky". Ako v krstnom otcovi, presne tak. A Harabín rád prijal túto úlohu, prečo nie, čo už lepšie mu na dôchodok príde?
A už sa to zas v zákulisí a neverejne splieta, národnú vec majú v rukách potmehúdske vychcané typy, a nech sa nik neurazí, právnici s dlhodobým záznamom.

Ale nedá sa národu moc vyčítať - kandidujú mnohí, ale nemajú žiadnu šancu, funkcia prezidenta bude ZAS kúpená, lebo jediné, čo rozhoduje, sú prachy. Ako pri Kiskovi. Je to len otázka bilboardov, kúpených novinárov a mediálneho priestoru.

Prečo za ĽSNS nekandidoval niekto iný, ako Kotleba? Prečo nenašli nejakého svojho staršieho kmeťa, alebo aj čosi ako Uhrík by možno nebolo zlé. Kotleba nie je osobnosť, ktorá fascinuje - s tým sa musí zmieriť, on nie je ani Musolini, nieto Hitler, ba ani teda Tiso, lebo aj ten mal zrejme určitú charizmu. Dostane s kandidatúrou Kotleba priestor v médiách? A stojí to za to? Ak by tam dali iného človeka, mnohí voliči by ĽSNS podporili, a aspoň by bol určity prieskum verejnej mienky. Takto ... je prezidentská voľba len prieskum, či sú občania Slovenska stále na šňúrke sionistických mafií. Voľba medzi Kiskom1(otvoreným sionistom) a Kiskom2(skrytým sionistom).

Ale nevidím to nejako dôležito. Bude to prehra, ako voľba Kisku.

EMANUEL

Sledujem Harabina skoro 30 rokov. Rozhodne nesúhlasím. Nemienim sa však prieť. Ja ho podporím aj s mojimi priateľmi. Nebudeto to ziadny kiskoid, ci hnedoid ani iná varianta slonika

Roland Edvardsen

Tentoraz by som sa priklonil skôr ku svargovi. Harabin nie je druhý Kiska. Jeho motivácia, ambície, dôvody sú menej podstatné ako to, čo hovorí a bude robiť. Pokiaľ by si zachoval svoju populistickú, anti-imigračnú, pro-slovenskú rétoriku i v prezidentskom úrade, tak má potenciál posunúť lepším smerom i ostatné politické strany a subjekty, a to viac ako Kotleba. Kotleba je totálny outsider, zatiaľ čo Harabin predsa len bol aj s Ficom vo vláde...je to proste iné.

Vieš, dôvod prečo posledne opozícia vyhrávala bolo to, že sa zjednotila proti niekomu ako skôr za niekoho. Problém slovenských patriotov je, že nevedia uvažovať podobným spôsobom - a výsledkom bola kiska ako prezident či prepad v krajských voľbách. Chce to teraz zmenu prístupu. Ja som náhodou celkom zvedavý, čo by títo "rostasovci" vedeli predviesť v reálnej politike. A horší ako "atlanticisti" snáď nebudú. Z môjho pohľadu teda nie je čo veľmi stratiť. Vnímam to trochu ako pokus, experiment: nech len ukážu, čo je v nich.

Norman

Určite, Roland, horšie to byť nemôže, a keď niet nič iné, je lepší aj experiment, ako nič, hm. V zálohe čaká ďalšie čudné pivo, Daňo, o umiernenom kolaborujúcom strede ako Chmelár ani nehovorím (mimochodom, kto dal Chmelárovi, ktorý je už dosť osamelý akademik, podnety a zdroje na kandidatúru? Zaijímavé)

Čo sa týka zjednotenia národniarov, azda by sa aj vedeli spojiť a vedia sa, ale hlavný rozkol vznikol v minulosti medzi nimi a už ustálenými stranami Smer a SNS. Kto vtedy vtlkal ten klin medzi tieto dve zložky spoločnosti ? A aj keď nadutí zbohatlíci v Smere a SNS prispeli k rozkolu, dosť veľká príčina bola, až prekvapivo, aj priamo v národných stranách, ktoré VTEDY a celý čas štvali proti Smeru a SNS, až ich v určitom slova zmysle dohnali do tábora bradatých levantíncov (a seba do polohy tupých "fašistov", an ktorých môže každá sviňa pluť). kto vtedy nacionalistov takto tupo viedol? Možno by aj Danko menej nadával na LSNS, ak by títo do neho už dávno tak nekopali.
Nehovorím, že je to všetko práca talmudistických podrazákov, ale niečo na tom, že je to zámerný podraz zradcov, je. Druhá časť viny je v samej tuposti pronárodných chlapcov a chlapov.

Teraz sa už teda bude ťažšie hľadať jednota.
Takže si pripomenme, ako to bolo: roky je konflikt o moc medzi kovanými sionistami (Dzurindovci) a akým takým pronárodným stredom, a keď už pronárodný stred sa dostane k moci , tak je vhodený akoby na bok, zas do paprči globalistov a akoby začal nový boj, tentoraz na našej strane s ešte slabšou, kotlebovskou a podobnou zostavou. To mi pripadá, ako keď niekto čaká na dobré karty ... a keď ich konečne po mnohých trápeniach má, tak ich zahodí. A začne celý cyklus odznova.

Na takýto purizmus alebo skôr debilizmus akosi už nemám náladu. Teraz ta Národná rada, či ako si ten cirkus nazvali, to bude akože znova taký istý konflikt a keď sa ako tak ujme, dostane k moci, zas sa príde na to, že sú to v podstate podlí zbohatlíci, levantínci a zlodeji ... a nová vrstva mladých puristov začne od začiatku, heh.
A tak by to pokračovalo pod Tatrami naveky :)

Vždy som považoval sledovanie slovenskej politiku len za určitý druh divadla. Teraz sa teda už cyklus opakuje a repríza (nie prvá) už začína nudiť.

Roland Edvardsen

Vina padá na obe strany, ale predsa len by som väčšiu vinu pripísal "mladým národovcom", ktorí sa zrejme nechali zmanipulovať k bezmyšlienkovitému radikalizmu (viď tie neslávne pochody v uniformách) namiesto vypracovania nejakej poriadnej stratégie.

Fico sa ani v minulosti nebál pomerne dosť radikálnych postojov (viď cigáni, trest smrti, napríklad) rovnako ako sa nebál ísť do koalície so Slotom (ktorý bol miestami až prehnane radikálny - a najmä svoj radikalizmus neobracal správnym smerom, ale skôr ku skupinám, ktoré sú problematicky druhoradé, treťoradé) a s Mečiarom napriek neuveriteľnému piskotu médií (pre ktoré bola SNS vtedy takmer to čo dnes Kotleba).
Nemyslím si, že "mladí radikáli" mali až taký veľký dôvod v tom čase proti nemu tak brojiť. Veľkú chybu spravili v tom, že sa nepokúsili tú stranu infiltrovať, ovplyvniť zvnútra.

Smer samozrejme postupne vymäkol v dôsledku všetkých tých tlakov z Bruselu, myslím, že svoju rolu tam zohralo i to, že ide o sociálnodemokratickú stranu a frakcia do ktorej v EP patrí je tá najslniečkárskejšia. A v podstate je dnes mäkkší aj preto, že Danko je taký sračkoidný a ďalšia strana, ktorá je s ním v koalícii je ešte niekoľkonásobne sračkoidnejší Híd. Ak by mal Fico dnes lepších partnerov bolo by to o inom...

Skrátka sa to nevyvinulo tak, ako sa to vyvinúť malo.

Norman

Roland, pochopil si ma správne.
Namesto toho, aby sa stredné strany stávali realistické, národné, došlo k opaku a národné strany sa stali kozmopolitné (SNS) a stredné strany, ak neustúpili, boli tvrdo ničené až ničené(Smer), a to dokonca až za cenu prevratu, respektíve vraždy prestitúta Kuciaka.

A veľká časť viny leži aj na chalanoch v nacionálnych stranách, takže by sa mali pozrieť, kto ich viedol k takémuto sebavražednému trendu, a spýtať sa na to osobne aj samého Kotlebu.

EMANUEL

Síce ste nepresne opísali pekným slohom ako to nebolo. Čert to ber, stali sa horšie veci. Aké sú teda príčiny rozkolu ? Pretože, ja to z Vášho príspevku neviem pochopiť, naprieķ tomu, že Norman nadšene súhlasil. A naviac musím nesúhlasiť, s tou vetou, ktorú som snáď, pochopil jasne . Myslím túto vetu. AK BY MAL FICO DNES LEPŠÍCH PARTNEROV BOLO BY TO O INOM ...
Prepáčte ale je to skutočne nezmysel.Fico, bol celý svoj život, klasická "korouhvička", kam vietor tam plášt. Tak povediac od narodenia. Jeho spolužiaci zo ZDŠ, naň spominajú ako vypisoval, že ZSSR je krajina kde zajtra znamená včera. Písal slohy, čo všetko je v ZSSR naj, naj, naj. A doslova terorizoval učiteĺky v štýle Pavku Morozova. Na VŠ, sa stal šéf SZM a prenasledoval spoluziakov. Zobral si dcéru potentáta aby si otvoril dvere ku kariére. Nikdy nezaujíval žiadne radikálne názory. On hovoril kazdému, čo chcel počuť. To bola jeho jediná politika. Nemal, žiadnu ideológiu, žiadnu myšlienku, žiadnu ambíciu okrem moci. Ale s tou mocou nevedel a nevie zaobchádzat, každého partnera zničil. Jediný jeho cieĺ a ľudí okolo neho je nakradnút si čim viac a čo najrychlejšie. To je cely Smer. A v tomto rozhodne nevymäkol ale naopak vytvrdol na diamant. Prepácte mrzí ma to a takto to vidím. Slovensko obdrzalo len cez Eurofondy 1 bilión korun ! A kde sú tie peniaze ? Vidíte tu snád nejaké rýchle železnice, či dialnice či vóbec čosi ? A tie peniaze spravoval SMER. Škoda reči.

Norman

Za prvé, tu nejde o Fica osobne. Len sa znova prejavuje, že základ protismeráckej politiky je postavenej na absurdnej osobnej nenávisti voči Ficovi, Kaliňákovi a vlastne postupne osobne prebrali každého jedného ich predstavitela (okrem ropuchy sionistu Lajčáka). Podobné osobné útočenie na najnižšie pudy je primitívne a ja sa čudujem, že toľko občanov Slovenska na to skočilo - i keď väčšina nie. Myslieť si, že za súčasné patálie nie je zodpovedný globalistický sionistický plutokratický systém despocie, ale len nejaký Smer, či azda Fico - to je to najhoršie, čo sa podarilo židovi implantovať do hláv Slovákov. Ja dnes Ficovi a Smeru už nedávam moc politickej budúcnosti, ale vždy ma mrzí, že sa vy, poctivci, necháte sionistami takto tupo oklamať. Lebo Fico.

Za druhé - ja som nesúhlasil s Rolandom nadšene, ale rád, pretože to sú tie myšlienky, čo som sem položil o kúsok vyššie a som prirodzene rád, že Roland je ochotný tie veci tiež tak vidieť.
Preto ti môžem aj vysvetliť, čo sa myslí, že Smer mal mať "lepších partnerov". Smer, ako stredová socdem strana sa dobre držal, ale zo strany ľudovej strany, podchycujúcej trebárs skutočný vidiek, teda zo strany HZDS dostával jedno zlyhanie za druhým. Zo strany národných hnutí dostal len SNS, ktoré takisto len kolabovalo a robilo si hanbu. A potom ešte akési čudné pochodujúce zoskupenia, ktoré vyhovovali najviac židom, aby mohli kričať "fašistoidný fašistickí fašisti". Ale dobre, všetci sme boli mladí a naivní - ale tieto zoskupenia sa nepoučili a vrešťajúc kopali všade naokolo, neschopní sa s nikým dohodnúť. Tomu sa povie zúfalstvo, škoda veľkého potenciálu a dokonca aj keby v budúcnosti dosiahli nejaký ďalší úspech, aj tak je to celé nechutné, nedôstojné.
Len aby sa niekto nemýlil, nemyslím nechutnosť prílišným extrémizmom, ale v podstate naopak - prílišnou neúprimnosťou a nedostatkom reálneho postoja, ale zato naopak prevahou šaškovania, od tých smiešnych poštárskych uniforiem až po čísielka 1488 a podobne. Slovenský národ, to nikdy nebol a nie je nejaký navrčaný slogan "boh a národ", to je na dnes už PRIMALO.

Emanuel

Lebo Fico, mne vždy pripadalo podobne úbohé ako Lebo Mečiar. Fico však podobne ako Mečiar zožal svoju úrodu. Protesty podobne ako na Ukrajine, začali preto, že ľudia sú frustrovaný z nekonečného kradnutia práve za Fica. Samozrejme, že to neznamená, že nová iná vláda nebude ešte horšia. Tak ako aa to stalo na Ukrajine. Mne nemusíte vysvetĺovať ako funguje globálny sionsystém . Ja sa hnevám rovnako na Fica ako na Kotlebu. Na každého inak. Na Fica za jeho neschopnosť vysporiadať sa s KORUPCIOU a na Kotlebu vysporiadať sa s vlastnou PRIEMERNOSŤOU. Fico od začiatku smeroval do krachu. Každý si pamätá jeho heslo : za Mečiara sa kradlo, za Dzurindu 100x viac. Sľuboval, že on to napraví. Napravil. Dnes platí. Za Mečiara sa kradlo, za Dzurindu 100x viac a za Fica 1000 x viac. Pritom dnes sa rozkráda štát zvnútra do podstaty. Nedávno zomrel Paška, multimiliardár v eurách, bývalý absolvent vedeckého ateizmu, šéf osvetového strediska na dvore nemocnice, ktorú roky rozkrádal. Aké symbolické. Ľudia na námestiach kašlú a kýchajú na Kuciaka ( ten bude najskôr drogový díler, rovnako ako Tupý) ale nasiera ich arogancia zlodejov Smeru. To je pravý dôvod demonštrácii. Obyvateĺstvo je vydierané štebáckym štýlom. Hra na dobrého a zlého štbáka. Budeš rokovať so mnou ( Smerom) dobrým štbákom alebo zlým štbakom( opozícia a Sorošove mimovladky). Ďakujem nechcem ani jednu stranu. Keď to takto pôjde, skončí to nejakým masakrom, keď rozzúrený občania obesia zlodejov na námestí. Keby sme to spravili v 89, usetrili by sme si 30 rokov. Politik sa musí báť. Politik musí mat väčši strach ako občan, co ho živí. Hnev ľudu, hnev boži. Zlate pravidlo ktore dnes neplati

Roland Edvardsen

Svarga, svarga, naozaj by som od teba po celom tom cirkuse s Kuciakom nečakal, že nám tu budeš vypisovať tie najotrepanejšie opozičné a mediálne frázy o korupcii a zlodejinách. Nedojbože si sa rozhodol voliť Sulíka? :-D

Ja si nemyslím, že i samotní voliči Smeru by boli takí naivní a nechápali, že SMER má svoje nedostatky a problémy. Ale určite tá strana neurobila väčšie rozkrádačky než "dzurindovci", ktorí tu rozpredali slovenské strategické podniky do zahraničia za bagateľ. Treba to vždy hodnotiť aj s ohľadom na čas, pri ktorom je tá ktorá strana u moci.

SMER je objektívne najúspešnejší politický projekt Slovenska, prekonal i HSĽS a HZDS (ktorých voličské základne kopíruje) a tento úspech nie je len dielom nejakej náhody, ale stojí za ním výnimočný politický talent Fica (ale aj iných šikovných ľudí, na ktorých mal nos). Dokonca i dnes je celkom pozoruhodné, ako si dokáže udržať 1.miesto medzi stranami a dokonca v čase najväčšej krízy, po všetkých tých brutálnych útokoch, mierne rásť (aktuálne má preferencie okolo 21,5%). A nenechajme sa zmiasť: Smer nie je tak chorobne nenávidený "sorosovcami" pre svoju korupciu a kradnutie. SMER ponúkol Slovákom ideálny mix sociálnej solidarity, sekulárneho konzervativizmu a národného populizmu a to všetko zabalené do modernej, 21.storočiu prispôsobenej forme. Pochopiteľne, tá strana nie je ideologicky to pravé orechové, čo sme tu skonštatovali už xkrát. Fico a iní sú až príliš zaťažení svojou komunistickou, anti-fašistickou minulosťou a táto deformácia sa prejavila vo viacerých ich chybných politických rozhodnutiach - aj vo vzťahu k LSNS.

Mňa by však zaujímalo, svarga, či by si takto nadával aj na Orbána, ak by si žil v Maďarsku. Lebo tomu vyčítajú presne to isté, čo Ficovi. A aj tam sa (vraj nacionalistický) Jobbik spája s miestnymi sorosovcami proti Orbánovi v mene "boja proti korupcii" podobne ako tu LSNS a iní nacionalisti robia často pre globalistov užitočných idiotov svojimi nepremyslenými útokmi na SMER.

Emanuel

To už znie ako vtip. Zlý vtip. Či skôr pokus o humor. Najskór mor. Vaše hodnotenie Smeru vyráža jednému dych. Nebudem to opakovať, každý si to prečíta sám. Záhadou ostáva prečo táto strana vlastne stojí ako stojí. Súhlasím s Vami v jedinom. Dzurinda rozkradol strategické podniky. Tým ukradol Slovákom a Slovensku budúcnosť. Súhlas. Smer však prevŕtal dosiahnuté morálne dno tým, že sa pustil do rozkrádania samej podstaty státu. Vy ste zrejme veĺmi mladý človek, súdim že nemáte ani 30 rokov. Preto Vám veĺmi veľa tolerujem máte veĺmi málo skúsenosti a neviete posúdiť nebezpecenstvo konania Smeru,. V prvom rade, to bol Smer, kto nás dostal do prijatia Euro. To je VLASTIZRADA. Bez vlastnej meny, nemôžete robiť temer nič. Bohužiaĺ korupcia za Fica dosiahla šialené rozmery. Toto tvrdenie viem oprieť o dókazy, nie domnienky. Na Slovensku sú prosperujúce firmy, ktoré nemajú vóbec ziaden produkt ani činnosť, napriek tomu vysoko prosperujú, žijú na 100 % zo štátnych peňazí už dlhú dobu. A prosim Vás, nevravte mi o občianskej povinnosti. Vie sa veĺmi dobre kto a čo za subjekty sú to. Sú chránené políciou, daňovým úradom, prokuratúrov . Napríklad : https://www.hlavnespravy.sk/z-tohto-sa-vam-zatoci-hlava-aktivistovi-odpu....
A toto je malá rybička. Článok je pravdivý. Nebojte sa , nenechám ani som sa nenechal zmiasť sorošovcami. Smer je s nimi prepletený viac ako ste ochotný pripustiť. Smer je súcastou systému a takpovediac je "V JADRE". Poprosil by som Vás o jediné , budte mladý človek taký láskavý a prestaňte mi dávať svoje označenia, nálepky a takisto mi vkladat do úst, svoje vlastné slová. Rovnako mi prosim Vás, nevydávajte svoje očakávania za realitu. Ja si toto voči Vam nedovoľujem, rešpektujem Vás. Dávam Vám pravo na omyl, pretože život je taký, celkom iste zmeníte veĺa krát názor, tak ako ste ho už zmenili. Napriek tomu vkladám do Vás nádej pretože ste mladý. Mládež, je držiteĺka rána a beda vsetkym ak nie. Preto sa držme v debate témy. A tá je rozkol systému. Či už nie ? Preto zopakujem môj názor. Za rozkol systému je dnes zodpovedná vládnuca strana a to je Smer. Dnešné hnutie #slušnych je rovnako ako v roku 1989, naštvaných na systém. A systém je Smer a Smer je systém. Áno je pravda, že systém, kedykolvek vymení Smer ak im prestane z ľubovoĺného dóvodu vyhovovať. Ako sa to práve predviedol. To neznamená, že Smer je nekritizovateĺný.

Roland Edvardsen

Dávam do pozornosti túto tvoju vetu, lebo na zvyšok tvojich táranín nemá zmysel reagovať: "Dnešné hnutie #slušnych je rovnako ako v roku 1989, naštvaných na systém. A systém je Smer a Smer je systém."

Pochopiteľne, že takéto prirovnania sa derú na jazyk, ale je veľkou chybou to takto prezentovať. Naozaj chceš z tejto proti-slovenskej (prevažne zbohatlíckej a bratislavskej) spodiny prezentujúcej sa pod značkou Slušné Slovensko robiť akýchsi romantických idealistov? Títo ľudia sú nebezpečný, rozkladný element v našej spoločnosti jasne pracujúci v prospech globálneho Molocha. A ak nevidíš, že tu ide o absolútnu škodnú, tak si totálne naivný. To oni sú nielen prepletení so sorosovcami, ale priamo nimi organizovaní a financovaní. A ak nechápeš, prečo musel zomrieť Kuciak a prečo mala padnúť vláda, tak potom je mi ľúto, potom je asi zbytočné s tebou o tom vôbec diskutovať.

Emanuel

Lenže debata nie je o Kuciakovi ale o rozkole !! A teraz Vám pane, ukážem presne ako sa hlboko mýlite. Ten feši Fico, tisicklikový mohol hravo s prstom v nose poraziť #slušných. Hravo ale iba teoreticky ako si neskôr ukážeme. Stačilo urobiť pár krokov. Okamžite, ešte v ten deň ako sa prevalila 1. Zmienka o Kuciakovi mal odstúpiť Kaliňák ! To sa totíž robí v tzv. "Vyspelých" demokraciach. Tento krok bežný v každej vyspelej vyspelej demokracie má svoj jasný dóvod, ktory je zrejmý. Snáď ho taký šikula ako Vy chápe aj bez vysvetlenia. 2. Krok mala byť demisia policajného prezidenta a 3. Krok zatknutie všetkých "mafianskych zločincov", o ktorých "informoval " Kuciak, Vadalovcov aj slečny tajomníčku Troškovú ,bez ohĺadu na dókazy. 4. Krok výmena ministrov priamo, či nepriamo spojených s témov, vratane Matečnej a Madarica.5. Vymena, či obmena v SIS na cele s jej šéfom 6. Obmena Generalneho prokurátora
5. Medzinarodna vysetrovacia komisia. Toto vsetko sa malo udiať, okamžite, do 24, hodín. Pravdaže toto je len teoreticky možné. Pretože, Kaliňák mal takú silnú pozíciu voči strane a predsedovi, že to nespravil. Tým vrazil, spolu s Gašparom Ficovi a Smeru dýku do chrbta. A v tom je problém. V nepochopení moci. V jej mechanizmoch. Nakoniec toto všetko sa aj udialo skoro úplne vsetko, až na Matečnú a Troškovú, SIS a GP. Lenže to už Fico bol vyguličkovaný z vlády. Ako mohol nevedieť šéf SIS o priprave Kuciakovej vraždy ?? Ako mohli kurtizánu Troškovú , Vadalovu "paperu= husičku" pustiť k Ficovi ? Toto sú klúčové otázky. Láskavo si pozrite na YT, ruský seriál Spjaščije, pre Vás je aj s titulkami. Ktosi si dal tú heroickú námahu. Tam je rozobratá otázka rozkolu. Je to síce 8 dielov, ale stoja za to. Kuciak je tam hneď v prvom diele. Upozorňuje na Nicholsona, ktorý stojí v pozadí a nikto nevie kde je dnes. A ktorý to zkoordinoval. Kuciak je obeť, ale najskôr drogového biznisu. Lenže v úplne inom garde ako verejnosť rozpráva. Podobne ako bol Tupý. A tie správy mam z kriminálky. Prečo však, o tom nie je informovaná verejnosť ?? Opäť kardináĺna chyba.

Norman

vieš prečo nie si v politike?
Lebo iba naozaj analfabet by robil všetky tie ústupky, ktoré tu vypisuješ. Prečo by to Fico mal robiť? A prečo vlastne chceš, aby to urobil? Pretože Kaliňák je zodpovedný za vraždu prestitúta Kuciaka? Také niečo by bolo nenormálne!
Ak chceš vo svojom živote viesť takú ustupujúcu politiku, skús. Ale ja ani žartom nechcem, aby náš premiér, akýkoľvek, čo len náznakom tak ustupoval kurvám z mimovládok a spodine z ulice!!!
Bez ohľadu na to, kto je premiér. Prečo sú slováci tak ochotní sa zohnúť a dať sa dobrovolne bičovať ako psi? To je NENORMALNE!

Roland Edvardsen

Mňa najviac šokovalo, že niekto, kto zvyčajne znie ako "konšpiračné klišé" vyrobené Nkom odrazu obhahuje takýto extrémny postup, ktorý od Smeru nežiadali ani tie najzapredanejšie globalistické svine.
Mne to príde tak, že svarga jednoducho potrebuje zase oponovať za každú cenu. Ak napíšeš, že zem je guľatá, tak bude schopný tvrdiť opak. Prečo? Lebo svarga. :-)

Norman

ale veď to neznie ako on, ani to nie sú zrovna jeho témy, aj ti to poprel. Svarga by sa nezapieral :)
Bože, keď tí ľudia obesia Dzurindu a Mikloša, potom si môžu čo len otvárať hubu na Smer. Kým to nespravia, sú to zas len kolaboranti, ktorí v podstate podporujú systém.

Roland Edvardsen

Máš pravdu, svarga by nebol nejaká zbabelá krysa, nič by netajil a čestne by sa nám odhalil. Nemám pravdu, Emanuel? :-)

Norman

prečo by to robil. Okrem toho, Emanuel ťa nepozná, kdeťto Svarga áno. A Svarga nebol nejaký zbabelec a pletichár, aktivizmus a odvaha mu nechýbala, ako som ho poznal :)

Roland Edvardsen

Máš pravdu, že mňa asi nepozná, ale ja jeho áno - na jeho smolu. :-D

Emanuel

Umenie možného. Norman Vy jednáte priliš rytiersky. Rytieri sú však anachronizmom od vynálezu pušneho prachu. Prví to pochopili Japonci a zahodili pušky. A mydlili sa mečmi až do 19. Storocia. A na to došli. Zrejme ma nechápete. Pozrite, toto co som napísal, by nebola prehra Fica ale jeho výhra. VYHRA NA CELEJ ČIARE. 1. Zbavil by sa starych zlodejov. 2. Vyzeral by priam sväto 3. Vyčistil by silové zložky. To je starý mechanizmus moci. Myslel som, źe je to jasné, ale vidim že nie. Tým, ze odstúpi pár činiteĺov z danych oblastí, je system zachránený. Ako ked jašterica pustí svoj chvost, ten sa mece a jasterica ujde. Na Západe to majú vymakané do detailov. A mimochodom Kali bol uz dávno pripad na odstrel. Tie DPH retazce, pod jeho ochranou na Daňovom riaditeĺstve V BB, na ktoré sa nesmie obycajná daňovácka ani pozriet. A mnoho iných pikosiek. Tak ako som napísal, by vybehol Fico prave so Soros bandov. Pozrite sa na Orbána, to ie majster.

Norman

vtip znie skôr to, čo sem píšeš ty, Emanuel. Pripomeniem, že žiadne reči o veku nie sú na mieste, pretože 30 ročný človek ni eje mladý a ja už naozaj niečo pamätám.
Dám to ale len po bodoch
1. Smer žiadne dno morálne neprerazil, naopak, ľudia ho volili preto, lebo sa snažil ako tak zastvaiť úpadok a ržim zlodejny, ktorý tu zaviedli Dzurindovskí poskoci otrokárov, ktorí to celé úplne znoičili. Prirodzene, Smer to nedokázal napraviť, ale aspoň sa ako tak ktosi snažil. Nebolo možné viac aj preto, lebo sa naivní dali nahovoriť, že "Smer kradne". Ako keby kradnutie naopak nebola rovno oficiálna ideológia Dzurindovcov - divoký kapitalizmus 19. storočia.
2. Euro orčite nie je vlastizrada. Nebyť Eura, je tu ešte väčší divoký západ, pretože by sa s kurzom koruny robili také zlodejny, že sa ľuďom ani nesníva. Možno vo vyspelej krajine je vlastná mena určitá výhoda, ale určite nie na takom Slovensku, akým sme boli. Prijatie Eura bola priam nevyhnutnosť.

3. ten tvoj príklad a mnoho podobných - a to si doboha myslíš, že TOTO zaviedli Smeráci? Prepáč, ale ty si naozaj jednoduchší.

4. To so "slušnými ľuďmi" ti už skritizoval Roland. Ty naozaj myslíš, že tí ľudia chodili na námestia pre niečo iné, ako pre svoje bratislavské korytá? A ty naozaj máš odvahu napísať, že Systém je Smer? To už je naozaj totálny nezmysel a nikdy by som neveril, že to niekto môže myslieť vážne. Ty máš koľko rokov, keď si nepamätáš gazdovanie Dzurindu a Mikloša? To nie je možné.

5. Smer je kritizovateľný, ale nie zo strany špinavých globalistických svíň. A rovnako bola škodlivá prehnaná kritika zo strany národovcov. A Smer je kritizovateľný za svoje naozajstné zlé kroky a ľudí - škodlivá zahraničná politika s Lajčiakom, Raši , Maďarič, Kažimír ... Ale ako tendencia to bol sľubný prostriedok - ale slováci sa zas dali zmanipulovať kecami o "kradnutí" a "korupcii" - to je ako keď komunisti hovorili o "vykorisťovaní" - prázdne tupé kecy.

Emanuel

1. Ja súhlasim s tým, že Smer prisiel k moci aby napravil Dzurindizmus. A nesuhlasím , že sa o to pokúsil. Prvá vec , ktora bola chybná, že Fico sa upísal diablovi Fleischmanovi- FLAŠIKOVI. Druhá, že si tam nechal namontovať Lajčáka. Mne je jasné, že to bol príkaz globalnych elít. Naivný si nič nenechali nahovoriť. V Smere boli starý zlodeji od pociatku. Paška, raši, pociatek, kaliňák, široký, flaska, pentaci. Dzurinda pustil strategické firmy do zahraničia. Smer vytvoril úplne nové mechanizmy na rozkradanie státu ako reťazce DPH, ktoré kryje NAKA. Eurofondovy priemysel, kde sa rozkradne okolo 30 až 90 % percent rozpoctu. Mechanizmus tzv. Restruktualizacie, kde sa odpíse 85 % dlhov a zničia malé firmy, vid Váhostav a Široký. To je skutočne prevŕtanie dna. A vrchol je šafárenie Sorošovych mimovladok, tie tu majú raj. Usmev ako dar, Anjel, prepojenie charity a exekučnej mafie.
2. Vsetci si nechali Euro, okrem nás. Máme vyšše europske ceny a slovenské platy. Máme najvácšiu drahotu z V4. Mena je vzdy nástroj ovladania. Dnes už nie je ani tieň pochybností, že mám pravdu ja. To už priznávajú aj Nemci. Ze bola chyba prepojit slabé a silné ekonomiky cez menu. O tom ziadna ....Aj v tom sa prejavil Fico. Dzurinda ho do toho navliekol a on bol zbabelý vystupiť. TO JE VLASTIZRADA.
3.Bohužial, toto zaviedol Smer. Pretože Kaliňák zlyhal ako minister. Nečistil chliev.
4.Roland mi neuviedol argument ani jeden. Nechajme Blavacku kaviaren bokom. Tych je 5 a pol. Ja hovorím o tych nasratych 50 000 na námestiach. Frustrovanych, exekuciami od statu, bez moznosti zachrany a žijúcich od vyplaty k vyplate. A tých nezaujímal ani Kuciak ani Harvan. Je tu jednoducho priveľa nahnevanych a ožobracenych poctivo pracujúcich. Na ktorých štát kašle a nechal ich zničit ľudmi ako Široký, ...
5. Ja nie som globalista. A prehnaná kritika zo strany národovcov ?? To je frk ? Veď to bol Smer kto krágloval Kotlebu ako župana, zastavením toku peňazí. Mimochodom protiustavne. A bol to Smer, kto tam inštaloval paštikára Luntnera, zjavne dementného ale SOROŠOVCA ako bič. Adventistu na steroidoch eurofondov. Smer je v systéme,systém sa ho chystal vymeniť, kvôli migrácii. A jeho dvojtvarnej politike. Až vtedy Fico zacal kotkodakať Soroš,Soroš. Lenze bolo pozde. Zakladna otazka co robila SIS ? A tam je odpoved. Pozri si ten film. Serial Spiaci Spjascije. Neolutujes.

Norman

1. Kompromisy boli, ale lepšie ako nič. Druhú stranu sme tu videli predtým 8 či 12 rokov. Kedy, ak nie práve na začiatku si Smer zasluhoval šancu? Už vtedy bol Smer zlý? Ja neviem, rozprávam sa s voličom SDKU??
Takže Flašík, jeden či zopár zmrdov obrezaných - zato všade inde ich bolo v prenesenom zmysle 100%.

Reťazec DPH vytvoril Smer? Ktoré kryje NAKA? Nepreháňame to už trocha?
Toto je KAPITALIZMUS! Chápeme. Ľudí ako vy vidím aj v komentároch HS, ale tam je škoda to vysvetlovať. KAPITALIZMUS!!! Vieme? Tie posraté mechanizmy sú priamo v ňom, to nevymyslel Smer.
A Šorošove mimovládky azda vymyslel Smer? Ak Im Smerácka vláda je nútená dať 20 melonov, tak ťa ubezpečujem, že globalistická by im dala 100 melonóv. V takom pomere.

2. Nemáš pravdu s Euro, Je to zložitá vec, ak to niekoho poškodilo, tak Nemcov, ale pre Slovensko to bolo za daných podmienok výhodnejšie. Samozrejme, keď v 2008 roku židia vyhlásili krízu, všetky nádeje padli.

3, Kaliňák nečistil chliev? Nie že by som bol obhájca kaliňáka, Šariské Michalany nechajú pozdravovať, ale to čo je za nezmysel, Kto to povedal, že nečistil? Vyjebaní zlodeji, ktorým práve bolo zamedzené kradnúť.

4, Všetci manifestanti bolo blavácka kaviaren a im podobní, skutoční zlodeji, parazite na štáte, na úradoch a štátnych zakázkach. Na námesti bolo maximal 20 000 a to je celá posratá kaviareň, a zopár idiotov z iných miest, Je to spodina, odpad, a ak sa s tými ľuďmi stotožňuješ, robíš ťažkú chybu. Ja som tam zopárkrat bol a videl som ich osobne, vlastne skoro vždy, Drzá rozmaznaná spodina spoločnosti. Prasce a debili. Stačí toľko ako argument?

5. Smer prirodzene krágloval Kotlebu, keď sa tento staval ako hrdina proti všetkým, tak dostal, čo chcel. To bola práve tá blbosť Kotlebu, za ktorú všetci platíme. Čo sa týka kraja, to je úplne jedno. Kotleba tam bol - on sám si prehral voby v nasledujúcom období. Lundtner je idiot, ale na tom prd záleží. Smer nieje systém, systém je KIska a anglosionisti - nedokážeš rorzznať ten rozdieľ. myslíš si, že kuciakova farebná revolúcia bola iba žart, hystérua opozície na tlačovkách bola iba zo žartu? Tak im bež pomáhať,rozkop zvyšky Smeru a začni do boha znova budovať židovský kapitalizmus. Nie si sám, podobných nepoučiteľných je veľa, človek vám chce roky pomáhať, ale toto je neuveriteľné.

Jediné čoby to vysvetlilo, ak si naozaj Svarga.
Potom naozaj len zbytočne mínaš môj čas, kurva.

Emanuel

Ani na vojne som nemusel do pozoru hneď, až po 6 metroch . Nechám Vás vychladnúť. Zatiaĺ len nesmelo , že naozaj volič SDKU nie som, ani som nebol. Iba SNS a ĽSNS. A viete prečo ? Poznám situáciu z praxe. Prax je biznis. A tá prax je iná ako vravíte Vy. Čo mám teraz robiť, mám sa zaprieť ? Ak mám s Vami a Rólandom Edvárdssonom ako asi znie jeho meno správne, len nadšene súhlasiť. Stačí mi to naznačiť, síce isto nebudem. Spokojím sa s občasným nakuknutím sem ako doteraz. Rozhodne Vám nepokazím oné, poondené, nadhľad. Ja som motýĺ Emanuel. V cylindri a s paličkou. Bola taká rozprávka. Pre deti. To mi dali moji rodičia. Rozhodne nič rozkopávať nebudem. Nech si to miliardári zo Smeru užijú v zdraví. Nie ako ten Palo Paška. Už viem čo je tá svarga. Našiel som to v encyklopédii.Dobre, kurva. ( kurva je len tak, chcel som sa Vám vlichotiť, všimol som si , že Vy to rád)
https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Svarga

Norman

"Poznám situáciu z praxe. Prax je biznis."

No veď práve. Uvažovanie podľa bizmisu, podľa svojich osobných záujmov, je to posledné, čo privedie človeka k pravde.

Ale všetci sme v nejakom biznise - máte dojem, že NIEKTO, ktokoľvek, je mimo tohto sveta? Takže Vy a vy ste mali biznis - a ľudia zo Smeru Vám a vám ho prebrali? Áno, to je základ všetkých tých ukrivdených rečí - Smeráci Vás a vás odstrčilo od koryta a tak teraz skučíte na námestiach.
Som rád, že ste to v podstate sami priznali.

(Vykanie na webe je v podstate prejavom odstupu a nepriateľstva, ale keď ste s tým začali, tak dobre).
( Svarga je jeden Rolandov známy, neviem prečo Vás Roland považuje za neho, to je ale len nepodstatná drobnosť a jeho problém, nie náš. )

Takže, drahý Emanuel, vôbec sa nemusíte zapierať. Ja vôbec nemám rad lichotníkov, to ma naozaj urážate, ale nemám ani náladu sa zas baviť s niekým, čo nevidí, aké názory tu máme my. Mňa už nebaví sa s ľudmi Vašich názorov hádať, chcem konštruktívnu a ľudskú debatu. Často sa síce dám strhnúť do vysvetlovania, lebo ma zaujíma, kde sa dotyčný preboha mýli. Vo vašom prípade z toho vyšlo otvorene, že ľudia sa mýlia pre PRACHY, pre "biznis", pre svoje vlastné záujmy - určitý stupeň úprimnosti Vám nemožno uprieť.
Proste preto neznášate Smer, lebo zlodejské pomery, čo si vytvorilo SDKU a vôbec globalisti len pre seba a svojich zahraničných pánov, aspoň mierne obrátil. Je to ako v komédii, kde zlodej kričí:
"Chyďte zlodeja, určite je to zlodej, ja to poznám, kradne tam, kde som včera kradol ešte ja. A dnes nemám kde".
Ale ešte aj v tomto ste na strane globalistov, teda nie na strane domácich.

A čo má znamenať tá urazenosť? Vy sa nechcete zaprieť a myslíte si, že my sa tu kvôli Vám či kvôli akémukoľvek internetovému zjavu máme zapierať? Nik, ani BOH, Vás sem naozaj nenúti prísť - Vy sami vidíte a cítite, že tu na to ideme otvorene a úprimne, niečo, čo nikde inde nie je.
Ale baviť sa tu o v podstate o SDKU stoke naozaj nemienim. Ani o jej klonoch, prozápadných SASkách a podobných. Vytvorete funkčnejšie strany, ako bol Smer, potrestajte Dzrurindovcov a Radičoovcov, odstránte ich z mimovládkach aj s mimovládkami - potom sa môžeme zaoberať neduhmi, ktoré má špecificky Smer. Ale zhadzovať beštialitu anglosionistických vrahov na ako tak domácom voličstve postavenú stranu či strany - to Vám a vám, proglobalistickí zločinci "z praxe", zatrhneme, a dúfam, že tentoraz naozaj nie len naoko, podvodne, sametovo.

Som sa dostatočne nezaprel, alebo ešte ? Nič v zlom - každý deň treba na svinstvo nadávať a budeme to robiť. No hej, bolo by treb viac, činy, ja viem, nemáme dostatok moci - ale nadávanie na zločincov si nedáme zobrať.

Emanuel

Asi Vy sa stretávate väčšinou s týmto. Ja som však idealista. Nie ,naozaj mi žiaden biznis neprebral Smer . Pod biznisom som myslel to, že vidím ako ide život celkovo. A poviem Vám nejde dobre. Ide veĺmi zle. Celé zle a celkovo zle. Priveľa úradníkov na tak maličký štát. Niekde som nedávno čítal, že Slovensko zamestnáva 400 000 ľudí. Šialenstvo. Ľudia si myslia, že ich sa to netýka ale týka. Týchto 400 000 v prevažnej miere parazitov, doslova terorizuje celé Slovensko. Pretože tu nejde len o ich plat.Plat je najmenšia škoda. Problém, je že paraziti si vyvinul vysoko sofistikovanú formu kradnutia. Rôzne "obchody" so štátom a na štátnom. A presne tento biznis, túto prax som myslel. Pravda ja som sa toho nikdy nezúčastnil, ani neplánujem zúčastniť. Dokonca ma taká myslienka ani nenapadla. Čo mi však vadí je, že takýto zlodeji-paraziti rozkrádajú moju vlasť, moje dane, môj štát. Vyjadril som sa dostatočne už jasne.
Môj odhad je že asi 320 000 z tých 400 000, je absolútne zbytočných. Nedávno sa spustiĺ, strašný krik, keď úplne logicky Zsolt Simon poznamenal, že za súčasnej situácie, keď je prakticky nulová nezamestnanosť, by mali zrušiť Úrady práce a úradníkov presunúť do výroby. No to ste mali vidieť, ten cirkus. Že ako to myslel, že snáď si nemyslí, že úradník môže muklovať pri páse ! Aha, takže na muklovanie , rozumej prácu sú tu ostatní. Úradnik nesmie pracovat. Hmm. Tak to je tá prax, to je ten biznis. A by ste sa divili, do skupiny prarazitov zahŕňam aj mimovladkarov. Vóbec neviem pochopiť, že ste ma tam priradili. Pretože ja som človek z výroby. Malý Mak. Makový motýl Emanuel. Ktorý poletuje životom, biznisom, praxou, na názve nezáleží. A pri tom poletovaní, vidí ako je štát rozkrádaný. Tak neviem, mám byť ako činska opica a zakryť si oči, uši,ústa ? Pretože už tu vládne 10 rokov + Róbertek. Tak nejaká zodpovednosť na neho padá. Veď on dáva dotácie aj tým anglosionistickym mimovládkam. Prečo neprijal proti Soroš zákon ako Orbán ? A vóbec zákon ako majú v USA či Izraeli o zahranicných agentoch a agenturach. Úplne z Vami súhlasím, že treba potrestať Dzurindu s Miklošom za vlastizradu. A som za trest smrti.. verejný najlepšie. A kedže tu roky bašuje Robertek a má zodpovednosť za stav, tak musím kritizovat jeho a nie Carnogurskeho z roku 1989. On drží veslo aj dnes. Hoci chcel zbabelo ujsť pred svojimi chlebodarcami, čo mu pomohli k moci do tepla a sucha prezidentskeho úradu. Skrz, naskrz zbytočného ako ste trefne konstatovali tuším Vy !

Roland Edvardsen

Pokiaľ Emanuel nie je svarga, tak sa mu úprimne ospravedlňujem, ako vážne. Ale tá podobnosť v prejave a v názoroch je naozaj zarážajúca: http://nadhlad.com/content/koniec-diskusie Keď sem Emanuel vpadol, tak pri svojej obhajobe katolicizmu používal obdobné argumenty ako svarga, vrátane lepšieho stavu kolónií katolíckych krajín. Samozrejme, že sú tu isté rozdiely: Emanuel vyká, tvári sa, že nás nepozná a nepoužíva smajlíky. Ale inak je to skoro celý svarga. :-)

Emanuel

V živote sa stávajú aj horšie veci. Moja generácia je zvyknutá. Nás kádrovali neustále. Keď sme šli na Iskru, potom Pionier, Stredná skola, Vysoká, vojna, zamestnanie. Život. Vždy boli aktivisti ako Vy. Zvykli sme si. Aj Vás budú kádrovat, ľudia ako Vy. Aj Vy si zvyknete.

Roland Edvardsen

Emanuel, pochopiteľne, že sa môžem mýliť, keďže v tejto virtuálnej realite nemôžeš mať nikdy 100% istotu. Ľudia sa vedia naučiť kopírovať prejavy, maskovať sa.... A ako som už písal: ak sa mýlim, tak sa ti hlboko ospravedlňujem. Ale myslím, že sa nemýlim, hoci sa snažíš zakryť, kto v skutočnosti si. Emanuel, si si istý, že si nikdy neprispieval na prop? A nechceš nám prezradiť niečo o sebe? Nie si náhodou vyštudovaný technik? :-)

Emanuel

Technik ? Som obyčajný kšeftár, akých sú milióny po celom svete. Netrápte sa rytier Roland. Tento boj sa nedá vyhrať, čím skôr si to uvedomite a pripustíte, tým lepšie. Ľudí je ako sračiek, povedal nejaký klasik filmového plátna. Budú prichadzať a odchádzať . Keď som bol mladý, zažil som, alebo skôr prežil prvú lásku. Zlomila mi srdce. Roky som hľadal podobu s ňou. Strašne hlúpe, obludné. Nehľadajte ľudí z minulosti. Nevrátia sa, nechajte ich žiť svoj život. Žite tu a teraz. Táto jednoduchá pravda mi zmenila život. Ošúchané klišé, škoda, že sa ním ľudia neriadia. Asi Vám tá svarga zlomila srdce. Netrápte sa, príde druhá, krajšia, tej zlomíte srdce zase Vy. Nechajte tú energiu prúdit okolo Vás. Prúdiť okolo Vás nie Prudiť Vás. Žijete na Slovensku, tu je krásavíc. Prosím Vás, krása žien tu nemá cenu. Počkajte si.

Provokatér

Komparatívnou analýzou Svargových a Emanuelových textov som dospel k zisteniu, že ich endoplazmatický otlačok je zhodný na 99%.

No to zaujímavé som zistil až pri overovaní týchto výsledkov: pretože môj vlastný e. otlačok odmysliac si rozdielny ateistický naratív činí niečo okolo 88 až 98% zhody a nielen s ním.

Teda konštatujem, že sa pokojne môže jednať aj v Emanuelovom prípade len o náhodu, hoci takáto podobnosť je naozaj pozoruhodná.

Točíme sa tu v kruhu, pričom každý sa tu snaží primäť k činom toho druhého namiesto seba a preseknúť tak ten bludný kruh rečí.

No práve táto snaha je príčinou aj následkom tejto anomálie.

A práve preto som sa rozhodol opustiť tento okruh a konečne aj naozaj preseknúť tú slučku obesenca nejakým skutočným činom.

Ešte raz a už navždy posledný raz s pozdravom Sloven, ďakujem za všetko, za všetky Vaše cenné postrehy, rady a kritiku.

Držte sa tam vonku a nikdy sa nenechajte uvariť!

Norman

Slovan, skutočný čin býva tragický, zvlášť ak je posledný - ale aj ten treba raz spraviť. Treba si ale vybrať správny čas. A správny objekt. A dokonca by som v podstate činy neodporúčal, prinášajú karmu.

Mimochodom, absentovanie Ľuby svedčí tiež o niečom zlom.

Ale ako píše Emanuel - život je triviálne hrozný a treba sa aj s reálnymi stratami a prehrami zmieriť.

sandro

Predpokladam, ze ta sa vyhrieva niekde pri mori na Kryme a cita Rusku poeziu. Zase sa ozve, bez nej to tu nema ziadnu uroven:)

anonym

na kryme iba proshchaj svobodnaja stixia

Norman

Po pravde, to je lepšie byť ťažko chorý alebo tak nejako.

sandro

Ved u teba by som takeho Puskina ani nepredpokladal. Pisem o Lubov. Neber to osobne. Inak nebyvam paranoidny, ale mam pocit, ze som tu mal jeden kratky prispevok, ktory zmizol..Mozno som to len zle odoslal...

Norman

Takže ani nevieš, či tu bol, ale napriek tomu sa pýtaš?? Tu nemiznú príspevky bez toho, aby sa s autormi nediskutovalo a nedostali šancu (ak to teda nie je nejaký úplný sprostý anonym). Ako nechápem, čo sa ako pýtaš. Jasné, mažú sa tu príspevky, ktoré obsahujú sprosté ruské nadávky, ako kiska, piškin, sobaka, medveď, nataša a podobne. Alebo čo ti mám odpovedať?

sandro

urcite som klikol na button odoslat, preto som som sa pytal, navyse prispevok bol skor osobny a nemal velmi co k danej teme povedat. Zhoda nahod, proste som sa spytal. Netreba byt kvoli tomu podrazdeny, proste som si chcel overit danu vec a moznost interneho chatu tu nie je.

Norman

Chcel by som upozorniť, že človek, (nie Sloven, Nie Emanuel, a samozrejme nie Roland) ktorý je tak zúfalý, že sa príde zas ponižovať a prosiť tu o pozornosť, v mojich očiach definitivne klesol medzi tých, čo si zaslúžia len poľutovanie. Čo som aj prejavil.
Napriek tomu chcem znova pripomenúť, že naozaj tu nebudú tolerované žiadne osobné útoky, ani iné príznaky pravideľných záchvatov agresivity, či ako to nazvať. Milosť občas možno dostať, ale nie je na to nárok.

Špeciál v prípad starých pánov, ktorých už nik ani nepočúva, ani traja ľudia, špeciál v ich prípadoch by som pomlčal, lebo čokoľvek napíšu, je projekcia len a len ich vlastných problémov.
A to je teda naozaj nechutné, ako písal Grigorij Klimov.

Nie je na to už čas, doba je výbušná.

Norman

S posratými ruskými seriálmi mi dajte tiež pokoj. Čo sa tam dozviem? Kto je tam zlý? Sionistická banda? Nie, stavím sa, že nie - zlí sú zas rôzni "fašisti". To už aj Fico so svojím upozornením na Soroša povedal viac, ako všetky ruské seriály dohromady. Ešte dodaj, že si máme pozrieť KOB, a budeme doma.
Aká SIS mala čo robiť? A PREĆo sa teda systém snžil Fica vymeniť? Kvoli migrácii - a TO ti je málo????
Aha, takže Fica chce systém vymeniť, a ty do Fica tiež kopeš - takže TY si tiež agent systému, určite väčší, ako Fico. Vieš ako takým hovoril Lenin.

Roland Edvardsen

Ale predsa len vidieť túto klasickú "HS mentalitu" v akcii na Nadhľade v takejto pekne zosumarizovanej forme možno nebude na škodu, keďže sa dá na tom pekne demonštrovať akým zlým smerom sa časť Slovákov vydala. Ak by som chcel vytvoriť vzor "alternatívneho blázna", tak nemyslím, že by som ho dokázal prezentovať tak dokonale ako v tomto autentickom prípade. V tom mechu nájdeš všetko: obdiv k Tisovi, Rusku, Stalinovi, anti-Smer, pro-Orbán, anti-Hitler a anti-Nemecko, fanatický abrahámizmus, kreacionizmus, vakcíny, bájnych Slovanov, iluminátov, ufónov, zlú gramatiku - skrátka úplne všetko, čo dnes v alternatívne má letieť. Všimni si, že neexistuje skoro žiadna oblasť, v ktorej by sa odkláňaľ od typického "HS klišé". Ani jedna jediná. Ja som párkrát premýšľal, či to niekto naozaj umelo nevytvoril, ale ono je to bohužiaľ asi naozaj realita. A práve táto skutočnosť je ešte desivejšia, než keby to bola len nejaká hra.

Emanuel

Aký ste srdnatý.veď chlap v najlepšich rokoch , musí mať vajká, inak by to bou kapúň, prepytujem. Pvrvý by som sa bil za Fica, verte mi, vera prvý. Neda sa. Teraz však podporujem ĽSNS, VODCU bez vojska. Snád ten Uhrík. Voľjako vypučí.
A možno ten mladík Edko, či Róland, či jak od teórie k tým činom prejde. Lebo ja som človek preživší po 60 ke. Neviem čo je KOB ? Naozaj neviem. A toho agenta ni Lenina ste nemuseli. Poznám pravda. Takto sa Vás opýtam ! Bojííte sa ? Pozriet 400 minút filmu . Priznám sa , ja som začal večer a dopozeral nad ránom. A žena o tom nevedela. To sú inakšie veci.

Norman

je dobre, že Vás ten seriál zaujal, Aj ja som sa tu včera pochvalne vyjadril o inom seriáli, človek narazí na veci, ktoré ho zaujmú, inšpirujú, na tom nie je nič zlé.
Naozaj sa vás nechcem teda nijako dotknúť v tomto smere. Ale treba si aj uvedomiť, že všetci máme za sebou rôzne obory a rôzne špecializácie, a to aj v oblasti mimoprofesného života. Ja si ten seriál určite raz pozriem, počul som o ňom a verím, ako sa vyjadrujú viacerí, že by bolo dobre, aby ho videl široká populácia v TV. Verím tomu, je veľa vecí, čo by mala verejná TV poskytnúť, dať tomu nielen mediálny, ale aj spoločenský priestor.

Ale ja mám za sebou naozaj nejaké roky aj práce aj premýšlania. Vaša ponuka toho seriálu mi pripomína ten vtip, ako ide gynekológ po dlhej šichte domov a pod bránou mu cigánka povie" Dchaj dvacku a ukchážem ti pchíiču". Nie, nie, ruský seriál nie, už nie túto uroveň, nemám zaújem, bože netrestaj ma.

Emanuel

Véĺmi dobre a presne, mapuje technológiu rozvratu a najdanizáciu štátu. Je tam aj kaviaren, aj mimovladky aj média aj tajné služby. Začína to Kuciakom, teda ritualnou obeťou. Len tam je to žena. Asi Politkovská v reálii Ruska. Tych mŕtvych je tam požehnane.
Á čo mala robít SIS ? Presne to čo v tom filme. Bojovať proti tej sion bande ako ste sa vyjadrili. Lenze SIS nemôže lebo je len pobočka inej telavivskej agentury. Ved aj ten odposluch nám dodali oni.:))))

Norman

Dobre, Emanuel, naznačovania v seriáli ...
My sme tu rovno napísali prvý deň, že Kuciaka zabili globalisti za účelom provokačného rozpútania farebnej revolúcie, o ktorú sa aj pokúsili. Podobné naznačovania v seráloch - to je tak na úrovni totality , za komunistov, aj vtedy to bolo k ničomu ... ale v poriadku.
Široká populácia niekedy potrebuje veci naznačené, niekedy treba tak veci zabaliť z legálnych dôvodov (viď kauza holokauz ) - ale pokiaľ to ide, my skúšame veci vyjadriť čo najjasnejšie a najstručnejšie.

Niektoré veci sú predmetom diskusie, niektoré už nie - tie druhé sú brané ako určitý predpoklad spoločného fungovania.

Rovnaká logika vládne všade, nie je to nič neobvyklé, len si musí každy uvedomiť, nad čím tu už nešpekulujeme. V prípade potreby prípadne upozorníme.

Pritom je to vlastne jednoduché. Slovensko je teraz len slabá kolónia, kde aj oficiálne rozkazuje MOLOCH zo zahraničia. Nie domáce strany, ale tento MOLOCH je zdroj biedy. Kto s ním kolaboruje je v prvom rade zlom. To je skutočné zámerne zlo, vedomý nepriateľ. Zvyšok je už len lokálna nešikovnosť či sprostota, v horšom prípade primitívna nenažranosť.

Ako príklad, preto vyhodnocujeme, nie kto je aký "charakter", či dokonca kto čo dosiahol, a čo kecá teraz, ale hlavne to, kto je najviacej spojený s jedovatým molochom: Mistrík, Kotleba, Harabín, Chmelár,tá Čaplavá či aká, alebo kto ... Lajčák? A nie že by som bol paranoik či skeptik, skôr opakom býva zvyk, ale ja za týmito všetkými kandidátmi vidím kábel, na ktorý sú napojení. Ten kábel je priorita, zvyšok je skoro jedno. Kiska mal silné spojenie, ako desať Hurvínkov, syntetický žid nadrátku - aj sa tak správal. No, možno to nebolo vidieť, ale potvrdilo sa to.

Takže o tomto zle sa tu bavíme, ukazujeme jeho prejavy a jeho slabosti. A čakáme na možnosť, keď mu budeme môcť rozpárať bachor (aby som to uzavrel nejakou peknou predstavou)

Emanuel

Nechcem tu obhajovať cudziu prácu. Ten serial jasne veci do detailov pomenoval. Prekvapujúco dobra práca. Nacionálna.
Poďme k domácej scéne. Ja s Vami súhlasím. S tým Molochom. Som rád, že doslo k pokusu o Majdan aj u nás. Trochu to vyčistilo vzduch. Robko si myslel, že po SZMácky s tym vydrbe. No podrbali jeho. Tak mu treba. Už to potreboval. Ľudia sa boja kríz, ale to je chyba. Teraz su veci jasné. Väčšine.

Norman

Ja proti seriálu a jeho propagácii nič nemám - ale nech ho nik neponúka mne:)

Neviem, či ale chápete, že pokus o Majdan na Slovensku usporiadal ten Moloch. Rovnako, ako originál Majdan na Ukrajine.

Smer a Fico si naozaj mysleli, že s vecami vydrbú. Ale chyba, ktorú spravili, nebolo to, že neustúpili podľa vašeho návrhu hneď na začiatku, že nekapitulovali hneď na začiatku. Ich chyba bola, že vôbec ustúpili Hídu
- Nemali ustupovať ani o krok a radšej, ako robiť ústupky, mali nechať zradcov z koalície, Híd, nech si oni podrežú pod sebou konár. Ale čo je najväčšia vina Smeru, to je to že už dávno predtým, než globalisti odfaklili Kuciaka, mal Smer začať tlačiť a čistiť scénu. Najmenej pár rokov predtým, napríklad Orbanovským spôsobom.
To Smer neurobil, zlakol sa konfrontácie, zas dal prednosť ústupkom a ilúzii dohovoru s globalistami. Ale ten nie je možný, so zmijami sa nedá žiť v jednej miestnosti.
Fico, ako väčšina populácie si azda myslel, že teoria o anglosionistoch, Sorosoch a podobných, je len mýtus. Keď sa presvedčil, aké je to hlboké a reálne, bolo už príliš neskoro.

Pochybujem, že by Fico bol schopný prestaviť svoj obraz sveta tak, aby zodpovedal realite. Ale nie je to vylúčené. Stále ešte leží moc na ulici.

Emanuel

Nemôzem predávať čo nie je moje. Jeden síce predal Karlstejn. Ale to bolo dávno. Toĺko k seríalom.
Vašu otázku v druhom riadku som pochopil ako skvelý humor. Odpovedám. NAOZAJ TO CHÁPEM. ALE NAOZAJ.
S malým dovetkom, v tom seriali, je to naozaj skvele vysvetlené. Chápete, ruská škola filmu pre pospolitý ĺud.

Norman, jeden by výskal na tou zhodou, až na jedinú odlišnosť. Čo som navrhol, nie je ústupok ale tvrdý úder. Predstavte si ten krok nie ako ústupok ale ako čistenie, ktore spomínate . Súhlasim, že to mal začať dávno. Ten podľa Vás ústupok nie je nič iné len rozbeh pred penaltou. Aby ste kopli dopredu, musíte ukročiť dozadu.
Aj čo sa týka Fica suhlasím. Musím sa priznať k strašnému poklesku a hriechu. Keď som videl Fica v šoku ako začal mekotať o Sorošovi s vyvalenými očiskami. Tak som mu to prial. Tešil som sa, škodoratostne. Na tu máš, aby si vedel, aké to je, keď si robil pohon na Kotlebu ! Zrejme neušlo Vašej pozornosti, ze najnovšie Danko, odstartoval to isté čo Fico. Tým len potvrdil, že inteligenicia nie je práve jeho . Vratil sa z Izraela celý od slizu. Otrieskal si hlavu o múr a prisahal, že zniči vsetko národne. Myslim, ze nepochopil vôbec ale naskrze nič.

EMANUEL

Snažím sa krotiť svoje nadšenie pre čokolvek a kohokoĺvek. Musíme akceptovať život aký je . Mne sa Harabin páči veľmi, nevidím v ňom to čo Norman. Považujem ho za osobnosť idúcu proti prúdu, rozhodne to nie je žiaden sloník. Navyše čakanie na akéhosi novodobého slovenského Svätopluka je podľa mňa čakaním na Godotta, či Sitnianskych rytierov. Pravdu povediac, neviem, čo lepšie si môžeme v reále priať ako je Harabin. Harabin je jediný dobrý kandidát ktory sa vyskytol. Má v sebe úžasnú silu a inteligenciu. Radšej nepokračujem, aby som neskôr nemusel brať svoje slová späť. Skôr mám obavu o jeho život, nemám ilúzie , že sily v pozadí, sú schopné hocijakého činu vrátane vraždy. Maďarsko už stratili, čiastočne aj Čechy, neviem, či prekúsnu aj stratu Slovenska. Na Slovensku nie sú zvyknutí na odpor.

Norman

ani ja sa nemienim prieť.
Proste som s tým stavom a možnosťami nespokojný.

Sloven

To, že je slovo Žid, či žid nadávka tvrdia samotní židia :)

Však sú tu aj iné zrejme tolerantnejšie výrazy ako napr.: ty obrezaný vecheť, či prosto židák, finančný špekulant, potkaní psycht, k ženám aj napr. vysokotolerantné obrazomalebné ustálené slovné spojenie - ty stará nosatá kobyla a pod.

Židia sú na Slovensku už od spotvorenia sveta naozaj veľmi obľúbení.

Asi by sme ich, ale naozaj mali začať volať neják ináč, nejak kultúrnejšie a hlavne humánnejšie napr.: Ako hej poď sem ty Róm, Cígaň, či kieho ďasa syn a možno aj nosatý asasín, teda napr. hej ty večný zabiják Palestínčanov, by bolo celkom priliehavé označenie.

Ale mne sa aj tak asi najviac páči sa nimi nezaoberať vôbec, ale prenechať ich radšej odborníkom. Či už na psychiatrii, alebo rôznym "biológom", ich mozog by totiž mohol byť naozaj cenným materiálom k objasneniu rôznych duševných a aj fyziologických anomálnych procesov podobne narušených jedincov.

A tým nevravím, že títo nosatí cigáni sú nejak obzvlášť narušení, len že si to sami myslia. A to je naozaj počudovaniahodné a možno hodné aj nejakej hlbšej vedeckej štúdie.
Kedže sú vraj vyvolení, tak len konkrétne zvlášť o nich.

sandro

toto by Polacek nenapisal. Otazkou je, kto momentalne spravuje Medzicas, kedze Polacek ma Slobodny vyber. Naopak, Kedysi tam pisal nejaky Juris, ktory Kotlebu priamo podporoval. Je to velmi divne.

EMANUEL

Kotleba nepochopil, že dnes je rok 2018 a nie 1930. Krásne to predviedol ako Župan. Keď nastupoval do úradu, predpovedal som mu, že buď zahviezdi alebo zhasne. On zhasol. Veĺmi by som si priaĺ, aby Kotleba bol niečo viac ako priemerný človek. Lenže on je priemerný. Ak by chcel uspieť, musel by vsetko svoje úsilie podriadiť jedinému cieľu. Túto vec on nedokáže. Boli ste to Vy, kto tu rozoberal osobnosti ako Štúra. Štúr podriadil cieľu vsetko. Úplne všetko. Kotleba toho nie je schopný. Navyše jeho schopnosti sú na míle ďaleko od povedzme Štúrovych. Štúr k sebe lákal šikovných a talentovaných ľudí. Kotleba neznesie vedľa seba nikoho šikovného. A bez múdrych ľudí sa nedá dokazať nič. Túto axiomu chápali aj boľševici.

Sloven

To čo si napísal je hlúposť..

Buď je niekto extrémista alebo je naopak priemerný..

Vy mu, ale vyčítate oboje.

Keď vám vládne vlk tak stažujete, keď vám chce vládnuť baran, jeden z vás tak je tiež zle a vy si radšej vedome zvolite vlka v ovčom rúchu..

Tak máte čo ste chceli..

Keď sa nedokážete a ani nechcete postaviť na vlastné nohy..

EMANUEL

Hovorí sa tomu alogizmus. Čo ste napísali sú Vaše vlastné teorémy. A okrem toho nikdy som nepovedal , že Kotleba je extrémista, a už vôbec som mu to nevyčítal, prečo by som aj mal ? Ja mu nevyčitam vobec nič. IBA A len konštatujem, že od priemerného človeka sa nedá očakávat níč len priemer. Naviac , ak žiarlivo stráži aby ho nikto neprekročil. Preto sa obklopuje priemernými a podpriemernými ľudmi. Ostatné ste si vymysleli Vy sám a vložili mi to do "úst".

Sloven

To je pravda, vlastná medicína vám ale nejak nechutí..

Emanuel

Skutočne. Možno som jednoduchý ale ja nenachádzam v tých Vašich slovách žiadne myšlienky ani argumenty. Vidím len snahu sa pohádať a sporiť sa pre samotný spor. Priznám sa, už som na to starý, pubertu som absolvoval dávno.. musíte si na hádku nájsť iného partnera.

Sloven

Treba sa proste obrniť.
Podľa mňa ste naopak dosť rozumný.

Chcel som len poukázať na to, že taký "ideálny" hrdina, ktorý by všetko obetoval pre národ sa nikdy nenájde a pokiaľ čakáte na spásu od židovského vykupiteľa, keď čakáte na showmana, ktorý zahviezdi, tak to je práve tá chyba, pretože takýmto slniečkam, hviezdičkam už z princípu nikdy nejde o národ.

A vždy tak ako zažiaria - tak aj zhasnú..
Takže takáto vaša predpoveď má cenu poľnej trávy.

Keď čakáte nejakého dokonalého supermana, tak ho s najvyššou pravdepodobnosťou aj dostanete, no jeho správanie vám nebude zrovna trikrát po vôli..

Ako som ho takto skrz seba demonštroval, ako negatívny príklad.

nové