Jeden príklad slovenských "nacionalistov"

Na Slovensku máme národovcov či nacionalistov. Sú rôzneho razenia a rôzne "radikálni", tí "najhorší" sú vraj tí, čo sa snažia očistiť prezidenta Tisu.

Dnes ráno mi padol na stôl takýto článok z FB Hrdý patriot. Autor sa v ňom pokúša ospravedlniť známy fakt, ktorý je Tisovi vyčítaný, a síce to, že po potlačení SNP vyznamenávl nemeckých vojakov. Citujem:

Po zabití nemeckých dôstojníkov sa nacisti rozhodli pripraviť stovky slovenských Partizánov bojujúcich v SNP o život a osud podobný Lidiciam mal postihnúť Zvolen, Brezno a Banskú Bystricu. Jozef Tiso, v tom čase už úplne bez akejkoľvek moci, stretol sa s Nemcami, prosil ich, aby títo vojaci neboli zabití a takisto aby neboli vypálené mestá. Nemci súhlasili, ale mali podmienku. Vyznamenať nimi vybratých vojakov. Keď sa Jozefa Tisa pýtali, prečo to urobil, prečo vyznamenal týchto nacistických vrahov, povedal nasledovné: 
„Ďakujem Pánu Bohu, lebo mi tými plieškami umožnil zachrániť životy a hodnoty."

 
Nemienim tu hovoriť o Tisovi (považujem za prirodzené, ak hlava štátu vyznamená sily bojujúce za jeho najzákladnejšie hodnoty, aj za jeho náboženstvo). Tiso vyznamenal, koho chcel a ja ho nemienim dehonestovať vymýšlaním, že nechcel robiť to, čo robil. Bol to azda dôstojný človek a nie handra, ktorá robí veci proti svojmu svedomiu.
 
Chcem sa zamyslieť viac nad tým, že "hrdý patriot" s nadšením púšťa do diskurzu ničím nepodložené klamstvá o akomsi údajnom zámere zničiť 3 mestá, popraviť stovky zajatcov a odviezť zajatých vojakov do Ríše. To všetko sú len ničím nepodložené fámy o tom, čo sa "malo stať" - ale nikdy sa to nieže nestalo, ale ani to nik nezamýšlal.
 
Prirodzene, v opise histórie jestvujú rôzne pohľady podľa toho, ako je kto formovaný. Ale v tomto prípade nejde o to, v čo veríme o historických udalostiach, tu už zlyháva aj základná logika "hrdých patriotov": v snahe o odboj voči nášmu spoločnému globalistickému nepriateľovi chce vytiahnuť a oprášiť postavu Tisa - ale aby to dosiahol, pľuje na historické sily, ktoré v tejto snahe urobili stokrát viac, ako samotný Tiso. To je proste nelogické, krátkozraké, dementné. Zbabelé a podlé.
 
A nejde tu len o túto jednu FB stránku. Je to len pekný príklad toho, ako mnohí "slovenskí nacionalisti", vrátane ĽSNS kotlebovcov, rozmýšlajú. V snahe zmierniť tlak, ktorý na nich globalistické sily vyvíjajú, sa rôzni "nacionalisti" sanžia zbaviť "zbytočného balastu". Ale týmto spôsobom vyhodil zo svojho vozidla už nielen haraburdie, ale aj motor, spojku a prevodovku ... ak takto budú pokračovať, zostane im iba obrázok svätého Tisa. A ten ich vozidlo nepotiahne. Ten im ale potom ich nepriatelia už nechajú, ten budú môcť oblizovať, spredu aj zozadu - a podliak sa bude smiať.
 
 
Autor: 
forma: 
Juraj Šinský
Norman

Steigauf sa snaží o skutočný historický revizionizmus, ten ústupky nerobí.

Roland Edvardsen

Je to naozaj smiešne - táto snaha oddeľovať Tisa a Slovenský štát od NS Nemecka a dokonca podsúvať, že sme vlastne boli v akomsi "rozpore". Predovšetkým, oponent veľmi ľahko preukáže a poukáže na to, že to jednoducho nebola pravda. Bez NS Nemecka by nebolo ani Slovenského štátu a ani celej tej mytológie okolo Tisa, ktorý bol skôr pasívnym činiteľom, osudom hodený do "rozbúrenej rieky", než jej tvorcom. Rôzni títo "slovenskí národovci" mi pripomínajú kdejaké tie ruské babičky, ktoré sú schopné mať na stene vedľa pravoslávnej ikony zavesený obraz ateistického komunistu Stalina. Na jednej strane budú oslavovať Tisa, na druhej bojovať proti fašizmu a velebiť Rusko. Ale nepochybujem, že v ich hlavičkách si to oni dokážu nejako odôvodniť, hoci zvyšok znalých musí naozaj len krútiť hlavami nad touto schízou. Tu máte menšie pripomenutie o čom to vtedy celé bolo:

Wotan

oprav sa, zase si sa pozabudol ... :-D

Irónia osudu je, že Róbert Fico, bojovník proti "klérofašizmu", musí robiť úplne rovnaké morálne kompromisy vo vzťahu k EÚ a NATO ... Štátnik malého Slovenska nemá iné východisko!

Objektívny pohľad na Tisa a obdobie Slovenského štátu nás ešte len čaká. A bude to treba urobiť, ale nie tak vidláckym spôsobom ako to robia ĽSNS a jej deriváty.

Norman

nejako som to opravil na terminológiu súčasnosti. Aby som nebol zle pochopený.

Fico by tiež žil spokojnejšie, keby nebol postihnutý tou chorobou "antifašizmu", ktorú má z detstva. Ono zbaviť sa nejakých základných hodnotových orientácii sa zdá v prvom pohľade ťažké až nemožné - ale pri ďalšom sa napodiv zistí, že žiadne až také závažné zmeny robiť nemusí, že ušľachtilé hodnoty zostávajú, len historické obrázky sa preukladajú a dokonca dávajú viac zmysel :-)

Čo sa týka kompromisov - aj Fico aj Tiso aj my všetci, staviame vždy na koňa, ktorý je najslubnejší. Aj Tisovi zdochol kôň, aj Ficove kone sú akési neťahajúce, a my tiež nevieme, kto nás potiahne. A Titanic zatiaľ stále klesá ... ale niektorí veria, že sa odrazí od dna :-). Haha.

Roland Edvardsen

Tá kritika Fica v tom texte mi prišla celkom vtipná, pretože Fico je v skutočnosti menej strčený v "západnom zadku", ako bol svojho času Tiso. Koniec koncov Smer je rozhodne menej zameraný proti Rusku, ako boli svojho času ľudáci. Ale chápem, že zamieňať geografiu a ideológie je z mojej strany intelektuálne nepoctivé, ale predsa len vyčítať dnešnej vláde politiku nesamostatnosti a poklonkovanie cudzej mocnosti, zatiaľ čo velebíme Tisa, je také...

Neviem či má význam vyčítať nielen Ficovi, ale všeobecne ľuďom, nejaký anti-fašizmus (obzvlášť ak ide v zásade o ľudí so zdravými hodnotami, postojmi, nie typickú Antifu a iných "slniečkárov). Nemám rád celú tú mytológiu okolo SNP, lebo poznám pravdu, ale rozumiem tomu, že i smerácke kladenie vencov a iné teatrálne gestá okolo toho predstavuje istú formu slovenského nacionalizmu, aj keď pokriveného. Avšak ide o niečo, čo spája istú, rozhodne nie zanedbateľnú, ak nie väčšinovú, časť Slovákov.

A pokiaľ ide o revizionizmus, tak ten bol a asi aj dlho bude okrajová záležitosť. Ľudia nemajú čas a veľakrát ani schopnosti, motiváciu či obyčajný záujem a zvedavosť nejako podrobnejšie tieto veci študovať - a tak si vystačia pohodlne s klasickým naratívom, ktorý sa učili v škole. A navyše revizionizmus okolo 2. sv. vojny je náročná vec - obzvlášť pre každého, kto by sa tomu chcel venovať nejako profesionálnejšie. Ten proces rozlišovania medzi propagandou jednotlivých strán, falošnými dokumentami a pravdivými, rozoberanie svedectiev a rôznych technických záležitostí a pod. - tak to dá celkom zabrať. A navyše lepšie poznanie dejín Tretej ríše síce môže prispieť k jej pozitívnejšiemu obrazu, ale nikdy nebude zárukou toho, že človek radikálne zmení svoje presvedčenie alebo upustí napr. od liberálnych hodnôt. Poznám revizionistických autorov, ktorí sú aj uvedomelí pokiaľ ide o rasu a židovskú otázku, avšak na otázku, či by chceli žiť v NS systéme by vehementne odpovedali, že nie.
Dôvody prečo človek odmietne nejakú ideológiu alebo režim (alebo ju naopak prijme či bude chcieť obhajovať) budú častejšie postavené na emocionalite, osobnom biase a celkovom stave - napr. i na. príslušnosti k nejakej národnosti, etnicite či rase, pohlaviu, pre náboženské či filozofické presvedčenie, sexuálnu orientáciu, triedu, osobnú históriu jeho rodiny atď, atp. Taký svarga bude obhajovať Slovenský štát, pretože je katolík, Ficovi nemusí byť Slovenský štát taký sympatický, pretože je to ateistický ľavičiar, napríklad. A taký Kamas možno má nejakých nemeckých predkov, ktorých sa dotkla povojnová brutálne denacifikácia, atď. atp. Samozrejme ľudia budú často tvrdiť, že im ide len a len o pravdu,o fakty, ale platí to len pre málokoho. Navyše mnohé z histórie je naozaj len vecou interpretácie, o tom, na ktorú stranu sa jednoducho (častokrát v nejasnom spore) chceš pridať.

Norman

Áno, samozejme, každý má osobnú históriu, ktorá preddefinovala jeho svetonázor. Napriek tomu jestvuje objektívna realita.

Ja napríklad pozerám na každý vojenský pamätník (napríklad Slavín) s úctou ako na pripomienku osudových stretov. Nikdy to nie je len pamätník jednej strany, v mojich očiach.
Podobne som akosi hľadel aj na SNP, aj ako na prejav odhodlania slovenského národa rozhodovať o sebe. Ale nielen historická pravda, spojená s nechutnosťami SNP, ale hlavne ten kult, ktorý sa vytvoril okolo tohto mýtu ma priviedol k odmietaniu takého cirkusu. Je naozaj paradxom, že naša prozápadná, "demokratická" a "liberálna" vrstva sa tak oddáva oslave týchto orgíí najhoršieho boľševického stalinského násilia a uzurpácie. SNP neboo o nič lepšie ako tí najhorší banderovci, napríklad, či akýkoľvek iný banditizmus tej doby. Je to otrávené jablko, od ktorého je treba držať odstup. Žiaľ, zas to naši národovci nechápu a zamiňajú si všeobecne slovanstvo či Rusko s komunizmom, či aspoň boľševickým ľavičiarstvom. Otrasná zbytočná chyba.

Astronut

naša rodina sa aktívne zúčastnila v odboji a som toho názoru, že povstalecká pravidelná artmáda sa nemá začo hanbiť. Excesy sa diali najmä zo strany partizánov - či už to bolo povraždenie slovenských dôstojníkov v Mičinskej doline, vyvraždenie obyvateľov Skleného a pod. Aj hlúpa vražda plukovníka Otta (nebol generál)v martinských kasárňach s ďalekosiahlimi následkami bola riadená zvonku (Asmolov). A neraz musela proti partizánom povstalecká armáda aj zakročiť. Porovnávať SNP s najhoršími (alebo najlepšími) banderovcami je nezaslúžená dehonestácia.

Norman

História je nemilosrdná a často aj nie spravodlivá.
Partizánske vojny tej doby boli VŠETKY zločinnecká záležitosť, v dnešnom slovníku to všetko boli teroristi. Hľadať drobné rozdiely medzi týmto na Slovensku či na Ukrajine - to nemá zmysel.

Povstalecká armáda je možno trocha iná záležitosť, ale s vlastizradcami nik moc nesympatizuje.

Náhodný okoloidúci

Škoda, že si zástancovia Tisa a prvej Slovenskej republiky a antifašisti/komunisti nevedia spolu sadnúť k jednému stolu, z archívov vytiahnuť všetky podstatné dokumenty a dobové svedectvá a až na ich základe vydať spoločné stanovisko s cieľom viac ako 70 rokov po skončení vojny konečne objektívne zhodoitiť, aké vtedy boli politické sily v Európe sa vo svete, kto mal akú reálnu moc a aké páky, kto bez silnej reálnej moci a pák mal aké manévrovacie možnosti, kto mal aké záujmy. A možno po takomto posedení aj komunisti uznajú, že Tiso nebol žiadny netvor, akého z neho robí propaganda a že jednotlivci medzi partizánmi sa objektívne dopúšťali zločinov.

Doteraz celé roky počúvame a čítame len propagandu jednej a druhej strany. Takéto uzmierenie potrebujeme viac ako soľ.

Norman

no veď nebu´d naivný, nikomu z nich nejde o nejakú historickú pravdu, ale práve o tému, naratív, o to, mať nepriatela.
Ak by si sadli a dohodli sa, už zajtra by sa nemali v čom predvádzať :)

Ale v tom je zároveň aj riešenie - treba im dať iné témy a Tisa raz navždy vyžehliť, "vyrovnať sa s ním" ako s klasickou justičbou vraždou prokomunistickej povojnovej mafie a českého antislovenského nacionalizmu. Mne Tiso nejako nechýba, ale objektívne je to obeť zlovôle.

Sloven

Vyznávať mučeníka je v chorom svete úplne prirodzené a existenčne nevyhnutné pre duševne zotročených Slovenov teda tzv. Slovákov.

Toto im jednoducho nemôžeš nijak zobrať, nijak spochybniť. Pretože pre nich je to nádej, sila, láska a poslanie - ich Kresťanská viera, ktorá tieto zakliate tvory jediná drží pri živote a ženie ich vpred.

Ak by sa ti ten kresťanský kríž napriek ich panickej a hysterickej reakci podarilo nejak vyrvať z ich chorého srdca, tak by títo slabosi proste vykrvácali.

Spochybňovaním Tisa si vyhlásil vojnu kresťanským nacionalistom a oni ti to nikdy nezabudnú..

Pre ľudskú psychiku je veľmi dôležité mať priateľov|nepriateľov pretože sú to spoločenské tvory a pre stádo oviec to platí stonásobne viac, pretože bez stáda by jednoducho skapali..

Pre nich buď vyznávaš Ježiša, Tisa, či iný ich slniečkarský symbol, alebo proste niesi..

Teda si ich nepriateľ a bodáš ich priamo do srdca.

Mne by tiež nechýbal ani jeden Kresťan, ani jeden Žid ani jeden Moslim, Nemec, Poliak, Maďar, atď., atď.

Norman ale nemám pocit, že tebe by Kresťania nechýbali na to si k nim až príliš zdvorilý, zhovievavý a zmierlivý, ale ak si raz zatratil ich "otca národa", tak vedz, že si ich zatratil všetkých!

Ak raz odstrániš ich pomyselnú hlavu = koreň tejto hierarchickej štruktúry, tak ich odstrániš všetkých..

Hadovi totiž stačí odseknúť hlavu a celé telo uhynie, pokial sa nenájde náhradná hlava=koreň, náhradné slniečko, ten najslabší článok, ktorý si povýšia nad všetko a všetkých ako ich jednookého Boha. Tento jednooký medzi slepými ich potom bude viesť dokonca aj po svojej smrti..

Celé je to chorý nezmysel a parodox paradoxov no napriek tomu to presne takto funguje, ZATIAĽ.

Kdežto u zdravého národa, by si musel odseknúť tie hlavy všetky, každú jednu zvlášť..
Tie by ti ale nikdy nestáli v šíkoch a zástupoch pripravené, "hrdinsky" padnúť pod šablou nepriateľa ako Kresťania, Komunisti, Kapitalisti, a iní kkti..

Komunisti Tisa nikdy neuznajú ani opačne Kresťanskí "nacionalisti", že nieje ich strašne dôležitý mučeník, aj keby chceli nemôžu - pretože by tým popreli sami seba..

Otázka na vás, prečo vás zaujíma čo uznajú Komunisti, jednak čo sa do nich vôbec staráte, ale oveľa dôležitejšie prečo sa staráte o záujmy nepodstatnej menšinovej takmer zanedbateľnej skupinky, tým jej len dodávate zmysel, autoritu a moc, ktorú ale v skutočnosti vôbec nemá..
Nejakí "komunisti", koho už len tí mantáci trápia?
Nikoho nezaujímajú ani nejakí ufňukaní čoskoro menšinoví Kresťania, hoci stále tvoria štátotvornú väčšinu.

Kresťanstvo, Socializmus a Fašizmus sú v priamom rozpore s nacionalizmom, všetky tri sú ako hnilobná nákaza rozkladajúca národy z ich vnútra, z ich vlastného srdca..

Vyčítať kresťanským farizejom schizofréniu je naozaj slaboduché Roland.. Schizofrénia je len iný názov pre Kresťanstvo..

To je ako s tým kotlebovými tromi nohami jedna socialistická, druhá pronárodná a tretia kresťanská..

O smeráckych ľavopravosocialnokresťanskoateistickomaďarskožidovských fašistoch je aj škoda hovoriť, nie sa im ešte tak hlúpo smiať ako sa posmievate/ame Kotlebovi.

Hoci paradoxne on jediný má právo vôbec mať nejakú stranu vo vláde, pretože on jediný zastupuje aspoň čiastočne pronárodné-proslovenské záujmy, tí všetci ostatní sa svojim programom a správaním sami deklarujú ako neslovenské ba priam až vyslovene protislovenské fašistické strany (sas, smer, regresivisti, atď. atď. ) V zdravom národe by kresťanskí tmári stáli na okraji spoločnosti ako v ZOO, ale hentie prožidovské fašistické svine, ktoré dnes vládnu Slovensku by vyseli ako horiace fakle na hraniciach ako VAROVANIE pre všetkých votrelcov..

Nedá sa vyliečiť človeka proti jeho vôli, ani nejestvuje žiaden liek, ktorý by to zaňho dokázal, telo aj duša sa totiž vždy musia vyliečiť samé, svojou vlastnou VÔĽOU a ČINMI..

Kotlebova strana je objektívne zo všetkých najlepšia, nie pretože by bola "nejak suprová", ale pretože je JEDINÁ aspoň trochu slovenská...

Svet je naozaj plný paradoxov, možno aj pravda, že to píšem práve ja, ktorý z duše pohŕdam kresťanmi ako je (ko) Kotleba o niečom svedčí..

Ja osobne kompromisy príliš často nerobím, ale politika je zatiaľ v cudzích rukách..

Ale aj to sa už našťastie začína postupne meniť.

Ps: Určite je tiež zdravšie ak slovácke ovce vyznavajú kult Slováka ako nejakého židovského votrelca.

Zdravý národ by samozrejme uznával všetkých svojich predkov a najmä tých čo prežili a premohli nepriateľa a nie tých čo mu podľahli a už vôbec nie tých čo mu dokonca pomáhali z nejakej chorej "dobročinnosti" ako Tiso..

Nepriateľov si treba dobre zaonačiť, v tomto prípade to boli opäť Židia, tiež Nemci a Rusi vedení židovskou socialistickou ideológiou a "ich" peniazmi samozrejme..

Norman

Je toho vela, ale napjprv to najdôležitejšie.
V známom filne Sedem statočných, ktorý je prevzatý z Japonska zo zachovalých zdravých tradícií, je jeden z hlavných motívov snaha toho najmladšieho zo siedmych hrdinov zaradiť sa naozaj medzi týchto skúsených bojovníkov. Odmieta ich protiklad, dedinčanov, a uráža ich.
V priebehu deja je mu ale skúseným hlavným hrdinom vyjasnené, že mladý preto odmieta a uráža dedinčanov, lebo je sám jeden z nich. Že nie dedinčania sú slabí a zbabelí, ale on sám je taký a jeho hranie sa na pištolníka je len strach z vlastného strachu a vlastnej slabosti. A ešte mu prezradil aj to, že aj všetci ostatní zo "siedmych statočných" hrdinov, sú, rovnako ako on, presne z takých istých dedín.

Kým budeš písať o iných plošne ako "slabochoch", budeš len nezrelo popierať tento fakt u teba samého.
Až keď si to priznáš, až potom vlastnú slabosť možno niekedy prekonáš.

Sloven

Ja fakty nepopieram len ich podčiarkujem.
Je to možno nelogické a kontraproduktívne, ale nie príliš podstatné.

V podstate ti nemám čo vytknúť.

Väčšinou ak súhlasím, tak neodpovedám, ale nechcem ti nabúrať tvoje všeobecne správne predstavy o psychike.

Máš pravdu, že "Čoho sa kto bojí, o tom sa mu najskôr sníva.", ale nie každý sen je o strachu.

Si dobrý v psychológii, ale nie vždy sa dá takto jednoducho preklopiť znamienka a vystihnúť podstatu ako v tomto prípade.

Nie každý má snahu zaradiť sa.

Nie všetko sa dá takto zovšeobecniť, z výšky sa ti zelenia nielen listy stromov, ale aj voda a zem našich predkov.
V skutočnosti ale zelená vôbec nieje.
V lese nieje nič také - aké to vyzerá na prvý pohľad.
Šedá myška ustráchaná v húšti lesa skrýva sa rovnako ako modlivka dravá, číhajúca na svoju korisť.
Krásna muchotrávka výstražne červení sa rovnako ako tie najsladšie plody bobulie.

Kto sú tí hrdinovia?
Nebodaj IluZionisti čo zhmotnia svoje slovné zámky na cudzích pleciach? Ľudia čo vyklátia les? Či rakovina čo vykláti ten les ľudských zverov?
Šedá myška, či krásny farebný papagáj, opice, žaby, medvede, hady, kung-fu pandy, ..? Čím väčší budeš mať nadhľad - čím vyššie vystúpaš, tým širšia ti príde tá skupina hrdinov až napokon zistíš, že hrdinovia sú vlastne všetci, no to už budeš príliš ďaleko od svojej rodiny, od svojho národa a od svojich predkov, ktorí bojovali aj za tvoj vlastný život, až tak ďaleko-preďaleko, že ti Zem príde ako nepodstatná jednofarebná bodka..
A tvoj národ ti len zamáva a dá ti posledné sbohom..

Je to len o tom akú máš rozlišovaciu schopnosť..

Budhisti napr. všade pchajú ten ich mier, no absolútny mier to je smrť.
Väčšina ateistov zas prežíva a sedí zavretá ako kresťania vo virtuálnej realite.
Všetci meditujú nad nezmyselnými virtuálnymi problémami, namiesto toho aby skutočne žili. (Ucia sa asi mierit abo co)

Všetko sú to len rozdielne varianty jedného a toho istého devolučného kultu smrti.

Ja sám niesom príliš rozdielny, pretože nestáčí len hľadať, či tvoriť nejakú "alternatívu", ale v prvom rade treba zmeniť ten cieľ.

Opakujem znovu hoci to tak pôvodne nebolo myslené, že pre každého je zdravé niečo a to niečo nemusí byť zrovna pre každého rovnaké.

Vraj to tvrdí aj nejaká "starodávna" indicka ajur-védska medicína.. ;) ale cigánsky nwm takže, potvrdiť si to musí každý sám..

Nabuduce ak nejake bude skusim menej a viac k veci..

sandro

Ach Slaven. Na temu Tiso som sa na tomto fore uz vyjadril vela krat, preto som nepokladal za potrebne tu nieco napisat. Ale ty tu temu strasne krvavis:) Je uplne prirodzene, ze si narod pamata a spomina na mucenikov naroda. Je prave v zaujme tej druhej strany tuto spomienku potlacit, zosmiesnit. A Tiso je totalnym a cistym prikladom obete za narod. Ked mi to cas dovoli, tak vzdy pri jubileach idem a uctim si ho v mieste jeho rodiska. Prave naopak, skus sa dnes mladej generacie spytat, ci vedia kto bol Holuby, Sulek a dalsi, ktori hrdo dali hlavu do opratky a volili casto dobrovolne smrt..My sme sa o nich este v skolach ucili. Casto sa hovori, ze Slovaci si nevazia stat lebo zan nepreliali krv. Je to tak, aj ked to pravda uplne nie je. Aj Slovaci prelievali krv za vlastny narod, tak tu na tie postavy este aj neplujme.
Tiso bol vsak naozaj iny ako napriklad povesani narodovci z 1848. Uz to nebol mlady studak, plny idealov, ktory mal potupne zomriet na sibenici ako vystraha. On uz bol prezident Slovenskeho statu, samostatneho, to je to, preco tak strasne vadi a nevedia sa s existenciou jeho persony zmierit.
Je zaroven obrovskou hanbou Slovenskej katolickej cirkvi, ze Tisa v poslednych rokoch uplne pospinili(za aktivneho prispenia najvyssieho - Bezaka) a toto uz nikto nedokaze napravit. Aj ked sa o to bude potrebne pokusit co najskor.

Sloven

Srando, vidíš bol tu aj niekto s menom Slaven, nvš kde zmizol?

Ja ti to neberiem stačí len trošku pozornejšie čítať..

Ja ale nezastupujem Kresťanov ani ich záujmy (keby nejaké mali) a preto ani nemám ani dôvod, či právo vyjadrovať sa v ich mene, či si klásť na vás alebo vašich vlastníkov nejaké požiadavky..

Vy sami sa ničíte, tak prečo vám to nešplechnúť do tváre a nezasmiať sa?
Určite je to zdravšie ako sa celý život bičovať a zbabelo dávať hlavu do oprátky..

Slováci si predovšetkým nevážia svoj vlastný národ.
Pod Maďarmi boli hrdými Uhrami=Maďarmi, pod Čechmi Čechoslovákmi atď. Práveže si až príliš vážia štát, až tak, že sú ochotní zaň zomierať, hoci nieje ani ich vlastný, až tak, že sa neboja zveriť svoje deti do rúk štátu a cirkvi namiesto toho aby ich sami vychovali, až tak že sú ochotní platiť dane cudziemu štátu a ešte navyše dobrovoľne prispievať cirkevným príživníkom.
Sypať si popol nahlavu o choro sa vyžívať zo svojej bolesti..

Voliť dobrovolne smrť to je ten tvoj pozitívny príklad hodný nasledovania, či obdivu a úcty?
Tak prečo sa potom tiež neobetuješ za štát, ale však nie tebe stači len chodiť pozerať sa na hroby a obdivovať tých hrdinov či ich oplakávať, hoci si ich vôbec nepoznal, čo si ty chceš vlastne pripomínať? Pripomenúť si môžeš len niečo čo si zažil a Tisa ani slovenský štát si nikdy nezažil..

Tvoja spomienka je falošná ako ty sám, práve pre toto si vás nikto neváži.
O nič si sa nepričinil nemáš žiadne právo čerpať nejakú silu ako upír z Tisovej smrti, je to naozaj choré ako celá tá vaša viera židovským klanstvám..

Vážiť si treba život a nie smrť, ale škoda aj niečo také hovoriť zombíkom..

Aj Tisa si trebalo vážiť, keď bol na žive a nedopustiť aby ho nepriatelia zabili, prečo by sme si mali stále pripomínať len naše porážky a našu slabosť, nie práveže presne toto vyhovuje tomuto protislovenskému systému a presne aj toto zbožňovanie Tisa, využíva systém ako zbraň proti naivným idealistickým kre. nacionalistom samotným. Sami sa ničíte...

Ľubov

Norman,povedal si to akurátne,sú také okamihy,keď som na Teba hrdá.

Norman

ale presnejši vyjadrenie by malo byť:
Sú také okamihy, keď si prečítam, čo sa tu napíše a som na Seba skutočne hrdá.

Tak je to správne, bez irónie, lebo je to výsledok práce celého ľudstva.

Jozef Novak

Pripájam sa k Tvojmu názoru Lubov. Výborne napísaný článok. Rád som si ho prečítal.

Wotan

Andrej Kiska tým, že vyznamenal komunistu agenta ŠtB Ivana Kamenca, sa dopustll cielenej provokácie!
http://www.kns.sk/images/kamenec1_oj6so662.jpg
Pozrite sa do tváre tomuto amorálnemu "historikovi", má v nej zapísané (ako väčšina ľudí po dosiahnutí 60tky) čo v skutočnosti bol:
https://www.rtvs.sk/media/a501/image/file/2/0103/bXGO.ivan_kamenec_jpg.jpg

Poznám problémy "klérofašizmu" z priameho svedectva ľudí, ktorí boli v tom období pri vesle. Konečne sa zbavme drístov komunistických historikov o "klérofašizme"!.

Väčšina týchto historikov si pletie pojmy fašizmus, nacizmus a dáva pred zátovorku komunizmus (nezaslúžene).

Tiso nebol vodca, veľa rozhodnutí mu diktovali okolnosti a nátlakové skupiny z prostredia HG a Karpatských Nemcov. Možno mu oprávnene vyčítať antisemitizmus, ale aj na ten mal svoje dôvody v historickom kontexte obdobia, v ktorom žil. Ale nebol to žiaden diktátor, presadzujúci autoritatívne jednu ideológiu. Jeho pôsobenie treba posudzovať v kontexte vojny, pred rokom 1939 sa choval inak, ako potom. Krútil sa ako had, morálku nechal hlupákom, išlo mu predovšetkým o to, aby Slováci prežili II. sv. vojnu.

Na Slovensku nevládol klérus. To je ďalší komunistický nezmysel. Nevládol ani Tiso, tobôž nie klérus.

Tiso nie je osobnosť, ktorou by sme sa mohli vo svete chváliť. Ale za to, ako previedol Slovákov cez hrôzy vojny by sa patrilo mu byť (potichu) vďačný!

Ander z Popradu vyznamenaním Kamenca "za veloživotné dielo" sa predviedol v celej svoje kráse.

Jozef Novak

Práve v tom býva kameň úrazu, keď sa pojmy zamieňajú za dojmy a naopak. Podla vyjadrení Slovenskej Pospolitosti, je označenie "klérofašizmus" púhym výmyslom komunistickej propagandy. Štátne zriadenie prvej Slovenskej republiky bolo Stavovské. Klérofašizmus je barlička o ktorú sa aj v súčasnosti opiera výrazne kulhajúca protifašistická propaganda.

Wotan

ale o to viac dupú a bliakajú, ako nevychované deti.

Stavovské zriadenie PREDPOKLADALA navrhované siedma hlava Ústavy SR z 21.7.1939. Nakoniec sa do ústavy nedostala a to z dôvodu nátlaku Nemecka. V čase vojny by bolo usporiadanie nefunkčné a preto vláda SR zákona o stavoch na jar 1940 stiahla z rokovania snemu a už sa nikdy k nemu nevrátila. Slovenská pospolitosť tára o tom, že "Štátne zriadenie prvej Slovenskej republiky bolo Stavovské" a tak sa sama usvedčuje z ignorancie a nevzdelanosti.

Roland Edvardsen

Máš pravdu. K stavovskému zriadeniu nakoniec nedošlo. A pojem klérofašizmus je iba boľševický nezmysel, ktorý ani nedáva zmysel. Ja by som ideológiu 1. Slovenského štátu označil skôr za kresťanský korporativizmus. Práve v ňom sa zhliadli Franco, Tiso a ďalší "večný panic" Salazar, ktorý dokonca skutočných fašistov - národných syndikalistov - v Portugalsku zakázal, pretože chceli sekularizovať štát, povoliť rozvody, atď.

Títo katolícki korporativisti ponímali korporácie skôr ako nejaké „stredoveké cechy“, zatiaľ čo fašistická forma korporativizmu bola formou socializmu. Fašizmus tiež staval na odkaze pohanského Rímskeho impéria, nie na úpadkovom „Ríme“ kresťanov.

1. Slovenský štát nebol fašistickým, ale skôr konzervatívno - autoritatívnym a viac ako fašistické Taliansko alebo NS Nemecko pripomínal skôr režimy v Portugalsku a Španielsku, hoci bol pochopiteľne ovplyvnený svojim okolím. Koniec koncov tento režim ani len nezaviedol trest smrti a ani nejako extra neprenasledoval politických odporcov. Také NS Nemecko s nepriateľmi režimu zachádzalo neskonale tvrdšie.

Wotan

"Kotlebova strana je objektívne zo všetkých najlepšia, nie pretože by bola "nejak suprová", ale pretože je JEDINÁ aspoň trochu slovenská..."

Teda podľa Teba by nám mali vládnuť nekompetetní hlupáci? Vďaka ich vyčíňaniu v župnom dome v BB sa dostali k moci cícerový travič a mimovládkový papagáj, chceš aby sa to stalo aj na celom Slovensku?

Konečne sa spamätajte a vyhodnote výsledok volieb v BB SK! Nevyhovárajte sa na sorosovskú propagandu a objektívne sa pozrite čo vyvádzali títo vidláci v BB! Je jednoduché nadávať voličom v BB, ale priznať si, že pôsobenie Kotlebu ako župana bol jeden veľký vidlácky trapas, to je nad sily zadubených dupajúcich a hulákajúcich trkvasov.

Sloven

Aj 0 oveľa viac ako mínus 6 miliónov shitov.

Všetko je relatívne, ak chceš mať vlastné jablká, tak si zoženieš a zasadíš nejakú jabloň a nie imelo.

Si predstav, že si po záplave/invázii a došli ti už zásoby všetkého, zo všetkého čo prežilo sa zachovali len nejaké plané zbastardené zvyšky, z kultúry, z génov atď. atď.

A niekto ti zrazu ponúkne široký výber "ovocných stromčekov": umelú jabloň zafarbenú na červeno, umelú mandarinku, plantain, imelo a jednu škaredú slabú zakrslú, ale skutočnú zelenú jablôň..

Ja myslím, že nieje o čom.
Buď zasadíš tu plánku alebo sa úplne vyserieš na nejaké jablká pre budúce generácie a zasadíš si sem radšej nejaké škrobovité africké banány.

Vyčítať tej jabloni, že to kvoli nej sa rozširilo židácke imelo je absurdné, ak sa ti to imelo nepáči, tak sa chyť a vytrhaj ho!

Ak je raz niečo jediné, tak je to vždy objektívne to najlepšie, bez ohladu na jeho súčastné vlastnosti.

Z banánovníka ani z imela ti slovenské jablká nikdy neporastú..

Nekompetentní hlupák si len ty sám, ak tvrdíš, že srať na nejaké vidlácke sadenie stromčekov..

Že radšej si tam postavme tie umelé krásne dokonalé napodobneniny, však sú už predsa hotové, tak načo sa snažiť s nejakým šlachtením, však ty osobne z toho aj tak nebudeš mať nič, lebo plánky ti aj tak nechutia a srať na budúcnosť..

Srať na potomstvo nejakých pre teba cudzích nekompetentných Slovákov.

To je tvoja voľba, rob si čo chceš.

Mne osobne je úplne jedno, kto bude vo vláde atď. ja sa vždy zariadim, ale tvoje "nelogické" protislovenské postoje beriem tiež na vedomie a na svojej záhradke si budem ešte ostražitejšie všímať a hubiť škodcov ako si ty.

Wotan

ťa usvedčuje lepšie, ako 3000 slov.

Sloven

Nvm, možno som zadubený, ale žiaden výraznejší trapas som nezaznamenal..

Usvedčuje z čoho? Z rasizmu a antismetizmu, že vždy dám radšej prednosť Slovákom ako syntetickým Židom?

No to je len dobre.

A je tiež dobré si vždy pripomenúť, že kto za koho a do koho kope.

Ty si sa už neraz jasne vyfarbil, že zastávaš čisto protislovenské a všeobecne antirasistické, xenofilné, obriezkofilné a ináč choré postoje, čím si sa sám zbavil práva o niečom rozhodovať, či vôbec niečo a niekoho na Slovensku kritizovať.

Je len dobré, že tu obhajuješ kapitána Danka.

Ktorému sa smejú všetci od Kotlebovcov, Rusov, liberálnych fašistov, zomristov až po samotných židov v Izraeli..

Naozaj nikto nemá, tak vysokú "morálnu" úroveň aby sa ho dokázal zastať, tak ako ty a neposrať sa pritom od smiechu.

To už môžeš rovno obhajovať Bugára s jeho mostom cez Dunaj a presviedčať tu ľudí, že je pre Slovensko lepší ako ĽSNS..

Ty si asi ani sám neuvedomuješ aká je to urážka pre bežných prostých Slovákov a nieto ešte pre trošku rozhladenejších vlastencov, to tvoje jednoznačne vysoké IQ proste nepustí..

Roland Edvardsen

Toto sa teraz ku mne dostalo: http://medzicas.sk/kotlebovci-sa-vracaju-ku-svojim-tvrdym-korenom/

Ak by som chcel zdiskreditovať kotlebovcov čo možno najviac, tak by som písal presne takýmto spôsobom, každého nazýval židom a pod. Takže ma napadlo, či tá stránka Idem voliť v skutočnosti neslúži na potápanie LSNS. To je tá záhada, ktorú chcem rozlúštiť: či sú podporovatelia Kotlebu naozaj až takí strašní primitívi alebo sú to v skutočnosti jeho nepriatelia, ktorí to všetko šikovne hrajú? :-)

Sloven

Treba si tiež uvedomiť, že medzičas sa od začiatku vyjadruje ostro voči Kotlebovi a naopak k židom je viac ako tolerantní..

Ja nevravím, že sa na medzičase nutne mýlia, ale len že aj skutočnosť sa dá vykresliť a podať rôzne..

A nechápem prečo by to mala robiť aj tzv. alternatíva, keď už hlavný prúd sa chytá aj slamky a dokáže aj dobrý skutok, vykresliť ako niečo ohavné a zlé..

Jak primitívni! Ale jak učínné! :)

Ja nwm nazývanie preventívne každého židom, je nejaký zločin?

Však nech sa ohradí a pokojne aj sudí každý kto s takýmto označením nesúhlasí, no nie?

Norman

Medzičas a Juraj Poliáček je svojími prejavmi od začiatku do konca jasný prehnitý falošný objekt. On sa nemýli, on to robí zámerne (ako sme tu už x krát povedali).

Samozrejme, používať adjektívum "žid" nie je múdre (i keď ešte viac hlúpe je tvrdiť, že slovo "žid"je nadávka). najhlúpejšie je používať Žid s veľkám "Ž", ale to už nebudem vysvetlovať.

Podstatné je to, že s Národnou koalíciou je to v podstate tej myšlienky pravda. Nepísali sme tu o tom? Nie, nepísali, lebo ... sme nepísali,no, ale chceli sme, veľmi sme chceli - ale každému by to malo byť jasné. Harabín a jeho cesta k alternatíve. Námet na film. Všetko hľadko a bez zádrhelov. Heh.
Pravda, alternatíva je takto ošetrená nie preto, že tí ľudia sú židia, oni samozrejme nie sú židia, určite nie tak, ako Mileikowski, ale preto, lebo Slovensko je slabé a bez prostriedkov. A tak sa to v alternatíve vezie ... po starom .... žid vylial sud vazeliný čiernych peňazí a všetko v slovenskej alternatíve je polepené a bez pohybu ...

Roland Edvardsen

Ja som ti už posledne písal, že toto novovytvorené duo Rostas - Harabin je absolútne nedôveryhodné, že tu niečo pri nich poriadne smrdí. A áno, v tomto prípade ide o Židov/židovských miešancov, takže opatrnosť je na mieste. Ale hádzať tam aj Malíkovú a Lichtnera? Ešte toho Danka pochopím vzhľadom na nedávne prejavy (aj keď to etnicky Žid nie je), ale zase netreba to všetko preháňať. Bohato stačí písať o šábesgójoch, syntetických židoch, zradcoch. :-D

A ešte k Harabinovi: naozaj som o ňom intenzívnejšie premýšľal a ten človek je vykalkulovaný až to bolí. Očividne zacítil príležitosť dostať sa k moci a popularite skrz alternatívu, tak sa silou mocou vezie na tej akože správnej vlne. Vidieť to aj na tom, ako nemá problém zdielať a propagovať ukážkové hoaxy (napr. ten o 11 000 negroch, ktorí majú prísť na Slovensko a pod.), ktoré by človek jeho vzdelania a intelektu mal prekuknúť. Navyše funkcia prezidenta by naozaj mala mať aj nejakú vážnosť a exoti ako Chmelár, Harabin, Kotleba a im podobní sa tam jednoducho nehodia...Aj keď po kiskoidovi by to bolo výrazné zlepšenie, to áno. :-)

Norman

tú funkciu prezidenta treba zrušiť. nech tam je ktokoľvek, vždy sú len problémy. Akákoľvek konfigurácia takéhoto typu nefunguje. Tento problém "delenej moci" proste nemá riešenie. V Nemecku či Rakúsku sú prezidenti len prívesky (ale aj tam by urobili najlepšie, keby túto funkciu "demokratický cisár" zrušili). Na Slovensku je to proste zrejme aj zle nastavené.

Z tých kandidátov, čo sú tam dnes, nie je žiaden hodný takej funkcie. Žiadnemu to neželám a žiaden si to nezaslúži.

Okrem toho je hrozivé, aké ľudia zas hádžu preferencie. Ale súvisí to s predošlým konštatovaním - malý výber.

Roland Edvardsen

So zrušením nemám problém, ale nemyslím, že k tomu dôjde. Ale volieb sa tentokrát zúčastním napriek tomu, že kandidáti sú takáto bieda. Nezapájanie sa do mainstreamovej politiky, jej úplne ignorovanie zo strany kdejakých nacionalistov považujem za chybu. Pro-národné sily prehrali v posledných krajských voľbách a nebolo by dobré, ak by sa slniečkárom opäť podarilo ovládnuť aj prezidentský úrad - či už prostredníctvom impotenta Mistríka alebo typickej "femino-kravy" Čaputovej. Títo dvaja by boli pre Slovensko jasná katastrofa, a preto treba zabrániť ich zvoleniu za prezidenta.

Ak by som mal voliť z toho čo tam je, tak môj hlas by som dal buď Kotlebovi, alebo Harabinovi. Vzhľadom k tomu, že Harabin má o niečo vyššiu šancu, tak asi skôr jemu. Ale je to hrozne ťažký výber...

Sloven

Ak sa nič do vtedy nezmení, tak sa Harabin naozaj stane prezidentom.

EMANUEL

Mne sa on páči. Nevidím na ňom chybu. Je to môj favorit. A zároveň jasná voľba.

Norman

je len ďalšie "menšie zlo"
neautentický zjav.

Náhodný okoloidúci

Pre mňa je to tiež najpravdepodobnejšia možnosť, ale nezabúdam, že bol hviezdou Smotánky na TV Narkóza. Stačí mi ale vidieť, ako mu idú po krku slniečkári a podobná háveď a zvyšuje to jeho šance u mňa. Len dúfam, že to nie je divadlo.

Norman

je to takmer isto, do nejakého stupňa je to podivne divadlo vzniklé z ničoho.

Prvotný drobný spor, ktorý Harabína odsunul z hlavných pozícii, sa zapáčil nejakému "mesežnikovi", a príslušné kruhy Harabínovi naznačili, že nič neriskuje, len nech pritvrdí, že ako odmenu dostane funkcie buď na súde, alebo dokonca prezidenta .... a že jediné, čo bude treba, aby, keď za ním neskôr prídu, ak vôbec prídu, podporil nejaké "štátnické kroky". Ako v krstnom otcovi, presne tak. A Harabín rád prijal túto úlohu, prečo nie, čo už lepšie mu na dôchodok príde?
A už sa to zas v zákulisí a neverejne splieta, národnú vec majú v rukách potmehúdske vychcané typy, a nech sa nik neurazí, právnici s dlhodobým záznamom.

Ale nedá sa národu moc vyčítať - kandidujú mnohí, ale nemajú žiadnu šancu, funkcia prezidenta bude ZAS kúpená, lebo jediné, čo rozhoduje, sú prachy. Ako pri Kiskovi. Je to len otázka bilboardov, kúpených novinárov a mediálneho priestoru.

Prečo za ĽSNS nekandidoval niekto iný, ako Kotleba? Prečo nenašli nejakého svojho staršieho kmeťa, alebo aj čosi ako Uhrík by možno nebolo zlé. Kotleba nie je osobnosť, ktorá fascinuje - s tým sa musí zmieriť, on nie je ani Musolini, nieto Hitler, ba ani teda Tiso, lebo aj ten mal zrejme určitú charizmu. Dostane s kandidatúrou Kotleba priestor v médiách? A stojí to za to? Ak by tam dali iného človeka, mnohí voliči by ĽSNS podporili, a aspoň by bol určity prieskum verejnej mienky. Takto ... je prezidentská voľba len prieskum, či sú občania Slovenska stále na šňúrke sionistických mafií. Voľba medzi Kiskom1(otvoreným sionistom) a Kiskom2(skrytým sionistom).

Ale nevidím to nejako dôležito. Bude to prehra, ako voľba Kisku.

EMANUEL

Sledujem Harabina skoro 30 rokov. Rozhodne nesúhlasím. Nemienim sa však prieť. Ja ho podporím aj s mojimi priateľmi. Nebudeto to ziadny kiskoid, ci hnedoid ani iná varianta slonika

Roland Edvardsen

Tentoraz by som sa priklonil skôr ku svargovi. Harabin nie je druhý Kiska. Jeho motivácia, ambície, dôvody sú menej podstatné ako to, čo hovorí a bude robiť. Pokiaľ by si zachoval svoju populistickú, anti-imigračnú, pro-slovenskú rétoriku i v prezidentskom úrade, tak má potenciál posunúť lepším smerom i ostatné politické strany a subjekty, a to viac ako Kotleba. Kotleba je totálny outsider, zatiaľ čo Harabin predsa len bol aj s Ficom vo vláde...je to proste iné.

Vieš, dôvod prečo posledne opozícia vyhrávala bolo to, že sa zjednotila proti niekomu ako skôr za niekoho. Problém slovenských patriotov je, že nevedia uvažovať podobným spôsobom - a výsledkom bola kiska ako prezident či prepad v krajských voľbách. Chce to teraz zmenu prístupu. Ja som náhodou celkom zvedavý, čo by títo "rostasovci" vedeli predviesť v reálnej politike. A horší ako "atlanticisti" snáď nebudú. Z môjho pohľadu teda nie je čo veľmi stratiť. Vnímam to trochu ako pokus, experiment: nech len ukážu, čo je v nich.

Norman

Určite, Roland, horšie to byť nemôže, a keď niet nič iné, je lepší aj experiment, ako nič, hm. V zálohe čaká ďalšie čudné pivo, Daňo, o umiernenom kolaborujúcom strede ako Chmelár ani nehovorím (mimochodom, kto dal Chmelárovi, ktorý je už dosť osamelý akademik, podnety a zdroje na kandidatúru? Zaijímavé)

Čo sa týka zjednotenia národniarov, azda by sa aj vedeli spojiť a vedia sa, ale hlavný rozkol vznikol v minulosti medzi nimi a už ustálenými stranami Smer a SNS. Kto vtedy vtlkal ten klin medzi tieto dve zložky spoločnosti ? A aj keď nadutí zbohatlíci v Smere a SNS prispeli k rozkolu, dosť veľká príčina bola, až prekvapivo, aj priamo v národných stranách, ktoré VTEDY a celý čas štvali proti Smeru a SNS, až ich v určitom slova zmysle dohnali do tábora bradatých levantíncov (a seba do polohy tupých "fašistov", an ktorých môže každá sviňa pluť). kto vtedy nacionalistov takto tupo viedol? Možno by aj Danko menej nadával na LSNS, ak by títo do neho už dávno tak nekopali.
Nehovorím, že je to všetko práca talmudistických podrazákov, ale niečo na tom, že je to zámerný podraz zradcov, je. Druhá časť viny je v samej tuposti pronárodných chlapcov a chlapov.

Teraz sa už teda bude ťažšie hľadať jednota.
Takže si pripomenme, ako to bolo: roky je konflikt o moc medzi kovanými sionistami (Dzurindovci) a akým takým pronárodným stredom, a keď už pronárodný stred sa dostane k moci , tak je vhodený akoby na bok, zas do paprči globalistov a akoby začal nový boj, tentoraz na našej strane s ešte slabšou, kotlebovskou a podobnou zostavou. To mi pripadá, ako keď niekto čaká na dobré karty ... a keď ich konečne po mnohých trápeniach má, tak ich zahodí. A začne celý cyklus odznova.

Na takýto purizmus alebo skôr debilizmus akosi už nemám náladu. Teraz ta Národná rada, či ako si ten cirkus nazvali, to bude akože znova taký istý konflikt a keď sa ako tak ujme, dostane k moci, zas sa príde na to, že sú to v podstate podlí zbohatlíci, levantínci a zlodeji ... a nová vrstva mladých puristov začne od začiatku, heh.
A tak by to pokračovalo pod Tatrami naveky :)

Vždy som považoval sledovanie slovenskej politiku len za určitý druh divadla. Teraz sa teda už cyklus opakuje a repríza (nie prvá) už začína nudiť.

Roland Edvardsen

Vina padá na obe strany, ale predsa len by som väčšiu vinu pripísal "mladým národovcom", ktorí sa zrejme nechali zmanipulovať k bezmyšlienkovitému radikalizmu (viď tie neslávne pochody v uniformách) namiesto vypracovania nejakej poriadnej stratégie.

Fico sa ani v minulosti nebál pomerne dosť radikálnych postojov (viď cigáni, trest smrti, napríklad) rovnako ako sa nebál ísť do koalície so Slotom (ktorý bol miestami až prehnane radikálny - a najmä svoj radikalizmus neobracal správnym smerom, ale skôr ku skupinám, ktoré sú problematicky druhoradé, treťoradé) a s Mečiarom napriek neuveriteľnému piskotu médií (pre ktoré bola SNS vtedy takmer to čo dnes Kotleba).
Nemyslím si, že "mladí radikáli" mali až taký veľký dôvod v tom čase proti nemu tak brojiť. Veľkú chybu spravili v tom, že sa nepokúsili tú stranu infiltrovať, ovplyvniť zvnútra.

Smer samozrejme postupne vymäkol v dôsledku všetkých tých tlakov z Bruselu, myslím, že svoju rolu tam zohralo i to, že ide o sociálnodemokratickú stranu a frakcia do ktorej v EP patrí je tá najslniečkárskejšia. A v podstate je dnes mäkkší aj preto, že Danko je taký sračkoidný a ďalšia strana, ktorá je s ním v koalícii je ešte niekoľkonásobne sračkoidnejší Híd. Ak by mal Fico dnes lepších partnerov bolo by to o inom...

Skrátka sa to nevyvinulo tak, ako sa to vyvinúť malo.

Norman

Roland, pochopil si ma správne.
Namesto toho, aby sa stredné strany stávali realistické, národné, došlo k opaku a národné strany sa stali kozmopolitné (SNS) a stredné strany, ak neustúpili, boli tvrdo ničené až ničené(Smer), a to dokonca až za cenu prevratu, respektíve vraždy prestitúta Kuciaka.

A veľká časť viny leži aj na chalanoch v nacionálnych stranách, takže by sa mali pozrieť, kto ich viedol k takémuto sebavražednému trendu, a spýtať sa na to osobne aj samého Kotlebu.

EMANUEL

Síce ste nepresne opísali pekným slohom ako to nebolo. Čert to ber, stali sa horšie veci. Aké sú teda príčiny rozkolu ? Pretože, ja to z Vášho príspevku neviem pochopiť, naprieķ tomu, že Norman nadšene súhlasil. A naviac musím nesúhlasiť, s tou vetou, ktorú som snáď, pochopil jasne . Myslím túto vetu. AK BY MAL FICO DNES LEPŠÍCH PARTNEROV BOLO BY TO O INOM ...
Prepáčte ale je to skutočne nezmysel.Fico, bol celý svoj život, klasická "korouhvička", kam vietor tam plášt. Tak povediac od narodenia. Jeho spolužiaci zo ZDŠ, naň spominajú ako vypisoval, že ZSSR je krajina kde zajtra znamená včera. Písal slohy, čo všetko je v ZSSR naj, naj, naj. A doslova terorizoval učiteĺky v štýle Pavku Morozova. Na VŠ, sa stal šéf SZM a prenasledoval spoluziakov. Zobral si dcéru potentáta aby si otvoril dvere ku kariére. Nikdy nezaujíval žiadne radikálne názory. On hovoril kazdému, čo chcel počuť. To bola jeho jediná politika. Nemal, žiadnu ideológiu, žiadnu myšlienku, žiadnu ambíciu okrem moci. Ale s tou mocou nevedel a nevie zaobchádzat, každého partnera zničil. Jediný jeho cieĺ a ľudí okolo neho je nakradnút si čim viac a čo najrychlejšie. To je cely Smer. A v tomto rozhodne nevymäkol ale naopak vytvrdol na diamant. Prepácte mrzí ma to a takto to vidím. Slovensko obdrzalo len cez Eurofondy 1 bilión korun ! A kde sú tie peniaze ? Vidíte tu snád nejaké rýchle železnice, či dialnice či vóbec čosi ? A tie peniaze spravoval SMER. Škoda reči.

EMANUEL

Snažím sa krotiť svoje nadšenie pre čokolvek a kohokoĺvek. Musíme akceptovať život aký je . Mne sa Harabin páči veľmi, nevidím v ňom to čo Norman. Považujem ho za osobnosť idúcu proti prúdu, rozhodne to nie je žiaden sloník. Navyše čakanie na akéhosi novodobého slovenského Svätopluka je podľa mňa čakaním na Godotta, či Sitnianskych rytierov. Pravdu povediac, neviem, čo lepšie si môžeme v reále priať ako je Harabin. Harabin je jediný dobrý kandidát ktory sa vyskytol. Má v sebe úžasnú silu a inteligenciu. Radšej nepokračujem, aby som neskôr nemusel brať svoje slová späť. Skôr mám obavu o jeho život, nemám ilúzie , že sily v pozadí, sú schopné hocijakého činu vrátane vraždy. Maďarsko už stratili, čiastočne aj Čechy, neviem, či prekúsnu aj stratu Slovenska. Na Slovensku nie sú zvyknutí na odpor.

Norman

ani ja sa nemienim prieť.
Proste som s tým stavom a možnosťami nespokojný.

Sloven

To, že je slovo Žid, či žid nadávka tvrdia samotní židia :)

Však sú tu aj iné zrejme tolerantnejšie výrazy ako napr.: ty obrezaný vecheť, či prosto židák, finančný špekulant, potkaní psycht, k ženám aj napr. vysokotolerantné obrazomalebné ustálené slovné spojenie - ty stará nosatá kobyla a pod.

Židia sú na Slovensku už od spotvorenia sveta naozaj veľmi obľúbení.

Asi by sme ich, ale naozaj mali začať volať neják ináč, nejak kultúrnejšie a hlavne humánnejšie napr.: Ako hej poď sem ty Róm, Cígaň, či kieho ďasa syn a možno aj nosatý asasín, teda napr. hej ty večný zabiják Palestínčanov, by bolo celkom priliehavé označenie.

Ale mne sa aj tak asi najviac páči sa nimi nezaoberať vôbec, ale prenechať ich radšej odborníkom. Či už na psychiatrii, alebo rôznym "biológom", ich mozog by totiž mohol byť naozaj cenným materiálom k objasneniu rôznych duševných a aj fyziologických anomálnych procesov podobne narušených jedincov.

A tým nevravím, že títo nosatí cigáni sú nejak obzvlášť narušení, len že si to sami myslia. A to je naozaj počudovaniahodné a možno hodné aj nejakej hlbšej vedeckej štúdie.
Kedže sú vraj vyvolení, tak len konkrétne zvlášť o nich.

sandro

toto by Polacek nenapisal. Otazkou je, kto momentalne spravuje Medzicas, kedze Polacek ma Slobodny vyber. Naopak, Kedysi tam pisal nejaky Juris, ktory Kotlebu priamo podporoval. Je to velmi divne.

EMANUEL

Kotleba nepochopil, že dnes je rok 2018 a nie 1930. Krásne to predviedol ako Župan. Keď nastupoval do úradu, predpovedal som mu, že buď zahviezdi alebo zhasne. On zhasol. Veĺmi by som si priaĺ, aby Kotleba bol niečo viac ako priemerný človek. Lenže on je priemerný. Ak by chcel uspieť, musel by vsetko svoje úsilie podriadiť jedinému cieľu. Túto vec on nedokáže. Boli ste to Vy, kto tu rozoberal osobnosti ako Štúra. Štúr podriadil cieľu vsetko. Úplne všetko. Kotleba toho nie je schopný. Navyše jeho schopnosti sú na míle ďaleko od povedzme Štúrovych. Štúr k sebe lákal šikovných a talentovaných ľudí. Kotleba neznesie vedľa seba nikoho šikovného. A bez múdrych ľudí sa nedá dokazať nič. Túto axiomu chápali aj boľševici.

Sloven

To čo si napísal je hlúposť..

Buď je niekto extrémista alebo je naopak priemerný..

Vy mu, ale vyčítate oboje.

Keď vám vládne vlk tak stažujete, keď vám chce vládnuť baran, jeden z vás tak je tiež zle a vy si radšej vedome zvolite vlka v ovčom rúchu..

Tak máte čo ste chceli..

Keď sa nedokážete a ani nechcete postaviť na vlastné nohy..

EMANUEL

Hovorí sa tomu alogizmus. Čo ste napísali sú Vaše vlastné teorémy. A okrem toho nikdy som nepovedal , že Kotleba je extrémista, a už vôbec som mu to nevyčítal, prečo by som aj mal ? Ja mu nevyčitam vobec nič. IBA A len konštatujem, že od priemerného človeka sa nedá očakávat níč len priemer. Naviac , ak žiarlivo stráži aby ho nikto neprekročil. Preto sa obklopuje priemernými a podpriemernými ľudmi. Ostatné ste si vymysleli Vy sám a vložili mi to do "úst".

Sloven

To je pravda, vlastná medicína vám ale nejak nechutí..

default

  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

Plain text

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <alert>
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.